Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

petule.h
12. lis 2008

vrana: dudlíky k lahvi mám od aventu i dudlíky na dudání a super.......jinej mi ani nechce, je to pro mě novina, tom nechtěl dudlík vůbec, ale pohoda...ty nekojené děti přibývají opravdu víc, tak se nelekej, ale hlavně že bumbá, my už jedeme 150ml po 4h 5x denně(i s nocí), občas 6x, ale to je prý normální a je ho kus chlapa...tom měl úplně stejně na kila, ono se to pak stejně pozastaví s příkrmama...já dávám tomovi bebu 3 doteď na noc, má 16kg a 96cm, a je v normě...
co se týče režimu, tak lukášek usíná zpravidla do 22h, někdy dřív, někdy později a opravdu se vzbudí max 1x za noc,když víckrát, tak mu dám dudana a spí dál...jinak se budí třeba v 7h, dám mléko a spí do 10h klidně...taky koupu obě děti odmala ve stejnou dobu a režim se podá na spánek později...jakmile budou příkrmy a dítzě poroste...ale vzpomínám si, že tom taky tak v 8m se začal budit nechtěl spát a já tady jezdiila jako blb s kočárem a pak ho přenášela, ale pak v roce začal usínat do 20h a teď je nej paráda, okolo 119:30 si řekne sám, že chce spát, takže dobrý, jen chodíme s ním, ale to je na 10 min, vypije flajdu, zazpíváme písničku a spinká

Katchule tak gratuluju, určo je to ona s tou cukrovkou...tak žádného obříka neměla, ale to doženou 😀
mějte se, jo a stím 11.11. jí tpo vyšlo pěkně co?

matru
12. lis 2008

My máme od Aventu ten kouzelnej hrnek i láhev a jsou dobrý, ale dudlík Avent nechce, máme od Nuku, ten jí vyhovuje více 😉

petule.h
13. lis 2008

kouzelnej hrnek i kouzelné lahvičky s různými pítky 🙂 dle růstu dítěte...ještě, že už mám zásobu po tomovi, je to celkem mastná záležitost, zrovna jsem musela přejít na větší lahev

matru
13. lis 2008

My jsme ten hrníček dostali od kámošky a láhve od mamky, kupovala jsem akorát dudlíky a ty nechce...no co je dnes levný, že 🙂 myslím, že ten Nuk je taky kvalitní a vše tak za půlku 😉
Včera jsem našla druhý zub 🙂 za ten už asi nic nedostanu, co 😀 😀

kate77
13. lis 2008

Dobré ráno holky...tak my dudlíky nic ,měla jsem přesne 9 druhů..a pořád cucá jen prstíčky...ted už to nemá cenu jí to cpát...Petul?vy pijete 150 ml po 4h?tak to my máme asi dobrý..ja se pořád bojím,že má málo tekutin,protože na Nutrilonu píšou,že 4 měsíce ..má vypít asi až 1litr a ona dává už 3 mě jen cca 800ml...pije tak 160 po 4 hod...nekdy i delší doba..vypije víc a nekdy do ní cpu a dá jen 90ml..ono to na ní není vidět, nooo protože byla velká od narození.
Wafík,tak super,že nejsme sami co takhle různě šaškovali při usínání..

petule.h
13. lis 2008

kate..já donedácvna dávala jen 120ml...hele teď jsem na 150ml/5 lžiček, já k říkáš, v 9h měl 1 dávku po noci...no a byli jsme v krámě, zbyla mu od rána 100ml a teď vypil jen asi zase 20ml a měl by mmít jakoby další...takže v pohodě,počkám jak to dopije a začnu další dávku počítat od nové 150ml...taky někdy víc a někdy míň..
dárky jsem včera zabalila, čekám jen na avon a 2 tašky před vánoci udělám při nákupu(s jídlem pro babičky)

ducky
13. lis 2008

Ahoj holky,

super zprávy od Marcet, díky moc, to bude určitě Katchula 😀
Katchu gratulace velikýýýýýý 😀
Taky si Štěpánek uměl vybrat datum narození 😉

Dnes jsem tu měla sestřenku s dvouměsíční dcerou a překvapilo mě, že taky kojí i krmí z láhve a malá v pohodě.
A to nemá Aventky, ale tuším Tommy Tippee. Možná o tom začnu taky uvažovat, že bych jednu dávku dávala z láhve, protože moje bradavky se stále nehojí, tak že by si odpočinuly o něco déle.
A taky by mohl krmit manžel a byl by to pro něj hezký kontakt.
Jinak dudlíky máme Nuk a zatím si zvykáme. Chvíli ho dudá, pak vyplivne a tak, ale už se na něm dokáže uklidnit.
😀

matru
13. lis 2008

Ducky, s tou láhví radši opatrně, některým dětem to nevadí, ale některé pak prso nechtěj.Já jsem si dávala na bradavky Bepanthen a hrozně mi pomohl.Já se ted snažím dávat čajík do lahvičky, ale moc nám to nejde, vypije tak 10 a už to plive.

ducky
13. lis 2008

Já dávám taky Bepanthen, dneska mi tady nechala sestřenka ještě heřmánkový krém, který pomohl jí.
Tak vyzkouším obojí. Zatím totiž nemám pocit, že by mi něco pomohlo 😠 😝

matru
14. lis 2008

Ahoj holky 🙂 tak Katchula porodila, takže je nejvyšší čas si založit to nové téma a přenechat to tady maminkám, které to teprve čeká 😉 a samo budeme nakukovat a udílet"moudré" rady 😀
Já bych to nazvala Maminky z Thomayerky a jejich miminka 08, co vy na to? 🙂

ducky
14. lis 2008

Ahojky Matru,

určitě je čas založit nové téma. Já bych jen volila něco neutrálnějšího, aby nás nemohl kdekdo vypátrat 😀
Ale jinak je to asi jedno, klidně se to může jmenovat jak píšeš 😉

petule.h
14. lis 2008

dobré ráno...mmě je to jedno klidně, myslím, že když tě někdo bude chtít vypátrat najde si přes vyhledávač tvou přezdívku, tak jsem našla i kate77, takže já bych do toho šla 🙂 , jak se vrátí katchula, aby nás nehledala 😀

zuz11
14. lis 2008

Ahojte zalozte si temu v sekcii Region, a tu nechajte priestor a hlavne prehlad pre baby co sa chystaju rodit v danej nemocnici aby nemuseli hladat nieco k teme cey tisice prispevkov co su mimo tuto temu, dik zuz

vrana
14. lis 2008

Ahoj holky, můžeme i dřív, pošleme jí odklaz na diskuzi do IP 😉

kate77
14. lis 2008

Ahoj..tak se do toho někdo pusťte..něco ve smyslu ty miminka z Thomayerky a pod..dyt na druhou stranu..někdo bude ,,něco potřebovat,,..že kde jsou ty maminy z Krče se zeptat aaa nenajde nás,když budeme inkognito🙂
Taak už na nás i tlačí..tak šup šup 😉

ducky
14. lis 2008

Holky tak jsem to založila. Je to v tý sekci Regiony a jmenuje se to Maminky a miminka z Thomayerky 08.
Tak pojďte, čekáme tam s Bětkou na vás 😀

matru
14. lis 2008

Tak ještě se musím rozloučit tady, přeju všem mamkám, které budou rodit v Krči, at to zvládnou a mají zdravá miminka 🙂 A Marcet doufám, že jdeš s námi do nového tématu 🙂
já sem stejně občas mrknu...tak paaaaaaaa 😀

petule.h
14. lis 2008

taky všem papa a když tak taky mrknu zda budou nové tváře k poradě 😀

vrana
14. lis 2008

Tak já se taky loučím a přeju všem maminám, ať jsou v Krči spokojené 😉

ducky
14. lis 2008

Taky se jdu rozloučit,Katchu, Jájino, Poupino, Marcet, čekáme na vás v novém tématu 😀
Doufám, že tady budoucí rodičky v Thomayerce najdou, co hledaly. 😎

vrana
14. lis 2008

Jo a já jim ještě přeju, ať se tu zase můžou bez problémů vyjádřit o všem a nemusí si případné negativní postřehy psát přes IP. I když mnohem lepší by samo bylo, kdyby k negativním postřehům nebyl důvod...😔

ducky
14. lis 2008

Ještě jsem zapomněla na Oskarku.
Alenko šup do nového témátka 😀

Jj, taky doufám, že už nebude důvod psát negativa a když ano, nedostane to maminka na prohlídce k vysvětlení ☹

marketovna
17. lis 2008

koukám, že jste zmizely🙂 mám rosit v krči 🙂 tak jsem se chtěla připojit...

jajinka27
17. lis 2008

ahojky,

já tam mám taky rodit 🙂)

frankovka
17. lis 2008

Ahoj holky,
snazim se na internetu najit kloudné informace, které mě správně nasměrují a podle čeho vyberu tu správnou porodnici. Poprosím vás tedy, jestli mi taky něco málo napíšete, jestli Krč je podle vás ta správná volba nebo raději ne. Nějaké informace v této debatě sice jsou, ale ne zrovna čerstvé 🙂
Děkuji moc a přeju hezký večer 😉

petule.h
18. lis 2008

jasně, krč je super...my už se odpojili,protože jsme všechny odrozené, kromě jajinky a poupiny, tak už jsme řešili věci v životě a tak...
určitě bych jí volila znovu, porodila jsem tam obě děti, v kostce je tam super přístup lékařů i sester..což je důležité..
je možná volba nadstandartu i normálního pokoje, pediatři jsou prima..všechny co jsme odrodili jsme spokojené byli a já znám spoustu jiných mamin, které tu nepíšou taky...není to rozhodně obrovská porodnice, takže i proto je to příjemnější..

priorita
18. lis 2008

čusík holčiny...sic máme před sebou ještě dlouhou cestu, ale taky se chystám rodit v Krči a slyšela jsem jen samé dobré ohlasy 😉

petule.h
18. lis 2008

priorita: tak dlouhá cesta to už není...od ledna ti to začne utíkat ani nevíš jak, já mám první dítě 8.4., ale trermín jsem měla 26.3. a uteklo to strašně, to léto u druhého se strašně táhlo 🙂

susik77
19. lis 2008

Ahojte. Chcem sa len spytat tych, co chodite do porodnice Krc do poradne, ci tam robia pravidelne monitory?
Jednej kolegyni z prace sa totiz narodilo mrtve dieta ☹ Ze vraj cele tehu v poho, ziadne probl., mali jej vyvolavat ale ze ju nechali cakat a zomrelo. Bolo to tento rok. Tak mi to pride divne, myslim, ze na monitore to predsa je vidiet, ze ma dieta problem, nie? Aspon v Podoli ked som uz mala po termine tak mi castejsie robili monitory aj ultrazvuk+prietoky...

priorita
19. lis 2008

petule: to je pravda...do Vánoc to uteče a po Vánocích to už budu mít za pár. Snad bude všechno v pořádku. Termín mám zatím až na konci února, ale ono se to může ještě poposunout...už se na malého/malou moc těšíme 🙂

susik: a kolegyňka rodila v Krči???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru