Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

snupik
8. lis 2007

med:Ahoj...a jak to s vámi vypadá dnes?myslím s tou hlavičkou?Cvičily jste Vojtovku?
Já maám dnes děsnou depku..zrušila jsem to u Dr...a ta mě tak sjela, že si připadám jako nejhorŠí matka na světě!!! 😕 🙄 😖 😢 😢 😢 😢 achjoooo..ale nemůžu Kubíčka přece takhle mučit...podkládáme mu hlavičku hračkama a převalujeme..cvičíme..když chce..tak ji dá na druhO u stranu..má ji normálně pohyblivou..jen na spaní ji má na pravo..PORAĎ PROSÍM!!!!!!!!!dĚKUIJI 🙂

tehulka88
8. lis 2007

No panečku, když tady čtu ty vaše příspěvky nevím co si mám myslet. Každá jste mooooc chytra a kazdá vite vsechno nejlip. Ja jsem rodila jiz 3x a vzdy v jine porodnici (Podolí, Kladno, Krč) a pripada mi, ze si myslite vsechny do jedny jak tady pisete, ze porod je krasna nekrvava zalezitost a ze vsechno bude tak jak jste si vysnily pri cteni romanu cervene knihovny. Ja mam to stesi, ze v me blizke rodine je lekar - zacinajici a tak mam moznost srovnani a nadhledu. Ke vsemu je nutne si uvedomit, ze lekari jsou neumerne pretezovani ... nebo vam by se libilo byt v praci od patku rano az do pondeli odpoledne non stop s vidinou toho, ze se nevyspite nebo jen chvilku?? A pak vam jeste polovinu z toho nezaplatili ... ja bych to povolani delat nemohla a budme radi, ze je jeste par "hlupaku", kteri chteji za minimalni penize delat nekdy i 100 hodin prescasu navic mesicne a vidinou, ze neuvidi sve blizke!! No a prumerne vydelky jake uvadeji v novinach - to je argument, ale budte rozumne - to jsou penize vcetne prescasu takze hodinova mzda se pohybuje nekde kolem 100 Kc a za to by uz delal malokdo a navic s timto rizikem. Mam ekonomicke vzdelani a mam pomerne slusny prehled.
Vim, vsechno je o lidech, ale devcata, prosim alespon se pod vase radoby objektivni prispevky podepiste - je to znak ubohosti a pokleslosti a internet snese vylevy sprostoty pod anonymnim loginem ?? 😀
S pozdravem K.Lipanska

dzonyss
9. lis 2007

tehulko tohle je diskuse o porodnici jak se tam komu líbilo, s čím byl spokojen a s čím nespokojen. Nediskutujeme tu o přesčasech doktorů, o tom, že jsou unavení. Každý je unavený, když dlouho pracuje. Jen si tu radíme a sdělujeme, co a jak chodí v Krči. Někdo spokojený byl, někdo ne. Ale je to vše o lidech. Myslím si, že ten, kdo chce dělat povolání lékaře by měl to povolání dělat s chudí a rád. To samé zdravotní sestry. A ne si někdy vylévat zlost na pacientech. Je to o přístupu. A nemyslím si, že je v pořádku muset dávat úplatky sestrám, aby se o člověka postaraly tak jak mají v náplni práce. Nikdo nemůže po prvorodičce chtít, aby se jí dítě hned přisálo, aby hned uměla koupat a přebalovat. Všechno se to musíme naučit a od toho tam jsou ty sestry a doktoři. A ne, abysme se bály se jich na cokoli zeptat. Navíc k čemu ti bude, že víš, jaké je moje příjmení? Tady se holky pod svými jmény znají. Ty které si sem chodí povídat vědí, jak se která jmenuje a vědí i jména miminek. Není totedy anonymní. Je to jen diskuse o tom co a jak v Krčské porodnici.
😉

dzonyss
9. lis 2007

Brambůr strašně gratulka k maličké. Je úžasná. Hlavně že jste to zvládly tak rychle 😀

Snupííí taky sme měli tenhle problém, a vyřešili jsme to tak, že jsem po Adámkově usnutí mu tu hlavinku otočila na tu stranu, na které normálně nebyl a teď už usíná na obou a je to ok. Prostě přes den se mu chtělo ležet na jedné a to samé i v noci. Tak sem ho "trápila" otáčením jen v noci a přes den, když spal. Teď je to ok. Zlepšilo se to po cca týdnu. Zkus a uvidíš 😉

lennyna
9. lis 2007

Dzonyss hezky napsaný, souhlasím s Tebou.
Tehulko asi je normální, že každá je před porodem zvědavá na postřehy a podmínky v porodnici kam chce jít rodit. To že to ve finále je o lidech, přístupu, ale i samotné rodičce je jasné a nedá se předem nic předvídat nebo plánovat. Když někdo napíše špatnou zkušenost, tak ji holt má, ale nebude si kvůli tomu vymýšlet, že to bylo jinak. V jádru souhlasím i s Tebou, ale to je problém spíš politického systému než rodiček.
Já chodím do Krče od začátku těhu a jsem moc spokojená se vším 🙂
Ještě jsem chtěla poprosit holky vás, co už máte mimísky, jestli se lišilo něco od seznamu co jsme dostaly co do porodnice. Např. poporodní vložky jsou k dipozici bez omezení? Co plínky a oblečeky pro mimi? Díky moc předem a hezký den 🙂

minea
9. lis 2007

Tak jsem byla dneska v poradně, už podruhé u doktorky Vesialukhové. I když jsem hodinu seděla v čekárně, byly tam tentokrát příjemné sestry a i doktorka na mě udělala lepší dojem než minule. Omlouvala se mi, že dlouze telefonuje, prý ráno dělala císařský řez půlkilového miminka!!

Brambůrko, Xenuška je nádherná! Přemýšlela jsi o tom, jestli mohlo to prasknutí plodovky být vyvoláno tím dopoledním vyšetřením? Je to spekulativní, nikdo to už neprokáže, jenom mě zajímá tvůj názor.

minea
9. lis 2007

Zapomněla jsem na aktuální info z dnešního dopoledne - v Thomayerce měli stop stav, ani jedna volná postel. Brali jen objednaný příjmy, ale paní, kterou přivezla záchranka s prasklou plodovou vodou, poslali jinam (prý mají dohodu s Vinohradama).

lennyna
9. lis 2007

Mineo doufám, že jsi pěkně obešla maminky a vysvětlila jim, že tam chceme rodit a tudíž budou muset brzy domů 😀 😀

minea
9. lis 2007

😀 😀 😀
No, radši ani nedomýšlet...

Jakou máš, Lennyno, záložní variantu? Já jsem uvažovala o Benešově, který všichni vychvalujou, je pro mně důležitý, aby to mělo Baby-friendly certifikát. Na druhou stranu, byla jsem před pár dny na přednášce jedné pediatričky a ta říkala, že malé nemocnice nedokážou zajistit stoprocentní neonatologickou péči, když je nějaká komplikace - můžou rozhodovat první minuty po narození, takže na převozy není čas. Dokonce i z pražských nemocnic doporučovala z hlediska miminka výhradně tyto čtyři: Podolí, Apolinář, Krč a Motol. Tak babo raď...
Jo a taky říkala, že ji "jímá hrůza", když ženský jezdí rodit do Vrchlabí 😀

lennyna
9. lis 2007

No já žádnou jinám nemám, chodím tam ke známému doktorovi, tak doufám, že mě kdyžtak nechá u sebe v ordinaci 😀 😀
Tak ještě chvilku máme čas, snad to bylo jen dočasně, ale ono to prý je narvané úplně všude 😒 v nejhorším necháme vystavět před nemocnicí iglů 😀 😀

dzonyss
9. lis 2007

Holky jako vložky byly v poho, doplňovaly je průběžně. Jen tím, že jsme tam byli 6dní nám nestačily plínky. Tatínek musel dovézt. Oblečení bylo dost a to sem tam byla ve stop stavu. No i když stop stav.... doktorka říkala, že oni vlastně stop stav nemají nikdy, že dycky rodičky někam šoupnou, tak nevím. 😕 Takže na 4 dny vše od nich rozhodně stačí. Já sem se nechala z domova zásobit vodou, ten jejich čaj mi chutnal jen horký. A na mě měli málo jídla. V noci sem po kojení mívala hlad, takže z domova rohlíky obložený 😀

lennyna
9. lis 2007

Dzonyss díky 🙂
Tak dobře, řízky s sebou 😀

bramburka
9. lis 2007

Plinky určitzě vezmi, nam nestačili taky. A to mala moc nejedla. Jinak jidlo na prvni den a pak mi zbyvalo, davaji tam jogurty, loupaky, rohliky, me to stačilo. vařeny jsem nejedla. Jo a v lednici je k dispozici mliko, nejak jsem o tom nevedela a miluju ho... tak to bylo aspon 3. den prijemne zjisteni. Vložky cely baliky k dispozici neomezene.

bramburka
9. lis 2007

JInak Tehulko88, precti si pravidla chatu... tu se opravdu nikdo nemusi podepisovat a nokdo to ani nemusi cist.

lennyna
9. lis 2007

Brabůrko děkuju 🙂 a ještě otázka, košili na porod a po porodu jste měly svojí?

bramburka
9. lis 2007

ja mela svoji, ale neni to dobrej napad, jak jsem byla nejdriv na pokoji, tak je nejak nenapadlo dat mi nemocnicni, porid si nejakou na vyhozeni, pokud chces svou. Ja mela za 120 kč od Vietnamcu, takže OK. Pak jsem tam druhy den mela jeste jejich, protoze krve je hodne... a pak uz svou. Mela jsem na kazdej den jinou, nemam jich tolik, takze mi to Jirka vzdycky vzal domu vyprat a druhej den privezl.

minea
11. lis 2007

Tak jsem byla v pátek na prohlídce porodních sálů a jsem ráda, že jsem to absolvovala, protože nepůjdu úplně do neznáma. Musím říct, že teď už by mě mrzelo, kdyby měli stop stav a musela bych jet jinam, asi by mě to trochu vyhodilo z kontextu...

bramburka
12. lis 2007

Hlavně nezapomenm ze chtej ten nadstandart!

med
13. lis 2007

Ahojky Snupik. Bohužel ti moc neporadím, my jsme Vojtovku necvičily :( Jen jsem vždycky dala malý hlavičku na druhou stranu, když usnula. Po pár týdnech se to spravilo samo a teď si jí ve spaní otáčí, jak potřebuje.
Souhlasím s bramburkou, v Krči asi jedině nadstandart... Ty návštěvy na chodbě jsou fakt kritický, navíc tam hrozně profukuje.
Já měla na porod taky svou košili, taky od vietnamců za stovku a pak jsem jí vyhodila. Ani mi jejich nemocniční nenabídli.
Na pobyt jsem jich tam měla 5 (na každý den jednu) a byla jsem ráda, protože je člověk z toho kojení docela spocenej 🙂 Ale já rodila v létě, i když nebylo zrovna moc hezky...
Těhulko - nějak jsem nepochopila tvůj příspěvek, sem rozhodně nepatří...

zdenik123
14. lis 2007

ahoj holky,
mám dotaz, je tu některá s polohou KP, která bude rodit v Krči...?
nevíte jaký je tam postup? díky moc 😉

minea
14. lis 2007

Zdeniku, jak to vypadá, jsem tu teď s Lennynou jediná, kdo bude rodit v Krči - ostatní holky už porodily 🙂
S polohou KP ti ale bohužel neporadím...

lennyna
14. lis 2007

Zdeni malou mám hlavičkou dolů, takže plánuji přirozený porod, s polohou KP nemám zkušenosti. Už jsem tu Tvoji nešťastnou situaci viděla u nás v tématu. Asi to nedje brát na porodnice, spíš to bude o lékaři v ten daný moment. Ještě máš čas, tak se tam zkus nahlásit, zase tak daleko to nemáš. Nebo tam zavolej, ale po telefonu to řešit asi není to pravé.....

ker
15. lis 2007

Ještě já budu rodit v Krči ...alespoň doufám 🙂 Nevíte náhodou jak to tam teď vypadá? Nemají ještě stop-stav?

minea
15. lis 2007

Ahoj Ker, to je super, že ses ozvala, už sem se tu cítila osamělá 😅
Zítra jdu do poradny, tak to okouknu. Co ty, nemáš nějaké novinky z poradny? Ke komu tam chodíš?

dzonyss
16. lis 2007

tak holky jdu nahlásit, že sme za 5 dní nepřibrali ani deko. V pondělí byla 3měsíční prohlídka, 65cm a 6660g, dneska stále stejné. Tak asi začneme s příkrmama na noc. Ale s velkejma ☹ Mám z toho divnej pocit, protože mlíčka mám dost a Adámek skoro nebrečí. Jen když má hladík. Ach jo 😠

a jaké máte novinky vy? Jo a holky berete někdo železo? myslím malé prcky 😕 Na co to je?

ker
16. lis 2007

Ahoj mineo 🙂
chodím ve čtvrtek k doktorce Březinový, teď naposledy jsem čekala asi jenom hodinu (daleko méně maminek než v minulých týdnech). Doktorka říkala že snad do týdne budu rodit ale zapomněla jsem se zeptat jestli nemaj plno.

bramburka
17. lis 2007

Hele dzonyss. Nam rikala Dr., že vaha neni jedinej udaj podle ktereho se pozna, ze mimi pribyva. Prej. No tak ja bych teda fakt pockala, protoze mi to prijde skoda.

minea
17. lis 2007

Dzonyss, doktorce řekni, že je Adámek právě v růstovém spurtu (věkem tomu odpovídá) a že se všechno za pár dní srovná i bez příkrmů 😉

Ker, dr Březinová je prý super, já jsem ji nikdy neviděla, ale jak jsem postřehla, všichni si jí pochvalujou.
Já jsem včera v poradně zažila dobrý zmatky - dr Vesialukhová mě poslala na monitor, nelíbily se jí děložní stahy, kterým já nepřikládám velkou váhu, protože mám už dva měsíce dráždivou dělohu a to, že bříško tvrdne, je u mě normální. Pak chtěla, abych přišla dneska (v sobotu!) na kontrolní monitor. No a co se nestalo - nakonec mi volali na mobil, že to přehodnotila a že mám přijít ještě ten den večer. Nakonec se nic neděje, večerní nález dr Vacková vyhodnotila jako v normě a řekla mi, že mám pokračovat v braní Mg, které mi ráno dr Vesialukhová vysadila 🙂. Prostě zmatky, ale spíš na straně doktorů. Ještě že si z toho nic nedělám, člověka by úplně rozhodily... 😒

minea
17. lis 2007

Ker, ještě k tomu stop stavu - přímo jsem se na to nezeptala, ale určitě je to už ok. Rychle se to tam točí, nemyslím si, že by měli zastavený příjem dýl než jeden dva dny, vždycky přece někoho propustí a uvolní se postel... Tak buď v klidu, pravděpodobnost, že se zrovna trefíme, je podle mě malá.

evi3
17. lis 2007

Suhlasim, ze vcera tam vladol zmatok. Ja som tam mala prist na kontrolu s taskou (mala uz nerastie, hranicne malo plodovej vody a posledne 2 tyzdne berem lieky na vysoky tlak). Dr. mi po prehliadke hovori, ze na kontrolu zase v utorok, len som sa zacudovala, ci naozaj, ked som tam mala prist s taskou, ze sa rozhodne co dalej (mala som pocit, ze si neprecitala zapis z predoslej poradne - riesili to tam vtedy Vackova a Sever). Kym som sa obliekla tak sa to zmenilo, ze nie poradna v utorok, ale zraz v nedelu o 9-tej (v piatok uz brali len rozbehnute porody 😉 ). Mala som z toho dost neprijemny pocit, no ale dufam, ze bol posledny.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru