Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

mandragora10
5. říj 2009

No obrazky ozelim, hlavne kdyz tam bude lidsky pristup a budou umet prvorodicce poradit. O nadstandardu uvazuju, ale nevim, zda je lepsi mit klid a byt sama na pokoji nebo treba na normalnim pokoji sdilet zkusenosti s jinou maminkou. Nemate nekdo zkusenost?

minea
5. říj 2009

Mandragora, poprvé jsem byla na normálním pokoji a bylo to dobře, protože tam byla paní, co porodila den přede mnou, takže jsem s ní mohla spoustu věcí porovnávat a to mi pomohlo. Byla jsem nadprůměrně poučená a nastudovaná prvorodička 😀, ale stejně se ukázalo, že na všechno se připravit nedá. K tomu únava a hormony... Teď, podruhé, bych už zkusila žádat nadstandard. Když nebude volno, zvládnu i šestinedělí.

hrusti
5. říj 2009

Mandragora, pokud budes rodit normalne, tak se daji ty tri dny na sestinedeli prezit. Ja jsem rodila cisarem a byla jsem rada za nadstandard s polohovacim luzkem, byl tam klid, navstevy mohli za mnou na pokoj, sprcha a wc na pokoji 🙂

mandragora10
5. říj 2009

Jee, dkeuji moc za nazory, zase jsem o "chlup" chytrejsi. Tak proste uvidim az v den D, jestli budu rodit normalne nebo cisarem a dle toho se rozhodnu. To se vas na prijmu zeptali, jestli chcete nadstandard nebo v jake fazi se to hlasi?

minea
5. říj 2009

Ještě si vzpomínám na kolegyni, která pobyt na nadstandardu proplakala, protože jí mimi odvezli se žloutenkou na několik dní pod lampu. V takovém případě je asi fakt lepší mít s kým prohodit pár slov. Ale je to individuální, to je jasný.

jmisa
5. říj 2009

Já bych se na nadstandardu unudila. Byla jsem sama na pokoji asi od tří od rána do dvou do odpoledne a málem jsem se ukousala nudou. 😝

vrana
5. říj 2009

ono je to fakt o tom v jakém je člověk stavu po porodu. Myslím že po přirozeném porodu s relativně normálním průběhem je to úplně v poho na klas. šestinedělí. Pokud byl ale porod komplikovanější a nemůžete chodit nebo tak, tak je určitě nadstandard dobrej, protože za vámi můžou návštěvy na pokoj.

jajinka27
6. říj 2009

souhlas, ono při těžkém porodu nebo po císaři jako já, si neumím představit ležet na šestinedělí 😝 Asi bych za celou dobu neměla návštěvu, páč jsem nebyla schopná skoro chodit 😖

monivo
8. říj 2009

Ahoj mandragora a kjucukovna, koukám, že máme hodně podobné termíny. Já jsem se do Krče registrovala po telefonu a když jsem dostala průkazku, jela jsem si tam pro razítko. A bez problému. Byla jsem tam minulý týden a volala si tam asi cca před 3týdny.

mandragora10
9. říj 2009

ahoj monivo,

ja jsem po telefonu uz taky zaregistrovana od minuleho patku, pro razitko si jedu ve stredu, mam den volna, tak toho vyuziju. Jak probihala registrace? Jen ti dali razitko nebo si s tebou i povidali atd.?

kri
9. říj 2009

Ahojky, tak mám za sebou první poradnu. Protože mi až do dneška nešel internet 😠 , tak jsem vůbec nevěděla co mě vlastně čeká a hlavně co dělají za vyšetření, ale jinak pohoda. Maminek tam tedy bylo požehnaně, tak doufám, že nebudeme rodit všechny najednou! 🙂 Byla jsem objednaná na půl 9 a chviličku po 9 už jsem šla domů, takže paráda, to i na gyndě čekám dýl.
Jen jsem se vlastně vůbec nic nedozvěděla, jen to že je vše Ok a mám přijít za týden. To mi sice stačí, ale docela ráda bych věděla, jak je ten náš prcek už velikej. Tak snad později, přeci jen termín mám až 31.10.

mandragora, to razítko ti dají hned a přímo na recepci, jen se myslím ptali na termín porodu. Takže vůbec nečekáš. Povídají si s tebou až při registraci v tom 35 tt.

ducky
9. říj 2009

Kri pokud chceš vědět, jak je prcek velký, tak se zeptej, automaticky ti to nikdo neřekne.
Mě vždy řekli nález (čípek, plodovka) a že je malá v pohodě 😉
A ještě jen tak pro info, ty informace o váze prcka jsou stejně jen odhad, může se to lišit klidně o půl kila, takže na to moc nesázej 😕

kri
10. říj 2009

Ducky, jj já jsem si říkala, že se musím příště zeptat. 🙂 Vím, že to až tak neodpovídá, to spíš jen tak pro info. Mě zatím dělali jen UTZ, čípek nikdo nekontroloval, tak uvidím v pondělí.

saze
14. říj 2009

holky co mám vzít sebou na sepsání porodopisu? Mám mít nějaké doklady? díky

kri
14. říj 2009

saze, stačí jen těhu průkazka a znát rodinnou anamnézu, ale ještě ti dají papír na doplnění a to je všechno.

saze
14. říj 2009

Kri díky a jak probíhají ty kontroly čekáš tam vždy dlouho?

kri
14. říj 2009

No zatím jsem tam byla dvakrát, poprvé jsem byla za půl hoďky pryč a teď v pondělí tam tedy bylo pěkně narváno, takže jsem tam byla asi hodinu a půl. Sestřička říkala, že je nás hodně a skoro každá má nějaký problém. Já naštěstí ne, tak jsem vždycky hned venku. 🙂

saze
14. říj 2009

Tak koukám Kri , že babyboom neskončil. Krč asi praská ve švech. A co ty chceš epi a nadstandart?

kri
14. říj 2009

jj taky mám ten pocit, jen doufám, že nebudem rodit všechny najednou! 🙂 No pokud to půjde tak epi nechci, už jen ta cena je strašná a budu to muset "přežít" na standardu, přestavovali jsme totiž celé patro v baráčku na byt a tak se nám hodí každá ušetřená korunka. Zase si říkám, že to třeba nebude špatné tam s někým být a popřípadě si vzájemně poradit.
Co ty?

saze
15. říj 2009

já stále nevím , epi nechám asi na doktorech jak poradí při porodu a nadstandart asi jo - já bych ani tak moc ne ale manžel jo. Prý aby tam mohl kdykoli.

saze
15. říj 2009

Kri - kam se chodí na sepsání toho porodopisu jdu dneska v 12 vím pavilon ale nevim kam tam

kri
15. říj 2009

manža dělá krátký-dlouhý týden, takže tam stejně asi nebude moct být každý den. ☹

saze
15. říj 2009

Kri - neboj ono to uteče jako voda a budeme dom

kri
15. říj 2009

Saze - hned jak vejdeš dovnitř, až do toho vestibulu jak je recepce, tak nalevo je taková zastrčená kancelář kde sedí 2 ženský, tam jdeš nejdřív - naťukaj tam tvoje základní údaje a pak tě pošlou do poradny, ta je od vchodu pořád rovně. Teď mě tak napadá, že po mně asi chtěli i OP a kartičku pojištěnce. Ale kdyžtak se zeptej v recepci a oni tě pošlou.

saze
15. říj 2009

Kri díky jdu se oblékat a zachvilku vyrazím

saze
15. říj 2009

Tak to mám za sebou. teda lidí tam bylo děsně a prý že babyboom už není - tak prd je.
Jinak sestřičky byly fajn, žádný problém. snad to zvládnu celé tak jako dneska.

kativka
16. říj 2009

ahuj, koukám, že tu jste vesměs v pokročilejším stadiu než já, takže jdu na rady 🙂 Dneska jsem volala do Krče na UZ ve 20. týdnu a už mají plno, já myslela, že pro své rodičky mají volno vždycky? Tak to holt budu muset zkoušet jinde, dostala jsem od nich kontakt, jen se děsím, zda si to jinde nenechají zaplatit, když nejsem jejich rodička 😨
Jaký máte zkušenosti se sestřičkama na ambulanci? Jsou taky u porodu, nebo ne?

luciehynkova
16. říj 2009

ahoj Kati, tak to jsme na to asi podobne s terminem? ja mam 25.2. nedali ti v Krci kontakt na pronatala na MUDr Brestaka? tam me poslali taky a byla jsem moc spokojena, ted tam jdeme v pondeli na ten druhy utz, budu 21+4. pokud mas doporuceni od tveho gynekologa a jsi tady pojistena, tak nic neplatis. snad jedine kdyby jsi chtela fotky, tak to stoji asi 100kc

kativka
16. říj 2009

Luci - Diky za info, ja mam termin 22.3 (17+4), proto jsem si myslela, ze je dost casu na objednani. Jo dali mi kontakt někam do Pekárkovy ulice, jenze tam mi to nebrali, tak jsem psala mejl a cekam, zda me taky neodmitnou. Ja naivka zila v domneni, ze ve chvili, kdy si te registrujou, tak si te pak hyckaj a uz te nikam jinam neposilaj. Jak dlouho pred 20. týdnem jsi tam volala? Proc jdes na druhy? On neni jen ten v 20.?
Dporuceni a pojisteni mam, tak to je fajn 🙂

luciehynkova
16. říj 2009

Kati, me taky rekli, ze tam maji plno a to jsem tam zaregistrovana. na maily odpovidaji celkem rychle, taky jsme s nimi takhle komunikovala. ja jsem tam byla jeste na konci 3 mesice, kdy delaji utz zamereny na rozstepy. na ten druhy utz jsem tam ani nevolala a rovnou se objednala k Brestakovi. maji tam vedle luzka pro maminku kreslo pro tatinka a divate se oba na miminko na velke plazme na stene:o))) moc se nam to libilo a manzel byl uplne dojat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru