Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

mandragora10
12. dub 2010

Tak prima, vezmu teda obe a uvidim na miste.
Kativ a taky te uklidnim, asi bych taky hledala lepitko....takhle aspon muzu delat chytrou 🙂
Teda holky....maximalne za 4 dny ma byt ten nas klucina na svete a zatim se teda necitim....tak snad nebudu moc dlouho prenaset, ja uz se na nej tak tesim, kdyz tady skoro vetsina pisete o svych detickach 🙂

mili1pu
12. dub 2010

jó mandragoro to se cítit nemusíš to prý přijde naráz, třeba tě to chytne zítra tak si umyj okna 😀 😀 nebo se proběhni po schodech 😀 to se mi to kecá viď 😅

mandragora10
12. dub 2010

Mili, vzdyt ty uz to mas taky za par...treba nas jeste predbehnete nebo se v Krci potkame 😉
Ja dnes byla na tehotenske joze, tam maly cvicil se mnou, ale potom cele odpoledne spinkal, takze zitra asi zkusim doma aerobic a pak zehleni, do oken se mi nechce 😉 Nekde jsem cetla nejakou poveru, ze se pak mimco muze zamotat do pupecni snury...asi blbost, ale jistota je jistota, radeji zkouset nebudu.

vrana
12. dub 2010

mili na sále máš jejich noční košili, anděla - je vzadu na zavazování. Na šestinedělí jsem pak měla stejnou, některé maminky měli protekční už celou ne na zavazování, jen přes hlavu, ale bylo jich málo co měly tuto.

Přeju vám oběma ať porodíte na termín, přenášení není nic moc. Já jsem to od začátku nechtěla a přivolala jsem si ho na celých 10 dnů a kdyby mi to nevyvolali tak bych snad přenášela ještě teď 😀 Nepomohlo ani mytí oken, ani vytírání podlahy, teplá vana, víno, sex..všechny babský řeči mi byly k prdu. Nejhorší na tom všem byli ty věčné každodenní dotazy příbuzenstva a známých jestli už rodím, jsem myslela že změním číslo 🤐

mandragora10
12. dub 2010

Vrana....jojo, to znam, mne uz sms chodi ted a pritom je jasny, ze az to bude, vsem dam vedet 😉
Tak ja asi zkusim to vino....mam na nej chut a pak zkusim navodit romantickou atmosferu 😉

mili1pu
12. dub 2010

jo za pár to mám ale ráno jsem študovala těhotenskou průkazku,21.4 druhý termín 1.5.první ale mám i třetí který jsem zjistila a to až 11.5. to je dlouho 😲 ,já doufám že to bude teď v dubnu.mám vtom zmatek tak každý den v duchu se ptám tak jak už? 😅 to věřim že tě uháněli mě taky pořád kontrolujou a to proto že příbuzní okolo to měli i předčasně a prý to může přijít každym dnem 😎 🙂

jajinka27
12. dub 2010

Vrani...alespoň si porodila normálně, závidím ☹ ale já se taky od začátrku bála přenášení a šup sem si ho taky přivolala 😝

mili1pu
12. dub 2010

no taky se to dá poznat prý podle bříška že klesá, když stojíš a sahneš si pod prsa tak bys měla mít prsty položený, myslím tím že ti je bříško tak nezvedá snad jsem to napsala ňák pochopitelně 😝 😅 , místo aby se kulatilo od zhora tak by mělo od spoda. jo víno prý taky pomáhá 😀

hrusti
12. dub 2010

Hmn, ja tedy nevim, ale ja jsem mela brisko docela vysoko az do porodu 😅

ducky
12. dub 2010

Mandragoro okna nemyj. Ne sice, že by přímo vadilo to, že myješ okna, ale pokud bys měla dlouho ruce nahoru, tak jsem taky slyšela, že by se dítě mohlo zamotat do pupeční šňůry. Navíc je to opravdu babská povídačka a pro těhuli moc velká námaha. 😉

A ještě jsem chtěla napsat k těm kalhotkám, že jsem měla síťovaný ze zdravotnických potřeb a byly naprosto super, dýchalo to a při druhém porodu jdu do nich znova. 😉

A já furt říkala, jak budu přenášet a nepřenášela jsem nakonec ani sekundu 😀 Tak aspoň něco, když už to trvalo 36 hodin 😀

adelaz
12. dub 2010

Já si dala víno s kamarádkou v pátek a malej se pak nehnul... měla jsem aspoň na chviklu klíííd🙂 ale trošku mě to vyděsilo 😅 ale vínko dobrý😀
Mandragora: doufám, že obě porodíme v termínu a potkáme se v porodnici🙂 to by bylo fajn když se teď furt tak míjíme🙂

mili1pu
12. dub 2010

tak asi jak komu ale každy mi ho pozoruje když se blíží porod tak mimi má klesnout níž tak proto, tchýně řekla bříbuný že má dole příško že do týdne porodí a vida klaplo to. 😀 .to je pravda okna už musí být makačka. taky jsem slyšela že ty sýťovaný jsou dobré kůli tomu že dýchají hojí se prý rychle ranky. 😀

mili1pu
12. dub 2010

adel to mě přítel hlídá a už má připomínky když si chci dát jen loka pivča, naposled jsem měla víno tak dva a půl měsíce naspátek a malá spíš rytmicky ťukala podle mě škytala 😀 .
mandrogoro já jdu do hořovic jsem z berouna tak se bohužel neuvidíme ☹

vrana
12. dub 2010

mili a proč vlastně jsi tady v Krčský diskuzi, když jdeš do Hořovic? 😕 😅

mili1pu
12. dub 2010

no jo, už vím 😅 vlezla jsem sem úplně poprví a šla na porod a pak sem k vám a tady jste mi jediní odpověděli a hlavně jsem se ze začátku vůbec neorientovala no a pak jsem si tu začla docela povídat hlavně ohledně všeho kolem porodu. 🙂 tak snad neva 😨 😅

mili1pu
12. dub 2010

teď jsem to projela a o porodnici v hořovicích nikdo nedebatuje 😒

vrana
12. dub 2010

No to určitě neva, jen že se tu vlastně nedozvíš moc podstatných informací, protože každá porodnice to má jinak

monivo
12. dub 2010

ahoj holky, pár dní jsem tu nebyla a musela jsem teď hodinu dočítat 🙂

ad kosmetika: nekupovala jsem nic, počkala jsem, až co mi řekne dětská mudr. Jediné, co jsem koupila byl líh, rybilka a slunečnicový olej. Doktorkou jsem byla pochválena, že to je super a že mám ještě přikoupit něco na mytí zadečku, např. Nela Batole nebo od Seba Med, tak mám mycí gel od Seba Med. Moje kožařka mi např. Weledu dost zkritizovala a jak ona, tak i naše pediatřička říkala, že hlavně nic s heřmánkem, ten prý vysušuje. Také obyčejné tyčinky do uší. Ty bezpečnostní jsou na h...o. Holuba v nose či špínu v uších akorát zatlačí. Nos a uši je nejlepší čistit tak, že si srolujete buničitý čtvereček a strčíte do nosu. Všechno se na to krásně nalepí. ale musí to být opravdu buničitý čtvereček (prodávají to v balení po 200ks, v oválu, čtverečky si musíte natrhat, 70Kč. Ty gázové čtverečky jsou moc "živé" a srolované nedrží.

ad pleny, v Podolí jsme používali Bella Baby Happy (tato jediná firma dělá pro nedonošené) a tak jsem pak koupila ty samé o číslo větší. Terezku dávám v noci spinkat na bok a dvě noci po sobě byla vždy úplně durch. Tyto pleny špatně drží kolem nožičky a pak to proteče. A jelikož mám dvě balení, tak nakonec na noc dávám Pampers a přes den Bella baby Happy, abych je spotřebovala a pak už je ale nekoupím.

ad zkušenosti. Nakonec nemohu přidat zkušenosti z Krče. Akorát to, že registrace bomba, zavolala jsem tam a pak si jen došla pro razítko. Když mi v lednu praskla voda v 28tt, tak jsem jela logicky tam, byla neděle. Na ambulanci mi sestra řekla, že takhle malé těhotenství neberou. A kdybych se neozvala, tak by mě vyhodila, aniž by se na mě koukli. Ale nedala jsme se a řekla jí, že bych ráda, kdyby se na mě aspoň někdo podíval, že nevim, co se děje. Pak mě teda vzala dál a zavolala doktorka (hodně mladý, ale ne Menšík). Vyšetřil mě, pak mi dal na výběr Podolí, Apolinář nebo Motol a zavolali mi sanitku. Pak napíchli kapačku. Toť vše, co se dělo v Krči. Těžko říct, co by se dělo, kdyby plodovka nebyla čirá. Radši nedomýšlet. V Podolí jsme zažila rizikové odd., vše super, pokoje po dvou, k němu samostatná koupelna a záchod, fakt pěkně. Ale na novorozeneckém už to byla hrůza. A když mě pak dali na pokoj mezi maminky s dětma....v tomhle bych je prostě chválit nemohla. Ale oddělení pro nedonošené vše super. Závěr je takový, že kdybych se teď měla rozhodovat kam, tak fakt nevím. Do Podolí odmítat naprosto ponižující registraci, kde pak nemáte jistotu, že vás stejně vezmou, když budou mít stop stav. A když tady čtu o Krči některé negativa....je to opravdu těžké se rozhodovat, ještě k tomu, když ve všech porodkách je nutné registrovat hodně brzy.

Jo a tak co vím od holek z pokoje. Ambulance v Podolí taky mazec, dlouhé čekání a pak je prý dokonce mudr. odmítla vyšetřit, že je určitě vše OK, že prý toho má hodně. Na tom se shodly dvě holčiny. Jedna z nich je 21let cukrovkář a týden poté předčasně porodila. Ta samá mudr pak chodila na vizitu, když jsem tam po porodu ležela a moc tomu vyšetření nedala. Byla to holka řekla bych těsně po skončení školy.

Vím, že příspěvky o Podolí sem nepatří, ale když už se to tu takhle rozjelo, tak jsem jen chtěla také přispět s tím, že nikde to není ideální. A když si ještě vezmete teď nedávná zpráva, co se stalo na Bulovce....

mandragora10
12. dub 2010

Tak jsem si holciny dala vinko...sice asi jen decinku, ale nechtela jsem riskovat, ze si dam vic a pak me privezou do Krce a obvini me, ze jsem matka alkoholicka 😉 Romantika probehla taky, tak ted cekam.....zatim klid 🙂

Adel, no ted v patek mame v poradne stejny cas, tak snad se ted potkame uz na monitoru 🙂 A mimca by se mhla rovnou domluvit, kdy se narodi 😉

Monivo, teda s tou Weledou jsi me trosku vylekala...ja si rikala, je to prirodni, takove bio, to bude urcite fajn....no tak uvidime, co na to nas mrnous, asi budeme muset vyzkouset, co mu sedi a co ne....stejne jako s plinkama.

Jinak asi na kazdou porodnici se najde neco negativniho i pozitivniho, asi je lepsi nic moc predem necekat a nechat se pripadne mile prekvapit 😉

priorita
12. dub 2010

kativka: mám naprosto stejnou zkušenost s kojením...třikrát jsem sestry prosila ať mi pomohou, že se malá špatně přisává na pravé=větší prso...až teprve když jsem to řekla doktorce při vizitě, to začalo lítat...tedy sestry začaly lítat okolo nás a najednou to šlo.Ty dětský to tam maj trochu na háku, ale doktorka na ně platí. Napsat to tu mohu s klidným svědomím, protože podruhé už asi v Krči rodit nebudu..ač bych ráda, ale budu to mít trochu z ruky!
Nicméně na porod a celý pobyt v nemocnici vzpomínám jen v dobrém a na porod samotný moc ráda, už jen proto, že to bylo celkem rychlé díky dolsinu a na naprosto skvělou porodní asistentku!
Chtěla bych popřát všem nastávajícím maminám rychlé porody a zdravé dětičky! A holky, i když to není zrovna bezbolestivé tak ale určitě je to ten nejkrásnější zážitek v živoě, alespoň v mém životě! To se prostě nezapomíná...

vrana
13. dub 2010

Dobré ráno,
madragora, oni začali v Krči v poradně natáčet monitory? To je mi novinka 🙂

hrusti
13. dub 2010

Hani, mandragoga uz bude mit termin porodu a mne rikali, ze kolem terminu uz monitor nataceji 😉

blanches
13. dub 2010

Ahojky,

monitor natáčejí po 38tt.
V den porodu jsem byla u sestřenky a ona máš bříško ještě moc nahoře, to ještě na porod nevypadá, přijeli jsme domu a po pár hodinách jsme jeli do porodnice a ráno byl malý na světě, jinak den před tím jsem umývala okna 😉

mandragora10
13. dub 2010

Vrana....jojo, jak pise blanches....od 38tt nataci monitor kazdy tyden jako soucast poradny, pred tim, nez jdes na ultrazvuk a prohlidku k doktorovi. A kdyz se prenasi, tak se pak asi chodi casteji...treba budu moct poreferovat 😉

hrusti
13. dub 2010

Pred rokem to urcite nebylo od 38tt. Ja jsem rodila tyden pred terminem a monitor mi delali jen 1x a to jeste kvuli tomu, ze se doktorce neco nezdalo na utz. Asi meli hodne tehulek a nestihali...

adelaz
13. dub 2010

Hele mě natáčeli už v 37. týdnu🙂 teda na konci 37. týdne🙂
Mandragora: ty jsi teda matka alkoholička 😀 a ještě nemravná😀 chichichi
jdeš v 7 nebo 7:15?🙂 já zapomněla v kolik mám přijít🙂
Jinak večer jsem si užila s poslíčkama zase:( a ráno jsem koukala, že mi kleslo břicho... tak uvidíme co se tenhle týden bude dít 😅 Furt mám nějaký bolesti v podbřišku a tlaky a tak:-/ už mě to dost neba...

marketovna
13. dub 2010

je fakt, že já jsem chodila ke svýmu Mudrovi téměř dokonce, má tam i monitor.....ale v krči jsem stihla jít 2x na poradnu a o monitoru ani zmínka, což mě docela překvapilo....Ale ona mě myslím poslechla tím malým ,, stetoskopem,, a bylo vymalováno 🙂

marketovna
13. dub 2010

Adel, tak už se to chystá...typuju 2-3 dny 😉

adelaz
13. dub 2010

Ještě holky jste nějaká RH negativní?? Já jen co mám čekat pod tím, že mi budou muset po porodu dávat infuze či co...

adelaz
13. dub 2010

Market: chi chi teď si mě ale neuklidnila 😀 ne v pohodě dělám si srandu:D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru