Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

bramburka
20. srp 2007

Bledá závist, že už to máte za sebou, zase ne mě nějak padlo, že se bojím...

michelle.k2
20. srp 2007

Bramburka: ty můžeš být ještě v klidu, vždyť máš ještě tolik času, tak se vůbec nestresuj....

😉 😉 😉 😉

minea
21. srp 2007

Ahoj holky, taky se chystám rodit v Krči a i když jsem teprve krátce za polovinou, ráda bych se zapojila do diskuze. Chtěla bych se zeptat na vaši zkušenost z poradny v Krči: Jak velkou váhu tam přikládají termínu porodu, který je uvedený v těhotenské průkazce? Mně to dost vrtá hlavou, protože vím skoro na den přesně, kdy jsem otěhotněla, a tomu odpovídá i vývoj plodu podle UZ. Bohužel, měla jsem nepravidelný cyklus, a proto datum porodu vůbec neodpovídá termínu poslední menstruace. Kromě toho jsem první pohyby cítila taky "podezřele" brzo, takže ani tento termín neodpovídá. Prostě mám v průkazce dva předpokládané termíny s tím, že jeden je o dva týdny dřív a druhý dokonce o tři týdny dřív než ten skutečný. Bojím se, že při tom pracovním tempu, které mají v Krči, mě tohle nenechají ani odvyprávět a budou se řídit tím, co je v průkazce. Neumím si představit, že by mi kvůli tomu chtěli třeba vyvolávat předčasný porod. Co myslíte?

dzonyss
21. srp 2007

minea nazdárek, no musím říct, že já sem termíny porodu měla taky divoký. Věděla sem, kdy sem otěhotněla, menstruaci sem popletla, UTZ ve 12tt odpovídal stáří plodu, ale UTZ ve 30 byl prcek o 14 dní větší. Ale den před termínem v průkazce podle PM mi zřejmně udělali hamiltona (nejsem si jistá, prtože to nebolelo, ale oni prý o hamiltonovi neříkají, aby se těhulka nestáhla a nebolelo jí to, tak nevím) no a rodila sem přesně v den termínu podle průkazky, podle PM co sem udala na začátku. Ale neměla bych strach, že tě budou předčasně vyvolávat 😉 Jen fakt nepočítej s monitorem a nebo s odhadama váhy miminka. Prostě na tohle tam čas nemají. Udělají jen průtok pupečníkem, jak je v pořádku srdíčko a to je vše. Rozhodně tam jdu rodit znova. Jediná nega zkušenost je fakt s jídlem a s některýma dětskýma sestřičkama. Ale vydržet se to dá.

bramburka
21. srp 2007

Mineo, spíš bych se bála, že tě budou pořád posílat domů a přitom budeš de facto přenášet.

minea
22. srp 2007

Tak to by byla v mém případě ta lepší varianta 🙂
Stejně ještě zkusím přesvědčit svého doktora, aby mi ten termín v průkazce přepsal...

michelle.k2
22. srp 2007

Ahoj holky, tak jsem jen tak nakoukla, jestli tu náhodou není zpátky už Sparka, ale vidím, že ještě nic...
Včera jsem byla na kontrole a stále 2 v 1, CS 0, jako pokaždé, takže rodit jen tak nebudeme, už se pomalu psychicky připravuji na to přenášení, ach jo 😠 😠 😠

michelle.k2
23. srp 2007

Ahoj holčiny, prosím vás chtěla jsem se zeptat, zda vám dělali v Krči kultivaci a kdy????

Díky moc

dzonyss
23. srp 2007

ahojky michelle myslím, že kultivaci mi dělal můj gynekolog v 36tt. Jestli je to ten rozbor na streptokoka a ohledně těch kvasinek a jinejch potvor. A jestli je to na streptokoka, tak si to ohlídej. Musí ti dát kapačku antibiotik před porodem, aby se něco nepřeneslo na prcka

michelle.k2
23. srp 2007

Holky tak jsem objednaná do Krče na úterý. Jaký tam bývá Dr. nevíte??
Tu kultivaci mi udělají prý až tam, můj Dr. s tím prý tak počítal, tak mi ji nedělal, ale v Krči mi řekli, že je to od něj dost nezodpovědný, tak snad vše bude ok.

Dneska jsem si udělala radost a koupila jsem si kojící polštář a hned se mi spí lépe 😀 😀 😀

Holky věděly jste kolik budou vážit vaši mimiskové??? Kontrolovali vám v Krči jejich váhu před porodem?

Ach, jo už mi to přijde dlouhý, já vám tak závidím, že už máte mimisky u sebe ☹ ☹

dzonyss
24. srp 2007

chodila jsem úterky, ale pokaždé tam byl někdo jiný. Ale dycky bez problémů. Vím, že úterky nebýval doktor Budka a ani žádná doktorka. Byli to mladí doktoři kolem cca 30-35let. Jestli bude tmavovlasý, brýlatý se snubákem, tak toho se můžeš zeptat co a jak. Ten je tam nový a ještě není "zkažený" tou rychlostí v krči.

Odhad mimí sem měla 3300 a narodil se 3900 takže nic moc odhad no. Na to se nedá spoléhat.

snupik
24. srp 2007

Ahoj,
tak vás tady už delší dobu pročítám..a konečně se připojuju 🙂
Taky jsem se zaregistrovala do Krče..jsem v 37tt.
Včera jsem byla na poslední kontrole u svého gynekologa a docela nás s manžou vyplašil..CS4..prý můžu rodit každým dnem...ale ještě chci, aby tam malý alespoň týden-dva vydržel..aby nebyl malinkatý 😲
Taky se musím hned v pondělí objednat do poradny a mají mi taky udělat kultivaci až tam(můj gyndař už to nestihnul..tak to asi budou nadšení-prý se jim to tam moc dělat nechce)...Docela mám strach i z té krčské poradny, když tady čtu vaše zkušenosti ☹

michelle.k2
24. srp 2007

Snupík: jééééé tak to jsem ráda, že přibyla nějaká mamina, která bude rodit skoro stejně jako já..... akorát já ¨se už pomalu smiřuju s tím, že budu přenášet ☹ ☹

Jo, tak se tam potkáme, já mám poradnu v úterý v 11h.

dzonyss
24. srp 2007

snupik neměj strach, fakt ne, jen nečekej ten samý přístup jako na soukromých porodnicích. Tady je to jen rychlé, ale nemyslím si, že to odflákávají. Prostě v rychlosti zkontrolujou jak se mimi vede a to je celý. A na CS nedej. Já ho měla v den porodu 2, prý budu rodit tak za týden... no udělali mi bezbolestnýho hamiltona a ráno sem tam byla jak na koni a rodila teda až za 18 hodin, ale stejně 😉

holky malej mi usnul, jdu to zalomit taky. Vařit se bude večer. Pááá

berdicek
24. srp 2007

Michelle, neblazni s prenasenim, vzdyt mas jeste plno casu 😉, ja jsem prenasela 5 dni a taky se nic nedelo. Psychicky jsem se pripravovala, ze mi budou dalsi tyden vyvolavat porod a najednou to prislo samo a to jsem mela 4 dny predtim nulovy nalez.
Vsechny se dockate, nabirejte silu a odpocivejte, co se da. To nocni vstavani a unava je nekdy marast, ale za to stesti, to stoji 🙂

dzonyss
25. srp 2007

ahojky holky,

musím se přiznat, že dneska vám pupíky fááákt ale fááákt nezávidím. U nás je vedro k padnutí.

Berdi jak ti Honzík roste? kojíš? Mě příde, že sem chodící mlíkárna. Kdykoli se prckovi chce, tak se přisosne a tahá jak o závod. Přibrali sme 230g od propuštění z porodky. Velikost 56 už nám skoro není 😅 A musím se přiznat, že bodýčko na sobě prcek ještě neměl. Nějak nemám odvahu mu ho přes hlavičku rvát, a pak tam nacpat ručky. Tak to řešíme košilkama 😅

Sparka ty už určo taky budeš doma co? bych to tak tipla, že máš pokládek už u sebe 😀

berdicek
25. srp 2007

Ahoj dzonyss, tak jsme vas trumfli, my uz mame o kilo vic od propusteni 😀 cili 3500 g, uz jsme dorostli do velikosti 56 😀 . Je hrozny vedro, takze maly nosi porad jen bodycka a obavam se, ze z dupacek a kabatku malych velikosti mi zatim vyroste. Jinak taky si pripadam jako chodici mlikarna, Honzicek ma v hlave nejaky alarm, jakmile uplyne hodka a pul, hned se hlasi o sva prava 😀 , jen v noci da chvilku pokoj a dokaze spat i 6 hodin. Vyjimka ale byl dnesek, kdy spal jen do pul 2 a od te doby ho trapily prdiky, cely se kroutil a tlacil, jsem dneska uplne vyrizena.

dzonyss
26. srp 2007

berdi no to je HOnzík chlapák 🙂 Hele přesně tak to máme i mi s kojením. V noci spí 6 hodin, že mě probudí bolest prsou a musím jít odstříkávat a přes den se skoro mlíčko nestíhá tvořit, protože někdy jí i po hodině. Ale spíš si myslím, že to není hlad, ale žízeň, tak si trošku sosne a je klid.
Na prdíky nám zatím funguje ten kojící čaj co piju a nejím věci co nadýmají. A když jo brečí a já nevím proč, tak si ho dám na nohy, hlavičku ke kolenům a prostě mu cvičím s nožkama k bříšku, hladím ho po nohách, po pupíku, po rukou a je klídek. 😀 Jo a taky nám není velikost 56 😒 Dneska u mě byla kámoška co je v 32tt a ta byla vyjevená, když sem jí řekla, že oblíkáme vel. 62 aby se do toho vešel. A to jsme 17 dní od porodu 😅 Ona si nakoupila výbavičku ve velikosti 50 tak bych tak řekla, že asi to moc neunosí 😅 Mi sme toho ve vel. 56 moc na sobě neměli. On se furt mrská a vrtí, tak je mu líp ve volnějším.

Holkyyyy co vaše kontroly? jak to s váma vypadá? 🙂

sparka
27. srp 2007

holky jsme doma sarinka se narodila 16.8. v 14:34 a mela 52cm a 3710g...

michelle.k2
27. srp 2007

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, sparka je už doma a má zlatíčko už u sebe, strašně mooooc gratuluji, pak dej vědět, jak to všechno probíhalo, až budeš mít trochu časü, beruno 😉 😉 😉

berdicek
27. srp 2007

Sparka, moc gratuluji!!!!!

snupik
27. srp 2007

Michelle:Ahoj, tak dnes jsem se taky poprve objednala do poradny, ale až na čt v 9.00, tak mi písni, jak to tam vše probíhalo, abych nebyla mooc vyjukana, ju? 🙂 😉 Budeš moc hodná 🙂Taky jsem si vzpomněla, že jsem tě asi viděla s manžou při té registraci v Krči 13.srpna..měla jsi na sobě šatičky..ještě jsem si říkala, že jsi hezká mamina..máš jen to bříško, žádný zadek jako já..mě to jde všechno do něj..připadám si jako velrybka nebo nějaký brouk-hlavně když se škrabu z postele 🙂 😠
Jinak my už pořád s manžou čekáme, kdy to začne..bříško mi dnes kleslo ještě víc, tače mi mlíčko z jedné bradavky..a to že docela dost 😲 Začínááám mííít solidní strach 😕 😕 😔

michelle.k2
27. srp 2007

Snupík: Ahoj, určitě písnu, jak jsem dopadla, akorát mám z toho celkem strach, když tam nedělají ty monitory... Můj gyndoš mi dělal UTZ naposledy v 28. týdnu, protože pak měl 3 týdny dovču a já ani nevím, kolik mimi váží...
Navíc je tam budu otravovat s tou kultivací, ze které jsou tak nadšený, no tak jsem zvědavá, jak dopadnu ☹ ☹ ☹

Asi máš pravdu, také mi přijde tvoje foto nějak povědomé, ty jsi na sobě měla žluté kalhoty a bílou tuniku??? Já si teda moc jako hezká mamina nepřipadám, také si připadám jako velryba, ale šaty jsem měla a byl tam se mnou můj chlap, to je pravda 😀 😀 😀 😀

My také čekáme, že to snad už začne, ale Filipek ne a ne si nechat říct....
Jo a máte vybrané pěkné jméno pro mimi, také jsem chtěla Jakuba, ale vzhledem k tomu, že by se měl přijmení po tatínkovi - Kubík, tak jsme to zavrhli....

snupik
27. srp 2007

Michelle:při registraci jsem měla džínové3/4 a myslím, že oranžové tríčo 😉 už si ani nevzpomínám 😉 ale vás si pamatuju 🙂 taková velrybka 🙂 🙂
Mě můj gyndař taky kultivaci nedělal, už to nestihnul..mají tam přestavbu..a ještě mě při registraci dr.upozorňovala, že ji dělají neradi-ať mi ji hlavně udělá můj gyn., tak jsem zvědavá 😖 😖
Dneska je mi teda děsně..pořád mě píchá všude: v zádech, dole, v bříšku..z prsou mi teče míčko..tričko už ani neměním..asi jsou to zase poslíčci..kéž by..ať tam Kubajz ještě alespoň týden vydrží..nechci, aby byl ještě v inkubátoru..už jsem zažila za své těhu šoků dost 😔 😔 😢

Nám se taky líbil Filípek, ale toho chce kámoška a ta přišla na začátku o mimi, na které dlouho čekali 😢 😢 ..tak nemůžu dát Barborku ani Filípka
Ještě se mi líbil Kryštůfek, ale jak mu budu říkat..a nikomu se to moc nelíbilo..pak nás celkem nadchnul Bart(ale Bartoloměj je divný a můj taťka si jen klepal na čelo, co to tomu miminku chceme za trest udělat 😠

Tak zítra držím pěsti, ať to dobře dopadne a napiš mi, prosím. 🙂 😉

michelle.k2
27. srp 2007

Snupi: já si tě teď nedokážu vybavit, ale to neva 😉 , třeba se tam ještě potkáme - bylo by to fajn 😉

Jakoubek je super, fakt 😉

Holka mě také není zrovna dvakrát nejlíp, poslové mám každou noc, asi od 36. týdne a pořád nic 😒 😒
Neboj se nic, zítra dám určitě vědět a díky 😉 🙂

vzducholod
27. srp 2007

Ahoj maminky tak já to mám už za sebou měla jsem překotný porod málem jsem porodila v autě 😀 takže jsem si porodního sálu moc neužila jen ty dvě hodinky po porodu jsem tam musela ležet.
Ted vedle mě spinká malý Matyášek měl 3500/51 cm a tak moc se mu chtělo na svět.Bolesti jsem měla úplně ukrutný myslela jsem že se roztrhnu,stále jsem čekala aby mi tam neřekly že panikařím.Když jsem dojela ani jsem neprošla příjmem rovnou mě daly na vozík a šup na sál.Byla tam nějaká porodní asistentka Nováková taková vysoká blondýnka stále křičela netlačte ještě chvilku vydržte nebo odrodíme ve výtahu byla moc hodná.No a na sále jsem dvakrát zatlačila a Matyášek byl na světě.
Za dva dny se uvolnil nadstandard takže jsem si toho šestinedělí nahoře neužila.Musím říct že celý personál byl moc hodný a příště určitě do Krče půjdu zas.(snad to nebude tak rychle)jen je pravda že kojení je skutečně psycho tak jsem byla vystresovaná že malý nechce,že nepřibírá.Ale chce to čas to už nyní vím.

Všem maminkám přeji vám aby jste měly porod jako já rychlý a málo bolestí a hlavně tak profesionální personál.

Papa Jana Pavel a Matýsek

michelle.k2
27. srp 2007

Vzducholoď: Ahoj holka, moooooooooc gratuluju k Matyáškovi, ty jsi mě teda překvapila, já myslela, že ti ještě do termínu pár dní zbývá - takže to bylo asi před termínem, že?
Trochu jsi mě vyděsila s tím překotným porodem ☹ ☹ ☹ ☹

dzonyss
28. srp 2007

holky moooooooc gratuluju k miminkům, konečně ste se dočkaly 🙂

snupik
28. srp 2007

Taky moc gratuluju k miminečkům a tiše závidím, že už víte, že jsou prdelky v pořádku a máte je u sebe 😅
Chci se vás ještě optat na klistýr:nechaly jste si ho udělat v Krči nebo doma použily Yal-gel? ☹ ☹ Pořád se nemůžu rozhodnout 😕 😨
Děkuji.

michelle.k2
28. srp 2007

Snupi: Ahoj, tak se hlásím z poradny. Byli jsme objednáni na 11h a přišli jsme tam tak o půl hodinky dříve, na řadu jsem šla ve 12h, takže celkem síla, no, ale dalo se to vydržet, díky tomu, že je venku chladněji 😒 😒
Sestřičky naprosto v pohodě 😉
Jinak dnes tam byl mladý doktor s brýlemi, přišlo mi, že je trošku vyplašenej, kultivaci mi udělal bez problémů a pak ještě ultrazvuk - zjištoval polohu placenty a mimča.

Na otázku, co se týče váhy miminka mi odpověděl, že zhruba 3,5 kg, ale do termínu můžeme mít okolo 4kg. 😅 😅 😅 😅

Tak tím mě absolutně vyděsil, jelikož mě můj gyndoš celý těhotenství tvrdil, že mimi bude určitě malé 😅 😅 😅

Já si klistýr nechám udělat v porodce, slyšela jsem, že si tím ženská spíš uleví, takže YAl-gel neřeším 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru