Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

matru
25. zář 2008

Ahojky, tak to je fajn, že to šlo rychle, taky sis to odstála už minule 😉 pana dr. znám, je moc milý 🙂 ještě je tam jeden fajn, ale nemůžu si vzpomenout na jméno, ten tam byl když jsem rodila, taky mladý, sympaťák 🙂

matru
25. zář 2008

už jsem si vzpomněla-Hynek se jmenuje, je strašně milej a hodnej 🙂

katchula
25. zář 2008

Nazdárek, tak jsem dneska taky byla v Krči, byl tam hrozný šrumec. Něco tam asi natáčeli, páč tam bylo spousty lidí s mikrofonama, kamera a desítky kravaťáků a doktorů. Byla jsem sepsat ten porodopis, tak díky vám holky jsem měla všechno připravený a šlo to rychle 🙂 Příští týden jdu naposledy k mýmu doktorovi a pak si mám teprve zavolat a objednat se už tam. Nevim proč mě nemohli teda objednat už rovnou třeba za 14 dní, ale prý ne... Teď koukám, že venku prší, to jsem to stihla teda jen tak tak.

Petule a Matru měly jste ten kruh na sezení? A myslíte, že to je dobrý si ho pořídit? Mě nabízeli ve zdravot. potřebách nějaký spešl za 340 Kč i s froté potahem, ale přišlo mi to zbytečně drahý.

vrana: tak to je fajn, že Tě tam dneska nemučili postáváním v kabince 😉 Takže Ty teď chodíš do poradny každý týden? Koukám, že máš termín vlastně už za 14 dní!!

matru
25. zář 2008

Ahoj Katchu, já kruh neměla, nebyla jsem střižená, takže jsem seděla úplně normálně.Ale maminy vedle měly normální dětský na plavání, to myslím stačí, dokonce ho mají v tom stánku před porodnicí 😀 myslím, že se bude hodit na cestu domů, v autě to bylo trochu nepříjemné.

vrana
25. zář 2008

Ahoj katchu, no to víš, už se to blíží, tak nějak tajně doufám, že příští kontrola už by buď nemusela být nebo by mohla být poslední, ale uvidíme.. Zatím se to nijak nechystá. S tím kruhem, koukni někde v hračkářství po úplně obyčejném (jen s malým průměrem, cca kolem 50 cm). Ty speciální jsou opravdu zbytečné. Já jsem si pořídila nějaký za dvacku a je úplně dostačující, ani pode mnou neprdnul a sedí se na něm pohodlně.

Takže tys tam zažila takový frmol jo? To když jsem tam byla ráno, tak fakt ani noha. Sestra jediná, v čekárně nikdo a rovnou ze sesterny jsem si šla do kabinky a jen jsem odhodila svršky a šla jsem na řadu. Takže supr. A doktor fakt moc milej.

oskarka
25. zář 2008

Ahoj holky, také jsem dnes byla na kontrole. Souhlasím s vranou, doktor mladý sympatický a příjemný a šlo to úplně nezvykle rychle. Přišla jsem, namočila jsem, odevzdala jsem, naměřili mne /vyšší tlak/, šup do kabinky, šup k doktorovi a šup ven - to byla ale rychlost.

katchula
25. zář 2008

Ten frmol byl naštěstí jen v tý vstupní hale. Dál už byl klid a taky tam nebylo moc lidí, já tam byla asi okolo půl jedný a za půl hoďky jsem šla už domů. Mám v plánu si pořídit právě ten dětský kruh, ale teda nevim kde ho koupit, byla jsem u nás v hračkářství, ale tam ho neměli. No podívám se příště do toho stánku co je před porodnicí jak píše Matru 😉
Jinak to tam ale hezky prokouklo co? Už ta vstupní hala vypadá líp než co si tak pamatuju předtím.

A jak se jinak máte holky? Já teď každý den peru tak 2 pračky, už mě to nebaví, navíc sušim v obýváku, protože na balkoně by mi to neuschlo a čeká mě žehlení, to nesnášim 😝 Taky jsem nás zaregistrovala včera u pediatričky a přijde mi, že pořád někde lítám. I když včera jak bylo hnusně, tak jsem skoro nevytáhla paty 😀 Už mě taky dvakrát volali z práce, takže jsem musela něco řešit. Tak doufám, že ten další týden si užiju víc klidu 🙂

vrana
25. zář 2008

katchu v tom stánku ho určitě budou mít, dneska jsem zahlídla, že jim visel venku nějaký zelený s obrázkama, ale cenu nevim. Já ho tenkrát koupila v Bambuli na Chodově.

jj, prokouklo to hodně, je to takové moderní a prostě příjemný prostředí. A kdy ty jdeš poprvé na kontrolu do porodnice? Už se ti to taky pomalu blíží...

Nám už to pomalu začíná docházet. Pokojík je připravený, tašky sbalená, věci na cestu domů připravené, postýlka povlečená. Já začínám mít stavy, že bych pořád něco šůrovala, a to jsem fakt velkej bordelář. Takže nezvyk. Jen už mi jaksi nedochází, že je logické, že mi to nejde tak jako dřív, a fakt se divím, když přes pupek nedosáhnu na dlaždičky za kuchyňskou linkou a tak. Včera jsem měla poprvé za celé těhu nával hormonů, že jsem se u cídění kuchyně rozbulela a musel to dodělat MM. Taky v noci spím tak jako na oko, nic mi není, nic mě nebolí, ale tak nějak podvědomě se hlídám a jakoby přemýšlím nad tím, tak a teď mi prdne voda a jedem. Nebo mě začne bolet břicho a je to tady. Je to docela mazec. Jsem zvědavá, jak dlouho mě ještě takový stavy budou trápit a kdy už to jako bude oprávněný 😀

katchula
25. zář 2008

vrana: je tak v Bambuli na Chodove jsem byla v utery, ale na kruh jsem si ani nevzpomnela. Ja jdu v utery naposledy jeste k memu doktorovi a pak si mam do Krce zavolat a objednat se. Chtela jsem se objednat uz rovnou dneska, ale ta sestra, ktera se mnou vyplnovala porodopis mi rekla, ze ne at si zavolam az po ty posledni kontrole. Coz jsem teda moc nepochopila, ale tak to je fuk 😒
Tak navaly hormonu jsem ja mela uplne od zacatku tehu a celkem casto na muj vkus. Ja brecela tolikrat jako za cely zivot dohromady, no sila! Ted posledni tydny se to uklidnilo. Taky mam uz sny o tom, ze musime jet do porodnice, minuly tyden se mi zdalo, ze mi praskla plodova voda, hrozne zivej sen 😀 Hned jsem bezela na zachod 😀

Tak to je dobre, ze uz jsi pripravena, to ja jeste ne. Dokonce nam jeste i chybi nejaky nezbytny veci, napr. prebalovaci podlozka, fusak do kocarku a do autosedacky atd... Takze ja potrebuju aby prcek vydrzel do terminu 😉 Ale Tobe uz to muze zacit 🙂

vrana
25. zář 2008

katchu no, jsem celkem zvědavá, jak zareaguju až zjistím, že je to fakt tady??? 😲

No jo, ty jejich administrativní postupy je asi potřeba dodržovat 😠 Hlavně když tam na nás pak budou hodný.

matru
26. zář 2008

Holky nebojte, to zvládnete, jste šikuly a navíc vzorně připravené 😉 Nelinka mi začala lézt, dala jsem jí do hrací deky a šla jsem do koupelny a když jsem přišla tak byla deka prázdná, úplně jsem se vyděsila, ale hned jsem jí viděla pod stolem asi o 5 metrů vedle 🙂 už nemůže být nikde sama, hrozně se mele a leze i z přebalováku, bere všechny věci a hází je dolu, asi začneme přebalovat na posteli 😒 ty jo, to tak uteklo, takový to bylo miminko a ted takový dráček 😀 Katchu: kdyby jsi kruh nesehnala, tak já jich mám po Kačence několik, tak ti ho klidně dám 🙂

sroubecek
26. zář 2008

Taky mi to pomalu dochází a přesně vím, o čem mluvíš vrana 🙂. V noci skoro nespím, pořád se sleduju, jestli mě nebolí břicho a co bych dělala, kdyby mi praskla voda. Jsem na sebe fakt zvědavá, až to přijde a bude to doopravdy. To bude panika. Ale to je asi normální...... 🙂 Prostě nevíme do čeho jdeme a co nás čeká.
Jinak my máme postýlku i kočárek u manži v práci 🙂, prý nemá být doma. Pověry, ale co kdyby že jo 🙂. Takže musíme pomalu začít stěhovat a připravovat. Máme malý byt, takže nás čeká pár přesunů, aby jsme se vůbec do ložnice všichni vešli. Ale ještě pár věcí nám taky chybí, ještě jsem neskončila s nakupováním 🙂.

Jinak jsem dneska četla článek o rekonstrukci v Krči, jak to tam zvelebili a přidali nadstandardy, a že mají nové ultrazvuky a monitory, takže o nás bude krásně postaráno, doufám 😉 .

Ani nevím, jestli jste to tu už psaly, jste pro nadstandard, když bude volno? Já bych ho brala.

vrana
26. zář 2008

matru, ty jo už takhle leze? To je mazec, vždyť se nedávno narodila!

sroubecku, o těch nočních pocitech mi povídej. Už se těším až to skončí, protože tyhle neznámý věci, to neni nic pro mě. 😖

My máme doma téměř všechno kromě kočárku, to jsem se rozhodla teda jako dodržet, jinou pověru naštěstí neznám. Takže teď odpočívá u našich.

Já asi do nadstandardu nepůjdu, myslím, že budu ráda, když se mnou po porodu bude někdo na pokoji a jediné co bych uvítala, je návštěva manžela na pokoji a sprcha, ale zas mi to přijde zbytečně moc peněz za těch pár dní a to je radši investuju jinak.

matru
26. zář 2008

Vrana: já nadstand. taky neměla a vůbec mi to nevadilo, přesně jak píšeš, s tou druhou mamčou jsme povídaly a bylo to ok...sprcha byla hned naproti pokoji, je teda nic moc, no ale to se vydrží a navíc pokud budeš mít dobrý porod, budeš tam 3 dny a pofrčíš domů...a i ty návštěvy se dají vydržet, aspon máš klid v pokoji 🙂 Já říkala manželovi, kolik jsem ušetřila(za epidurál, nastand. i otce u porodu a že si teda zasloužím odměnu-samo v legraci 😀 )ale odměna byla! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vrana
26. zář 2008

matru, přesně to si říkám. Ne že bych jako byla takový škudlil, ale z epi mám strach, trpívám po narkoze bolestma hlavy, tak aby mě to nepotkalo po epi a popravdě asi radši přežiju jednorázové porodní bolesti než pak 3 dny bolest hlavy a ještě za skoro 5000.

No a lidi mám celkem ráda a myslím, že po porodu by mi samota jen uškodila, radši bych kdyby se mnou byla nějaká zkušená mamina. Tak uvidíme, jak to všechno dopadne.

Třeba nakonec skončím jak s epi tak na nadstandardu, jeden nikdy neví 😀

katchula
26. zář 2008

Matru: a jakou jsi dostala odměnu? kromě Nelinky samozřejmě 😉 To je šikulka, že už takhle leze, ale Ty budeš mít o starost víc abys jí uhlídala, co...

Holky, tak já jsem tak na 80 % rozhodnutá pro nadstandard, ale to az potom co jsme tam byli na tý exkurzi. Jinak jsem byla stejnýho názoru jako Vrána a Matru. Ale když mě hrozně vadí ty společný sociálky a viděla jsem, že na tom nadstandardu to bylo fakt pěkný. Jinak se ale na to nechci radši moc spoléhat, kdyby bylo plno, abych z toho ještě nebyla pak vyřízená.

My jsme kočárek odvezli na chatu, ale minulý víkend jsme si už přivezli domů hl. korbu, chci vyprat to co vyprat půjde. Jinak mimi bude spát ze začátku v košíku (ten už máme doma, znám taky jen pověru s kočárkem) a postýlku budeme kupovat asi až v lednu a tu už dáme rovnou do dětskýho pokoje. V ložnici bysme se totiž i s postýlkou asi nevešli.

sroubecku a kde jsi četla ten článek? Neni to někde na netu?

Tak holky hezký den, konečně svítí sluníčkooo 🙂 🙂

sroubecek
26. zář 2008

No těch peněz je mi taky líto, ale švagrová tam rodila 2x a vždycky měla nadstandard a hrozně si to chválila. Poprvé měla problém s kojením a tím, že si to vlastně platila, tak ji tam nechali o den dýl a rozkojili ji. Jinak si myslím, že tě hned lifrujou domů, na normálním pokoji by tě asi nenechali dýl....
Společnost další maminky je určitě dobrá, té samoty se tam taky tak trochu bojím, ale zase manžel tvrdí, že tam bude se mnou během dne, na normální pokoj za mnou nemůže, tak já nevím, uvidíme, jak to všechno dopadne 🙂

matru
26. zář 2008

Katchu:dostala jsem řetízek a parfém od Dioru(vždycky jsem myslela, že je to pro starý dámy, takový těžký vůně, ale tohle krásně voní-Cherie-miss dior) no a pak taky mě musel obléknout, protože přes prsa a břicho jsem se do ničeho nevešla...mám hrůzu, jak budou ty prsa vypadat, až tam nebude mlíko, radši nedomýšlím!!!Ještě k tomu odd. je fakt, že ty sociálky jsou dost sociální 😀 ale snad dorazí rekonstrukce i na horní oddělení, ale ty 3 dny se to dá vydržet, já to beru tak, že je to prostě nemocnice, kdyby to takhle vypadalo v hotelu na dovolené, tak bych byla naštvaná...hlavně je důležitá péče a přístup a to tam je SUPER!!! 😉

sroubecek
26. zář 2008

http://www.praha12.cz/zdravotnictvi-a-socialni-...
to je odkaz na ten článek o reknostrukci

vrana
26. zář 2008

matru a opravdu se ti i na normálním odd. hodně věnují, co se týče péče o mimi a o kojení? Asi to budu docela potřebovat? A dodržuje se tam ten zákaz návštěv na pokojích? V některých porodkách sice ten zákaz je taky, ale když se domluvíš se spolubydlící, tak za tebou MM může na chvilku... Ty jo, abych ještě nezačla uvažovat o nadstandardu... A jak to je, když je na normálním plno a mají volné jen nadstandardy? Nutit tě přeci nemůžou aby sis to zaplatila ne?

matru
26. zář 2008

Neboj, věnují se fakt hodně, hlavně tomu kojení a i doktorka, vše ti řekne,vizita je každý den, můžeš se ptát a sestřičky i v noci chodí po pokojích asledují kojení, musíš to zapisovat, to ti vše ukážou...ty návštěvy se dodržují, je tam vstup zakázán, takže ani po dohodě to nejde, ale na tu chodbu můžeš kdykoliv i mimo návštěvní dobu a nikomu to nevadí...myslím, že když je plno, tak dávají na normální gyndu, ale většinou jen na jednu noc, pak se něco uvolní, jak se chodí po 3 dnech domů, tak se to hodně točí...neboj, místo bude 🙂

sroubecek
26. zář 2008

Ty návštěvy jsou fakt asi jediný, co mi "vadí". Chápu, že když se pak nacpe celá rodina na pokoj není to nikomu příjemné, ale když si představím, že za mnou přijde manžel a já s ním půjdu na chodbu...Když jsme tam za švagrovou byli, mohla vlastně celou návštěvu ležet, takhle budu muset vstát a nevím třeba jak na tom budu se sezením a tak. Ne že bych se nechtěla hýbat vůbec 🙂. Jinak věřím, že se sestřičky věnují všem stejně, ať máš nadstandard nebo ne, druhá maminka leccos poradí, pohlídá mimi, když budu chtít jít na WC nebo do sprchy.....ještě o tom asi bude doma diskuze 🙂

katchula
26. zář 2008

No tech penez je mi taky lito, kdyz bych platila epidural i nadstandard, tak mi z toho porodnyho (tusim 13 tisic) moc nezbyde 😝 Ale zase tohle nejsou vyhozeny penize, pokud by mi to pomohlo, abych se citila lip a k snadnejsimu porodu, tak bych nelitovala. Ale taky to jeste zvazuju, mam strach byt na tom pokoji cely den sama. Jak se to pak resi kdyz bych se sla sprchovat? Ja chci aby si pritel vzal dovolenou az nas priveze domu z porodnice, ale az budu tam, tak bude normalne chodit do prace. Takze by za mnou mohl az odpoledne. Na tom nadstandardu je i vyhoda, ze tam jsou temer neomezeny navstevy, asi do 22 hodin, coz je fajn. Jinak je to jen do 18 hod. a je fakt, ze to sezeni na chodbe s ostatnima rodinkama je teda nic moc 😒 I kdyz moji kamaradce v Podoli zase vadilo to, ze za jeji spolubydlici porad chodilo hromady lidi, tam jsou navstevy na pokoji. A ze ona tam nebyla ani schopna kojit, bylo ji to proste neprijemny...

Matru: tak to si te manzel hezky rozmazluje, krasny darecky 😉 Ja se bojim co udelaji moje prsa az zacnu kojit, mam zatim koupene 2 kojici podprsenky, ale jestli se mi zvetsi prsa vic jak o cislo, tak se do nich nevejdu 😨 Nejak jsem to asi koupila spatne.

matru
26. zář 2008

jeee, ted hlásaj v radiu, že díky rekonstrukci zvládne Krč o 500 porodů ročně víc...tak že bych si to dala ještě jednou??? 😀 😀 😀

matru
26. zář 2008

Katch: tak proto tam včera bylo tolik lidí, bylo slavnostní předání 🙂

matru
26. zář 2008

no peněz je to dost, to by bylo na pleny na několik měsíců, no ale jestli je to k něčemu, tak proč ne 😉 kojící podprdy jsem používala jen měsíc, pak jsem koupila normální, ale hladký a příjemný, mně ty kojící vypadaly tak divně pod oblečením...je lepší nakupovat až podle toho, jak se vytvaruješ 😀 ale do porodnice něco mít musíš to je jasný...a jsou dobrý i ty kojící košile a pyžamka, v těch spím dodnes, jen vysuneš a papáte 😀 😀

katchula
26. zář 2008

matru: aha, tak to bylo kvuli tomu ten frmol 😅
Ja mam kojici kosile 2 takovy ty s tema otvorama na prsou a pak jeste 2 na knoflicky. Jinak s tema kojicima podprsenkama - taky ty moje vypadaji divne pod trickem, takze uvidim jak je vyuziju. Jinak dela docela pekny firma Anita (snad jsem nezblbla nazev), ale jsou pekne drahy, takze jsem si rekla, ze do nich kdyztak zainvestuju pozdeji, az jak se vyvinu 😀 😀

Holky jeste mam dotaz ohledne tasky do porodnice. Na tom kurzu kam jsem chodila nam PA doporucovala si sbalit jednu tasku primo k porodu a druhou na sestinedeli. Mate to tak taky?? Me prijde trochu zbytecny vlacet dve tasky, zvlast kdyz v pokynech ma Krc napsano, ze se nemaji brat objemna zavazadla. Tak nevim... co Ty Matru mela jsi vse v jedne tasce nebo zvlast veci k porodu??

matru
26. zář 2008

já měla jednu, když jsem přijela, tak mi dr. řekl, že to vypadá na porod ráno a přijali mě na odd., tam jsem si vybalila a začala rodit 🙂 takže jsem si vzala jen ručník, kosmetickou tašku a mobil a šla jsem na sál...zapomněla jsem si pití!!!!!sestřička mi tam sice dala čaj, ale do hrnku a v leže při kontrakcích se blbě pije, navíc hrnej není kam odložit, takže pití do láve!!!vypadá to jako blbost, ale fakt důležitá!

petule.h
26. zář 2008

ahoj holky: s podprdama to bylo u mě stejné, tím že jsem kojila asi měsíc a měla málo mléka to vyřešilo, stačil mi tampón na několik dní 🙂 , ale kdo má hodně mléka tomu to hodně teče a to je pak pakárna 😝 ...
já si balila tašku vždy den porodu..a to do porodnice, na šestinedělí??? co to znamená??, já měla věci do pordnice pro sebe i mimi v jedné tašce, oni ti na příjmu zamknou tašku do skříňky a dají ti klíček na košili na špendlík a po porodu ti jí odnesous tebou na pokoj..já jsem si akorát na přípravně vybalila vodu, ručník, sprcháč a vše jsem dala zamknout, teda dáš jim tam ty papíry vyplněné, ale pokud tam budeš mít tatínka, nebo budeš chtít fo´ták, tak je to ok.. a doma jsem měla vše nachystané..pokud jsem to dobře pochopila..jinak láhev mi matru nevadila, oni mi při porodu jí stejně nechtěli dát a při kontrakcích do samého porodu mě tam nechali samotnou a dalimi jí k ruce, polohu lehátka jsem měla v polosedě, dostala jsem ještě totiž oxitocin a 2 vyvolávačky, takže se čekalo, jak se rozjedu

matru
26. zář 2008

Petule:já právě píšu, že si to mají vzít holky do lahve, z hrnku se nedá pít 🙂 mě to teda dovolili, ale já se rychle otvírala, tak bylo jasné, že to bude brzy...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru