Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

cervikova
24. dub 2010

Ahoj tak bych se s váma chtěla podělit o zážitek z vyvolávaného porodu. Do porodnice jsem nastoupila 15.4. ráno. To mi dali jen kapačku a čekalo se co to udělá,ale bohužel se nedělo vůbec nic ( přenášela jsem 10 dní a už to bylo dlouhý,takže jsem se na porod vyloženě těšila 🙂 ) V pátek ráno mi tedy doktor Král zavedl prášek a zase se čekalo ☹ Asi kolem čtvrté odpoledne za mnou byl manžel a já mu řikala ,že dneska to ještě nevypadá.Jen co odjel začala jsem cítit kontrakce 🙂 V pět hodin mi natáčeli monitor a to už byly kontrakce po deseti minutách.Sestřička mi řekla at jdu do sprchy a projít se že to urychlý a ,že už bych mohla jít popřípadě na sál.V šest hodin mě zase prohlédla a řikala že už jsem otevřená na 4 a že už můžu jít na sál, huráááááááá. Takže jsem zase volala manželovi at se vrátí,že jdeme rodit. Na sál jsem dorazila kolem sedmé a to už jsem byla otevřená na šest,PA mi nedala ani klistýr,páč už by se to nestihlo.Vlezla jsem si do sprchy a hopsala na balonu,nic příjemnějšího v tu chvíli být nemohlo 😉 Kontrakce jsem prodýchávala a šlo to vydržet.Na sál jsem se dostala po půl osmé.Rodili mě dvě PA a obě byly fantastický a já jim moc moc děkuju. Dostala jsem kapačku a mohli jsme začít.Kontrakce šly docela ustát,dokonce jsem mezi nima i pospávala 🙂 Konečně jsem mohla začít tlačit.Šlo to ztuha.Doktor Smrčina mi řekl,že malý bude mít tak 3,7kg,ale nakonec z toho byly 4,06,takže žádná sranda,ale nakonec se vše v 21.42h podařilo a šimonek byl na světě,takže celý porod se vším všudy trval necelých 5hodin,takže úplná paráda.Prvního syna jsem rodila 24h a bolesti byli nesnesitelné.
Nevím jestli to bylo tím že porod byl vyvolaný a nebo ,že cesty už byly protažené 😀 ,ale tenhle porod byl pro mě "hračka"
Přeju všem maminkám,takhle rychlý pohodový a docela i málo bolestivý porod.Hodně štěstí.

Jo a Adel přeju krásné a zdravé miminko a měla jsi pravdu,že až tohle budu psát,že nejspíš budeš v porodnici, 😀

hrusti
24. dub 2010

Taky prubezne nakukuju 😀 Adel drzime palecky.

Cervikova, gratulace k miminku!

ducky
24. dub 2010

Cervikova moc gratuluju a tvůj příspěvek mě naplnil lehkým optimismem, že by třeba ten druhý porod i u mě nemusel být tak na dlouho. Ten první trval 36 hodin, tak snad to taky bude teď výrazně méně 😀

mandragora10
24. dub 2010

Tak holky, od Adel zatim zadna zprava...tak snad rano....uvidime

hrusti
25. dub 2010

Tak zase nacuhuju... porad nic.... tak snad dneska by to mohlo vyjit 😉

tera87
25. dub 2010

Mandragora: Ahojky Vladi tak jsem se teprve ted dostala na internet a tak dočítám...chuděrko malá koukám že sis to teda faktr užila ☹ seš ale statečná a šikulka 🙂 škoda že si narazila na blbý sestřičky...já měla štěstí že byli všechny skvělí a ochotný. Tomášek je kouzelnej. 🙂

Adel: kočko tak doufám že už to máš za sebou 🙂 a doufám že to šlo líp než mandě a mě 😀

mandragora10
26. dub 2010

Ahoj Teri,

no jo, porod nic moc, ale uz jsme na to skoro zapomnela, nemit to siti dole 🙂 Jak vam to s Honzickem jde? Kojeni, spinkani je v pohode?
Jinak Adel se vcera vubec neozvala, tak nechci sejckovat, ale rikam si, zda neskoncila na cisari....to je pak na den na JIP, a ozve se treba dnes. No ale mozna jsem zbytecne paranoidni...uvidime, zda dneska napise.

ducky
26. dub 2010

Ahojky,
tak já načuhovala celý víkend a teda Adel si to asi "užívá" kočka ☹ Tak snad má toho svýho raubíře už u sebe a jen nemá čas napsat.
Já dneska vstupuju do 3. trimestru, letí to neskutečně. A zítra mám zase kontrolu u gyndr., tak se těším na kloučka našeho 😀 Doufám, že mi ukáže čumáček 😉 😵

hrusti
26. dub 2010

Mandragoga, me tedy napadlo uplne to same jako tebe... jestli neni po cisari na JIPce 😕 Snad se brzy ozve...

jajinka27
26. dub 2010

jejej Adel furt nic? ale pokud jí odtékala v pátek plodovka tak v sobotu musela porodit....

mandragora10
26. dub 2010

Tak od Adel porad zadne zpravy ☹

ducky
26. dub 2010

A nepsala si jí? Ježkovy oči snad se nic neděje. ☹

jajinka27
26. dub 2010

holky pokud jí fakt kuchli tak nemá náladu, ona se ozve 😉

renejaarudolf
26. dub 2010

Ahoj holky, nečítala som celu diskusiu, ale chcela by som sa spytat ako je to na Krči s prítomnostou otecka pri porode, či sa to hlasi dopredu a plati dopredu(a kolko) alebo az po 😖 .Dakujem za info

ducky
27. dub 2010

Rene tatínek u porodu může být, nemusíš ho hlásit vyloženě dopředu. Když tě přiveze už otevřenou na 4 cm, jdeš rovnou na porodní box a tatínek už může zůstat. Kdyby jsi ještě nebyla otevřená, jdeš si lehnout na šestinedělí, tatínek jede domů a zavoláš mu, až půjdeš na porodní box. 😉
Když jsem rodila malou, tak stál tatínek u porodu 500,- Kč, platilo se to vše až na závěr pobytu. Teď jsem nedávno koukala na ceník FTN a mám pocit, že tam byl tatínek za 700,- Kč, ale úplně jistá si nejsem. Když tak je to na www.ftn.cz
Nahoře si vybereš oddělení (gynekologicko-porodnické) a tam jsou pak všechny informace. Ty ceníky a tak jsou až dole na stránce. 😉

kativka
27. dub 2010

uz je to 700 :( od prvního března

mandragora10
27. dub 2010

Ahoj holky,

Adel jsem psala a zadna odpoved, no to je fakt divny ☹
Jinak nam ted ani otce u porodu neuctovali, tak nevim....na konci jsem dostala uctenku a byla tam jen cena za hospitalizaci 240 Kc. Tak nevim, zda na nas jen zapomneli nebo nam to odpustili, kdyz jsme platili peidural...tezko rict.

minea
27. dub 2010

Tak nám zdražili tatínky, no co se dá dělat 🙂. Mandragora, po nás minule taky žádný poplatek nechtěli, prostě zapomněli a pro nás to při odchodu z porodnice byla ta poslední věc, kterou bychom řešili 😅

Tak nevím, holky, budeme doufat, že si jen Adel zapomněla přibalit nabíječku...

vrana
27. dub 2010

Ahojky, tak co ta Adel...doufám že už má malého u sebe a jen nemá náladu dát vědět..

mandragora10
27. dub 2010

Ahoj holky,

tak mam zpravu od Adel....maji se dobre, ona je naprosto v pohode, malej nechce papat...nema moc mleka, tak zapasi a prikrmuji. Doktor by ji uz zitra pustil domu, ale ceka, co rekne detska doktorka.

hrusti
27. dub 2010

Adel uz se ozvala. Super! Pozdravuj ji od nas a tesime se, az nam brzy napise nejake detaily. Hlavne, ze jsou s prckem oba zdravi!

vrana
27. dub 2010

No hurá, tak gratulujeme a těšíme se na info. Hlavně že jsou oba v pořádku. 😵

ducky
27. dub 2010

Uffff, tak huráááá, malej i Adel jsou v pořádku. Tak snad už se zítra ozve přímo ona 😀

jajinka27
27. dub 2010

jéééé tak supeeeer, to jsem ráda že jsou v pořádku 😵

renejaarudolf
28. dub 2010

ducky- dakujem za info

adelaz
29. dub 2010

Ahoj holky🙂
Tak nás konečně dnes pustili domů, malej začal přibývat na váze🙂
Jinak kde začít😀 no asi tím jak to celý začalo.
V pátek 23.4. jsem šla jako vždy do poradny, paní doktorka zjistila že mi uniká plodovka a tak mě přijala na pokoj na pozorování.
Sestra u příjmu mi oznámila, že druhý den mi budou porod vyvolávat... o tom se paní doktorka ani nezmínila, tak jsem se lehce lekla😀
No ale v jedenáct večer mě vzbudily kontrakce hodinu po 10 minutách a od dvanácti do 10 ráno jsem je měla po 6 minutách, fakt mazec...
Byla jsem vyčerpaná a unavená a na monitoru pořádně nebyly vidět kontrakce tak sestra moc nevěřila, že mi něco je...
Ale doktor ve tři ráno shledal, že opravdu se začínám otvírat na dva prsty... Ráno přišel někdy v osm a řekl, že ať ještě vydržím a že za pár hodin půjdeme na sál...
Celá šťastná, že to budu mít za sebou jsem sebrala své síly šla se najíst a šup kontrakce se zastavily... v jedenáct mi dal pan doktor dvě tabletky na vyvolání...
Do dvou hodin jsem měla šíleně hnusný a silný kontrakce nejdřív po 5 minutách ale to byl fakt mazec úplně mi docházely síly...
Kolem 16 hod přišel manžel tak jsem s ním byla na chodbě a tam mi začly kontra potřech minutách, nemohla jsem ani chodit... dobelhala jsem se na pokoj
natočili mi monitor a zase se tam ty mrchy pořádně nezaznamenávaly tak sestra byla taková jako, že prostě musím vydržet... kontrolovala mě a říkala že jsem jen na 3 prsty... to už jsem tam brečela...
Nakonec, že zavolá doktorovi a ten v 18 hod řekl ať mě určo pošla na sál... zlatej doktůrek mimochodem moc pěknej no ale to je vedlejší😀
Přišla jsem na sál a tam úplně neuvěřitelně úasnej milej super personál od porodních asistentek až po uklízečku😀
Udělali mi klistýr... ach to bylo boží... a pak jsem byla hodinu ve sprše na míči...
potom mě PA vzala na sál i manžílka a kontrolovala, byla jsem otevřená jen na 4 prsty... takže nic moc... vyžádala jsem si epidurál, protože jsem už opravdu neměla síly...
Anesteziolog byl super furt jsme kecali... má v rodině zetě fina tak jsme měli dobré téma😀
Epidural nebolel a hned jsem cítila úlevu... pak mi píchli ještě něco jiného a dali mi nejdřív kapačku na uvolnění cest myslím magnesko,
pak na kontrakce protože se zase zastavovaly... pak na zavodnění, protože jsem už neměla skoro žádnou vodu...
No furt jsem se neotevírala bylo kolem 22 hod to jsem měla asi tak hodku a pul pichnutej epidural... přišla PA a úplně se lekla a že jsem už úplně otevřená (během 40 min na 10 prstů)...
Takže šup a jdeme rodit... sešlo se tam asi 5 lidí... no a tak na 8 zatlačení byl malej venku😀
Pocit tlačení byl ze začátku šílenej bála jsem se že jim to tam po...., ale pak už jsem na to kašlala a prostě tlačila...
Všechny PA i doktor i anesteziolog čuměli a říkali, že tlačim jak profesionál😀 a že bych mohla maminky zaučovat... popravdě vůbec nevím jak jsem tlačila už si to nepamatuju...
Měla jsem malý nástřih tkže pak mě jen chvilku šily a pak jsem malýho dostala a bylo to no ani nevím usínala jsem vyčerpáním...
Jinak sestry a doktoři na šestinedělí příjemný, ochotný ale každá mě učilak kojit jinak a každá měla jiný názor na příkrm a prostě...
Slovo laktační liga prostě u mě opravdu neobstálo.... nakonec jsem si polohu na kojení našla sama co mi vyhovuje ani nevím jestli je správná ale malej už si zvykl...
Sestry tajně druhý den malýho po mém souhlasu dokrmovali..., byl hladovej a já prostě nic neměla takže jen brečel... po papání byl spokojenej a bylo vidět, že potřebuje jíst..
Doktorka mě srala... furt říkala něco o nějaký gorile jak ta když porodí tak hned mládě umí kojit a tak... takže jsem na ní čuměla jestli je normální, že já nejsem gorila a tak...

No shrnu to KRČ je super...
jídlo - no jo no nemoniční
sprchy a vybavení - pro mě dostačující
PA a sestry - snad všechny ochotný, milý, příjemný, usměvavý... prostě si nemůžu stěžovat... to že každá má své postupy je prostě tím, že každý jsme jiný...

Čekala bych víc od té laktační ligy, ale možná kdybych zašla přímo za nima do suterénu, měla bych jinou péči, přece jenom tam byly vždy jen cca 3 sestry na celé oddělení a nemůžou u každé matky sedět celý den a vysvětlovat jí co dělá dobře a špatně...

Jinak hned po porodu jsem byla schopná chodit normálně, nic mě nebolí, občas cítím jeden steh, ale jsem ok... jsem jako bych nerodila🙂

Mléko se nám snad už rozjíždí ale jinak dokrmujeme nutrilonem...

Jsem šťastná, že jsem doma a táta taky že už nás tu má🙂

ducky
29. dub 2010

Adéééél, supéééér. Vítej a moc moc gratuluju. Markuska už jsem skoukla, moc krásný chlapík to je 😀
A s tím epi a tlačením jsem se musela smát, ptž přesně stejný pocit jsem měla já a já to tam ještě komentovala, že se mi chce a že se tam nechci po... 😀 Asi ze mě museli mít srandu 😀 😀

hrusti
29. dub 2010

Adel, super. Sikula. Pekne jsi zvladla narocny porod. Hlavne, ze uz jste s prckem doma, v klidku spolecne s tatkou 🙂
Uz jsem taky mrkla na fotecky. Markus je roztomily!

jajinka27
29. dub 2010

Adel supeeeer, teda zvládla jsi to úžasně 😵 ještě jednou gratuluju moc a moc

minea
29. dub 2010

adelaz, i já se připojuju ke gratulacím, měla jsi to hodně dlouhý a vyčerpávající, on ti to ale mrňousek stokrát vynahradí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru