Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

berdicek
10. srp 2007

Proboha, ted jsem si prosla, co jste si psaly behem toho tydne, co jsem tady nebyla, to je strasne, co se stalo Kate ☹ , brecim tady jako zelva

bramburka
11. srp 2007

Ahoj Berdi, gratuluji a povidej jaky byly sestry, doktoři a td...

sparka
11. srp 2007

ahojky berdi,moc gratuluji...strasne moc..jj to co psala kacka je strasny,je mi ji opravdu lito...no a pak napis jaky byl porod,co doktori sestry atd...no a malej byl opravdu drobecek ale vse dozene,nam taky rikaji ze bude ta nase prdolka malinka..no a dzonnys to ma uz asik taky za sebou..teda urcite,no a jen ja tady jeste zbyvam,dofam ze do 15.8.bude mlada venku.. 😀

michelle.k2
11. srp 2007

Berdi: gratuluji k miminku
Sparka: no my zatím také 2 v 1, ani nevím kolik Filipek váží a měří, jelikož poslední ultrazvuk mi dělal můj gynekolog v 28. týdnu...
Dnes jsem mluvila se známou a říkala mi, že mám ještě břicho dost vysoko, takže prý to ještě jen tak hned nebude, tak nevím no....
Tobě, ale přeji, aby to už bylo 😉

berdicek
11. srp 2007

Vsem dekuji za gratulace 🙂 !
Jinak porod probehl vcelku dobre.
V noci ve 2 hodiny jsem se probudila v louzi. Musela jsem se smat, když jsem si vzpomnela, jaky jsem mela strach, ze nepoznam, ze mi praskla voda. Vzbudila jsem manzela, ze je to tady a at se vyda do garaze pro auto. Chtela jsem si dat jeste sprchu nez se vrati, v tom jsem ale zacala silne krvacet... radeji jsme nic neriskovali, zavolali jsme sanitku a za 15 minut jsem byla v porodnici. Tam me hned vzali na vysetreni. Po mem odchodu ordinace vypadala jako po nejakem masakru. Hned me vzali na porodni sal, natocili monitor, dali klystyr = toho se vubec nebojte, je to pohoda. Vzhledem k tomu, ze jsem porad krvacela, tak jsem musela cely porod lezet a moje dobre nacvicene ulevove polohy z predporodniho kurzu mi byly naprd 😉 Horsi bylo, ze mi zakazali pit, protoze se nevedelo, jestli nebudu muset jit na cisare kvuli tomu krvaceni. Nakonec vse dobre dopadlo a Honzicek byl na svete. Musim rict, ze jsem byla moc rada, ze byl se mnou celou dobu manzel. Trpelive se mnou kazdou kontrakci dychal a ja jsem mu drtila ruku 😀
Pokud jde o personal na porodnim sale, vsem jim musim dat velkou jednicku, a ze se jich u me kvuli tomu krvaceni vystridalo dost. Celkem jsem tam zazila 4 doktory, porodni asistentky jsem uz ani nepocitala no a na zaverecne tlaceni mi privedli jeste dve medicky, pry jestli by mi to nevadilo... Jasne ze nevadilo, clovek je v takovem transu, ze uz mu je vsechno jedno.
Nebudu vam rikat, ze porod neboli, lhala bych, boli to a jak se blizi konec, je to jedna velka kontrakce, ale da se to vydrzet a za ten rvouci uzlicek to rozhodne stoji. Prvni doba porodni mi trvala pres tech 10 hodin, prijela jsem jen s prasklou vodou, bez kontrakci, ty zacaly asi az za 3 hodiny. Druha doba porodni, tlaceni, to bylo hodne rychly, pokud jsem dobre vnimala, tak jsem tak 10x zatlacila a maly byl venku. Pan doktor Sever prohlasil, at se poradne nastvu a poradne pri kontrakci zatlacim. Ja jsem pak uz ani na kontrakce necekala a tlacila jako o zivot, aby uz byl konec 😀 . Ten pocit pak je nadherny vubec se neda popsat 😀 .
Co je neprijemny je siti, nastrih jsem vubec necitila, az kdyz rekli po porodu, ze me budou sit, tak jsem zjistila, ze jsem nastrizena. Siti boli, ale co se da delat, sice jsem poctive masirovala hraz, ale mam pry uzkou pochvu, takze to jinak neslo. Ale co, taky jsem to prezila, sednout jsem si mohla uz druhy den 😀 .
Pokud jde o oddeleni, jsou tam dvoje sestry, zensky, ktery maji na starost maminky, ty jsou super a pak detsky. Tam jsou bohuzel narazila na nekolik peknych krav, sorry takove vyrazy.
Ze zacatku nam neslo kojeni, na sale se sice hned prisal, horsi to bylo na oddeleni. Vzhledem k tomu, ze je drobny, hned se unavil, nechtel vubec pit, vypadalo to, ze mu budou muset davat prikrmy, zhubnul na 2490 g. Oba jsme byli vzdycky zmordovany, nez se podarilo, aby se prisal a neco vypil. Vzhledem k tomu, ze v Krči sidli Laktačni liga a vsude uvadeji, jak podporuji kojeni, ocekalava bych vetsi podporu ze strany sester. Ty byly ale priserny, porad mi davaly najeno, jak jsem neschopna, ze ho neumim ani nakojit, vedeli, ze nam to nejde, ale ani jednou neprisly samy ode sebe se zeptat, jak nam to jde, kdyz jsem se za nima vydala ja, tak mi davaly pekne sezrat, ze je zase otravuji, parkrat jsem to obrecela... Pak jsme se ale zdrave nasrali a rekli jsme si, ze to zvladneme i bez nich. Honzicek najednou v pondeli rano vazil o 40 g vic. Jake bylo moje prekvapeni, kdyz mi hned po tom, co ho zvazili oznamili, at se sbalime, ze jdeme domu, 3. den po porodu, potrebovali volnou postel, takze jakmile zacalo mimco pribirat, tak to lifrovali domu.
Tak jsem vas zahltila novinkami, pokud vas napadne na cokoliv se zeptat, tak se samozrejme ptejte, budu se snazit co nejdrive odpovedet.

michelle.k2
11. srp 2007

Berdi, díky moc za vyčerpávající informace, takhle alespoň teoreticky vím, do čeho jdu, teda skoro 😉
Jinak ještě jednou moc přeji, aby se Vám s Honzíčkem dařilo a aby jste byli oba zdravý a čilý 😀 😀
Ještě by mě zajímalo jak je to s epidurálem, vím, že se za něj v Krči platí... ty jsi ho nechtěla?

vzducholod
11. srp 2007

ahoj maminky jak to tady všechno pročítám tak mám fakt strach mám termín 26.8 a jsem registrovaná v krči v pondělí jdu poprvé do poradny,na prohlídce jsem tam byla v 30tt sice žádný velký komfort ale nebylo to tak špatné,nevíte jestli se zde dá rodit alternativně??nebo budu nucená lečet potupně na tom hrozném lůžku??Na epidurál jsem se docela vyptávala platí se 5000 korun a ten anesteziolog je po celou dobu porodu s rodičkou a kdyby to nedej bože muselo končit císařem tak jde s váma i na sál to si myslím je fajn za ty peníze to stojí,kamarádka rodila u apolináře a už by tam nikdy nešla prý hrůůůza 😨personál se choval povíšeně a vyfasovala doktora který ani nevěděl co má dělat a musela mu radit asistentka(že by medik??)Podle toho co jsem zde četla tak je v pondělí v poradně DR.Budka,je tam každé pondělí??A je hodný??

lennyna
11. srp 2007

Ahoj Berdíčku, moc gratuluji k Honzíčkovi, krásně jsi to popsala a hezky si se poprala s protivnýma sestrama 🙂
Sleduju vás z povzdálí, protože mám ještě čas, nicméně do Krče chodím od začátku a budu tam i rodit.
Hrozně moc mi bylo a je líto Kate, nic horšího si nedovedu představit ☹ ☹
Tak teď se těším co bude psát Dis a pak Michelle Ty 🙂
hezký večer všem 🙂

sparka
12. srp 2007

vzducholod:jj s tim epi mas pravdu je to tak jak pises ale zase je lepsi kdyz si to zaplatis a vis ze mas tu peci co potrebujes,a ze ti to nepichne nekdo nezkuseny a nekam mimo.. 😖 no a dr.budka je velice hodny opravdu je fajn a pak jeste dr.menšík ten je taky ok,ale nesnasim toho jednoho dr.ktery tam byva ve ctvrtek ajmeno nevim..je mlady se snubakem,je to jak kdyz mas v sobe vibrator..a vysetreni od nej me bolelo.. 😠

berdi:teda popsala jsi to dobre ja mam termin zitra ale necitim na sobe zadne zmeny..takze nevim nevim...no ale do 20.8.u snad bude princeznicka nafintena venku 🙂 uz se tesim...no s tim kojenim..doufam ze chytim nekoho normalniho a pokud ne taky to s berunkou zvladneme jako ty s honzickem.. 😀 jsem rada ze jste v poradku..

michelle:tak stale 2v1 a uz me to nebavi ofic termin mam zitra tak jsem zvedava ale jak rikam zadne zmany na sobe opravdu necitim..jsem zvedava ale ted uz to tech par dni vydrzim... 😀 a jakpak se jinak mas ty?co mimi?

michelle.k2
12. srp 2007

Sparka: u nás také stále 2v1, taky mě to nebaví, včera jsme celý den lítali po obchodech, dovezli jsme kočárek a monitor dechu, takže mám absolutně vše připravené včetně tašky do porodnice, ale nějak se mu zatím asi nechce....

Piju maliník a začali jsme zase aktivně sexovat 😀 😀 , ale myslím si, že pokud ještě nechce samo mimi ven, tak mi mu asi nijak nepomůžeme 🙂 🙂
Každopádně Filipek je čilej o sto šest, nepřijde mi, že by pohybů bylo méně, něž kdykoliv předtím 😀 😀

A co poslové, měla jsi nějaké už?? Berdi ta se má, že už má Honzíčka u sebe, co? A co Dzonyss nemáte někdo o ní nějaké zprávy?

sparka
12. srp 2007

michele:no posliky mam docela casto,ale vzdy prejdou ve sprse nebo to rozchodim a ty mas jeste cas,nech toho prcka pekne dopect..no moje mala byla taky v tom 36tt velice aktivni a ted se uz jen tak otaci..dela mi pekny boule na pupiku a je to jak vlnobiti ale uz moc nekope...no zitra mam termin..tak jsem zvadava zatim mam jen posliky ale muze to jeste prijit..jj berdi se ma..hlavne e jsou v poradku,a kdy ze ty des do poradny?no a o dzonyss zadne zpravy nemam ale urco se zastavi az bude moct..co dneska delas?venku je pekne osklivo..ja jsem sama doma manzilek v praci tak se nudim ted pujdu neco poklidit kdyby to na me prislo aby mi tady neuklizela tchyne je aktivni jen aby to mohla vsechno prolizt.. 😠 ☹

vzducholod
12. srp 2007

sparka:tak to snad budu mít štěstí na hodného doktora,já jdu v pondělí poprvé už ted mám docela strach,hlavně abych tam nečekala 5 hodin jak tu ostatní maminky psaly,to bychom asi nezvládly,a jaké tam jsou sestřičky??Jsou šikovné??Já mám problémy s cukrem a jsem Rh neg.takže mi pořád nabírají krev.Jen aby se netrefily až po xtý.Fakt tam jsou tak špatné záchody??To si mám radši moč vzít sebou.

sparka
12. srp 2007

vzducholod:jj moc doporucuji s sebou je to lepsi..i pohodlnejsi...na kolikatou hod jsi objenana?jj sestricky jsou tam v pohode akorat dve jsou takovy neprijemne naladeny ale jinak si nemuzu stezovat a dr jsou vsichni ok..az na toho mladyho novyho.. 😠 ale ten tam byva ve ctvrtek,takze to te mine a neboj ja tam nikdy necekala dlouho...protoze i kdyz jsem objednana na 10:10hod vzdy tam jedeme tak na 7:45 hod a jdu mezi prvnima... 😀 😅 a neboj se niceho i kdyz to tam neni jako v nove moderni nemocnici ta pece ti to vynahradi vazne se nemas ceho bat..tesim se az zitra napises co a jak.. 😉

michelle.k2
12. srp 2007

Sparka: no my jsme byli dnes na procházce v Kunratickém lese s mazlíkama ( máme dva roční mopsíky) 😀 😀
Chystám se něco upéct a pak si sednu k TV
Do poradny jdu až nevím kdy, jelikož se tam jdu v pondělí jen zaregistrovat, ale budu až do 38. týdne chodit ještě ke svému doktorovi....
Včera mi psala kamarádka, že se jí zdálo, že jsem už porodila, a mě se zdálo, že jsem porodila 23.8, tak jsem na to zvědavá...
Je to šílený s tím pupkem, nemůžu si ani pořádně lehnout do vany 😀 😀 😀

vzducholod
12. srp 2007

sparka-jsem objednaná na 8.40 ,zítra písnu svůj zážitek,tak myslíš že mohu dorazit třeba na osmou??Já jsem byla zvyklá u svého gynekologa že opravdu bral na čas.Natáčí tam také monitor??Mě od 3Ott.natáčely po 14 dnech,a nevíš jestli tam v nejbližších dnech nemají v plánu malovat??Abych nakonec nerodila někde jinde.Vím že říkaly že porodní sály malují první dva týdny v říjnu ale to se mě už netýká.Ale třeba nadstandardy nebo šestinedělí abych pak nebyla bez šmudlínka.

kate77
12. srp 2007

Ahojky-byla jsem na Vás zvědavá jak se Vám daří..Berdi-gratuluji moc moc moc z celého srdce!!!!
Ztráta miminka pořád bolí,když už myslím,že jsem ok,tak pak najednou néééa brečím a přemýšlím..
Jinak:někomu tady potvrzuji-ten mladej ve čtvtek-je to hruza..vyšetření bolí a je videt že moc zkušeností nemá,ale na nekom se učit musí..
Holky..: me napíchavali epidurál 3 anesteziologové a i tak nezafungoval a jeste asistent co mě měl držet abych s sebou necukala z toho omdlel před mýma očima-tak prásknul o protější zeď!!!Všichni se najednou zhrkli kolem nej..me chudinu tam chvíli nechali..já se rozbrečela jak..vlastne jsem tam bulela vkuse ....tak zatím..

michelle.k2
12. srp 2007

Kačko: s epidurálem jsi mě teda zaskočila, také o něm uvažuji, ale pokud by to mělo být takhle tak se bez něj raději obejdu 😒

bramburka
12. srp 2007

Kate, to je šílený, to nezní moc profi... až budeš mít sílu mluvit o tom, co se stalo, určitě se ozvi.

sparka
12. srp 2007

vzducholod:jj urcite doraz klidne na 7:40 budes mezi prvnima tady to na cas neberou a navic monitor tady nedelaji..no sestinedeli uz by melo byt vymalovane..takze snad to bude ok..

michelle:ja uz bych taky nejradeji rodila zitra mam termin tak jsem zvedava..to vis uz me vse boli atd..a hlavne uz ji chci mit doma..

kate77:myslim na tebe strasne moc a doufam ze uz brzy zavitas mezi nas.. 😉

berdicek
13. srp 2007

Tak konecne chvilka, je to s tim mrnousem docela narocny 😀 .
Michelle: epidural jsem nechtela, sice jsem desny posera, ale rikala jsem si, ze to snad zvladnu i bez toho a dalo se. Priznam vam ale, ze jsem po 5 hodinach zacala prosit sestricku, at mi da neco na bolest, dalsi hodinu to resili mezi sebou, jestli mi kvuli tomu krvaceni neco muzou dat, protoze porad byla moznost, ze budu muset jit na cisare, nastesti pak v 8 hodin, kdyz uz jsem lezla skoro po zdi, doktor Sever rozhodnul, ze muzu dostat dolsin, to byla uleva 😀

Jinak pokud jde o doktora Budku. To ze to jde v pondeli u nej v poradne jako na bezicim pase, jsem si uz zvykla, clovek se od neho moc nedovi, ale stejne lifruje i kontroly na oddeleni. Druhy den po porodu prisel, zmacknul mi bricho, podival se, jak se hoji siti. Dasli den se uz ani prohlidkou neobtezoval, nakouknul do pokoje, hodil dotaz na nas 3, jestli mame nejake problemy, kdyz jsme rekli, ze ne, tak byl pryc, vubec se na nas nepodival 😢 a bylo po vizite.
V pondeli uz ale nastesti prisel jiny doktor, takovy mlady, bryle, nevim, jak se jmenuje, je tam novy, asi 2 tydny, rikal to manzelovi pri porodu, ten nas prohlidnul peclive 😀 . Taky jsem ho mela chvili u porodu a hlavne me pak sil, no ze zacatku mu to moc neslo, musela mu radit jedna zkusena porodni asistentka, bylo videt, jak je z ni nervozni chudak, byl v pohode, az kdyz odesla. Siti bolelo, ale prezila jsem to a jak uz jsem psala, sednout jsem si mohla uz druhy den a nafukovaci kruh, ktery jsem mela s sebou, jsem vubec nepotrebovala.

bublina2007
13. srp 2007

Tak jsem dneska byla poprve v pondeli v poradne a musim rict, ze to bylo dobry. Necekala jsem skoro vubec. A vysetreni dobry ... dokonce jsem chtela zvazit prcka a bylo to ... ani se necukal 😠 😠 😅 . Jo a vysetreni taky nebolelo. Musim rict, ze ja osobne jsem radsi kdyz to v poradne odsejpa nez tam cekat. muj gyndar vzdycky rikal, ze z vysetreni stejne nejde rict, kdy prcek presne vyleze 😀. Takze ja jsem spokojena.

sparka
13. srp 2007

bublina:jj taky jsem spokojena,az na par sestricek,doktoru..a toho wc... 😉 😀 ne opravdu mi zalezi na tom jak se tam dokazi kdyztak postarat o miminko atd..a komfort nepotrebuji,ten si muzu uzivat doma a stejne potom po porodu kdyz mas u sebe toho prcka tak nekoukas na naky opotrebovany veci osoupany obklady,tvrdy postele,myslim ze nejdulezitejsi jsou lide.. 😕

berdi:mas to zasebou tak bud rada me to ceka..a myslim ze to zvladnu,dodala jsi mi silu a odvahu..myslim ze to zas tak hrozne nebude vid? 😀

vzducholod snad si me neprebehla?kdepak jsi????????

vzducholod
13. srp 2007

sparka: neboooj, nepredbehla 🙂 😉 dneska sem byla na vysetreni a muj prvni zazitek nebyl tak hrozny ... i kdyz gyndu nemam rada nikdy.
V poradne byla moc mila sestricka, takova mala, cerna. Vsechno mi vysvetlila. Cekala jsem asi 10 minut a vysetreni bylo setrne 😀 a dokonce i vim ze smudlik vazi asi 3150 g a je v poho. Z prvniho dojmu nemuzu rict nic spatnyho

michelle.k2
13. srp 2007

Ahoj holky, tak dnes jsem se byla zaregistrovat v Krči a musím konstatovat, že naprosto v pohodě 😉

Dokonce jsme se ještě chtěli domluvit na prohlídku porodního sálu, ale
zrovna rodili, takže se telefonicky objednám asi na čtvtek 😀 😀

Berdi: souhlasím se sparkou, i mě jsi dodala odvahy, nějak to prostě zvládneme, musíme, nic jiného nám stejně nezbyde 😉

Sparka: souhlasím s tebou, jde hlavně o to, aby se dostatečně postarali o mimi a to prostředí už není zase tak důležitý, přece jen tu krátkou dobu vydržíme🙂

berdicek
13. srp 2007

Holky verte mi, da se to vydrzet 😀 . Ja jsem opravdu velky posera a vsechno me boli vic nez ostatni a prezila jsem to 😀 . Az nekdy do pateho nebo sesteho mesice jsem si nebyla schopna o porodu v knizce nebo casopisech ani cist, nebyla jsem na to pripravena, mela jsem z toho desnou hruzu. Jak se to blizilo, tak se na to clovek psychicky pripravi, pak uz to chce mit za sebou... ja jsem prenasela jen 5 dni, zadne poslicky jsem nemela, prislo to zcista jasna 😀

Pokud jde o zachody, tak na oddeleni jsou docela dobry a ze ja jsem nejaky estét 😀 . Toaletni papir jsem tam ale zazila jen jeden den, takze urcite vzit s sebou, a neni tam mydlo, coz teda vazne nechapu. Prvni den jsem si myslela, ze behem dne doslo, ale kdyz tam papir ani mydlo nebyly ani druhy den po odchodu pani uklizecky, bylo mi jasny, ze tady se ho nedockam 😒 . Na pokojich je ale umyvadlo a tam mydlo je nebo alespon jeste minuly tyden bylo.

Jinak nevim, jak maji plno ted, ale minuly tyden to byla hruza, rodilo se jak o zivot. Kdyz jsem v pondeli odchazela, tak mi rikala sestricka, ze maji stop stav a berou jen maminky, ktere prijedou sanitkou s rozsahlym nalezem, ale tohle se muze menit kazdym dnem.

sparka
13. srp 2007

vzducholod:ju 3150 tak to je tak akorat vid?jo je to tam v pohode i kdyz nekteri lide tam jsou na zabiti ale myslim si ze pro ty uzlicky to vydrzime..

michelle:jj presne tak clovek tam tech par dni vydrzi a i kdyz jsem rikala ze bych na nadstandart nesla tak asi pujdu uz kvuli navstevnim hodinam manzel ma dost slozitou praci takze je lepsi ze tam muze byt jak a kdy chce..a jinak si myslim ze porod zvladneme jde tvuj manzel,pritel k porodu?muj jo takze doufam ze me podrzi..

HOLKY tak jsem myslela ze uz pojedeme mela jsem kontrakce po 5 min asi hodinku a pul ale pak to preslo.. ☹ 😠 🙄

vzducholod
13. srp 2007

berdicek: ja jen chci aby bylo s prckem vsechno v poho, jinak me nic nezajima. a k vybaveni nemocnic - moje mamka dela sestricku na chir a od ni vim, ze nemocnice pravrati kazdou korunu, je to asi i tim, ze vsude ve svete se priplaci za peci a tady nic a ja si myslim, ze je to tady chyba.
No a nevim jak ty ale ja bych se nechtela myt mydlem pro vsechny a tak si radsi ten papir i mydlo sebou vezmu

sparka: toooo je skoda ze uz nejedes tak bych Ti to prala !!! ale neboj dockas se ☹ mimi bude uz taky chtit videt mamku s tatkou nazivo 😀 😲

michelle.k2
13. srp 2007

Sparka: přítel k porodu jde, akorát dnes jak jsme seděli na chodbě před tím porodním sálem, kde se zrovna rodilo a slyšel křičet tu rodičku bolestí, tak jsem na něm viděla, že by nejraději utekl tam odtud 😀 😀 😀 , ale když jsme pak viděli odvážet ty krásný dvojčátka na JIP, tak už se smál 😀 😀
Také doufám, že mě podrží, ikdyž si myslím, že bude víc vyplašenej než já 😉 , bydlíme kousek od porodnice, zhruba 200-300 metrů a dnes se mě zeptal, jestli tam dojdeme pešky 🙂 , až to na mě přijde 😉 , upřímně doufám, že ano 😉

Nadstandart bych také chtěla, hlavně kvůli návštěvám, ale kdo ví, zda bude nějaký volný.....
Hlavně, aby neměli zrovna stop stav a já neskončila někde ve Vinohradský, toho se bojím nejvíce 😢
Jinak ti už držím palečky, aby jsi to měla také každým dnem za sebou 😔

Berdi: jaké jsi měla CS při posledním nálezu, před porodem????

sparka
13. srp 2007

vzducholod:jj stim vybavenim v nemocnicich je to tezke,ale vim ze prevraci kazdou korunu..a v krci maji zase dobre vybaveni pro miminka..a to je hlavni..

michelle:paneboze ona kricela?no to bych tam odsud taky mazala a normalne bych byla vyplasena...ty jsi v klidku?ona rodila dvojcatka?no teda tak to klobouk dolu..no uvidis zda dojdes pesky.. 😀 jj ale i kdyz ten nadstandart nebude volny tak to nak musime vydrzet...jj taky se bojim ze nakonec skoncim nekde jinde v nemocnici..ale zatim snad v krci stop stav nebyl.

michelle.k2
13. srp 2007

Sparka: Berdi psala, že minulý týden stop stav byl ☹ a mě na to dnes také upozorňovali ☹

Křičela bolestí celkem dost, ze začátku jsem byla trochu vykulená, ale musíme se holt smířit s tím, že porod bolí, ať je to tak nebo tak 😒 , ale přežít se to dá, jak píše Berdi 😀

A jak se tvůj manža těší na porod??? Má strach????

Můj chlap se informuje u všech našich známých, co nejbližší době rodili, jak to chodí a tak., já mám z toho celkem docela prču, ale ono mě to asi brzo přejde 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru