Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

bramburka
2. lis 2007

Tak jak jsem dopadla. No dobrý. Byla tam nějaká Dr. Vesialiuhka... takhle se to fakt píše, no není to asi češka... a taky mi toho moc neřekla. Mluvila hrozně potichu, ale říkala, že hlavička naléhá, tak to snad bude brzo. Musím říct, že vyšetření od ní bolelo. Nekrvácím, zatím, ale teda nic moc. Taková blondýnka. V čekárně plno lidí, ale já tam přišla před 8, takže jsem byla 3. na řadě, atkže v 9 jsem opouštěla Krč.

lennyna
2. lis 2007

Ahoj brambůrko, no jasně, vždyť pátek je až dnes 🙂 holt fakt ta hlava neslouží jak by měla 😉
Já tam chodím od začátku těhu, jelikož tam mám doktora spolužáka, takže ta ostatní jména doktorů neznám, jen z doslechu. Ale tuhle Mudr. jsem ještě neslyšela.....kdy jdeš příště?

bramburka
2. lis 2007

Příště jdu zase v pátek. A jak se jmenuje tvuj Dr. spolužák?

bramburka
2. lis 2007

odtekla mi plodovka, jedeme

berdicek
2. lis 2007

Ahoj Michelle, tak to pribirate krasne! Honzickovi budou zitra 3 mesice. Tento tyden je nejaky mrzuty, kazdou chvili ma zachvaty revu, zuby mu jeste nerostou, prdiku jsme se uz taky zbavili, tak nevim, co se s nim deje. Jinak ale kdyz se smeje, tak je k sezrani 😀

lennyna
2. lis 2007

Brambůrko držím palečky!!!!!! Nestihneš ještě poslat mob ať jsme v kontaktu?

minea
2. lis 2007

Jak píše Brambůrka, dnešní paní doktorka nebyla zrovna komunikativní. Ale aspoň se usmívala. Vyšetření od ní trochu bolelo, ale já jsem vděčná aspoň za to, že jsem tentokrát po odchodu z ordinace nekrvácela.
Brambůrko, tak to je teda fofr, držím palce, ať všechno proběhne, jak má...!

dzonyss
2. lis 2007

ahoj holky, tak ta blondýnka doktorka mě vyšetřovala těsně před porodem a pak na šestinedělí. Nic moc sem s ní spokojená nebyla.

Brambůr. gratulka, držím palečky

jinak máme 6400g a 64cm. Máme teď období řevu. Asi to vidím na řídké mlíčko. Furt sosáme, pak na chvíli usneme a zase sosáme. I v noci už nespí tolik co dřív. tak zkusíme vytrvat, než nasadíme Bebu. Jinak mi na alergologii doporučili Bebu HA kvůli alergiím, aby náhodou prcek neměl. Prý je beba nejlepší. A hlavně mám prý zavolat když začneme s příkrmama a tak, prokonzultovat to. Já sice na potraviny alergie nemám, ale děti alergiček sou prý náchylnější. ☹ Tak uvidíme co a jak.

Posílala mi kámoška fotky od apolináře, holky teda děs. Oprejskaný zdi, špína... hrůza. Sice mimčo bylo v krásný zavinovačce. Sem zvědavá, co bude vyprávět o jídle a o doktorech. Uvidíme 🙂

med
3. lis 2007

Ahojky, rodila jsem v Thomayerce 27.7.2007 a ráda bych vám napsala svou zkušenost s touto porodnicí. Nebyla to nijak příjemná zkušenost, spíš hrůůůza, ale možná to byla jen shoda náhod... Můj příběh bude trochu delší...
Ve 35. týdnu jsem dostala zánět močového měchýře, takže mě hospitalizovali v Thom., kam jsem chtěla jít rodit. Odd. gynekologie - super, nemůžu si na nic stěžovat. Sestry fajn, doktoři příjemný (až na MUDr. Budku - tenkrát jsem si říkala, že toho bych u porodu nechtěla)...
Týden po propuštění jsme jeli s prasklou vodou v deset hodin večer do porodnice. Na nikoho jsme se nemohli nahoru dozvonit. Nechali mě tam sedět 20 minut, než se někdo uráčil přijít podívat, kdo to na ně vlastně zvoní. To mě docela překvapilo, protože kdybych tam přijela s kontrakcema po 10 min., jak píšou v jejich příručce, možná bych tam porodila ve vestibulu... Umístili mě na individuál a řekli, ať jede manžel domů, že to ještě bude chvíli trvat. Ve tři ráno jsem byla otevřená na 4cm a kontrakce jsem měla po 25 - 30 minutách. Přeložili mě už na porodní sál, kde mi udělali klystýr, holení atd... Zavolala jsem manželovi, ať přijede tak v 5 h., že to ještě nevypadá... Ujala se nás moc příjemná medička a ještě jedna sestřička. Píchali do mě ze všech stran oxytocin a prostin a pořád to trvalo hrozně dlouho. Od 10 hodin jsem měla kontrakce po třech minutách, ale otevřená jsem byla jen na 8 cm. Chtělo se mi hrozně tlačit, ale furt říkali, ať ještě netlačím. Pak asi ve 12 hodin už jsem to nemohla vydržet, tak sestřička řekla, ať to zkusím. V leže to moc nešlo, tak jsme to zkoušeli na boku a to mi šlo lépe. Asi ve 12.45 přišel doktor - shodou okolností Budka. Málem mě trefil šlak. Nekompromisně řekl, lehnout na záda, i když jsem mu říkala, že na boku mi to šlo líp, vůbec mě neposlouchal. Ale po tak dlouhý době už jsem neměla sílu odporovat. Vůbec jsem samozřejmě nemohla Terezku vytlačit, bylo to hrozný. Navíc blbý poznámky pana doktora, že má po pracovní době, mi opravdu sil nepřidaly. Doktor mi musel udělat nástřih a sestřička nalehnout na břicho, aby se Terka konečně ve 13.20 narodila. Byla úplně modrá a nedýchala. Tenkrát by snad bylo lepší mi udělat kleště a třeba o 20 minut dřív ukončit naše trápení, ale nejsem porodník, nemůžu odborně posoudit. Jen jsem to tak cítila. Po 16 hodinách jsem byla opravdu vyčerpaná.
Placentu ze mě tlačil silou, hrozně to bolelo, pak ze mě čímsi vyškrabával ještě krev, protože jsem krvácela opravdu hodně, šití bolelo ze všeho nejvíc, nástřih byl opravdu velký - připadala jsem si jak na jatkách a né v porodnici. Jen jsem si přála, aby už to skončilo. Terezku mi přinesli asi 30 minut po porodu na přiložení - asi na 3 minuty. Pak mě odvezli na JIP, ani mi neřekli proč (pak jsem se dozvěděla, že kvůli tomu krvácení). Tam jsem ležela jeden a půl dne a za tu dobu mi nikdo nepřinesl mojí princeznu na přiložení... Viděla jsem jí vlastně až po přeložení na odd. šestinedělí.

med
3. lis 2007

Tam začal další horor. Sestry nepřijemný, neochotný, zvlášť vrchní... Přivezli mi Terku, nikdo mi neřekl, kde mám plínky, co s ní, kdy jí mám začít kojit - nic. Po 2 hodinách přilítla vrchní, hodila mi tam na postel jakýsi "manuál na dítě", odvezla Terku a řekla, že až si to přečtu, mám si pro ní přijít... Fakt směšný!!! První kojení mi ukázala takovu rychlostí, že jsem nestačila zírat. Malá nepřibírala, řvala pořád hlady, ve dne, v noci. Když jsem poprosila sestry o pomoc, bylo mi řečeno, že toho maj hodně a že mi jí dokrměj - a to jsou v laktační lize? Dodržují 10 kroků ke správnému kojení??? Primářka na vizitě 3. den mě seřvala jako malou holku, že jí špatně kojím a že nejsem schopná nakrmit své dítě! Jak si tohle může vůbec dovolit??? Zbytek pobytu jsem prořvala, což mlíčku taky nepomohlo. No prostě - šly jsme domů naprosto nerozkojený, že jsem musela začít dokrmovat v podstatě hned po návratu z porodnice. Po šestinedělí se mi mlíčko ztratilo úplně.
A to ještě jako vrchol všeho jsem 17 dní po porodu zjistila, že ve mně pan doktor Budka, který tak strašně spěchal v pátek na chatu, zapomněl 2 tampóny!!! Zjistila jsem to při sprchování, takže jsme ihned jeli do nemocnice - tentokrát ale do Vinohradský - kde se doktor opravdu a vážně divil, že mi nic není a že nemám otravu krve. Dělohu jsem vůbec neměla zavinutou a stále jsem krvácela.
Po této zkušenosti bych nejradši podala na Thomayerovu nemocnici trestní oznámení za pokus o ublížení na zdraví, ale na soudy nemám ani čas, ani náladu.
Takže to píšu jen abyste vy maminky, které se rozhodujete, kam jít rodit, věděly, že i tohle se vám může v Krči stát :(
Možná jsem měla ale opravdu jen smůlu na lidi :(

adolfina
4. lis 2007

Čaute maminy.Taky jsem rodila v tomayerce,protože jsem zaměstnanec.A to mi právě asi dost pomohlo.Dokud to nezjistily chovali se ke mě jako by je můj porod velice obtěžoval,ale jakmile sestřička vyčetla z karty že tam pracuju,byli ke mě hodní jako snad ještě nikdy nikdo předtím.Ale na odd.šestinedělí už mi moje povolání nepomohlo.Měla jsem problémy s kojením a neochota sester mi pomoct mě hodněkrát rozbrečela.Byla jsem štastná že jsem mohla domů.Podruhé tam určitě rodit nebudu.A ani to,že jsem zaměstnanec na tom nic nezmění!

dzonyss
4. lis 2007

med hlavně, že jste obě s Terinkou ok 😉 taky sem to neměla jednoduchý, rodila sem 18 hodin, vystřídalo se na mě háfo sester a porod. asistentek. Hrůza, ale člověk na to zapomene, když má svůj pokládek u sebe. Rodila sem kleštěma. Nechali mě moc dlouho "trpět" řekla doktorka. Šití děs a běs, snad ještě horší než porod. Ale zvládli sme to 😔 opravdu nevím, jestli si Krč ještě někdy dám. Porod hrůza, ale sestry na šestined. docela ok, protože sem je "neotravovala" a naštěstí sme se rozkojili sami. držím palečky, ať Terí krásně roste 🙂

prvosenka
4. lis 2007

Ahojky maminy, ráda bych se zeptala na vaší zkušenost s Tomayerkou. Jelikož to do ní mám cca 10 min. pěšky 🙂 , moc se mi o jiné porodnici uvažovat nechce, ale stejně ... Zajímalo by mě zejm. jestli po porodu ještě než přestřihnou pupeční šňuru, Vám miminko (bez jakýchkoliv problémů) položí(ili) na bříško a dají/dali k prsu. A pak jak je to v mezidobí od porodu do převozu na pokoj - nechají Vám miminko u sebe nebo ho odvezou, Vás nechají ležet cca 2 hodiny na sále a mimi přivezou až po této době na pokoj. Moc díky za Vaše zkušenosti.

evi3
4. lis 2007

Hm, no teda ste ma moc nepotesili 😖. Mne ostal Krc ako jedine po tom, ked mi prislo sialene sa registrovat v porodnici vo 12-16 tyzdni, a Motol a Bulovku mame cez celu Prahu. Zatial tam chodim len do poradne a vo stvrtok som bola na monitore. A za tie 3 tyzdne som tam nemala negativnu skusenost. Tak dufam, ze to tak zostane, kazdopadne az budem mat po, pridam referencie.

michelle.k2
5. lis 2007

Ahoj holky, Dzonyss my máme také Bebu 1HA, kvůli alergiím, je sice dražší, ale snad je to prý pro Filipka to nejlepší z umělého mléka, co mu můžu dát.

Jinak se musím bohužel přidat k těm, co mají s porodnici v Krči jen špatné zkušenosti. 😠
Filipek se narodil pouze s jedným varlátkem, druhé mu nesestouplo, nebo ho má zakrnělé, napsali mi to sice do propoušťěcího protokolu - latinsky, ale mě o tom nikdo neinformoval. 😠 Teď v šesti týdnech na prohlídce a dětské doktorky, jsem se to dozvěděla vlastně poprvé a byla jsem z toho hodně v šoku, i ona se divila, že mě o tom v té porodnici nikdo neřekl, že to se mnou ani doktorka z dětského oddělení neprobrala a neřekla mi jaké jsou možnosti a co a jak se s tím dá dělat dál. Opravdu mě to zaráží, hlavně, že byla aktivní v jiném směru, jak jsem tady již psala. 😒 😒 😒 😒
Přitom informovat rodičku o takových závažných věcech jsou povinni. Jak říká moje známá, je to na žalobu, ale pro mě je teď nejdůležitější zdraví mého syna. Čeká nás totiž dlouhá hormonální léčba a pak následně pokud nebude úspěšná operace. Takže na něco takového nemám ani čas ani náladu. 😖 😠

Já už bych podruhé do Krče určitě nešla a to bydlím hned u Ikemu. Radši pojedu někam jinam.
Všem co se tam chystáte rodit, přeji hodně štěstí 😔

med
5. lis 2007

Dzonyss, děkujeme moc 🙂 Jak říkáš, když máš pak ten uzlíček u sebe,... 🙂
Michelle, mě taky vůbec nikdo neinformoval o tom, že Terce museli dávat po porodu kyslík. S hrůzou jsem si to přečetla taky až z propouštěcí zprávy. Při šití ke mě přišla jen dětská doktorka a řekla mi, že malá je v pořádku a že mi jí za chvíli tatínek přinese.
Prvosenka, já na sále ležela snad jen půl hoďky (než mě zašili), ale pak mě rovnou převezli na JIP, tak možná proto tak krátce, nevím 😕

dzonyss
6. lis 2007

mě šili 45 minut, a Adámka mi donesli po šití na cca 10 minut, pak mě šoupnuli na chodbu a narvali do mě kapačky. To už byl Adam na šestinedělí a já na porodnici na chodbě. A to nebyl stop stav. Když jsem rodila já, tak jim zrovna opadl ten nejhorší nával 😕

danca27
6. lis 2007

Držím brambůrce palce snad už to má za sebou a bylo vše OK!!! 🙂

minea
7. lis 2007

Teda holky, po těch posledních příspěvcích se mi chce do Krče čím dál míň... 😒 Uvidíme, s čím přijde Brambůrka.......

Měla jste s sebou některá porodní plán? Brali ho vážně? Našli si čas, aby si o průběhu porodu a vašich představách s vámi popovídali?

snupik
7. lis 2007

Ahoj,
u mě byl porod taky v pohodě..až na strašné šití, které prováděl zřejmě poprvé dr.Jakub Štádler ☹ ..snad je to dobře..mladý ucho..pod dohledem stašího doktora, který ho vybídnul ať si to zkusí..on zblednul, já i manža jsme zbledli..ještě mi moc krvácel čípek a umrtvovačka přestala působit...šil mě skoro hodinu...brrrr 😖 😖 ..bolelo to a já přitom koukala vedle mě na manžu s Kubíčkem..tak se to dalo vydržet, ale ani jsem si Kubulku moc neužila...pak přišla další katastrofa..přiložení: to bylo asi za hodinu po narození ☹ 😒 😠 mě seřvala porodní asistentka, že se mi nepřisaje, že mám ploché bradavky..a jak to, že jsem s tím nic nedělalala..čuměli jsme jak péra z gauče..a odešla...pak přišla asistentka, co mě rodila..a řekla, že to zkusíme a krásně se přisál!!! 🙂 😉
Bylo to děsný...
Pak mi na pokoji vše v rychlosti vysvětlila jedna baba a hodila mi manuál se slovy, že až si ho přečtu, mám si dojít pro kubíčka..děs-běs!!!
Tak jsme bojovali s prsama a byl vždy děsný křik než se přisál..mám ted silikonové kloboučky a papáme krásně...
Už bych asi do Krče nešla!!!
Hodně štěstí
Jo...a porodní plán...ten bych asi nechala doma...pochybuji, že si ho tm vůbec někdo přečte ☹

snupik
7. lis 2007

Nebo možná šla..ale už bych si vše hlídala a nenechala si nic líbit..nebo si hned stěžovala...
Protože jejich zanedbání...jak si tady můžeme přečíst..Míša a Filípek
No, a my taky: už od narození mi Kubík dává hlavu napravo..je zvyklý z dělohy..vůbec nikdo si tam toho nevšiml..což, jak jsem se dozvěděla až ted byla zásadní a velká chyba..kvůli nim ted musíme absolvovat Vojtovu metodu a mě každá návštěva tam trhá srdce 😢 😢 😢

bramburka
7. lis 2007

holky, jen v krátkosti, protože nemůžu sedět. V krči jsem byla moc spokojená, sestry byly moc ochotný, nemuzu si stezovat ani na jednu, asi jsem mela stesti. Taky nam to neslo... kojeni, mala nepribivala, hubla, ale kazdou hodinu prisla sestra, narvala mi ji na prs, az jsme to zvládly. brečela jsem kudy jsem chodila, hormony - hrůza, ale konečně jsme doma. Jizva bolí, ale snad bude lepe...

minea
7. lis 2007

Brambůrko, gratuluju k holčičce! Až budeš mít chvliku, napiš, jak to všechno probíhalo. Byla jsi nakonec na tom nadstandardu?

prvosenka
7. lis 2007

Holky díky za vaše příspěvky.
Slyšela jsem dost rozporuplné reakce (jedny max. spokojené, jiné pravý opak), ale to je u všech porodnic naprosto stejné. Takže pokud u mě dopadne vše tak jak má, půjdu do Krče a o žádných dalších alternativách přemýšlet nebudu.

lennyna
8. lis 2007

Ahoj brambůrko, moooooooc gratuluju!!!! Až budeš mít chviličku, dodej fotky Xenušky, napiš kdo Tě nakonec rodil. Moc děkuju a ještě jednou moc blahopřeju 🙂
Prvosenko přesně tak, je to o lidech a záleží na koho narazíš.....

zuza56
8. lis 2007

Ahojky sice tady nejsem často a moc nepíšu,ale brambůrce gratuluji k holčičce. 😀

med
8. lis 2007

Snupik, to je mi moc líto :( U Terezky si všimli, že dává hlavičku na jednu stranu, ale zas mi bylo tou nepříjemnou dětskou doktorkou nekompromisně řečeno, že když to nechám plavat, tak bude mít chromou ruku. Koukala jsem jak tele na nový vrata...
S tím "manuálem" jsem to zažila taky... Šílenství, berou tam ty ženský po porodu jak kusy masa na krámě. Žádnej cit, žádný pochopení.
Já jsem chtěla na nadstandart už jen kvůli tomu, aby s námi mohl být manžel, jak dlouho chce a na pokoji a né na chodbě, kde jsou tvrdý židle, takže si tam maminka nemůže ani sednout. Ale bohužel bylo na nadstandartu plno :(
No co, hlavně, že jsme to přežili 🙂
Já už bych po mých zkušenostech do Krče nešla!

bramburka
8. lis 2007

Hrozný je, když není nadstandart. Bohužel jsem ho taky nemela, ale je to nedocenitelne, navstevy na chodbe se nedaji vydrzet, vzhledem k tomu, ze si nesednete a stat vydrzite chvilku. A taky malá byla žlutá, tak musela být na světle, takže návštěvy nešly. Z toho jsem měla strašný depky. Ale jsem jim vděčná, jak nás rozkojili, já myslim, ze by to jinde vzdali.

Jinak me rodil nejakej uplne mladounkej Dr., desnej sympatak, ale vice mene vsechno (vcetne siti) delala PA, ale ja mela opravdu ukazkovej porod. ted u PC jeste stojim, ale az si budu moct sednout, napisu vam do jake to bylo. Ve zkratce, do porodu bych sla, do sestinedeli uz asi nejdu...

lennyna
8. lis 2007

Brambůrko ahoj, malá Xenuška je roztomilounká! 🙂
Cos ji vyprávěla, že šla tak rychle a hezky ven? 😀

bramburka
8. lis 2007

ja porad nechapu... furt jsem si myslela, ze jsou to pripravne stahy... fakt jak menstruace, pichli pak oxytocin a po 4 kapkach - kontrakce - za 2 kontrakce jsem byla otevřena a šlo se tlačit...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru