Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ducky
21. kvě 2009

Lynn monitor nedělají, jen když se jim něco nezdá. Jinak dělají UTZ + kontrolu spodem 😉 . Ten UTZ dělá i průtoky pupečníkem, takže pokud bude vše v pořádku, tak ti ho v rámci poradny dělat nebudou. 😉

jmisa
22. kvě 2009

My když byli na prohlídce porodnice, tak na ambulanci taky seděla taková sestra protivka. Ale na sálech se na nás personál i usmál.

Jinak já spíš doufám, že narazím na supr PA, kterou myslím u porodu užiju víc než doktora.

jajinka27
22. kvě 2009

jmisa...pokud máš porod bez problému tak asi ano, já teda měla u porodu hlavně mudra 😀 ale je fakt že koho jsem tam potkala ten byl v pohodě 😉

jmisa
22. kvě 2009

Jajinko, no jasně 🙂 Já si plánuju pouze bezproblémový porod, co jiného taky že🙂

sabuse1
22. kvě 2009

Jmisa: žádný strach🙂 já měla na sále PA naprosto super, potkala sem tam během pobytu dost personálu a všichni byli hrozně milý

misa_1
4. čer 2009

Ahoj holky, muzu k vam? jsem teprve v 10. tydnu a docela vazne premyslim o thomayerce. nevite jak je to s registraci, na strankach pisou, ze co nejdrive. Jine porodnice ale ted vyhlasily, ze minimalne ve 14. tydnu, tak abych neco neprosvihla. Diky za info.

jmisa
4. čer 2009

Já se registrovala kolem toho 10tt, byla jsem už rozhodnutá, tak jsem si tam zavolala a když jsem dostala průkazku, tak i zaskákla.

misa_1
5. čer 2009

tak uz jsem taky zaregistrovana (po tefonu) a cca do 14 dnu, bych se tam mela zastavit s prukajdou pro razitko.
holky, co vas nejvic presvedcilo, ze jste se rohodly pro krc? a objevily jste neco, na co by si tam clovek mel dat bacha?

hayerova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sabuse1
5. čer 2009

misa: já sem se registrovala někdy v 9.tt, hned jak sem dostala průkazku, myslím, že tam je registrace do 12tt, lepší bude když si tam zavoláš. Jinak mě přesvědčila spokojenost maminek a můžu jen potvrdit, prostředí sice nic moc, ale péče naprosto super

jmisa
5. čer 2009

Miso, no já chtěla, aby porodní pokoj byl oddělený, nechci žádný box jako u Apolináře, v Motole apod.
No a na rozdíl od Podolí, je to menší porodnice, tak to taky bylo pro mě zajímavé.

Jinak prostředí mi přijde takový napůl, část už je moderní, část je původní, ale člověk tam většinou leží 4 dny, tak to přežije.

lynn77
5. čer 2009

miso 1, ja mam obdobny duvod jako jmisa, tj. ze je to mensi porodnice a take pak ze se snazi tam maminky rozkojit, coz jinde neni uplne samozrejme.... A taky to mam kousek (ale do Podoli v podstate taky 😉 ) Taky mam par referenci od kamaradek, ktere tam rodily a vesmes byly vsechny spokojene.

misa_1
7. čer 2009

Taky se mi prave libi, ze to neni takova tovarna na deti 😎.
Jeste me napadlo, jak to tam funguje s tatinkama? Muzou byt s vami celou dobu pred porodem nebo az pak na porod? Koukala jsem, z u ruznych porodnic je to jine. Mne by se libilo, hlavne pred tim porodem, pak si myslim, ze uz je to vcelku jedno, ze stejne nebudu moc vnimat, co se kolem me deje 😅

jmisa
7. čer 2009

Na kurzu říkali, že můžou být na porodním sále i v první době porodní. A když není nikdo další na přípravně, tak i tam, jinak ho na hodinku pošlou se proběhnout po areálu.

misa_1
7. čer 2009

ahoj jmiso, ted se asi zeptam jako uplny natvrdlo, ja jsem toho o tom porodu jeste moc nenastudovala, prvni dobu porodni chapu, to je to cekani 😎 , ale co je pripravna?
byla jsi na screeningu taky v krci, mne to doktor napalnoval na pristi tyden, plati se tam za to neco?

ducky
7. čer 2009

Míšo první doba porodní je doba otvírání 😉 Může trvat pár hodin i pár dnů 😅
Každopádně partner s tebou může být na porodním sále, kam tě ale posílají až když jseš otevřená na 4.
Pokud ti třeba praskne voda (jako mě) a otvírat se budeš pomalu (jako já), tak budeš ležet na šestinedělí, kam můžou návštěvy, ale jen na chodbu. ☹

jmisa
8. čer 2009

Misa, já byla na screeningu u dr. Břešťáka v Modřanech. Takže s Krčí nevím.

jmisa
8. čer 2009

Jinak kamarádka šla na sál dřív než byla na 4, ale ona se nějak "rychlej" otvírala, než se dostala z ambulance nahoru, tak nález nějak pokročil, nikdo nerodil, tak ji dali rovnou na sál.

ducky
8. čer 2009

Míšo u Břešťáka, jo? Já taky a byl naprosto skvělý. Navíc moje gyndr. je Dr. Břešťáková, jeho žena, která je taky naprosto skvělá 😀

jmisa
8. čer 2009

Ducky, jj, byl super.
Já to měla jako "bonus" z Pronatalu. Ono si normálně dělá ten screening můj gyndař, nebo tedy v jeho ordinaci to dělá jeden dr., ale jako pacošku Pronatalu mě odeslal jak v 12tt, tak v 20tt k Břešťákovi.
A ještě mi říkal, že Břešťák je dobrej, když ten nic nenajde, tak prej můžem být klidní 😀

misa_1
8. čer 2009

Aha tak to ja jdu primo do krce, za jak dlouho vam rekli vysledky, hned nebo to nejakou dobu trva?

jmisa
8. čer 2009

No já je věděla ze sona hned a ono se to kombinuje s krví, tak to bylo během pár dnů, už si to nepamatuju.

ducky
8. čer 2009

Tak já u něj byla na všech 😀

Míšo_1 já výsledky věděla hned, páč nejdřív mi na gyndě odebraly krev a vzorky poslaly do lab, takže když jsem asi za 10 dní šla na screening, už se k tomu přidala jen nosní kůstka apod. a výsledky jsem dostala do ruky. 😉

jmisa
8. čer 2009

Mně krev bral až Břešťák, tedy sestra tam, takže to nemohlo být hned. Ale po pravě mi stačilo vědět, že na sonu našel vše jak má být 😀

ducky
8. čer 2009

Tak já to měla hned, páč Břešťákovi jsou sehraná dvojka 😀

mojca
8. čer 2009

holky, i já měla výsledky hned, protože u mé gynekoložky (a nebyla to Dr. Břešťáková) mi nejprve odebrali krev a pak jsem teprve šla na screening.

lada82
14. čer 2009

Ahoj holky, prestoze jsem byla registrovana jinde a mela mit na 99% cisarsky rez, ocitla jsem se necekane bez plodove vody v 35.tt v Krci. Nejen, ze me udrzeli 4 dny bez vody, ale umoznili mi i zazit krasny prirozeny porod. Porodni asistentky byly skvele, hlavne slecna Kostkova.
Na sestinedeli az na jednu prechytralou sestricku byli vsichni uzasni! Dnes jsem se vratila domu a vyslovuji timto Krci veliky dik ...
Mejte se.

cernobilka
14. čer 2009

Ahoj holky. rodila jsem v Krci pred deviti dny. Pri porodu byli vsichni super. zachranili mne i mimco. nakonec jsem skoncila na akutnim cisari. Avsak ta pece potom mne krapet zaskocila. Den jsem lezela. na JIPU, tam tedy sestricky moc mile nebyly. Pak jsem lezela na nadstandartu. Gynekologicke sestry byly fajn. Ale detske .... Zklamalo mne, ze mne vubec neucily kojit. po vecerech jsem si hledala informace o kojeni na internetu. Jsem prvorodicka aod nich jsem za cely pibyt neslysela o kojeni nic. jen prisly a daly malemu do pusy prso a sly. oak nedelaly ani to a ha na to zkiysela prijit zpusobem pokus omyl. Byla jsem pekne zklamana. Neradily vicemene s nicim.

Jeste k porodudu. Partner byl se mnou i v orvni dobe porodni. byla jsem tomu moc rada. a nemit ho na porodnim boxu, tak se zblaznim. moc mne podporil, jen pokosat se nenechal. u cisare pak nebyl, ale maleho mu nechali asi pul hodiny, nez mne dosili 🙂.

misa_1
15. čer 2009

Ahoj holky, diky za aktualni info.
Cernobilka: nevis, jestli je to v krci standardni, aby byl manzel s tebou u te prvni doby porodni, protoze to mi prijde fakt dulezity? Ja to na tech jejich strankach nikde nevycetla.

cernobilka
15. čer 2009

manzel s tebou muze byt i na peiprave ve sprse, pokud tam neni dalsi rodicka. ja tam partnera mela, vtipne nas prostridaly s jinou, ze to slo. na poridnim bxu s tebou je samozrejme.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru