Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

kacula81
30. srp 2009

Ahoj remcalko!

MUDr. Kvapila jsem měla na utz v tom 20.tt a normálka, takový nemastný neslaný, ale nedivím se při tom počtu pacientek. Jinak jsem o něm nic moc dobrého neslyšela, ale z vlastní zkušenosti nemůžu potvrdit a to co jsem slyšela od známých, které v Krči pracují je už stará záležitost, takže teď může být vše jinak a nerada bych ho tedy hanila.
Jinak ke kontrolám v Krči... já jsem nestihla porodit do uzávěrky sálů, takže jsem se honem ještě nahlásila jinam, abych věděla kde skončím. Doktorů jsem tam zažila hodně, i MUDr. Budku a byl mi sympatický, milý - jeho jsem tam měla, když jsem přijela o víkendu s tím, že už dva dny špiním, sestra řekla, že to je přece normální, že mi odchází zátka a byla evidentně naštvaná, že otravuju, ale on mě uklidňoval, že je to v pořádku, že jsem přišla, že rodím poprvé a že to přeci nemůžu vědět. Jediný kdo mi nebyl moc sympatický a měl ke mě i takové nepříjemné řeči, byl MUDr. Sever (můj gynekolog mě tam poslal s podezřením, že se mi zkracuje čípek, tak radši abych neporodila dřív a taky mi řekl ať snížím dávku mg - komu jinému věřit než doktorovi, že... no a když jsem to řekla, tak mi Dr. Sever řekl, že to je přece jasné, že když to snížím, tak se to vrátí a že jsem si mohla ušetřit cestu a že jestli jsem senzitivní bruneta, tak ať to beru a nebo taky že to nemusím brát vůbec...). Já už ale počítám raději vždy s horším přístupem, takže mě to až tak nerozházelo. Ale kontroly všeobecně tam jsou rychlovka. Naštěstí se dlouho nečeká, ale je pravda, že mám blbý pocit se uvnitř vůbec na něco zeptat, abych náhodou nezdržovala...

remcalka
30. srp 2009

Zdarec Kačulo, no začátek tvé reakce nevyzněl právě optimisticky 😉 , ale je lepší se připravit na horší variantu a pak být příjemně překvapená než naopak...se uvidí. Sever by za ty hustý řeči zasloužil pěknou tečku, ale je fakt, že člověka většinou napadne první trefná odpověď, až když za sebou zavře při odchodu dveře. A hlavně: porafej se s někým, koho můžeš vyfasovat při porodu že? ☹ Kam tě nakonec uplacírovali, když jsi Krč propásla? Mně totiž říkali, že porodnici mi případně prozradí až na 155, pokud by to na mě přišlo dřív. No ať tě pošlou, kam chtěj, hlavně ať to proběhne rychle a v pohodě, i když podle tvého TP koukám, že mrňous je pěkný váhavec a drží se zuby nehty. Takže to zvládněte na jedničku a zase někdy... 🙂

kacula81
31. srp 2009

Já jsem si právě našla raději porodnici sama abych neskončila bůhví kde. Zavolala jsem si do Benešova, kde jsem stejně původně chtěla rodit a naštěstí mě ještě vzali, takže jsem klidnější. No malýmu se vážně nějak nechce 🙂, ale když se sám do středy nerozhoupe, tak ve čtvrtek nebo v pátek nastupuju na vyvolání.
Jinak jsem si řikala, že bych pravděpodobně asi skončila na Vinohradech, protože tam nikdo moc nechce. Podolí a Apolinář určitě ne. Ale známá porodila dva dny po zavření sálů a vezli jí do Podolí, to jsem teda koukala...
Tobě ať to taky dobře dopadne a ať jsou na Tebe hodní. V Benešově mám zatím jen samé skvělé zkušenosti, tak uvidíme při porodu... 🙂. Papa

jajinka27
31. srp 2009

mno holky je to asi o lidech ale mě mudr Sever rodil a staral se o mě poslední dny v porodnici a díky bohu za něj....ne vždy super milej mudr je kapacita

kacula81
31. srp 2009

Jajinko, to věřím, slyšela jsem, že je profík a já ho můžu posuzovat jen podle chování při jedné návštěvě v poradně, takže moc ne. Pak jsem ho viděla párkrát projít po chodbě a působil na mě arogantně, ale to je jen první dojem a neznamená to, že by takový musel skutečně být... Hlavně že jsi byla spokojená 😉 .

remcalka
1. zář 2009

Je to snad dokonce šéf porodních sálů nebo co, takže schopnosti mu určitě nikdo neupírá. Každopádně nevím jak vy, ale já s rostoucím břichem chytám na první našlápnutí a podobné "chytré" řeči těžko vydýchávám. No nic. Kačulo vydrž, zítra se má ochladit a začít pršet, takže se zase bude rodit jako na běžícím pásu. Benešov je, co jsem slyšela, fakt moc dobrej. Mě tam teda jenom nahazovali vykloubené rameno po ne zcela vydařeném parkuru, ale na to, že byl víkend, byli miláčci. K porodu bych tam ale při našem štěstí určitě nestihla dojet, takže mě by při vidině Vinohrad čekal nejspíš Kolín nebo Brandýs n.L., protože to máme nejblíž.

jajinka27
1. zář 2009

kacul...držím palce ať to jde bez vyvolání a ať se o tebe v Benešově dobře postarají 😉 Kámoška na ně má hodně blbé vzpomínky ale všude je něco že 😖

jmisa
1. zář 2009

Budka je myslím odpovědný za šestinedělí, aspoň to tam bylo na nástěnce. Viděla jsem ho na sále, když jsem tam přišla a byl mi teda protivnej, ikdyž nevím, jestli by v tu chvíli bych někoho vnímala jinak 😀

remcalka
8. zář 2009

Tak co, Kačulo, jak jsi dopadla? Stihli jste ten Benešov a proběhlo všechno OK?

lynn77
8. zář 2009

Ahoj holky, tak ja nakonec v Thomayerce rodit nestihla, Laurinka se rozhodla na svet driv, nez v terminu, takze diky malovani v Thomayerce jsem rodila v Podoli 🙂

ducky
8. zář 2009

Lynn tak gratulujeme 😀 Nevadí, tak druhé si dáš v Krči 😉
A dej si Laurinku do pasíku, teda pokud chceš 😉

mmem_
15. zář 2009

ahojte

ja som zaregistrovana tiez v Krci tak som zvedava ci sa to tam za tie 2 roky zmenilo 🙂
co sa tyka mojich skusenosti tak v podstate celkom ok.
Porodny sal aj zenske sestry v pohode ale tie detske - otras.
Tie by si zasluzili poriadny vyprask.Az na 2 tam boli fakt riadne ...
ale snad sa to zmenilo a s druhym mimcom si uz hadam poradim lepsie.

mna rodil taky mlady tmavy Dr- meno neviem,ale posobil akoby pravy ukoncil studium 😅 ,byval v poradni po 36 tyzdni a vzdy som si hovorila ze len nech nerodim u neho 😀 ale nastastie to zvladol,takze ok.
pediatricka bola taka razna,ale spravna a dlho som cerpala z jej rad 😎

tak som zvedava na vase skusenosti 😅

je tu niekto v mojom termine?

ducky
16. zář 2009

Mmen tak já ležela na nadstandardu a dětské sestřičky byly v pohodě. Některé jsou ráznější, ale vždy každá poradila. Navíc myslím, že s druhým dítkem to opravdu nebudeš tolik potřebovat 😀

Ten mladý dr. by mohl být Dr. Menšík, rodil i mě a jiného bych nechtěla. 😉 Krásně nám to vyšlo, že měl akorát službu 😀 Tak kdyby náhodou, tak neboj, budeš ve výborných rukách. 😉

monivo
16. zář 2009

Ahoj holky,

nechce se mi procházet celá diskuze. Ráda bych se zeptala na váš názor či zkušenosti s Krčí. Mám ji nejblíž, tak bych ráda tam, ale na netu na různých diskuzích jsou smíšené recence. Předem díky za odpověď.

ducky
16. zář 2009

Ahoj Monivo,

na každou porodnici budeš mít smíšené recenze. Někomu se tam líbilo, někomu ne. Převážně je to totiž o lidech a to ti nikde nikdy nikdo neřekne, na koho narazíš, s kým si sedneš a s kým ne.
Obecně co u mě rozhodlo pro Krč byl status Baby friendly, je to menší porodnice, takže jsem neměla pocit že to není továrna na děti. Já mám nejblíže Podolí, ale máme v rodině neblahou zkušenost s touto porodnicí, navíc tam rodila švagrová a ta rozhodně nadšená nebyla. Jela tam až z Břevnova kvůli věhlasnosti Podolí a spokojená nebyla. Měla smůlu, že rodila v pátek, kojení jí přišly vysvětlit až v neděli. Kdyby jí nepomohla tchýně, tak se jí malej málem ubrečel 😔 To byl další plusový bod pro Krč.
Co jsem teď slyšela o registraci v Podolí, to je taky samo o sobě. Musíš tam přijít přesně 14+0, když přijdeš dřív, vyhodí tě. Pokud si nepřivstaneš, nedostaneš se tam, ptž berou jen prvních 12 rodiček 😝
V Krči takové stresy asi nezažiješ.
Rozhodnutí bude stejně nakonec na tobě, já obecně mám na porod v Krči hezké vzpomínky a doporučila bych jí každému.
Zrovna jsem si vypůjčila Podolí, ale o Motole jsem taky nečetla nic moc, většina holek si stěžovala na nepříjemný personál. Apolinář to nevím vůbec, ale tam se prý třeba zase nedá zaparkovat. Všude je něco, fakt si vyber podle svého pocitu. 😉

prosteja
17. zář 2009

dobré ránko všem, hlavně těhulenkám 😀 😵 hlásím se ze začátku 17. týdne, jsem registrovaná v Krči k porodu, protože jsem pročítala tuhle diskuzi a porodka mě fakt nadchla 😉 je tu někdo, kdo bude rodit únor/březen/duben v Krči? 😉

simcak
17. zář 2009

Ahoj Prostejo.. Také sem se zaregistrovala v Krči... Od kamarádek, které tam nedávno rodily jsem slyšela pouze samé kladné věci... Ale jak spousta lidí říká, vše je o lidech na které narazíš 😉 Jinak k porodu se chystáme také ke konci února či začátkem března... jeden termín mám 28.2 a druhý až v březnu 😉
Samozřejmě po porodu podám patřičné info 😉 😀

prosteja
17. zář 2009

ahojky SIMCO 😵 😵 😵 nejmenuješ se Simona? to by byla totiž hustá náhoda..... jinak teda já mám první termín podle MS 1.3., ale řídím se spíš termínem ze screeningu a ten vychází na 3.3. 😀 tak uvidím, může to být klíďo únor, ale taky ten březen.... třeba se tam uvidíme.... 😉 na Krč jsem slyšela samé dobré a pozitivní zprávičky... určitě narazíš na někoho, kdo tam narazil na blbce a nebyl tam spokojenej, ale vesměs jsou ty ohlasy pozitivní tak snad budeme spokojený 😉

monivo
17. zář 2009

Děkuju za povzbuzující zprávy. Já mám tedy termín v polovině dubna, tak to už to asi budete mít zasebou 🙂 Možná je lepší si na netu žádné recenze nečíst. Ale já mám Krč nejblíž, dá se tam dobře zaparkovat. Moje kamarádka rodila minulý týden v Motole a byla spokojená. Jenže porod byl rychlý a v pondělí ji již pouštěli. Je fakt, že si ale stěžovala na poradnu ten poslední měsíc. Vždy tam čekala třeba i 3hodiny.

Akorát mě na Krči překvapil ten epidurál, že se musí platit.

Prosteja, mám pocit, že jsem na tebe již v diskuzi někde narazila, ale nevzpomínám si kde 🙂

luciehynkova
17. zář 2009

ahoj holky, v pondeli jsem se zaregistrovala do Krce, termin porodu 25.2. a uz jsem to mela tak tak...nejdriv mi rekli, ze maji plno a pak me tam jeste nekam napsali. puvodne jsem chtela rodit v Benesove,ale kvuli vysokemu tlaku jsem se rozhodla pro Krc...mame to bliz, maji tam detske JIP...tak jsem na to zvedava. ted mi rikala kolegyne, ze to tam je zrenovovane, ze maji moznost porodu do vody a tak...mela by tam rodit kazdym dnem, tak az od ni budu mit info, dam vedet

mojca
17. zář 2009

Ahoj holky, v Krči jsem narazila na 2 nepříjemné osoby, 1 porodní asistentku a 1 dětskou sestru, které jsem měla za krá... a pobyt v Krči mi celkem dost znepříjemnily. Vše je opravdu o lidech. Mám podobný názor jako Ducky, takže ve všeobecnosti jsem byla v Krči spokojená (specializace na kojení, ze kterého jsme měla obavy, malá porodnice), byla jsem na nadstandardu, který vřele doporučuji všem, pokud budete mít tu možnost 🙂 .. zvláště po 2-denním porodu ukončeném císařem si pobyt bez soukromí a vlastního sociálního zařízení (tedy já ho sdílela s vedlejším pokojem, ale bylo to O.K.) neumím ani představit.

prosteja
18. zář 2009

dobré ránko..... 😵

tak to už je nás tu slušná partička, bylo by dobré, kdybychom si tu občas pokecali, páč na tom teď asi budeme stejně 😀

MONI no já bych řekla v diskuzi ohledně pražského Gennetu 😉 nebo se pletu? 😀

LUCIE tak to máš termín porodu blízko mě 😀 jinak já jsem na tom stejně, máme Krč nejblíž, tak jsem to ani moc neřešila, jen si pročetla tuto diskuzi a byla rozhodnutá 😀

prosteja
18. zář 2009

a jinak souhlas holky, všechno je jen o lidech, na blbce narazíte všude 😖 tak snad se nám to vyhne 😀

saze
18. zář 2009

Ahoj holky, také budu rodit v Krči mám ji kousek tak jsme volili podle toho.

monivo
18. zář 2009

Prosteja, ano, byl to Gennet 🙂 Já otěhotněla díky nim.

Jsem ráda, že vím i o jiných, které jdou do Krče. Už to nebudu řešit. Příští týden do stanu konečně průkazku, tak tam hned pojedu se zaregistrovat. Mám termín někdy v polovině dubna, tak snad tam je ještě volno.

jajinka27
18. zář 2009

jé to je nových tvářiček, tak všem držím palečky, souhlasím se vším s Ducky 🙂)

já tam byla 14 dní takže jsem si to tam fakt užila, ale v podstatě nemohu říct nic moc špatného 😉

luciehynkova
18. zář 2009

ahoj holky, vy co to mate kousek, nejste nektera treba z Jesenice? 🙂

mojca
18. zář 2009

monivo: zaregistruj se telefnicky (budou po tobě chtít jméno příjmení, termín porodu) a pak si osobně, až budešmít těh.průkazku, dojeď pro razítko (oni Tě už budou mít zapsanou v knize).

prosteja
18. zář 2009

ještě jednou všechny zdravím.... 😵

MONIVO jj, pamatuju si tě...... no mě taky pomohli v Gennetu, ale stačilo jen napsat léky a povedlo se napoprvé, takže trošičku jiný případ 😉 a do té porodky si fakt zavolej, oni si tě tam zapíšou a pak už jen dostaneš razítko do průkajdy.... já si tam taky volala kolem 11tt 😉

a ještě se chci holky zeptat, jak je to tam s parkováním...... my když jsme tam s manžou jeli na tu registraci, tak jsme parkovali před hlavním vchodem, páč jsme nevěděli, jak to tam vypadá a teda ta štreka, co jsme šli od hlavního vchodu k té porodce... to bych snad porodila 😀

jajinka27
18. zář 2009

dá se zaparkovat přímo před porodnicí, zvenku, nemusíš zajíždět dovnitř areálu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru