Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

vrana
1. lis 2008

ty jo holky tak mě snad švihne. Malá u kojení pořád chrápe, dneska celej den nekakala, až teď večer a nemám vůbec žádný mlíko na odsávání, prostě ani růčo ani odsávačkou nic nevydojim ☹ Ale když ji kojím, tak jí mlíko po bradě teče...Takže zásoby do mrazáku udělat nemůžu a jen doufám, že jí stačí to ode mně.

petule.h
2. lis 2008

vrana: takhle mě začalo konec mléka, děti pili,třeba 30 min a více pak usnuli, pak měli častěji hlad a zase usnuli a zase se vzbudili a brečeli...přesně jsem nemohla ani odsávat a když tak malinko...no uvidíš, nemusí to nic znamenat, nebo se zeptej doktorky co s tím... mě třeba vložka do podprsenky by vydržela na 3 dny... 😒
no není to konec světa, doktorka ti řekne co a jak, já to mám u obou dětí, na flašku jsem si zvykla hned a vychytala fígle...uvidíš....

petule.h
2. lis 2008

jo vrani s tím kaděním: doktorka mi říkala i v porodnici, že takhle malá mimina, nemusí kadit i týden...tak neboj 🙂

matru
2. lis 2008

Vrani, jo s tím kakáním to tak je, kojené děti nemusí kakat třeba 10 dnů, u nás to ale bylo přesně naopak, jen kojená kakala 5x i víc a ted s příkrmem už jen jednou, občas i den vůbec...a s mlíčkem hlavně klid a často přikládat, rozjede se to,pokud pije z prsu, není nutné odstříkávat, hlavně že pije 🙂

petule.h
2. lis 2008

já měla problém, že děti pili a nepřibírali,a le to pozná jen doktorka, kde je chyba, já pak u ní musela kojit a tak se na to přišlo, ale píše matru, nemusí to nic znamenat, to se ukáže 🙂

vrana
2. lis 2008

No já právě četla že s tím nekakáním i týden je to až od 2 měs. a že první měsíc by měli kakat třeba i pětkrát denně.. No a my včera jednou, tak uvidíme. S tím mlíkem...já chtěla odstříkávat, abysme měli zásobu v mrazáku, kdyby něco, ale takhle mám za dva dny asi 60 ml 😲 No uvidíme u dr., jestli aspoň něco přibrala. Jako umělá výživa není konec světa, ale byla by to trochu škoda.

Jinak za sebou máme "úžasnou" noc, prťavka vyžadovala pozornost, v postýlce řvala, takže nakonec skončila u nás v posteli. 😅

petule.h
2. lis 2008

vrana. já spím taky s lukáškem v posteli 🙂

matru
2. lis 2008

Vrani: u nás to samé,Nelinka spí u sebe pouze večer po koupání, po prvním krmení zůstává u nás, sice jsem to nikdy nechtěla dělat, ale u mě spí, když je v postýlce, řve i po hodině 😉
No a ty ostatní věci bych radši konzultovala s dr. přece jenom každé dítě je jiné a u vás to bylo trochu komplikovanější...ty první dny jste nemohly být spolu, takže to může mít vliv i na mlíčko, ale myslím, že se to spraví,třeba budete přikrmovat pár dnů a pak budeš mít dost svého, není to nic špatnýho, nejdůležitější je být v pohodě třeba i s UM než vystresovaná jen kojit...

matru
2. lis 2008

Jo a krásný fotečky, Karolínka je kočička krásná 🙂

petule.h
2. lis 2008

j to taky nechtěla, u toma jsem to dodržovala...pak v 1,5 roce když už spal cve svém pokoji se v noci budil, dávala jsem ho k sobě do postele, bylo to třeba i 10x...no a někdy tam byl, někdy né, než se narodil lukášek, tak v březnu byl tomík nemocný, tak jsečm si ho vzala do postele no a do porodu tam zůstal se mnou..teď spí s tatínkem v pokoji a já postýlku skoro nevyužila, ze začátku jsem bykla líná na kojíneí stále vstávat a přenášet ho...taky má lehké spaní, takže jsem chtěla aby se už pak neprobudil, no a zůstal u mě...nijak mi to nevadí a jsem přesvědčená, že jakmile budou kluci od roku spát spolu, že to vše bude v pohodě, jako u jiných rodin co znám a mají děti okoo roku a starší...a jestli mi někdy skočí do postele tak šílet nebudu, pamatuji si, že jsem to dělala taky 🙂

matru
2. lis 2008

Kdepak je Katchula? 🙂 dnes má termín a nebyla tu 😉 😉 😉

petule.h
2. lis 2008

taky jsem na ní myslela 🙂

katchula
2. lis 2008

Ahoj holky, jsem pořád vcelku, akorát mi dneska okupuje notebook můj chlap. Je ale nějakej nastydlej, tak jsem ho poslala do postele 😀 Tak mám povoleno rodit až mu bude dobře.

Já mám kamarádku, která má tříletýho kluka a ten spí odjakživa s nima na letišti. Což je pro mě odstrašující příklad, mě to přijde fakt šílený, to s nima jako bude spát až do první třídy? Přitom má svůj pokojíček, ale tam si jenom hraje. Jinak s mimčem to samozřejmě chápu, že je to pohodlný kvůli kojení. Ale musí se to prostě včas zarazit 😉

petule.h
2. lis 2008

tak fajn, optaruj se...taky jsem pěkně s tomíkem nastydlá, chrchláme a máme rýmu jako čert...dnes jsme poprvé zapálili krb, super 🙂

matru
3. lis 2008

Ahoj holky 🙂
Petule: vy se máte s tím krbem, to bych brala hned, ovšem v našem bytě nehrozí 😀

petule.h
3. lis 2008

ahoj holky:
celou noc jsem nespala, chrchlala jsem jako blázen a mám šílenou rýmu...snad to brzy přejde...
jinak jojo, krb je prima věc, akorát tady te´d máme okolo 27C, manžel mi ho zapálil než jel do práce, prý nám dělá egypt 😝 ...no větrám, ale je to příjemné to je fakt

katchula
3. lis 2008

Ahoj všichni,
Petule tak to chce čaj s citronem a s medem 🙂 Taky se bojim abych nechytla tu virozu od pritele, dokonce az spime radsi oddelene, pac je mu fakt zle 😒 Jel na otocku do prace a jinak ho tu asi budu mit doma, to budou hadky o internet, uz to vidim 😀
Holky chtela bych porodit v patek 7.11. to je pekny datum, tak drzte palce 😀 😀
A do stredy uz by mohla byt Ducky s malou doma, ne? Oskarka si tam asi pobude tak do konce tydne kdyz je po CS...

petule.h
3. lis 2008

ahoj, do středy určitě jo...den porodu se nepočítá, takže myslím, že klidně v úterý, pokud nebude žloutenka 🙂

katchula
3. lis 2008

Jee tak to jsem zvědavá na fotky a zážitky z porodu 🙂

poupina
3. lis 2008

Ahoj holky! Nestíhám, nestačím dočítat 🙂 Je tu plno novinek!
Alence a Ducky velká gratulace ke krásným mimískům 🙂
My jsme minulý týden malovali byt a já pak od pátku nedělala nic jiného než ho dávala do původního stavu... uff ☹ doufám, že další malování až tak za 10let! Zase na druhou stranu už je vše připraveno a načinčáno pro našeho Domíska, takže když by si chtěl na svět pospíšit, přijde do hotového 🙂
Od rána se snažím dočíst vše co jsem tu zameškala 🙂... je toho požehnaně.

matru
3. lis 2008

Ducky by teoreticky mohla jít domů už zítra, pokud jsou obě v pořádku a Oskarka tam bude min. 5 dnů, určitě do středy.
Katchu: třeba se tam ještě potkáte, pěkné datum je také 11.11 ale to bych ti nepřála takhle dlouho ještě čekat, no a pak 20- to jsem já 😀 a zážitky bych si na tvém místě vyslechla až po akci 🙂

matru
3. lis 2008

Ahoj Poupi: tak to bude mít Domísek krásný bydleníčko 🙂

poupina
3. lis 2008

Holky s těma znameníma, já tomu taky moc nevěřím. Ale taky jsem se setkala s reakcí ,že když bude naše mímo Střelec, tak si s ním pěkně užijeme. My jsme s manželem oba Býci a taky to horoskopům moc neodpovídá.

Katchu: když by se vaše miminko narodilo na krásné datum 11.11., tak by to byl takový Svatomartinský dáreček 🙂

Matru: ani nevíš, jak jsem ráda, že to máme hotové, nedovedu si představit dělat takovéhlo manévry s mimčem.

Holky zítra jdu naposledy na kontrolu ke svému doktorovi a pak už budu muset do Krče. Nevzpomínáte si, co chtějí vše uvést do toho porodopisu? ....aby mě na něčem nenachytali 😀
Jinak když čtu tady ty váhy a míry nových miminek, tak se toho taky začínám opravdu děsit ☹

katchula
3. lis 2008

Matru: no to by mi šlo vybírat si datum porodu, škoda jenom, že Štěpánek si stejně udělá co chce 😀 Ale je mi to celkem jedno, jediný z čeho mám strach je to vyvolávání 😒 Tak na to raději ani nemyslim. Jinak ho ale cítím pořád stejně vysoko, takže to nevypadá, že by se mu chtělo ven.

Poupi: my jsme malovali v září, takže to mám ještě v živý paměti a to musim říct, že jsem se úklidu ani moc neúčastnila. To nejhorší oddřel přítel.

poupina
3. lis 2008

Katchu: tak to přesně víš o čem mluvím 🙂, jen já jsem takový blázen, co nevydrží chvíli v klidu a musí mít vše hned a protože jsem byla doma, tak jsem se do toho pustila. Dokonce s tak velkým nadšením, jako že jsem lezla po zemi s rejžákem. Takhle naklizeno tu nikdy nebylo. Taky jsem pak v noci nemohla ani vstát z postele když se mi chtělo na WC, jak mě bolela pánev. Ale ráno to jelo vše nanovo 🙂

katchula
3. lis 2008

Poupina: myslím, že Tě na ničem nenachytají. Možná mě trochu zaskočila otázka kdy jsem měla první měsíčky. Pak se ptají na choroby v rodině a myslím, že chtěli rodný číslo partnera. Ale my nejsme manželé, takže jsem měla s sebou papír z matriky o uznání orcovství a o jméně dítěte a oni si z toho opsali co potřebovali. No zase toho tolik vědět nechtěli, tak myslím, že není třeba se nějak speciálně připravovat.

Mrkla jsem na album a máte krásný koutek pro mimčo, moc se mi líbí ta postýlka 🙂 🙂

katchula
3. lis 2008

Poupi: nám měnili začátkem září v bytě dvě okna, takže jsme to pak spojili i s malováním. Ale já jsem v tý době ještě chodila do práce, tak jsem se z toho trochu ulila 😀 Jinak ale je fakt, že co jsem doma na MD, tak skoro pořád uklízím, peru, žehlim atd... A ani mi to nevadí, jak na to mám čas, tak si jedu hezky v klidu svým tempem = pomalu 😀

poupina
3. lis 2008

Katchu: Díky za pochvalu 🙂 ještě naproti postýlce je stejná komoda, ale nechtělo se mi to vejít vše na jednu forku 🙂 Doufám, že se tam Dominikovi bude taky líbit. To býval pokoj našeho pesana, ale toho jsme přestěhovali do obýváku 😎

Jinak díky za info. Já jsem myslela, jestli se nebudou ptát na nějaké dětské choroby a choroby v rodině manžela. Tu naši rodinu bych ještě dala dohromady, ale jeho asi ne.
U první menstruace doufám, že jim stačí věk a né přesné datum 😀

poupina
3. lis 2008

Katchu: přesně tak, svým tempem a v klidu. Taky si to užívám, ale o trochu delší dobu. Já jsem doma už od května, poněvadž jsem měla dost divoký rozjezd těhotenství. Zvracela jsem až do šestého měsíce a to při mém cestování a práci fakt nešlo kombinovat ☹

katchula
3. lis 2008

poupi: jasně, stačí jim věk 😀 Abych řekla pravdu, tak to už nevim s těma chorobama, já prostě řekla, že u nás nikdo nic vážnýho neměl... Takže to si možná raději zjisti co u manžela v rodině. A jestli jsi prodělala nějakou závažnější nemoc v dětství, tak to jim řekni, to samý i všechny operace nebo případně nějaký gynekologický zásahy atd... to je zajímalo. A hlavně tam jdi na sepsání toho porodopisu ještě dřív než se tam objednáš do poradny, mají na to vyhrazený hodiny, mám dojem, že to je každý pondělí až čtvrtek mezi 13-14 hod., ale to se pro jistotu mrkni na stránky Krče, tam to píšou 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru