Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

monivo
23. srp 2012

@tarasa protože když koukám na fotku, tak mi přijde, že jsi odcházela, když já seděla před ordinací 🙂

tarasa
23. srp 2012

@monivo tak to já jsem si teda vůbec nevšímala nikoho okolo 🙂 tak pak dej vědět na kdy Tě objednají do poradny jak to tam otevřou. jestli do té doby vydržím než otevřou teda, dneska mě strašně bolí břicho a mám tam takové divné křeče ☹

monivo
23. srp 2012

@tarasa ale ne, vždyť máš ještě čas 😉 Ty vedra nám dobře nedělají, ale zítra to skončí a myslím, že již taková vedra nebudou. Sama jsem zvědavá, jak mě objednají a jestli se tam vůbec to pondělí dovolám 😀

tarasa
23. srp 2012

@monivo no to jim ta linka zkolabuje, asi tam bude volat hodně mamin. takže pak v pondělí dáš hned echo jestli tam mají vůbec otevřeno 😀 koukám, že první dítko máme taky +- stejně staré 🙂

monivo
23. srp 2012

@tarasa ok, dám vědět, jestli nezapomenu 😉 Ale je mi divný, že některá sestra objednávala a některá ne. Já na sepsání papírů seděla s takovou starší, přišla tam její kolegyně, taky s někým sepisovala a byla se právě kvůli tomu objednávání poradit a říkaly, že objednávat nebudou. Trochu mi vadí, že mě pak objednají na poslední chvíli.
Taky jsem si všimla, že máme stejně staré děti. A znáte pohlaví nebo to nechcete vědět?

tarasa
23. srp 2012

@monivo mě u toho sepisování rovnou říkala, že už objednávají. ale pak zase říkala, že některé si budou volat. tak jako já nevím podle čeho to dělají... jestli podle stupně těhotenství, nebo podle nálady? 😀
pohlaví známe, ale tajíme ho 🙂

aaa
25. srp 2012

Holky, já si většinu těch papírů k vyplnění stáhla z netu, myslíte, že to můžu přinést vyplněný nebo si to sestra chce raději vyplnit sama?

mmiirrkkaa
25. srp 2012

@aaa Já si to přinesla vyplněný a ona to jen projela očima. Aspoň tam nebudeš tak dlouho. Ale něco jsem vyplňovala až tam. Ale už toho nebylo tolik. (myslím nějaké prohlášení, že v případě komplikací souhlasím se CŘ nebo něco takového)

aaa
25. srp 2012

@mmiirrkkaa Ok, díky 🙂

tarasa
10. zář 2012

@monivo ahoj, tak co dovolala ses? 🙂

monivo
10. zář 2012

@tarasa ahoj, jo jo, ale musím se smát 😀 Měla jsem strach, že nebudu jediná, tak jsem volala v 7hod, a paní mi řekla, ať zavolám tak za 3hod., že ještě nemají po rekonstrukci puštěny počítače apod. Tak jsem volala v 8.30hod a to už mě normálně objednala na středu v 11.10hod. 🙂 A co ty, jak se daří? Už to máš za pár. Ty tam jdeš kdy, někdo tu psal, že 14.9.? Mě před 14ti dny začala dost bolet levá noha, jakoby v zádu, na zadku mě při každém kroku dloubne jak nožem. Nic mi nepomáhá. S dcerou mě to chytlo již v 23tt a to mi pomohlo, že jsem byla 2x na baňkové masáži. Teď mi to nepomohlo a doktorka mi řekla, že když to nezabralo, že nemá smysl to zkoušet dál. Žít se s tím dá, ale chodím pomalu, vstávání ze židle apod. je náročný apod. A taky mě v noci brní ruce, probudí mě to třeba v 3-4hod ráno, musím až vstát a něco dělat nebo koukám na TV. Už aby byl konec 😀

monivo
10. zář 2012

@tarasa včera jsem si zabalila tašku. Zabalila sis něco ještě navíc, než píší v papírech? Nějaké tipy pro mě? 🙂 Kamarádka psala, že si brala sebou i dvoje overaly, že se někdy stalo, že když jsi potřebovala přes den mimčo převléknout, že se na ní nedostalo.

tarasa
10. zář 2012

@monivo tak to je super, že rekonstrukci stihli, už můžu v klidu rodit 🙂 mě spíš bolí strašně v kříži a spodek. a občas mi bolest vystřeluje do nohou. já tam jdu v pátek. první dítko jsem měla císařem. takže teď čekám co mi řeknou, jestli mě nechají rodit normálně, nebo jestli zase císař. já tašku zabalenou ještě nemám 🙂 ale už mám všechny věci na jedné kupě. oblečení pro malé neberu žádné, tohle se mi tam nestalo že by nebylo oblečení. ale ten konec je fakt hrozný, unaví mě úplně všechno ☹ už se těším až to budu mít za sebou.

monivo
10. zář 2012

@tarasa o Krči jsem slyšela, že i přesto, že poprvé byl císař, tak to tlačí pokud možno do poslední chvíle na normální porod. Ale minulý týden jsem byla na kontrole v Podolí (mojí doktorce se nelíbil monitor), a tam to mají opačně. Jakmile je poprvé císař, tak preferují opět císaře. U mě je prcek stále KP a taky už mám jednoho císaře za sebou, takže u mě asi nebude co řešit.

tarasa
10. zář 2012

@monivo tak to jsem zvědavá. u mě se hlavně bude asi jednat o váhový odhad miminka. protože jsem dost malá. minule byl velký odhad + říkali, že mám úzké porodní cesty, tak proto císař. tak ve středu poreferuješ jaké to tam bylo a jestli byli hodní 🙂

monivo
10. zář 2012

@tarasa aha, no vidíš, jsi první, o kom slyším, že díky úzkým porodním cestám a velkému mimču dělají císaře. Přeci jen je to měření pánve asi k něčemu. Já jsem sice taky malá (161cm), ale vzhledem k tomu, že mám velký zadek, tak u mě úzké porodní cesty nehrozí 😀 Takže jsi asi měla plánovaného, že? V Podolí mi totiž říkali, že plánovaný císař se dělá o týden dříve, než je termín porodu.

tarasa
10. zář 2012

@monivo jsem ještě menší 155cm 😀 oni se na císaři rozhodli až když jsem měla týden po termínu, takže moc plánované to nebylo. naplánovali mi ho za další 4 dny, ale začala jsem rodit dřív, takže mi ho pak udělali akutně. ale podle mojí gyndařky úzké porodní cesty nemám. tak si pak vyber, co doktor to názor.

monivo
10. zář 2012

@tarasa přesně tak. Moje doktorka mi řekla, že to vidí na 100% na císaře. Ale já spíš čekám, jak rozhodnou v Krči. Tak uvidíš, snad tě tentokrát nenechají zbytečně trápit.

tarasa
12. zář 2012

@monivo ahojky, tak jak jsi dopadla na kontrole,vse v poradku? a co porodnice cela nova? 😀 😀

aaa
12. zář 2012

Taky jsem zvědavá, co tam je nového 😀

monivo
12. zář 2012

@tarasa
@aaa není tam nového vůbec nic, opravdu. Aspoň ne tam dole 🙂 Prý snad rekonstruovali intenzivní péči a ještě něco. Takže v našem případě asi žádný přínos pro nás.
Jinak kontrola proběhla v pořádku. Ještě mi netočili monitor, snad příště. Jelikož jsme stále KP, tak jdu příště dopoledne do rizikové poradny. Dostala jsem dva cviky, které by mohly pomoci otočení. Už jsem je dostala minule. A zatím to nepomohlo. Takže zatím nic nového nevim. O císaři je předčasné mluvit. Ty varixy, které mám dle dnešní doktorky zase tolik přirozenému porodu nevadí (moje doktorka je jiného názoru). Tak uvidíme, co bude za týden, za dva. Koncem pánevním mě snad nebudou nutit rodit.

aaa
12. zář 2012

@monivo Já myslím, že v Krči porody koncem pánevním nedělají. To tě spíš čeká císař, jestli se prcek neotočí. Budu držet palce. A já se těšila, jaký to tam budeme mít nový a vymazlený 😅 😀

tarasa
12. zář 2012

@monivo tak to držím palce, aby se miminko otočilo! no já víc uvidím v pátek, už aby to bylo....

monivo
14. zář 2012

@tarasa dej vědět, jak jsi dnes dopadla 🙂

tarasa
14. zář 2012

@monivo ahojky, tak váhový odhad je 2800g, takže jdeme do přirozeného porodu 🙂 placenta je už zralá, což nasvědčuje tomu, že by to už mohlo být brzo - otázka je co znamená brzo 🙂 v pátek další kontrola. tak jsem ráda, že už konečně vím na čem jsem 🙂

monivo
14. zář 2012

@tarasa no super, tak držím palce, ať je to co nejdříve 🙂 Ale ten váhový odhad mě překvapil. Já jsem byla minulý týden v Podolí (moje doktorka mi totiž již točila monitor a moc se jí nelíbil, tak mě hnala raději do Podolí) a tam jsem měla váhový odhad 2920g. Tak nevim, jestli nebudu mít proti tobě obříka 😀 Když chtějí zjistit váhový odhad, dělají UTZ? A ženou tě do jiné místnosti nebo normálně ležíš na koze a tam udělají UTZ kvůli odhadu? Jo, a taky mi v Podolí kontrolovali jizvu (vnitřím UTZ), jestli je v pořádku. To ti někdo dělal? Protože doktorka v Podolí se hodně divila, že mi jí nikdo ještě nekontroloval. Tak mě právě zajímá, jestli se to běžně dělá.

tarasa
14. zář 2012

@monivo nebo já malé mimi ☹ no to je jedno to řešit nebudu, určitě to dožene až bude venku 😀 utz dělají normálně v té místnosti jak vyšetřujou, takže ležíš na koze. tak jizvu mi nikdo nekontroloval, vlastně za celé těhu mi ji nikdo nekontroloval. teď jsi mi nasadila brouka do hlavy 🙂
no a co Ty? cvišíš? nějaké změny? nebo furt dítko stávkuje a je hlavou nahoru?

monivo
14. zář 2012

@tarasa tu jizvu neřeš, pokud to v Krči nezkoumají, tak to asi nepovažují za důležité. V Podolí k tomu mají holt jiný přístup. Mimčo je stále hlavou nahoře, párkrát jsem cvičila, ale ne 2-3x denně, jak píšou. Mě to přijde k ničemu.

tarasa
15. zář 2012

@monivo Ty jdeš na kontrolu zase ve středu že? jsem zvědavá kdy Ti dají datum na císaře. tak ve středu písni nové info 🙂

monivo
15. zář 2012

@tarasa myslíš, že už by mohli ve středu říct něco více? Já si říkala, že asi příští týden se zase nic nedozvím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru