Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ducky
14. kvě 2010

Bloumik tak super, ne? 😀 První dojem dobrej a to je důležitý.
Moje zkušenost je, že lidi, co jsou pro tebe nejdůležitější, tak ti byli příjemní a milí. A naprosto se ztotožňuju s tím, co napsala Adel, taky záleží na nás rodičkách. Jestli tam některá fňuká a je protivná, tak ať se nediví, že na ní zrovna lidi nebudou jak medíci. 😝

minea
14. kvě 2010

Tak já tam jdu v pondělí na sepsání dokumentace, u svého dr jsem byla tento týden naposledy, nojo, už se to blíží 😅. Jsem zvědavá na změny, pro razítko jsem tehdy poslala partnera, takže tu novou recepci uvidím teď poprvé 🙂

blanches
14. kvě 2010

Mineo je to šílené jak to letí 😉, teď jsi na řadě ty 😀 😀

minea
14. kvě 2010

Blanches, jo, teprve si začínám uvědomovat, že jde do tuhého 😀. Ale jinak jsem ráda, že jsem to s prognózou předčasného porodu dotáhla až sem, teď už jsem přece jenom v klidu 🙂

blanches
14. kvě 2010

Mineo, jo to je super, že jsi to vydržela tak dlouho. Já jsem měla také velkou radost za každý týden, kdy byl Honzíček v bříšku a pak jsem se nakonec bála abych nepřenášela 😀 .

verbalinka
14. kvě 2010

Ducky, s tím nesouhlasím. Rodička má právo být nepříjemná, vždyť rodí a po porodu může mít třeba laktační psychózu, hormony jsou rozházené. Myslím, že lékař ani PA a jiní zdravotníci nemají právo být nepříjemní jen proto, že je rodička vynervovaná a měli by umět ji uklidnit!
Ale nechci se hádat, jen říkám svůj názor 😉

ducky
14. kvě 2010

Verbalinko tak právo samo má, ale znepříjemňuje tím život nejen sobě, ale i těm okolo. A já ani tak nemyslela po porodu, ale spíš před ním a během něj. Já rodila celkem 36 hodin, byla jsem unavená, nevyspalá, ale přesto jsem na nikoho nebyla nepříjemná. Jako co bych si pomohla? 😀 Laktačka je samo něco jiného, ale mám dojem, že ta vzniká až později. Teda třeba u kámošky se vyvinula až asi 3 týdny po porodu pěkně v domácím prostředí. 😅
A něco jiného jsou nervy a něco jiného je být nepříjemná a protivná 😉
A lékaři a PA jsou také jen lidi a nevíš třeba, jestli neřeší nějaký závažný soukromý problém. Samozřejmě že by se to nemělo promítat do jejich práce, ale upřímně já to taky x krát zažila, stačilo mi, aby se mě zákazník vyptával jak idiot a prudil a už jsem měla co dělat, abych se ovládla. 😅
Kdybych to hnala do velkých extrémů, tak rodička miminko chtěla, tak by taky měla být milá a příjemná, i když to bolí 😀
Ale to už se do toho tady zamotám a já se rozhodně taky nechci hádat, ještě bych dostala od Katchuly 😀 😀 😀 😀

Mineo tý jo, ty už jsi vážně na řadě. A to je pro mě síla, páč po tobě jdu já 😅 😀 Tak mi to v Krči hezky zahřej 😀

adelaz
14. kvě 2010

Ahoj holčiny tak retence je skoro zahnaná!!🙂 Jinak jsme byli u paní doktorky a trhli jsme prý rekord za 4 dny 150g🙂 takže je konečně spokojená 🙂 Takže už nejsme "podvyživený"🙂 jupííí🙂

marti123
14. kvě 2010

Adéle- tak sláva! Ju a nebyla jsi se včera procházet ve vilkách na Libuši? Se mi zdálo, že vidím hodně podobou holčinu jako ty a hlavně měla Firkon 🙂

Placenta- Řekla bych, že ji ze mě doslova vyrvali násilím! Takže příště si beru porodní plán a budu požadovat do tečky splnit..Epidurál si i v největších chvílích krize odmítla (byla to bolest jako sviňa, ale prostě nechat si píchnout do míchy, to radši umřít bolestí) a to že mi dali oxytocin a dolsin..mi v tu chvíli nějak nedošlo...to bych si bývávala taky nenechala...

marti123
14. kvě 2010

Jsem napsala do míchy....myslela jsem do páteře... 😝

minea
14. kvě 2010

marti123, a ty se chystáš podruhé rodit zase v Krči? 😕

adelaz, tak to ti moc přeju, že to ustoupilo. Jaký je teda nakonec recept na retenci? Pomohly ty sprchy a masírování? Setkala ses s tou laktační poradkyní?

ducky, je to tak, jsme na řadě 😅

monivo
14. kvě 2010

ahoj holky, chtěla jsem se vás zeptat, jestli nevíte, zda se při kojení smí normálně sportovat (spinning, aerobic, jumping apod.) Já jen, jestli při "skákání" se prsa nějak nezatěžují.

adelaz
14. kvě 2010

Marti123: jojojo šla jsem na Libuš k doktorce🙂 kde si mě viděla?🙂 to je fakt náhoda🙂

Minea: hele nevím asi pomohlo to odstříkávání v horký vodě... dávala jsem si fakt dlouhé koupele a furt mačkala... tvaroh nepomohl určitě...

marti123
14. kvě 2010

Mineo- ne ne, ráda bych dojela do Vrchlabí, pokud se to nějakým způsobem podaří..

Adel- tak to je fakt náhoda! Já jsem tam byla s mamkou na respiračním, ve vilkách..tak jsem tě viděla jen z dálky, ale říkala jsem si, že by jsi to mohla být ty... 🙂

Monivo- četla jsem, že sportovat můžeš normálně, jen se vyvarovat extrémní zátěži..takže s rozumeme, by to mělo být o.k.

adelaz
14. kvě 2010

marti123: chichi tak to je fakt náhoda🙂 já tam šla ten den dvakrát nejdřív kolem 10 do lékárny a potom po jedný k doktorce🙂 kdybych věděla jak vypadáš tak tě třeba taky poznám🙂

marti123
14. kvě 2010

JJ, tak to jsem tě viděla kolem té jedné! Akorát jsem uklidila kočár do auta. No já taky do galerky doplním své foto, tak třeba příště 😉

sabua
15. kvě 2010

Monivo:na kurzu nám říkali, že sportovat ano, ale nesmí to být zátěž při které se ti vyplavuje kyselina mléčná do svalů, to pak přejde do mlíčka a Terezce by nechutnalo.

verbalinka
15. kvě 2010

Ducky, chápu, co myslíš, je jasný, že bezdůvodně rozčílená rodička je nepříjemnost pro všechny. Ale stále si myslím, že je na personálu, aby ji uměl uklidnit. Rozčilení apod. stavy třeba zakrývají strach... Já jsem právě ta slušná, která pořád bere ohledy na ostatní, ale u porodu je nejvíc důležitá rodička a dítě a nějaké soukromí PA by to nemělo narušovat.
Ale nebudem to rozpitvávat, abychom nerozlobily Katch 😀

marti123
15. kvě 2010

Verbalinko- souhlasím s tebou, je to jejich práce a můžou očekávat, že ne všichni budou stateční..a taky ne všichni snášejí bolest dobře..já jsem byla přijata před půl 1 v noci s kontrakcemi co 10 minut a rodila jsem až v půl 12 druhý den a taky to bylo hrozné, ba dokońce šílené!!! Na pokoji s holkou, co jí brečel mimísek co 5 minut a když nebrečel, tak ona odsávala a když neodsávala, tak neskutečně chrápala...na porod jsem byla nevyspalá, unavená a během noci jsem měla šílené bolesti, že jediná útěcha pro mě byla sprcha a svírat postel tak, že být z plastu, tak by praskla...a stejně jsem se na sestru snažila být milá..ale každý jsme jiný a personál je tam od toho, aby to chápal...kdo jiný už? Jeden čas jsem dělala brigádně prodavačku a taky jsem musela být milá, i když jsem neměla svůj den, jednou to byla moje práce a tak jsem to tak dělala.

adelaz
16. kvě 2010

Holky jak se máte?
My celkem dobře🙂 lehce unavený, ale jde to🙂 Malej přibývá na váze takže jsem ráda... ale trápí nás zácpa... zítra budu volat doktorce jestli nám něco doporučí třeba ty probiotické kapičky nebo co to je🙂 abych pořád nemusela použivát teploměr a nebo rourki... nechci malýmu ublížit... prý to není návykové, ale může to poškodit svěrače... Ale četla jsem od spousty maminek že taky používaly teploměry a tak a nakonec se malý stejně naučili kakat sami a nic se nestalo... ale stejně bych byla radši kdyby kakal sám... Tak malý je nakrmený a jdeme do hajan🙂 tak napište jak se máte🙂

marti123
16. kvě 2010

Ádel- měli jsme s malým taky jeden čas, že ho trápila zácpa a nešlo to jinak než teploměrem 😖 do toho jsme dávali SAB simplex, ale to mi celkem přijde k ničemu..jinak ty probiotické kapičky stojí okolo 800,- no uvidíte..já ale myslím, že se rozkaká a bude to dobré, paní doktorka říkala, že je normální, že se třeba i týden nevykaká, pak už je ale třeba s tím něco dělat...Vím, že holkám od nás maličký třeba skutečně 6 dní nekakali..

Ještě je možnost dát mu trošilinku švestkové šťávy, ta krásně zabírá, ale nevím, zda prodávají pro tak malinké...vím, že od 3 měsíce už ano...

Jinak jsme včera slavili půl roku, už je to pěkný chlapák! Přitom mi přijde, jakoby se narodil včera puclíček... 😅 Zítra jseme na půlroční kontrolu...

Zatim pa pa

ducky
16. kvě 2010

Verb já spíš myslela takové ty ufňukané fiflenky 😝 😀 Já jsem teda stejný typ jako ty, ale naštěstí co se týká personálu u porodu, tak tam byli fakt všichni super. 😉

Marti123 jako nevím, kdo může čekat, že porod nebolí. 😕

Adel co prso, už dobrý?

adelaz
17. kvě 2010

Marti123: já viděla ty kapičky za 350 na netu... no uvidíme co mi řekne... já vím, že děti nekakají i třeba týden, ale našeho malého to hrozně trápí začne hystericky brečet celý zrudne začne se natahovat a pak zase dávat nohy k bříšku a prostě dokud mu neulevím tak brečí a brečí... :( takže ho nechat nemůžu... o té šťávě jsem taky četla no cinknu tý doktorce...

Ducky: prso OK🙂 úplně v pořádku🙂 jsem ráda, ale ještě odsávám tak doufám, že se to nevrátí:/ ale jsem opatrná a pořádně masíruju🙂

adelaz
17. kvě 2010

Marti: tak všechno nejlepší malýmu🙂 nám byli v sobotu 3 týdny🙂 letí to🙂

mandragora10
17. kvě 2010

Dobre ranko, holky,

tak vsem blahoprejeme k vyroci, my v sobotu oslavili jeden mesic 🙂
Adel...tak ja davam probioticke kapicky od patku...takze zatim 3 dny a dneska prvni noc bez prdiku, krasne kaka skoro po kazdym kojeni. Koupila jsem je v lekarne a staly kolem 4 stovek.
Jen zatim nedokazu zmenit jeho nocni rezim tak, aby nechtel i v noci jist po trech hodinach. No ale aspon uz rychleji usina po kojeni. Ale i tak mi teda spanek hrozne chybi. Chodim spat kazdy den kolem osme vecer, abych druhy den mohla fungovat.

adelaz
17. kvě 2010

Man: oni jsou mám pocit ty kapičky až od jednoho měsíce co?
To bychom museli ještě týden počkat... A konzultovala si to s doktorkou? nebo si je prostě koupila? já se zatím doktorce nedovolala... ani se mi moc nechce s ní mluvit... zase bude chytrá... to miluju...
No Markus papá mezi 21-22 většinou a do jedný spinká krásně a pak po třech hodkach se budi,,.,. a už je v postýlce🙂
Já se taky snažím chodit spát brzy ale ne vždy mi to vyjde... ale během dne jsem v pohodě spíš večer mám problém když krmím abych udržela oči a neusla...
Jinak gratulace k 1 měsíci a koukej sem dát další fotečky🙂

ducky
17. kvě 2010

Adel super, že už jsi v pořádku. A teda kojíš stále nebo jsi přešla na UM?

Man téda, to utíká. Užívej si s malým každý den, ptž než se otočíš, tak to nebude měsíc, ale rok 😅 😀

adelaz
17. kvě 2010

ducky: děkuju, hele dávám UM + to co odstříkám ze sebe... teď mi přišly kloboučky na bradavky tak to ještě zkusím s nima a budu vážit kolik vypije jesti se nerozpije, ale jinak přejdeme už jen na UM

blanches
17. kvě 2010

Ahojky holky,

Honzíček bude mít v pátek 2 měsíce, letí to šíleně 😉, když ho dám na bříško, tak krásně pase koníčky a už se snaží cpát si nožičky od sebe, jako by už chtěl lézt. Taky začíná vydávat první slovíčka jako ge a be, někdy když se smějě tak malinko výskne. Je to úžasné. Jinak mu oblékám oblečky na 3 až 6 měsíců, už mám vyřazenou tašku věcí.

Man to chce trpělivost, bude to lepší, věř tomu 😉 , Honzíček v sobotu poprvé spinkal 5 hodin v kuse, pak se ve 2 ráno napal, přebalila jsem a probudil se až v 6 ráno. Jinak to první noční spaní většínou mívá už něco přes 4 hoďky a pak se budí po 3 hoďkách a pak spí ještě tak hodinu a to celé ve své postýlce 😀. Ale jeden den v týdnu je to jinak a to pak po prvním spaním se budí co 10 minut a chce dudlík a kňourá 😅 😅

Adel je dobře, že zabrala vana, je ti lépe a prso nebolí. Tak ještě aby se zpravilo to kakání a budete spokojení 😉

jajinka27
17. kvě 2010

Adel ty kapičky holky používaly i dřív, zeptej se mudry 🙂) a šťávu mu určitě nedávej, na to je ještě malinkej, jsou od 4 měsíců
zatím mu klidně pomáhej teploměrem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru