Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

petule.h
5. lis 2008

taky jsem doktorce volala už z porodnice den před propuštěním, ale jelikož to bylo v týdnu, tak jsem se s ní dohodla, že dorazím za ní do ordinace, měla jsem to tak u obou dětí..

ducky
5. lis 2008

Ahoj holky,

jen se hlásím, že jsme doma. Teď mám malou na ruce, tak nemůžu pořádně psát. Ale nebojte, já se vrátím 😀
A jinak kde je Katchu?
Doufám, že rodí. 😎
Musí, slíbila, že až budu doma. tak porodí 😀

P.S. Holky kdo byste chtěly vidět malou, písněte mi do IP e-mail. My ji na veřejný web dávat nechceme.
Zatím papa 😀 😎

katchula
5. lis 2008

Ducky nazdárek 🙂
tak ještě jednou velká gratulace, jsi tu z nás snad jediná, která nepřenášela 😀 A jak se máte, jak to zvládáš??
Jak vidíš, tak já tu pořád strašim, to je skandál s tim mym mimčem, venku tak krásně a on pořád tvrdne uvnitř. Už mě to trochu štve, ale co nadělám...
Jo písnu Ti teda mail do IP. Samozřejmě, že jsem na malou Bětušku zvědavá 😀

matru
5. lis 2008

Ducky, ahoj mamino 🙂 vítej doma a na fotky jsem samo zvědavá, mail posílám 😉

ducky
5. lis 2008

Ahoj ještě jednou,

tak ve zkratce, co se dělo.
Voda mi praskla ze čtvrtka na pátek v noci v 1.15 hod. Vyrazili jsme směr porodnice. Příjem na pokoj a první probdělá noc a vydýchávání kontrakcí, zatím né moc častých a bolavých. Na pokoji jsem byla s velmi milou holkou, takže jsme to prokecaly, stejně spát se nedalo. Ráno zavedena tableta na podporu kontrakcí. Dopo odvezli Zuzku na císaře, jednak přenášela a druhak měla hodně vysoký tlak. Osaměla jsem a kontrakce zesilovaly a byly častější, jenže nevedly k porodu. Odpoledne na mě padala už taková únava, že jsem mezi kontrakcema dokázala i spát.
O půlnoci z pátku na sobotu jsem byla otevřená na 4, takže příprava na porodním sále a konečně manžel u mě 😀
Dostala jsem kapačku, aby kontrakce zesílily, celou noc ovšem opět žádné velké změny, otevřela jsem se o další cenťák. K ránu jsem byla už tak vyřízená, že s námi PA začala řešit Epidural. Dali jsme si hodinku, kdy mi PA aniž bych věděla vypla tu kapačku a já se trochu prospala. Pak jsme se rozhodli, že už se nebudu dál trápit a řekli jsme o epidurál. Po něm to bylo super, přestala jsem mít bolesti, usnula jsem a nabrala trochu síly. Epi má pomáhat i k otvírání, ale u mě po hoďce beze změny. Vypadalo to, že jestli se nic moc nezmění, půjdu na císaře. Pak se ale stal zázrak a já se během hodiny najednou otevřela na 7 a pak už to pěkně postupovalo. Ve 12 se šlo na věc. Pan dr. mi vysvětlil kam tlačit a já tak bejčila, že jsem Bětku během půl hoďky vytlačila ven.
😀 😉
Pak ovšem nastala komplikace, nechtěla se mi odloučit placenta. Manža říkal, že za mnou hoďku nemohl a nevěděl proč. Ztratila jsem trochu víc krve, ale vše dobře dopadlo.

Jinak holky, jak noční tak denní PA naprosto výborné, skvělé, bohužel neznám jména.
Ale denní PA věděla, že jsem další koníkovka, jsme tam populární 😀
Rodil mě pan Dr. Menšík a děkuju šťastné hvězdě. Byl naprosto báječný a díky němu na ten porod budu nakonec vzpomínat v dobrém. 😎

ducky
5. lis 2008

Jinak jsem pak ležela na nadstandardu, ale musím říct, že jak sestričky na šestinedělí, tak na individuální péči byly moc milé a vstřícné. 😀

Bětka je úžasná, akorát máme klasicky otočený režim, takže v noci řádí a ve dne spí. Musím začít spát ve dne s ní, protože momentálně jsem utahaná jak kotě.

Pošlu vám ty fotečky, zatím papa, Bětka se probírá. 😀

vrana
5. lis 2008

Já chci taky fotečku, mail posílám a jdu dočítat 🙂.

petule.h
5. lis 2008

ducky, taky moc gratuluji, jinak Mudr . Menšík je strašně oblíben, vím, že u bněj rodá manželky porodníků a prominenti, takže jsi byla určo v dobrých rukou a navíc je to sympaťák co???
mějte se krásně papa

vrana
5. lis 2008

Teda koukám, že sis porod taky "hezky užila". Hlavně že všechno dobře dopadlo. Bolesti nevedoucí k porodu znám dobře, když jsem je v noci rozcházela na chodbě, napadaly mě myšlenky, že ráno na vizitě budu u dr. menšíka škemrat za císaře, že to po probdělé noci nemůžu zvládnout odrodit 😅 . A dr. Menšík je super, že? U nás dělal po celý pobyt vizitu jen on a nemůžu si ho vynachválit.

Jinak mi to teda nedá se nevyjádřit... že je kůň populární to asi víme všechny a že internet je věc veřejná to taky. Nicméně považuju za docela fér, upozornit budoucí nové maminy, aby si (bohužel) dávaly pozor, co tu píší, byť se bude jednat jen o jejich subjektivní názor a hodnocení porodu, personálu a podobně, na což samozřejmě mají právo. Jde o to, že ne vždy to v Krči končí úsměvným "další koníkovka", ale některý personál má bohužel ve zvyku si dotyčnou maminu, která se nedejbože ne zrovna pochvalně o komkoli vyjádřila, a na kontrole jí to pěkně předhodit, včetně poznámky, že by to mohli předat místní ombudsmance, aby si to s maminou vyřídila. A to ani nemluvím o nejapných poznámkách o tom, že vědí co den před tím vařila a že jim měla přinést.

Takže tato diskuze bohužel trochu pozbývá smyslu, když bychom tu měly pouze vychvalovat do nebes, protože se pak budeme bát chodit na kontroly, jestli to náhodou někdo nečetl. 😠 😠 😠

petule.h
6. lis 2008

vážně?? musíme pak založit novu kecačku...
jinak všem hezké ráno, tom dnes vstával v 6:45, lukášek spinká...dnes jdeme na první očkování a já jsem se rozhodla, že začnu cvičit, tak už jsem ráno jela břicho... 🙂 jsem zvědasvá jak dlouho mi to vydrží
za chvilku mám novinky na brumlovi tak se těším...zatím se mějte

matru
6. lis 2008

ahoj holky 🙂
Ducky, dík za fotečky, Bětuška je krásná 🙂 jak to doma zvládáte? A nevíš o Oskarce, neviděly jste se na nadstandartu?
Jinak porod jsi zvládla perfektně, jsi šikulka 🙂

matru
6. lis 2008

Petule, zvládněte očkování, Neli po něm měla horečku, tak snad to zvládnete lépe...doporučuji mít připravený Panadol 😉

petule.h
6. lis 2008

díky, mám vše 😀 ... jsem zvědavá na ty míry 😀

vrana
6. lis 2008

Hoj všem, my máme dneska plačící den, jestli bříško nebo co ☹ TeĎ na chvilku usnula. Co říkáte napožár a doporučený zákaz vycházení a větrání? Je u vás něco cítit? U nás ne.

Kdepak máme katchulu???

petule.h
6. lis 2008

6600kg a 65cm. tak to už předčil tomíka, je to kus chlapa, po hexe spal 3h, jinak zatím dobrý, další máme v prosinci, tak uvidíme...pokud napadne sníh, tak pojedeme na hory na týden, našla jsem super chatu www.lesana.cz, tam je to pro děti dělané

katchula
6. lis 2008

Zdar,hlásím se pořád pohromadě 😒
U nás teda ten požár taky necítim a to bych řekla, že jsme docela kousek od Libuše. Ale dneska sem nevytáhla paty, takže jsem byla jenom na balkoně 😀
Petule: ten hotel vypadá moc hezky. Ale s tim sněhem je to teda u nás většinou dost bída pokud si chcete zalyžovat. Lukášek je teda docela obřík co? 🙂

petule.h
6. lis 2008

jojo obřík, on je spíš dlouhej, ale faldík tam je 🙂 ...ten hotel je super, pojedeme jen když napadne sníh, pak to bbjednáme, navíc v březnu jedeme ještě na jedny hory zase do č.dolu jako každý rok s partičkou.. s lyžema snad konečne bude u mě zelená, ale vidím to určitě na březen, pokud napadne a my pojedeme do lesany, tak hlavně krz boby pro toma 🙂

ducky
6. lis 2008

Ahojky holky,
jdu na skok 😀
Vrani fotečky pošlu. Jinak Kája je kočanda, ty veliký kukadla jsou úžasný 😉

Matru, Oskarku jsem potkala na chodbě jednou a to myslím v pondělí nebo úterý, já už ani nevím.
Celkem vypadala v poho, ale to víš, po císaři se to chvíli hojí.
Jinak Ondrášek je krásný, je jí dle mého hodně podobný. Já ho viděla ještě ve pátek v noci, Marcet mě vzala se podívat 😀

Jo, vlastně díky Marcet, že jsi se přišla juknout a trochu mi zpříjemnit dlouhé čekání 😀

A jinak, pan Dr. Menšík je jistě široce oblíben a vůbec se tomu nedivím. Jednak je milý a příjemný a k tomu ještě dle mého Pan Doktor, úmyslně s velkým D. 😎
Měla jsem opravdu kliku.

Chtěli jsme s manžou dneska vzít Bětku na chvíli do kočárku a kvůli tomu požáru jsme to radši neudělali. I když tady taky není nic cítit, ale stejně. Proč to dráždit. Navíc zítra musíme nakoupit, nějak jsme to nestihli, takže zítra se na chvíli ven podíváme. 😉

Tak zatím papa

matru
6. lis 2008

Petule:krásný míry, máš obříka 🙂
Ducky: my jsme venku byly, ale vy s těma mrnouskama jste udělali dobře, že jste byli doma, tady to bylo cítit jen ráno, odpo už ne, snad to brzo zlikvidují...
Katchu: tak zítra je 7. tak doufám, že už vyrazíš směr Krč 😀

petule.h
6. lis 2008

matru: jo tom měl skoro stejně 6520 a 64cm: mám je stejné váhové kategorie 🙂
jinak držte se jak ducky tak katchula, ale 11.11. je tasky pěkné 🙂

oskarka
7. lis 2008

Ahoj holky, konečně doma.
Nejsem sice ještě zcela fit, ale domácí prostředí mne snad vyléčí. Musím si pořádně rozmyslet jak to naše stvořeníčko budu přebalovat a kde, koupat, kojit, abych si udělala nějaký systém a zkusila zavést rituály. Ale on má hroznou sílu, je to prostě kus chlapa a strašně se, hlavně při kojení, kroutí a odvrací hlavu, pere se se mnou, takže já s tou jizvou na břiše mám co dělat - a taky nám to spíše nejde než jde. I když přibírá, ale potřebovala bych nějaký správný grif jak na něj. No, snad až se úplně zocelím tak to bude dobré.
Jinak náš porod byl nakonec klasifikován jako rizikový jsem se dočetla v propouštěcí zprávě.
No, řeknu Vám, že to zakončení těhotenství nebylo příjemné a na porod také nemám dobré vzpomínky.
Ale Ondrášek je krásný. Jen co budu mít zase chvilku tak někdy přidám fotečky.

Poraďte mi, zkušené maminky, když se mimi spíše pere než přisává k prsu, co s ním???? Přece s ním nemohu hodinu zápasit a on pak bude řičet hlady...

matru
7. lis 2008

Ahoj Oskarko, vítej doma a na koníku 🙂 vím, že porod nebyl dle tvých představ, ale hlavně, že to dobře dopadlo a jste oba v pořádku 🙂 s kojením bohužel neporadím, u nás je to od začátku opačně, dokázala by být přisátá i hodinu, musím jí většinou odtrhnout...myslím, že až bude mít hlad, tak se sám přicucne, to vychytáš 🙂
tak si to doma užívejte a těším se na fotečku 😉

katchula
7. lis 2008

Ahojky Oskarko, taky Tě vítám a přeju ať vám to s Ondráškem všechno doma hezky jde. Asi to chce čas a taky cvik. Každopádně hlavní je, že už jste doma a v pořádku 🙂
Můžu se zeptat jak Ti nakonec dělali toho císaře, jestli jsi byla v celkový narkoze nebo jen částečný??

vrana
7. lis 2008

Ahoj Oskarko,
vítejte s Ondráškem doma. Neboj, brzy se určitě zajedete. Však my taky bojujeme. Zrovna dneska se máme stavit po o u dr. kvůli tomu že od pondělka nekakala, tak jí paní doktorka sáhne na bříško a poradí co a jak.

petule.h
7. lis 2008

oskarko, taky ti moc přeju to štěstí a že jste doma...neboj ta jizva bude za chvilku v pohodě... 😉 držte se

ducky
7. lis 2008

Ahoj Alenko,

vítej doma.
Se mnou se Bětka taky občas pere, pomáhá mi, když jí dostanu obě ruce pod prso a držím jí zezadu pevně za hlavičku. Když se pere, tak většinou není správně přisátá. Anebo se prala, když jsem zapomněla otřít Bepanthen z bradavky. Kojím v sedě, s pomocí kojícího polštáře. Každopádně s tou jizvou to musí být asi boj.

Jinak my se dneska chystáme na rychlý nákup. Nemáme tu nic k jídlu a vlastně se i poprvé s Bětkou vyvětráme.
Tak držte palce, ať to zvládneme 😀

jajinka27
7. lis 2008

ahoj holky 🙂)

Oskarko vítej doma 😉 doufám že se brzy zaběhnete a ty se dáš taky brzo ´do kupy 🙂))

Katchul...tak koukám že malýmu se taky nechce moc ven, co? no tak termín 11.11. na porod pěknej neee???

katchula
7. lis 2008

Jaji: já už beru všechno, jakýkoliv datum, hlavně ať už je proboha venku 😀 😀

poupina
7. lis 2008

Ahoj holky!

Oskarko a Ducky ještě jednou velká gratulace! Hlavně, že už jste v pořádku doma i s miminkama🙂 Musí to být nádherný pocit 🙂

Katchu Tvoje mimi je taky tvrdohlavé 🙂, ale jak píše Jajinka datum 11.11. je pěkné ! Mažel taky říkal, že by se mu moc líbilo, kdyby se Domísek narodil 11. 11., že by se mu to dobře pamatovalo. On sám je 5.5. 🙂

Ducky mohla bych taky vidět fotečky Bětky? Pošlu Ti IP.

Jinak jsem byla na sepsání porodopisu v Krči a byli tam všichni hrozně vstřícní a milí.

poupina
7. lis 2008

Katchu: Kdy jdeš zase do Krče na kontrolu?

Před časem tu proběhla diskuze na téma : přístě už nepřenášet
Chtěla jsem se zeptat v momentě, kdy přenášíte tak se můžete s doktorem domluvit, že už chcete přijmout a porod vyvolat a nečekat další 2 týdny jestli si to mimi rozmyslí samo? Nebo jak to funguje? Myslela jsem, že se tomhle s doktorem diskutovat nedá a je to tak daný.
Já mám totiž pocit, že jakýkoliv porod po přenášení je pak mnohem komplikovaný než by byl porod v termínu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru