Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

jmisa
22. říj 2009

Mně to tedy Menšík umrtvil, akorát ty vnitřní stehy říkal, že umrtvit nejdou. Ale měla jsem dolsin, tak mi to tak nějak bylo fuk.

romankav
22. říj 2009

Ten dolsin je taky příšernej.. tlumí dýchací a srdeční činnost u dětí. Ten už se skoro nikde nepoužívá (až na Krč), kvůli nežádoucím účinkům na novorozence..ach jo..holt praktiky jako před třiceti lety...

ducky
22. říj 2009

Mmem my jsme si nikdo doktora nedohadoval, takže neporadíme. 😔

Já měla EPI, takže jsem rozhodně šití necítila 😀

ducky
22. říj 2009

Tero tak nikdo ti nezaručí, že nenarazíš na někoho nepříjemného, bohužel to je všude.
Já zažila jednu velmi nepříjemnou sestru v poradně, ostatní byly v pohodě a na oddělení byly všechny milé, přitom ty tam kmitají, radí a pomáhají. 😉
Taky bych šla do Krče znovu, tak neboj 😉

priorita
22. říj 2009

romanka: tak mě teda to co šlo umrtvit umrtvili. Jeden steh co byl na druhé straně mi šili na druhé straně a nešel umrtvit mi šili bez znecitlivění a popsala bych to asi jako píchnutí jehlou při odebírání krve. Ale záleží na tom jaký má člověk práh bolesti.
Jinak já dolsin dostala a blahořečím za něj, protože jsem se po něm otevřela za 1,5hod od 10 cm...

A ještě se tu někdo ptal jestli jsou hodní...tak příjem tedy nic moc, přesně jak píše ducky - nepříjemná sestra a doktor, kterýho jsem právě probudila. Ale na sále...lidičky úplně milionový!!! Fakt paráda!!!Hlavně paní porodní asistentka byla úplně úžasná, hodná a profík 🙂

jmisa
23. říj 2009

No já dolsin nechtěla, vím, co je to zač, ale měla jsem křížový bolesti, na epi bylo pozdě,tak jsem na něj nakonec kývla, je fakt, že za dvě hodinky pak bylo hotovo.

jajinka27
23. říj 2009

já teda nerodila normálně ale řekla bych že je tam normální že umrtví co jde pokud to jde 😝

vrana
23. říj 2009

Myslím že to nejde paušalizovat, nevíme kde přesně a za jakých podmínek kamarádku šili že... Mně šití bolelo pouze na jeden jediný vnitřní steh, kde to umrtvit nešlo, ostatní šití úplně v pohodě a bez bolesti. Tak bych to zase tak nehrotila 😉

sabuse1
23. říj 2009

Taky bych šla do Krče znovu, některé nepříjemné sestry v poradně se dají přežít, podle mě je daleko důležitější na jaký lidi se narazí při porodu na sále a pak po něm kdy je ženská přecitlivělá a všechno jí rozhodí. A tohle teda Krč u mě splnila na jedničku, u porodu výborná atmosféra a na šestinedělí taky spokojenost.
Se šitím asi moc neporadím protože mě šili v celkový narkóze kvůli placentě co se nechtěla odloučit, ale znám případy kde i tohle dělají zaživa takže pochybuju, že by při šití žádný umrtvovák nepíchli.

romankav
24. říj 2009

vrana: To máš pravdu, ale šít "za živa" se může jen v ohrožení života, což určitě nebyla.. 😉 Spíš mi přijde, že žena po porodu se bere, jako že je úplně mimo a nic jí nebolí (nebo je to hysterka a všechno si vymýšlí).
priorita: jeden steh neberu, ale když nějakou ženu šijou půl hodiny a ještě jsou na ní nepříjemní (jako že se cuká, když nemůže bolestí na koze vydržet), tak to podle mě není etické..

priorita
26. říj 2009

romankav: no nevím, prostě asi měla kamarádka smůlu na lidi. Na pokoji se mi vystřídalo pět mamin a všem šití po porodu umrtvili. Jasně, že nic příjemného to ale není...i když bolest asi necítíš v plné míře tak to různě škube, tahá atd. Rozhodně si ale nemyslím, že by chtěli doktoři naschvál ženu mučit šitím. Vždyť i pro ně je snad lepší pro jejich práci, když maminka leží klidně bez bolesti než když s sebou "šije" na koze.
Ale dobrá, co člověk to názor a já ho nikomu neberu. Pokud se tam kamarádce nelíbilo, příště půjde jinam. Ono na každé porodnici se něco najde a vždycky je to jen o lidech, který chytíš při a po porodu.

Já si Krč vybrala kvůli laktační lize, kdy jsem měla strach, že se nerozkojím kvůli velkým prsoum...v tomhle moje očekávání splnili a když měla malá problém se přisát (právě kvůli té velikosti), seděla u mne sestřička každé kojení dokud jsme to nedopilovaly k dokonalosti 🙂

ducky
26. říj 2009

Pri lépe bych to nenapsala 😉

romankav
27. říj 2009

priorita: naprosto s tebou souhlasím, je to o lidech. Myslím, že to kamarádku nijak nerozhodilo..je docela flegmatik (ani si nevšimla, že jí začal porod a řekli jí to až v poradně 😉 Každý má taky jiný práh bolesti - někomu nemusí pomalu ani umrtvit zuby moudrosti, když je trhají 🙂 Nemyslím si, že jí chtěli mučit šitím bez umrtvení, prostě se na to asi vyflákli (jsou zvyklý, že skoro každá tam dostane dolsin, což je dostatečný analgetikum - jenomže má dost negativní vliv na dýchací a srdeční činnost dítěte a to ani nemluvím o obrovské zátěži na játra u miminka).

saze
27. říj 2009

Tak podávám informace ze své dnešní návštěvy těhotenské poradny v porodnici. Dorazila jsem v 7:56 hod v 8:00 mě vzala sestřička v 8:05 doktor a v 8:10 jsme s manželem odcházeli. Žádné čekání ani zdržení pohoda. Doktor dělá jen ultrazvuk zda je vše ok a tím je prohlídka hotová. Sama jsem koukala jak to bylo rychlé. 😅

jmisa
27. říj 2009

Saze, koukám, že už to máš za pár. Jsem v 38tt rodila 😀

saze
27. říj 2009

Jmiso - ani by mi nevadilo už rodit. Začínám funět a těžko něco dělat.

jmisa
27. říj 2009

Saze, tak nic nedělej, je to poslední nic nedělání 😉

mmem_
27. říj 2009

ahoj saze

tak to je super,ja idem vo stvrtok tiez rano na 8.00 a koho si mala? aj ta vysetrovali zospodu? a o tom funeni ani nehovor 😀

poslem ti do IP telefon, mozno sa fakt stretneme

ja som presla zhruba celu diskusiu a nic som nenasla o tom dohodnuti si lekara,ale prisahala by som ze som to citala tu. ☹

ducky
27. říj 2009

Mmem já myslím, že jediná Černobilka psala, že si dohodla dr. Severa na císaře.

ducky
27. říj 2009

Saze vydrž. 😉 My jsme malý chodili ukazovat postýlku a vylezla mezi dvěma termíny 😀.

saze
28. říj 2009

mmen - zespodu mě nevyšetřovali jen ultrazvuk řekl hlavička je dolu placenta málo zralá a za týden kontrola - to bylo vše.
ducky - díky - když jsi rodila v Krči od kdy ti dělali monitor?

ducky
28. říj 2009

Saze první monitor mě točila sestřička až když mě přijali v noci s prdlou vodou. 😉
Jinak kdyby se jim něco nezdálo, tak ti ho natočí i v poradně, ale pokud je vše v pohodě, tak stačí ten UTZ s průtokama, co dělají 😉

saze
28. říj 2009

Ducky - díky já myslela že se monitor musí právě dělat pravidelně. Tak nevím kde jsem to vzala. Zrovna si čtu o Epiduralu zda do toho jít nebo ne. Tys ho měla?

ducky
28. říj 2009

Ne, ne, nemusí, jen když se jim něco nezdá. Ale pokud se ti mimi hýbe a ten UTZ s průtoky je v pořádku, tak není důvod.

Já jsem epi měla, ale rodila jsem trošku dlouho. Od prasknutí vody 36 hodin a nechtěla jsem se moc otvírat, takže mi ho PA nabídla asi po 30ti hodinách. Byla jsem unavená a kontra byly bolavé, i když asi po 5ti minutách, tak jsme se rozhodli, že jo. A zaplať koště, ptž mi pomohl k otevření a zbytek jsem si krásně užila 😀
Já bych ti poradila asi toto, zkus to bez něj a když to nepůjde, tak si ho nech píchnout. Nemusíš jít na sál už s tím, že ho chceš, tím, že je to placená služba, tak i když se v průběhu rozhodneš, tak dr. přijedou a napíchnou tě 😉

saze
28. říj 2009

Tak dám na tvoji radu a zkusím bez a podle akce se uvidí. Ty jooo už aby byl malej na světě , já věděla že je zdravej a vše bylo ok.
Ta firma jezdí ve dne v noci když rodička chce Epi?

ducky
28. říj 2009

Já se taky hrozně těšila. 😀 Já byla ale spíš hrozně zvědavá, jak bude vypadat 😀 . Měla jsem bezproblémové těhu, tak jsem si ani nepřipouštěla, že by malá zdravá nebyla. A navíc jsem cítila, že je v pohodě. 😉 To určitě znáš. 😉
Mě je volala PA tuším někdy v 6 ráno a dojel kolem 7mé myslím. Už si to ale přesně nepamatuju, však už to bude rok 😀 Ale měli by, za ty peníze 😅
Jé, by jsi mohla klidně rodit 11.11. 😉 Mě prdla voda v noci 31.10. a malá se courala, takže se to povedlo na 1.11. 😵

mmem_
30. říj 2009

ahojte

tak poradna ok zatial. Ale ma prekvapilo ze mi natocili monitor. Ja som myslela ze za 5 minut ideme ale sestricka vysla von a povedala ze kedze som uz 38_1 tak mi musia natocit monitor.Az po monitore som isla k DR,a veru ma vysetrovali aj zespodu. Ale mozno to je tym ze som uz 2rodicka a tam to moze ist rychlo.

Mne pri malom tiez netocili monitor az ked som prisla s kontrakciami.Ale ja som velmi rada ze mi ho urobili,lebo co viem tak sa monitor toci vsade.
a tusim sa uz od 39tt chodi 2xtyzdenne,tak neviem

saze: no ja som chcela pri malom epi ale ma dr ukecal ze kym pride anesteziolog tak budem mat po porode. No ale som nemala 😅 a este som dostala aj infuzku s oxytocinom tak som si to uzila 😅

ale tentokrat sa presvedcit nenecham 😀 , ale nie, ja tiez uvidim podla situacie,len si uz nespominam ze ci tam treba vyplnit nejaky papier pred tym? nepytala si sa nahodou saze? a kedy mas dalsiu poradnu? ja zase stvrtok

inak mi zacali tiez otekat nohy 😝

mmem_
30. říj 2009

ducky diky za info, ja si prave spominam ze sa to tykalo dr.Men

saze
30. říj 2009

Ahojky mmem. já jdu do poradny zase v úterý. Tak jsi kápla na dobrého doktora mě ani zevnitř nevyšetřill jen ultrazvuk. Ale jsem o týden méně než ty tak uvidím co bude teĎ.
Ty otoky jsou děs ale horší je že mě brní ruce - nejsem v nich schopna moc unést ani s nima moc udělat. no už aby to bylo za námi.

marti123
30. říj 2009

Ahojky, tak já jsem 39 tt a taky chodím do Krče, minule jsem narazila na doktora Krále a většího řezíka jsem neviděla ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru