Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

matru
3. čer 2008

Petu tak gratuluju k úspěšné kontrole 🙂 jaké tě čekají testy?kvůli tvé krevní skupině?

petule.h
3. čer 2008

ahoj, jo a celej krevní obraz zase , HIV...no vše jako na začátku, jinak samo v tom mám i 3 protilátky na 0rh-, jinak te´d mám nastoupit mateřžskou a zjistila jsem, že zase je novej formulář o nároku na dávky, tak ho hledám...to je zase papírování, to by se člověk zvencnul a to se to mimi ještě ani nenarodilo 🙂

matru
3. čer 2008

a až se narodí, tak to pokračuje...nejdřív musíš pro rodný list, pak na zdravotní pojištovnu a ještě žádat o porodné-to je teda samo příjemné 😀 a v půl roce pak musíš žádat o rodičák a volíš si variantu, já si dám asi tu prostřední 3 roky, 2 je málo a 4 zase moc 🙂

petule.h
3. čer 2008

já vím, už jsem z toho teď naštvaná...to si ještě pamatuju 🙂 , já dám taky 3 roky, ale určitě budu doma déle, protože asi budu dělat pro manžela a pokud děti budou dělat nějaké ty sporty, tak to ani nijak jinak nepůjde...ale to je ještě dlouho...

matru
3. čer 2008

to jo, kdo ví, co za 3 roky bude 😀 právě jsme přišly z poradny, Nelinka má 58 cm a 4520 g takže pěkně roste,za chvíli jí neunesu 😀 😀 a frčíme na procházku 🙂

katchula
3. čer 2008

nazdárek, tak já jsem nad délkou mateřský ani moc nepřemýšlela, páč vždycky jsem si říkala, že ty 3 roky bych s dítětem doma být chtěla. A když sečtete všechny varianty, tak ta tříletá vychází nejlíp - myslim v součtu. Zatím si i ty 3 roky vybraly všechny ženský okolo mě co se musely rozhodovat.
S tím porodným - já jsem si naivně myslela, že ty peníze schrábnu až půjdu z porodnice 😀 Tak koukám, že jsem se spletla, no jo, to je ta česká byrokracie, hrůůůza ☹

Matru: tak to už je Nelinka pěkný kousek, to se už docela pronese, co? 😉 A co teprve za půl roku 😀

petule.h
4. čer 2008

ahoj holky:
matru: to je prima, ale pořád je to ještě pěkné, mít takhle málo kg, můj 2 letý syn občas potřebuje pochovat a má 14,5kg, to už je pak síla 🙂 , mimi bude proti němu nic 😀 .
kastchula: jojo, toho papírován je mraky...jak píše matru...teď vyřešit 2 formuláře na mateřskou, pak vyzvednout rodný list a udělat pojištění...do toho zažádat o porodné...pořád něco vyplňuješ a cestuješ ...no a pak zase po těch 21 měsících další papíry...no oni třeba ještě něco vymyslí 😠 .
Přijela jsem dnes z krve, předběhla jsem frontu...brai mi tedy zase vše, tak tam asi bude i zase genetika, ta doufám, že bude vše ok, ale u tomíka mi tyhle velké dělali jen na začátku, teď se asi dělají 2x nevím

matru
5. čer 2008

Petule Kačenka má 27 kg, tu už neunesu dávno 😀 😀 jinak ty odběry mně dělali taky, ale genetika tam už není, ta se dělá jen ve 12 a 16 týdnu, ted to je krevní obraz a tak , to dělají všem a u tebe navíc ty protilátky že jsi minus 🙂 zítra mi holky držte palce, jdu s tím zubem, už ted se klepu ☹ a pak hned frčíme kámošce na svatbu, tak snad mě tam moc nezříděj, abych z toho něco měla...hrozně se těším, od porodu jsem nikde nebyla 🙂

katchula
5. čer 2008

čau holky, vy budete mít teda svaly 😀
Matru, tak sand tě zubař nebude moc trápit a svatbu si určitě užiješ 😉 To jdete i s holkama? Já jdu dneska večer do hospůdky, jinak žiju jako postevník, nějak nemám náladu na nic a na nikoho v tomhle počasí. Po práci jedu rovnou domů, no jsem fakt hrozná poslední dobou. Tak dneska bude nějaká změna 🙂

matru
5. čer 2008

Katchu jdeme všichni, snad to zvládneme 😀 Kačenka je už velká a společenská,takže s ní nebude problém, má radši dospěláky než děti 🙂 a Neli bude v kočárku, obřad je venku, tak když bude křičet, tak couvnu, abychom nerušili 😀 ale v kočárku se jí líbí, tak myslím, že bude hodná 🙂 a oslava je pak v hospůdce se zahrádkou, takže to bude taky ok 🙂 užij si večer hospůdku moc se neopij 😀 😀 😀 😀 😀

katchula
5. čer 2008

Tak to bude určitě paráda 🙂 Teď v létě je to právě super s těma zahrádkama, že se tam můžou vzít i malý děti 😉
No neboj, uvažuju sice, že si dám 1 malý pivko k večeři, tak snad se nebudu motat 😀 😀

matru
5. čer 2008

jedno malý pivo určitě neublíží 😀 já se taky chystám, že si konečně po roce něco dám, asi si odstříkám mlíčko, ale nevím jestli to bude lžičkou chtít, ona ty prsa miluje 😀 😀 😀 tak aspon dvě deci to snad nebude vadit 🙂 jo jo, zahrádky jsou super,jinak by to s dětma nešlo...i když třeba ted je na Kačerově nová restaurace, kde je stále zákaz kouření a velký dětský koutek a akvárko s rybičkama, tak tam je pro děti super i vevnitř, určitě to v zimě využijeme 😀

petule.h
5. čer 2008

Ahoj holky,
já jsem te´d furt utahaná a je to horší a navíc tomík nechce už spát a když to zkusím tak po mě skáče...dnes dorazí mamina, tak mi ten den snad uteče.katchula: já si dala včera 1 velké a jedno malé pivo... 🙂
Matru: tak napiš jak se ta restaurace jmenuje, najdu si jí na netu a určo zkusíme...

katchula
5. čer 2008

Petule vůbec se ti nedivím, že jsi utahaná, dyť už to máš za pár... A navíc ani tohle počasí k tomu nepřispívá, buď je vedro nebo dusno nebo leje 😒 Dneska je tam teda celkem příjemně se mi zdálo.
Jéé holky já jak to čtu, tak mám úplně chuť sednout si na zahrádku a celý večer klábosit a pít pivko. No to si ještě počkám 🙂 A to jsem si nedávno řikala, že se divim, že mi ten alkohol a společenskej život vlastně vůbec nechybí... Ale asi už mi to trochu chybí.
Matru já myslim, že 2 deci je jako nic, to si klidně můžeš dát i 2x dvě deci 😀 Taky by mě zajímalo jakou myslíš hospodu na tom Kačerově? Já tam jsem každý den. A kde vlastně bydlíš??

petule.h
5. čer 2008

Katchula: mě první 3 měsíce pivo přestalo chutnat, potom zase začalo a byla bych schopná vypít i 4 velké, dřív jsem opravdu bývala přebornice 😀 ..těším se na dovolenou za rok v létě, to bude prima ...Mě taky nechyběl žádnej spol. život, ale teď jsem ráda, že je to moje druhé těhu a já už pak budu opravdu klidná...že nikomu neublížím. Třeba se pak můžeme sejít na pivo na té louce zelený
🙂

katchula
5. čer 2008

Petule jasně, tam chodíme 🙂 Tam se může vlastně i s dětma.

petule.h
5. čer 2008

no právě, jen to pivo bude autem překážka, ale třeba by někdy dovezl manžel 🙂 vidím to na příští léto, letos to já už asi nestihnu 🙂

matru
5. čer 2008

Holky, ta restaurace se jmenuje Silencio a je to hned kousek od metra, dole v tom vysokym baráku...a na zelenou louku chodíme stále, měla jsem tam i svatbu, to už je ale nakej pátek 😀

matru
6. čer 2008

Katchule my bydlíme na Budějovické, na té hlavní mezi Bud. a Pankrací, vedle pošty 🙂 holky držte mi palce, vyrážím na ten zub a pak hned na tu svatbu,užijte si krásný víkend!!! 🙂

petule.h
6. čer 2008

ty si to matru taky moc užij, bude hezky 😀

katchula
6. čer 2008

Matru tak to vyšlo dneska parádní počasí na svatbu 😉
Jinak ta restaurace na Kačerově vypadá fakt zajímavě a asi dokonce i vim, kde to je. My chodíme jak na Zelenou louku tak k Václavovi IV., to je ta zahrádka kousek vedle, ta je i s obsluhou. Ale zase tam asi neni nic pro děti (prolejzačky a tak). Dojdeme tam v pohodě pěšky, akorát cesta domů bývá horší, protože to je pořád do kopce a po těch pivech 😀
Holky taky přeju krásný víkend 🙂 My děláme na chatě grilování, přijede brácha s rodinou a budou mi udílet rady ohledně nákupu kočárku atd. 😀

petule.h
6. čer 2008

katchula: tak to bude prima debata 🙂 , kde máte chajdu? manžel jde zítra do práce, tak jedu za babičkama a v neděli má být taky pěkně, tak budeme doma na zahrádce blbnout a napustíme bazén

katchula
6. čer 2008

Chatu máme v Nový vsi pod Pleší (hned u Mníšku pod Brdy). Takže vlastně kousek za Prahou, jezdíme tam co nejčastěji, protože v létě v paneláku je to fakt peklo 😝 😝 Fakt ti závidím ten baráček se zahradou 😉

petule.h
6. čer 2008

my u Nymburka takže taky kousek 🙂 , no ale už to nejde pořád, jak máš barák, tak to musíš střídat 😀 , pač o víkendu jsme tady s manželem konečně spolu, tak něco uděláme... 😀

katchula
6. čer 2008

Petule, tak to chápu. Já myslim, že když má člověk baráček, tak je chata trochu zbytečná. Nebo rozhodně není tak využívaná jako když člověk bydlí v bytě. A chápu, že na baráku je práce pořád, páč naši bydlí taky v baráku a to je pořád něco. I když vy máte asi barák novej, tak tam by snad tolik práce být nemuselo 😉

petule.h
6. čer 2008

no právě muselo, jsme tu sice 2 roky, ale z malým nejde třeba barvit, sázet, někdy sekat a hlavně s ním neuklidím celej barák, takže vždy o víkendu manžel hlídá a já pendluju, navíc nákupy...velké...

jahoda1975
6. čer 2008

marcet: ahojky, jen tě chci pozdravit a také složit poklonu - vypadáš opravdu mladince taky bych nevěřila, že už je z tebe "paní" 😉, ve svatebním ti to moc slušelo - tedy jestli jsem se nesekla a ta fotka ve tvém profilu je ze svatby 😉
Koukám, že u vás v Krči je stále pěkně narváno, ještěže už to máme všechno za sebou 🙂
A všem nastávajícím maminkám Krč vřele doporučuji, rodila jsem zde třikrát a byla jsem moooc a moooc spokojená, takže se ničeho nebojte a všem přeji krásná a zdravá miminka 😉

katchula
6. čer 2008

jahoda: tak to jsem ráda, další spokojená maminka s krčskou porodnicí 🙂 Mě to čeká až v listopadu. Tak ať Ti děti děljí jenom samou radost, koukám, že máš doma 3 kluky, to musí být u vás veselo 😀

petule.h
8. čer 2008

Ahoj..
Marcet: tak koukám, že vám tam včera porodila Saudková 🙂
jinak jsem čím dál více utahaná a začínají mě bolet i trochu záda, ale nestěžuji si...manžela jsem dnes donutila složit kolébku co jsem si objednala, abych ji měla dole v obýváku...tomíkovi se to tenkrát moc líbilo,a le nějak jsem jí nemohla sehnat...tak uvidíme co Lukášek 🙂

vrana
10. čer 2008

Ahoj holky, tak mám informace, pokud některá zvažujete cvičení v Krči. Dnes jsem tam volala a řekli mi, že už začli s rekonstrukcí, bohužel zrovna v tělocvičně, takže máme smůlu. Jen nevím jestli se to vztahuje i na ty povídací kurzy, to jsem se nezeptala. Tak mi nezbývá, než zkusit najít něco jiného.

Dnes jdu vyzkoušet v Petrovicích aqua aerobic pro těhule, jenže je to jen v červnu a přes prázdniny nic, tak kdybyste o něčem v okolí Krče, Prahy 4 atd pro těhule věděly, budu vám vděčná. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru