Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

sparka
2. srp 2007

no a misto dr.brezinovy tam byl ten mladej kteryho nesnasim...ach jo...jj berdicek tak hlavne dej zitra vedet co a jak a jak uz jsi blizko ju?budu na tebe myslet..

dzonyss
2. srp 2007

no myslím, že to pravidlo platí jenom pro pondělky. Kdykoli sem tam za poslední 3 měsíce šla v pondělí, tak tam byl Budka. Ale úterky sem pokaždé měla někoho jinčího. Jo a Budku sem měla i na tom mým nedělním nočním výletu, ale to je už skoro 14 dní, ta nevím. Jako fakt nevím, jak se tam střídají. A viděla sem toho obávaného doktora Severa. Prý je hroznej. Takovej strašně hubenej, cca 45 let. Ale nevypadal nijak děsivě 😕

berdicek
2. srp 2007

o doktorovi Severovi mi vubec nemluvte, mam z neho panicky strach 😢 . Loni kdyz jsem skoncila v nemocnici s akutnim slepakem, tak me pred operaci jeste hnali na gyndu na vysetreni a vyfasla jsem Severa. Vubec se mnou nekomunikal, choval se desne odmerene, kdyz jsem se ho na neco ptala, tak mi vubec neodpovedel, mela jsem strach, co se mnou je, to jsem jeste nevedela, ze to je slepak, po vysetreni me vystrcil na chodbu a odesel, stala jsem tak jako debil a vubec nevedela, co mam delat, jestli cekat nebo se vratit na chirurgii... kdykoliv jsem ho ted potkala, tak jsem se cela rozklepala
muj gynekolig o nem ale mluvil jako o velkem odbornikovi na rizikove tehotenstvi, jen pry clovek nesmi cekat, ze si s nim bude povidat, no kazdy jsme nejaky ze?
jasne ze dam zitra vedet, jak jsem dopadla
holky, nemela jit dneska na kontrolu taky Kate? Sparka nepotkaly jste se tam?

dzonyss
2. srp 2007

Kate měla jít na kontrolu si myslím. Hele a je divný, že se ještě neozvala co? Že by nás přeci jenom předběhla? 🙂

Tak sem umyla okna, vyprala záclony, byla se psem venku, utřela parapety, otrhala listy na kytkách, umyla listy na kytkách a nic 😕 😀

A dneska sem nevařila. Mám ze včera svíčkovou. A zítra budou karbanátky. Mám hroznou chuť na bramborovou kaši a rajčátkovej salát. No bodeť by se prckovi ode mě chtělo, když mu tak podstrojuju 😀 Ale už sem se s tím smířila, prostě dýl jak do dvacátýho u mě nebude. A to je už JEN 18 dní. Zítra má tchýně svátek, tak sem si myslela, že by ho mohla dostat k svátku a prd. No další svátky máme Hanu a Alenu, tak třeba 😀

berdicek
2. srp 2007

Zadny predbihani, pekne popořadě 😀. No ja porad spoleham, ze to vyjde na ty manzelovy narozky, co ma v nedeli. To by byl pane darecek 😉 . Chystam se mu upeci dort, tak doufam, ze to nezkazim, nikdy jsem dort nedelala.

berdicek
2. srp 2007

Teda dzonyss, ty se vazne neflakas, takovy aktivity 😉 . Ja okna umyty, dal se do nich manzilek, ja jsem dostala zakaz. Vsechno pradlo mam vyzehleny, coz se mi uz dlouho nestalo, pro mimco vse nachystany, kazdy den mu s manzelem vypravime, jak je tady s nami hezky, a ze konecne uz dorazil i kocarek a on na nas prdi 😀

dzonyss
2. srp 2007

berdi tak kup v krámě jenom korpus, a nazdob ho, ovoce, krém, želatinu. Ale určo dort zvládneš. Není to nic složitýho. Ale já a piškotovej dort to nejde dohromady. Nikdy mi nevydrží tak krásnej, jako když ho vyndám z trouby. A to docela dost peču i vařím. Bych udělala základní těsto jak na bábovku třeba a pak to nazdobila.

Já sem myla jen okna na balkon, protože máme za barákem pole a tento týden ho orali, tak to bylo fááákt zaprášený. Jinak na okna je taky expert manža. Jen ať se snaží 🙂 . Jinak prckovi taky vyprávím jak se na něj všichni těší, jak máma chce, abysme s ním ještě letos přijeli na chatu a on prd 😠

berdicek
2. srp 2007

Taky rada varim a pecu, ale dort jsem nikdy nedelala. Chci udelat nejaky dobry, nechci kupovat korpus. Ale fakt je, ze bych mohla udelat testo jako na babovku a mam v planu udelat nejaky lehky krem (pudink + tvaroh), na to ovoce a zele ze sacku. To snad zvladnu 😀 .
Dzonyss, u Tebe to je nadejny, vzdyt mas termin v sobotu a doktor Ti rikal, ze do tydne mimco bude, tak neboj. Ja mam trochu nervy na ten zitrek 😢

dzonyss
2. srp 2007

dortík bych si taky dala, stačil by mi kupovanej větrník, a nebo medovník. Jéééé já mám takový chutě, to je hrůza. No to sice říkal, ale vypadal jak takovej ňouma, že fakt nevím. A na druhou stranu.... prý sem otevřená na 2 cm, a to ať mi někdo vysvětlí, že skoro bezbolestně. Jen velmi slaboulilililnký menstruační bolesti. Prostě nic, co by se nedalo zaspat. No uvidíme, ale nevěřím tomu.

berdicek
2. srp 2007

no tak to ja nemam vubec zadny bolesti, poslicky, proste pohoda, tak nevim, co je lepsi 🙂

dzonyss
3. srp 2007

holky taky máte poslední dobou tak strašně těžký bříško? Já když ležím na boku a přetočím se na druhej bok, tak je to jako bych tam měla připevněných 10 kilo mouky. Hrůza. Dneska v noci to bylo taky žůžo. Sem si už chvíli myslela, že něco a ono přitom vůbec nic 😒 Koukala sem na telku, seděla si v klídku a prcek se hodinu v kuse tak moc mlel a mě to docela dost bolelo, taková řezavá bolest až do podbříšku dolů, a navíc docela pravidelná po 10ti minutách. NO ale pak sem si šla lehnout a zaspala to. A dneska ráno? no je mi báječně, jen jsem unavená, mrzutá a nevím co budu dneska dělat 😀 Teda dělat se mi nechce nic, ale enbaví mě číst, nebaví mě počítač, nebaví mě jen tak ležet, všude uklizeno, dneska vařím jen karbanátky, tak nevím nevím

Kateeeeeee kde síííí?

Berdííííí až přídeš, tak se určo ozvi, jak si dopadla, držím palečky.

sparka
3. srp 2007

ahojky no kate nevim jestli jsem tam potkala byla jsem tam brzy,ale uz tam meli tři maminy na prijem ale asi bud na vyvolavani a nebo na cisare..ale kate tu vcera ani nebyla,tak nevim...no tu bolest co popisujes mam taky a vcera jsem rikala dr.ze mam strasny tlaky na konecnik atd a on mi jen rekl ze je to tim ze je hlavicka sestoupla uz dole,ale tohle je fakt nesnesitelna bolest...ach jo...a navic mi do prukazky ani nenapsal hodnoceni...ja nevim...ja chci nekoho jinyho...a hlavne uz chci rodiiiiiiiit...ach jo...no doufam ze se mlady zachce brzy...a brisko mam neuveritelne tezky a kdyz stojim a nebo jdu tak je to jak kdyby mi melo upadnout ze nemuzu udelat ani krok a v postely kdyz se pretacim z boku na bok tak me to tak boli ze skoro bolesti brecim pak jsem nervozni a manzilek to odnese..a taky sev noci z postele zvedam snad pet minut hruza..strasne me boli trisla a upony..hruuuuuuza..at uz je to za mnou... 😝

dzonyss
3. srp 2007

sparka to mi povídej ☹ hlavně to noční chození na záchod. Já měla těhulkovství od začátku okí, ani sem neměla nevolnosti nebo tak. Ale ten konec je hrůza. jo a ptala ses kde bydlím, tak bydlím kousíček od říčan, a na jižním městě mám mámu, tak tam 1x týdně jezdím. Holky ten měsíc nejdýl to už vydržíme, do měsíce máme naše pokládky u sebe 😉 Navíc mě teď začal svědit i pupík. Mažu, mažu a stejně musím občas poškrábat 🙄

sparka
3. srp 2007

ja bydlim taky kousicek od rican..jo a pupik me taky svedi a svedi a to mazu a mazu...ach jo..nevim jestli mesic jeste vydrzim to asi ne...ta mala ma uz takovou silu ze opravdu nemuzu ani sedet...dneska cely dopol byla v klidku jen se obcas uvelebila a ted?ted mi tady jezdi boule po brise,a strasne to boli... 😒

dzonyss
3. srp 2007

na kterou stranu od říčan si? já směr na úvaly u prahy 🙂 Mě dělal prcek psí kusy v pupíku v noci. Teď přes den je celkem v klidu, akorát občas někde něco vystrčí. Ale musím říct, že mě bříško bolí tak nějak už furt. Celý. Ale jako že by to mělo nějakou pravidelnost to nemá 😠

sparka
3. srp 2007

ja jsem primo ze svojetic..to je u mukarova a ty?no me radi ta breberka v pupiku furt..ted jsem koukala na foto z porodu,na jednu stranu chci aby to prislo a na druhou stranu zas ne...a co ty?bojis se porodu?no a ty jsi odkud presne?jj me taky boli uz brisko porad a stale nic tak snad to brzy prijde...ale at delam co delam...nechce se ji..

dzonyss
3. srp 2007

já jsem škvorec 🙂 takže vlastně kousíček. Porodu se ani nebojím, těším se na to, až prcka poprvé uvidím a budu ho poprvé držet. Člověk na to čeká těch 9 měsíců, a teď je to tak blízko 🙂 Hele mě nepomohlo ani mytí oken, ani poletování po baráčku, už sem z toho na mrtvici. HOrká voda trošku pomáhá, ale stejnak, k porodu to prostě není. Uvidíme, co mi řeknou v úterý.

Hele a kde se nám fláká berdi? a kate? dneska je tu nějak mrtvo co? že by holky rodily? 😀

dzonyss
4. srp 2007

Holky, nechcete mi doufám vaší nepřítomností naznačit, že už máte vaše růžový pokládky u sebe, že ne? 😅 Jestli jo tak moc gratulujůůůůů 😀

sparka
4. srp 2007

ahojky tak jsem se sem konecne dostala...no nevim kde se holky toulaji kate se tady neukazala uz dlouho...ze by ji tam nechali..???jdes v utery na ko?tak to musis dat vedet co a jak..ja jdu az ve ctvrtek..dneska tchyne slavi narozky a zitra jedeme s manzilkem nakoupit no a v pondeli mi prijede moje mamka na navstevu takze o zabavu mam zatim postarano ale nevim co dal...uz bych byla radsi kdyby jsem byla v porodnici a neco se delo... 😉

dzonyss
5. srp 2007

nazdáreček,

tak já stále 2v1, poslové nejsou, nic mě nebolí, pupík mi spadnul a já sem najednou děsně moc akční. Takže sem celý víkend poletovala po baráčku, přerovnávala, vařila, uklízela už uklizené a nejsem ani unavená. V úterý kontrola, tak uvidíme co mi řeknou. Jinak ani nic novýho 🙂

sparka
5. srp 2007

teda stale my vrta kebuli kde jsou vsichni snad se zitra ukazou..no ja taky uklizim uz uklizene pecu a varim..a s mladou to ani nehne... ☹ tak na sebe zatim davej pozor a pak napis ju?

dzonyss
6. srp 2007

neboj, určitě se ozvu 🙂 v nejhorším jako holky, že už jsme 1+1 a ne 2v1. nějak tuším, že mají svoje mimoušky už u sebe 😀

michelle.k2
6. srp 2007

Zdravím všechny těhulky v této diskusi, také jsme se rozhodli nakonec porodit v Thomajerově nemocnici, jelikož jsme se minulý víkend přestěhovali z Prahy 5 ke Kunratickému lesu a porodnici máme 3 minuty pěšky od baráku. ☹ .
Poradnu máme zítra naposled u svého gynekologa a pak už jenom do Krče.
Docela Vám tu všem závidím, že jste už tak daleko a že termíny se vám neuvěřitelně rychle blíží. Jinak vám všem přeji, aby vše dobře dopadlo a budu se těšit, že sem pak přidáte svoje zážitky z porodnice.
Krásný den všem 🙂

bramburka
6. srp 2007

Ahoj holky, vy jste to u rozjeli... hele, znáte tam nějakýho Dr. šmerala? u něj rodila kamarádka a moc si ho pochvalovala...

sparka
7. srp 2007

dzonyss snad tu pak nebudu jedina tehulinka... ☹ no ja jdu ve ctvrtek tak jsem zvedava co mi povi...

michelle.k2:no v krci je to pry fajnaz na nektere veci ale to si myslim ze nam ty uzlicci vynahradi..no a neboj se taky ti to utece... 😉

bramburka:no nevim kdy tam rodila kamaradka?jestli je to tak 4 tydny max tak vim ktery to je...

dzonyss
7. srp 2007

dr šmerala neznám vůbec, to mi nic neříká. Já chodím hlavně úterky do poradny a to se střídají 3 doktoři. Ale u toho jednoho nevím vůbec jméno, je vím, že se hoooodně věnuje, ale vyšetření od něj bolelo. Zato mi ale řekl vše co sem chtěla vědět.

holky nebojte, taky vám to uteče jako voda. Dyť i my sme ještě před chvílí vůbec netušili, co je prcek za pohlaví, co nás všechno čeká a tak.

sparka: čůůůs, tak porodní cesty prosáklé, rodit můžu dnes a nebo taky až za týden. V pátek jdu na kontrolu, tak uvidíme co a jak. Jo a když sem mu řekla, že v noci nespím, bolí mě kolena, kyčle, břicho a tak, tak mi řek, že mám ideální těhotenský příznaky 😅

Holky, musíte to brát tak, že porodka v krči je prostě fakultní porodka, že to je obr nemocnice a jde to tam jak na běžícím pásu. Třeba nepočítejte s tím, že půjdete někdy na monitor. Já na něm nebyla ani jednou 😕 a to ani, když jsem jela na planý poplach v neděli v noci. Jinak sem tam s personálem fakt spokojená. Jsou tam profíci a je to velká nemocnice, kde se o člověka postarají, kdyby něco.

sparka
7. srp 2007

dzonyss:ahojky,a co hamiltona delal ti dr?ja o nem premyslim rikam si ze bych jim zkusila rict...uz jdes v patek?jsi tam vic nez doma vid? 😀 no a monitor se opravdu v krci nedela pry tam misto toho delaji ten uz..podle me rychlo uz.. 😢 takze ja mam taky idealni tehu priznaky... 😠 no ale ted uz to vydrzime tech par dni..

dzonyss
7. srp 2007

nevím jestli mi toho hamiltona dělal, ale "hrabal" se ve mě dýl, jen mě vůůůbec nic nebolelo, byl něžnej 😀 No v pátek jdu proto, že už sem i po druhým termínu, tak asi budou hlídat ten průtok pupečníkem a jestli je vše okí. A myslím, že pokud tak do pondělka neporodím, tak mě objednají na vyvolání 😒

Ovšem doktor mě dostal, tvrdil mi, že můžu porodit dneska zrovna jako za týden, ale že do konce srpna to bude na 100%, tak uvidíme 😀

sparka
7. srp 2007

no oni si vzdycky mysli jak buhvi nejsou vtipny a pritom cloveku nic poradne nereknou a co tam bylo za dr?no ja jsem zvedava na ctvrtek.tak hamiltona ti asik nedelal to pry boli ale do dvou dvu se rodi... 😀 teda nekdo jo a nekdo ne...a delas neco abys porodila?

dzonyss
7. srp 2007

no četla sem v diskusi, že hamilton bolet může i nemusí. A rozhodně se ve mě rochnil dost dlouho, tak ti nevím. Možná ho dělal, protože prý se na to neupozornuje, aby se ženská nestáhla. Uvidíme, zeptám se ho na něj v pátek. Byl tam dr menšík. Hezkej, mladej, příjemnej, něžnej 😀 Ale když si to zpětně uvědomuju, tak měl najěký narážky, že budu krvácet, že můžu rodti už dnes a tak. Uvidíme. JInak nesexíkujeme s manžou, to se prý musí hoooodně pravidelně, a on jezdí z práce dost utahanej po 18 hodinách za volantem. Jen se sprchuju teplou vodou, umyla sem okna, piju maliník. Ale myslím si, že prcek vykoukne, až uzná za vhodné 😉 Jako z postele neskáču, schody nevybíhám, tak nevím no 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru