Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

moncicak77
5. únor 2008

Kazda ma asi jine informace...........

jahoda1975
5. únor 2008

Ahoj holky, tak jsem se vrátila od dr. a hurá 😀 mimísek má hlavičku dole, porodní cesty prý měknou, takže se mi ulevilo. Máme kolem třech kilčo - nebude to opět žádnej drobínek 😖 . Zítra nebo ve čtvrtek se chystám do Krče na registr, ale nějaká mamina dnes u doktora říkala, že se tam byla také zaregistrovat a doporučili jí, aby chodila dál ke svému gynekologovi, že mají strašně plno, ale k porodu ji zaregistrovali. No tak jsem zvědavá co řeknou mně, doufám, že nás vezmou, protože pak by přicházela v úvahu jen Bulovka nebo Motol a to máme pěkně z ruky.No napíšu jak jsem dopadla, ale snad nás vezmou.

lennyna
5. únor 2008

Ahoj Krčandy 🙂
Jahůdko tak to je super! Co se týká váhy, moc se netrefují, já měla Aničku 14dní před porodem hlášenou okolo 3,40kg a měla 2,920kg, ale je fakt, že jsem jí prosila do bříška ať není moc veliká 🙂 🙂
Mineo jak se máte? Ve čt jdeme na kontrolu ve 2měsících, tak snad tam nestrhneme váhu 🙂

babara
5. únor 2008

Ahoj jahudko, tak to ti gratuluju a zavidim 🙂 ja se byla registrovat minulej CT a nic nerikali, objednali me na 15.2. (v 36tt). Tak snad se tam nekdy potkame. Muj chce abych si rekla o nadstandard, ja myslim, ze bych to prezila, rada bych totiz byla na pokoji i s jinou maminou, ale je fakt, ze vzhledem k navstevam to tam je naprd. A taky jestli tam maj tak plno, tak je stejne mala pravdepodobnost, ze bude volnej..
Ja bych v pripade stop stavu zkusila taky Bulovku, ac neni nejbliz. Do Vinohrad se mi moc nechce.

minea
5. únor 2008

Když mi řekli, že ta váha podle UZ je plus minus půl kila, tak jsem to přestala brát vážně - tak nepřesný údaj fakt člověku moc neřekne.

Lennyno, koukám, že jsi shodila vlasy, sluší ti to 🙂
My se máme skvěle, pár týdnů nás sice trápila seborea na obličeji a predilekce halvičky, ale jinak je Laura zlatý miminko. Jak ti Anička v noci spí? Já jsem zjistila, že když malá spí u sebe v postýlce, tak se kolem čtvrté páté probudí, kňourá a jdeme kojit. Když spí u mě v posteli, tak vydrží celou noc, klidně 7,5 h vcelku. Prostě když se začne klubat, tak jí přivinu, dám jí pusinku, ona ví, že je všechno jak má být, a spí dál. (Mně pak můžou explodovat prsa, ale to už je jiná story 😅 ). No, ale nakonec jsem to společné spaní zrušila, protože je důležitý, aby spala na své rovné matraci a ne na šikmé ploše - já svou vahou udělám v posteli ďolík a ona pak ke mně sklouzává, takže ve spánku asymetricky stimuluje svaly (na to mě upozornil tatínek a musela jsem mu dát zapravdu).
Ještě k váze - v devíti týdnech měla 4750 g, tj. o 700 g víc od 6týdenní kontroly!

jahoda1975
5. únor 2008

Díky Báro i holky, jsem fakt hodně ráda, že to je jak je a Báro nezoufej, dnes jsem se bavila s dr. a říkal, že menší mimčo se může otočit i úplně na konci a tvoje mimi je malinký jak jsi psala, tak si třeba ještě dá říct.Možná nám pomohlo i to cvičení, ale těžko říct, asi je to všechno hodně individuální.
K tomu nadstandardu - já jsem ho u prvního mimča měla a to bylo fajn. Ani mně tak nejde o nějakem luxus-oni ty nadstandardy nebo alespoń tenkrát nebyly nic moc - ale máš tam sprchu a HLAVNĚ nemusíš s mimčem na chodbu. Já byla u prvního porodu tak sešitá, že jsem si pořádně sedla až za 5 týdnů. S druhým mimčem ale nadstandard volný neměli, byly jsme dvě maminy na pokoji a ta druhá mamča byla fajn. Ohlídaly jsme si mimča, když se šlo do sprchy - a to že jsme tam trávily vlastně většinu dne - ALE - vůbec jsem si neodpočinula. Její miminko bylo strašně neklidný a celé noci probrečelo, takže jsem nemohla spát ani já a i moje mimčo se tím budilo. S tím člověk musí počítat a co teprve, když jsou na pokoji tři - to si vůbec nedovedu předtavit. Samozřejmě, že se to těch pár dnů přežije a člověk to musí brát s nadhledem, ale to rušení tam je a když ještě chytneš nepříjemnou maminu - no nic moc. Doufám, že se to nestane, protože jsem taky přesvědčená, že vzhledem k návalu v porodnici nebude nadstandard volnej ani náhodou. No můžu doufat v to, že budu mít nějakou fajn maminu nebo maminy na pokoji a že si brzy sednu 😉 . Jo a Báro díky za uklidnění, že tě bez řečí objednali, doufám, že to tak bude i u nás. A Vinohrady? Na ty jsem slyšela jen samou hrůzu, takže tam ani náhoudou ne, to snad raději odrodím v autě 😝 .

lennyna
6. únor 2008

Mineo tak to si mi vůbec neměla psát, tiše závidím Laurinčin spánek 🙂 Andulka má rekord 4,5hoďky, jinak běžně se budí po 2,5hodinách 😒 mlíkem to není, prý některá miminka to tak prostě mají a musím vydržet. Některá rána ani nevím jak se jmenuju 😀
Baru nadstandard vřele doporučuju, jak píše jahoda, jde hlavně o odpočinek. Když budeš sama, spršku si klidně dáš, miminka pořád spinkají, kdyby ses jó bála, dáš si mimi k sestřičce. Já jsem první noc po porodu a epi měla horečku a nadstandard byl plný, jako na potvoru jsem chytla maminku s uplakaným miminkem a byla jsem ráno fakt vyřízená. Ale je jasný, že záleží na okolnostech.
Holky držím palečky.

babara
6. únor 2008

Diky jahudko a lenny, asi jste me s tim nadstandardem presvedcily 🙂
Jahudko, prcek je sice maly ale brisko celkem taky, plodove vody mam pry ale dost, tak budu doufat, ze se mi taky jeste otoci.. Jak to tak sleduju, tak se na posl. chvili umi otocit tak v 90% pripadu.. to je dobre 🙂
Co si provadela za cviceni a jak casto?

jahoda1975
6. únor 2008

Ahoj Báro a holky z Krče, tak jsem byla dnes na registru v Krči a všechno v poho, jsem objednaná na 13.2. a nic neříkali o tom, že by měli nějak moc velký nával, i když je fakt, že mně sestřička upozornila, ať si všechny papíry vozím u sebe, kdybych musela náhodou rodit jinde 😲 . Ale jinak byli všichni milí, no jsem zvědavá jakýho chytnu pana doktora na kontrole (pamatuju si, že když jsem tam chodívala před lety 😀 měla jsem jednoho,ale jméno bohužel nevím a ten byl strašně protivnej, při každý prohlídce, která byla nepříjemná měl takovej dementní komentář "no co budete dělat až budete rodit" a takovým tonem, že se mi vždycky chtělo brečet - no nakonec jsem ho při mém štěstí chytla i při porodu, ale musím uznat, že tam byl v poho a všechno proběhlo v klídku - no možná tam už ani není). Tím nechci nikoho strašit 😉 , jen že je vše opravdu jen a jen o lidech.
Báro pokud bude nadstandard volný určitě ho ber, uvidíš, že budeš nakonec ráda. I když - dnes jak jsem byla na registru, byly tam se mnou moc fajn maminy, takže chytit nějakou takovou na pokoj, je to pohoda.
A ty cviky - je fajn, že máš dost vody, to je na otočení důležitý. Já lezla po čtyřech po bytě - dopředu - levá noha,levá ruka zároveň a pak jsem ležela dvakrát denně na balonu zády, musela jsem si podložit ale hlavu, aby mi nebylo špatně - doporučují 10 minut, ale to jsem Báro nevydržel, max 5 min a měla jsem toho plný zuby, tak to zkus, četla jsem, že úspěšnost je 85% - budu držet palečky. Ale těžko říct, jestli to pomohlo nebo se otočil sám. Zatím ahojky

jahoda1975
6. únor 2008

Jo a Báro, zapomněla jsem dodat - to lezení po čtyřech pouze, když se mimísek hýbe 🙂 a raději o samotě 😀 , my máme v předsíni zrcadlovou skříň a vždycky, když jsem lezla okolo, mrkla jsem na sebe a pohled vskutku "úchvatný" ´- kluci se vždycky mohli potrhat smíchy 😅

bramburka
7. únor 2008

jo to je sice dobrý, bejt s někým na pokoji, ale nejlepší je tam bejt kdykoliv s někým z rodiny! Nadstandart ber!!!!

jinak s tím spaním: uderem 2,5 měsíce malá začala spát okolo 8 h, ted už klidoš vydrží i 10 hodin, usíná tak v 18h, takže stejnak v noci jednou vstanem, ale to už je pohodička! těžká!!!!

babara
8. únor 2008

Díky holky za info, rady a názory.
Bramburko, to je super a to kojiíš?

lennyna
9. únor 2008

Ahoj brambůrko, tak to je super! Anička nám dvě noci za sebou už taky spala, tak snad se to už taky přehoupne, po těch 2 hodinách to bylo smrtíci 🙂 jinak jsme byly na 2měsíční kontrole a Andulí má 5300g a 61cm 😀 takže když si vezmu porodní váhu 2920 a 49cm, je to veleskok 😀 😀
Batu a jahudko ahoj 🙂
Mineo kde se flákáš? 🙂 🙂

nikitazak
10. únor 2008

Ahoj holky, tak me v patek pustili z porodnice. Vsem kdo se chystaji tady rodit, musim Thomayerku jen doporucit. Rodila jsem jen s porodni asistentkou- protoze vse probihalo bez problemu- porodni pokoje jsou super. jste na nich s manzelem od zacatku- mate sve soukromi.Miminko mi hned po narozeni dali na prsa a po zabaleni a zahrati mi ho prinesli a dali mi ho prisat.Take jsem ji poprosila, jestli by to slo bez nastrihu, ze bych byla radsi- tak mi v tom vyhovela. Takze pocit z porodu mam uplne uzasny- take byl docela rychly- od vetsich bolesti do narozeni Kubicka to trvalo 1hodinu a 10 min. 🙂

bublina2007
10. únor 2008

8

bramburka
10. únor 2008

gratuluju! Taky jsem mela poprosit aby me nestříhala... malá měla obvod jen 32 cm, to bych zvládla... 😠

jahoda1975
11. únor 2008

Ahoj holky. Nikitazak: moc graguluju k chlapečkovi 🙂 , jsem ráda, že tak hezky mluvíš o Thomayerce - doufám, že tam budu opět spokojená. Měla jsi nadstandard nebo jsi byla normálně na pokoji? Závidím ti, že tě nenastřihávali, zkusím to taky, ale vzhledem k tomu, že má být mimčo velký, tak to asi bez nástřihu nepůjde, chjo 😖 , šití se bojím jak čert kříže, no ale když to bude muset být, musím to vydržet. Ještě jsem se chtěla zeptat, jak dlouho jsi byla na přípravce než k tobě pustili manžela? Matně si pamatuju, že mi nejdřív natáčeli monitor, pak koupelna a pak až na sále ke mně manžu pustili, ale mám pocit, že to trvalo skoro hodinu, tak by mně zajímalo jestli to už nějak nezměnili.
Zatím ahoj, všechny pozdravuju a přeju ať vám miminka krásně spinkají 😉

nikitazak
11. únor 2008

jahoda:dekujuu 🙂 byla jsem na normalnim pokoji. ale nadstandard me nabizeli- ale ja byla stejne krom prvniho a posledniho dne na pokoji sama.jinak muj Kubik byl taky velky (4kg a 52cm)a zvladli jsme to bez nastrihu. Sice me trosku natrhl- ale bylo to na 4stehy. u prvniho syna, ktery mel taky 4kg me nastrihavali a pamatuju se, ze jsem tyden nemohla sedet. ted jsem tam litala jeste ten den, ze jsem dostala os sestry vynadano 🙂 ja na pripravce vubec nebyla-prijali me otevrenou na 5-6cm, tak jsme spolu sli rovnou na salek.Rikali mi, ze na salek se chodi, kdyz je maminka otevrena na 4cm. moc ti drzim palce!at mas porod podle svych predstav 😉

jahoda1975
11. únor 2008

nikitazak: díky za odpověď 🙂 . A vím, že při 4 cm dávají na sál, tak jsem to měla s obouma klukama, no můj druhý syn měl 5 kg, ale teď máme těhu-cukrovku, takže od října dfc jdu s vahou dolu, díky dietě, ale dr. říkal, že na mimíska to vliv nemá, prostě vyžířá z toho mála co se dá 🙂 , ale uvidíme, zkusím říc PA, že to taky zkusíme bez nástřihu, no a uvidíme, jak to bude postupovat. To jsi byla otevřená hodně, pak to jde asi opravdu strašně rychlovkou, ale vzhledem k tomu, že taťka bude u porodu, raději bych stihla alespoň klystýr 😅 , kvůli možné nehůdce při porodu 😨 . No uvidíme, jestli to bude podle mých představ, to víš, má představa by byla - ráno se probudit a mít čisté miminko v postýlce 😉 🙂

nikitazak
11. únor 2008

🙂 no,ja klystyr chtela taky, ale ona mi ho nedala- bala se, abych jim pak neporodila na zachode 😀 s tim nastrihem- taky jsem ji rikala, ze kdyby to neslo, at striha.....a jsem teda rada, ze to slo. To jsi mela prvniho syna poradneho macika!!!

wafik
12. únor 2008

zdravím těhulky a gratuluji novopečeným maminám🙂 včera jsem byla v Krči a od PA se mj. dozvěděla, že v poslední době už párkrát měli stopstav, takže bez ohledu na registraci posílali těhulky jinam... nějčastěji na Vinohrady... tak doufám, že mě to nepotká😖 jinak registrují zatím pořád stejně, tj. 33 až 35 týden, ale předpokládají, že se to bude výhledově měnit (že je k tomu nutí ostatní nemocnice svým systémem registrací už někdy od 12/14. týdne)... tak bude asi třeba dát si pozor a hlídat si jejich webovky, mělo by se to tam objevit🙂 tady už se to teda asi žádné těhulky netýká😀, ale kdyby náhodou zabrousil někdo, kdo by měl zájem, tak ať má info🙂

sparka
12. únor 2008

Ahojky holky tak se hlásíme tak to strašně uteklo,už nám je půl roku a měříme 69cm a vážíme 7500g jsme už velký holky,a můžu říct že stále vzpomínám na porod a i když nebyl nejjednodušší tak musím říct že to byl nejkrásnější den v mym životě...noa kde je dzonys a td?no a jakpak se jinak máte holky ty který mě znají i z těhu a i ty co mě neznají?

jahoda1975
12. únor 2008

wafik: tak si čtu tvůj příispěvek a jdou na mě mrákoty ☹ , doufám, že stopstav nevyhlásí, protože na Vinohrady jsem slyšela jen samý negace, takže tam určitě neeeee, takže jedině Motol nebo Bulovka, ale jezdit v kontrakcích po Praze a hledat volnou porodnici, no tak to by byl dobrej horor 😖 , ale snad nás to nepotká. Jinak já jdu poprvé do poradny v Krči zítra, tak uvidíme. Zdravím všechny 😉

wafik
12. únor 2008

jahoda: jj, řekla bych, že dle ohlasů už tady horší není... ale ono to bude hlavně tím, že tam mají porodů minimálně, tak proto nemají tak moc zkušeností... a to se zákonitě projeví... nicméně to nic nemění na tom, že je to taky moje noční můra😒 jinak, kdyby tam náhodou byl ten stopstav, tak Tě odešlou do určené porodnice, se kterou se předem telefonicky domluví, nenechají člověka jen tak🙂 btw pokud vím, tak Motol i Bulovka (stejně jako Podolí a Apolinář) při stopstavu odesílají většinou do Krče, takže mám obavy, že když bude mít stopstav i Krč, moc "pražských" variant už nebude😒
ale nebudeme malovat čerta na zeď... musíme si říkat, že až MY budem rodit, stopstav určitě nebude!😉 nebo se taky utěšuji tím, že se mi podaří přijet "tak akorát", že už budou mít obavy mě někam poslat😀 hlavně on problém prý není s porodem jako takovým, ten se tam vždycky nějak "vmáčkne"😀, ale s místy na šestinedělí... aby pak maminy nemusely být na pokojích po více než je běžné... nebo třeba na gyndě, kde by nemohly mít mimča u sebe...

bramburka
13. únor 2008

nám teda říkali při stop stavu Kladno...

wafik
13. únor 2008

no brambůrko... jestli jsi mě chtěla potěšit... tak se to teda nepovedlo😀
někde sama za Prahou... bez pomocné ruky... co by donesla tašku nebo věci navíc... plus jezdit po narození pro rodný list do Kladna apod... fuj tajxl😀

petule.h
13. únor 2008

Ahoj maminy,
no to teda nic moc s tím stop stavem, já rodím až v červenci, tak to doufám,že to bude lepší a pokud by mi naplánovali císaře, tak to by mě snad vzali. jinak na gyndách v 16tt posílají už do Podolí a apolináře na přihlášení.ale tam bych stejně nešla. Co se týče vinohrad tak také nedoporučuji.Zážitky od kamarádek hrůza, to bych asi volila motol.Nebo možná benešov?? ale to je daleko, no zase tak né . Nadstandart jak někdo psal je super, pokud by byl, určitě bych neváhala.opravdu si odpočineš a návštěvy máš téměř do 22h.Navíc nikoho nerušíš a nikdo neruší tebe. maminky tam potkávat můžeš.Je to jen cca 11 pokojů a je tam i koutek, kde si můžeš s jinou maminou sednout a pokecat. navíc mít pro sebe wc a koupelnu je taky super.navíc manžel chodil dopo, takže se potkal i s pediatrama a slyšel vše o miminku, naučili ho, jak mi přikládat dítě(jako pomáhat mi)..Jinak taky někdo psal o vlastním doktorovi v krči.To jde, pokud tam ten doktor má služby, to vím. Např. Menšík má ordinaci v malešicích a rodí a má služby v krči a já ho zažila na kontrolách po 36tt. Tak všem držím palečky.Mějte se, zatím pa

jahoda1975
13. únor 2008

Ahoj holky 🙂 , no bramburko to Kladno je tedy síla, to by nás už mohli rovnou posílat do Brna 😉 . Já dnes byla poprvé v poradně u dr. Severa - je fajn, všechno mi vysvětlil, dokonce si ho pamatuji i z porodu s prvním synem. Říkal, že je mimčo větší - no jak jinak, já prostě neumím mít malý děti 😀 , takže mi doporučoval, že by mi za 14 dní píchli vodu a porod by se už sám rozběhl, aby mě mrňous případně moc nepřerostl a neměla jsem velký problémy. Na jednu stranu na mně šly mrákoty, porod nabral definitivní podobu, ale na druhou stranu - doma si vše připravím v poklidu a nehrozil by nejspíš odvoz na jinou porodnici, takže v tom začínám vidět to lepší. No uvidíme na kontrole za 14 dní. Jinak tedy v poradně pohoda, ani jsem nečekala moc dlouho, sestřičky moc hodný, můžu tedy zatím pouze chválit. Všem držím palečky a zdravím.

moncicak77
13. únor 2008

NIKITAZAK,ta porodni asistentka co te rodila,nevim jeji jmeno,nemela jsem ho ani v propoustecim liste,ale byla mensi,hubena a cerne vlasy?Jestli ano tak ta me take rodila sama,moc me pomohla,je pravda,ze neodhadla nastrih a malej me jeste dost roztrhl,pritom mel"jen" 3860 g,siti me teda hodne bolelo a nemohla jsem ani sedet,nejhorsi bylo vstavani k malemu na kojeni,au au.Klystyr jsem take nedostala,nestihli by to,byla jsem otevrena na 7 cm a porod jsem mela za hodku a pul za sebou.........takze super,1 porod me trval 12 hod. ☹

marcet
13. únor 2008

Zdravím budoucí maminky,
co se týče stopstavu v Krči,tak je to pravda,poslední dobou je oddělení plné a před 14 dny musel být stopstav vyhlášen.Ale pokud někdo přijede do porodnice a už bude mít nějaký nález k porodu tak se nebojte,musí Vás vzít..s rozběhlým porodem nikoho nepošlou do jiné porodnice.
Vím co povídám,pracuju v Krči na novorozeneckém oddělení🙂
Takže se na Vás a na Vaše miminka budu těšit 🙂

jahoda1975:Sever je dobrý porodník!🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru