Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

marcet
27. zář 2008

vrana:také se připojuji k blahopřání,takže vše nej,hlavně hodně zdraví a pak at se Ti vyplní vše po čem jenom budeš toužit.
A budu se na Tebe a Karolínku těšit v práci 😉

katchula:schválně se ještě zeptejte,ale tenhle ceník je i danej na nadstandartu :-/

vrana
27. zář 2008

Holky děkuju za přání, oslava skončila, bylo to jen v malém rodinné kruhu. Zrovinka dneska se nám v diskuzi narodilo miminko mamce co měla TP den po mně. Já už chci takýýýýýý 😢

oskarka
27. zář 2008

Vrano, všechno nejlepší a hlavně hodně radosti z miminka, které za nedlouho přijde na svět🙂.
Marcet, děkujeme za ty ceny, no, šlo to tedy dost nahoru, ale možná do toho i tak půjdu, pokud bude volno. Jsem zvědavá, jestli Tě tam při svém porodu uvidím🙂.

sroubecek
28. zář 2008

Vrano také se připojuji s přáním k narozeninám 🙂 .
To jsou teda ceny jak v lepším hotelu ☹, co. No tak to uvidíme, kde skončíme, asi to budeme muset s malým vydržet bez tatínka, ikdyž se mu to nebude líbit.

petule.h
28. zář 2008

ahoj holky, taky se připojuji ke gratulaci...
no já bych do těch cen šla, je to dražší, ale na druhou stranu pro toho, kdo chce klid bych do toho šla I JÍDLO je tam lepší a hlavně soukromí pro rodinu i maminku, když je těžší porod..ono chodit na chotbu při bolestech jako jsem měla já po sešití, že jsem nemohla chodit bych neváhala...ale to je na každého situaci a stavu...je to 2x za život, tak to není taková pálka za 3 dny, teda pokud nejsou komplikace...musím letět, mějte se

matru
29. zář 2008

Vrana: tak od nás taky všechno nejlepší k narozkám, hlavně hodně zdraví pro vás obě a ať už máš brzy Karolínku u sebe 🙂 🙂 🙂 Holky: ceny nadstandartů jsou teda pěkný ☹ já bych do toho nešla a určitě ne z finančních důvodů, ale přijdou mi to vyhozené peníze, když péči máš stejnou, ale je to každého věc...všechny tu píšete, že chcete mít manžela na pokoji, což je jistě super, ale ten můj je tak pracovně vytížen, že za námi stejně mohl přijít na hodinku a musel do poráce, navíc se staral o druhé dítě doma.A dovču si bral, až když nás měl doma 😉 tak nezoufejte, na oddělení to zvládnete a za ušetřený penízky si něco hezkýho koupíte 😀 a nebo někam pojedete, za to už by byl pěkný víkend 🙂

vrana
29. zář 2008

matru díky 🙂

jj, taky si říkám, že za mnou MM přijde tak na dvě hoďky max., teda jestli jsou návštěvy jen do šesti, tak možná na hodinu. Jasně že se staví i ostatní jako naši, tchánovci a tak... ale ty tři dny to holt na chodbě přežijeme a penízky investujeme nějak jinak. No jsem na to tak nějak celkově zvědavá 😉

jajinka27
29. zář 2008

ahojda

no já to vidím taky na klasický pokoj, nikdy jsem v nemocnici neležela tak budu ráda když tam budu mít nějakou maminu, než abych tam byla zavřená sama.... budu spoléhat na to že za mnou přijde rodina a kamarádky, tak to snad nějak přežiju 😀

petule.h
29. zář 2008

každý to snášíme jinak...já bych nedokázala stát ani 15 min, takže mě to vyhovovalo a navíc lukášek pořád pil, takže jsem pořád kojila, tak mě to vyhovovalo když přišel manžel, žýe jsem byla v pohodě a mohla jsem ležet..ale ona taky každá mamina není tak sešitá jako jsem byla já a byli tam holky co v pohodě seděli...jasně, přežít se dá všechno, hlavně že bude dáreček na světě a zdráv..jinak jde o prd 😀

marcet
29. zář 2008

vrana:návštěvy nejsou do šesti,ale i v deset večer jsem dokonce viděla návštěvu 😉

vrana
30. zář 2008

marcet, jo? Tak to je super. Ono někde to bývá, že ofiko jsou do šesti, ale když zůstaneš dýl, tak tě nevyhodí. Uvidíme, jak to všechno bude 😉

katchula
2. říj 2008

ahoj holky, tak co novýho? Co Vrána ještě neporodila? 🙂
Já jsem dneska po dlouhý době celý den doma, nemusim ani na nákup. Tak jsem akorát trochu uklízela a vyprala 2 pračky. Ještě teda musim pokračovat v úklidu dokud to jde a jsem schopná se ještě trochu hejbat 😀

oskarka
2. říj 2008

Ahoj katchul, jsem na tom dnes podobně jako Ty - nikam nemusím (ani se mi moc nechce) a uklízím a vařím (ale jsem z toho nějaká unavená). ..Jak se cítíš?

katchula
2. říj 2008

oskarka: ahojky, me se taky nic moc nechce, do vseho se musim nutit. Odpoledne jsem asi hodinu a pul spala, to jsem zvedava co budu delat v noci... Zase nebudu moct usnout 😒 Ale Ty uz to mas fakt za par 🙂 Ja jeste mesic, ale tak nejak si myslim, ze spis budu prenaset, mimco je od zacatku mensi.

vrana
2. říj 2008

Ahój holky, no neporodila no...Zrovna zítra ráno jdu na další kontrolu, tiše doufám, že třeba poslední...tak držte palce a já se pak zahlásim.

oskarka
2. říj 2008

Ahooooj, vrani, tak třebas zítra naposled do poradny a hurá na sál🙂.

sroubecek
3. říj 2008

Ahoj holky, taky už bych to chtěla mít za sebou....Zrovna kamarádka posílala fotky holčičky, měla temín skoro stejně jako já a rodila o 12 dní dřív...Tak jsem jí psala, jak to udělala, tak prej myla okna 🙂. Jenže to já jsem taky už zkoušela a nic 🙂. Další kontrolu mám v pondělí, tak uvidíme. Hezký víkend

matru
3. říj 2008

Ahoj holky- těhulky, nezoufejte, vždyt jste všechny ještě před termínrem 🙂 navíc o víkendu má být hrozná zima, tak se mimnka ještě vyhřívají v bříšku 😀 my dnes jdeme na kontrolu kyčlí, tak snad už máme jadýrka 🙂 celý týden jsme bojovali s rýmou, musela jsem odsávat a dávat kapky 😝 ale už je to ok 🙂 tak se držte a hlašte novinky 😉 pa pa

vrana
3. říj 2008

Ahoj holky, chjo, tak se zase hlásím, s následujícíma zprávama:

Porod pro změnu nikde. Zeptala jsem se na odhad váhy, paní doktorka moc ochotná a nasadila tragický výraz a říká: No bude větší, to asi víte že jo... No tak 3,90, ale počítejte odchylku až 0,5 kila. Přibírat může až 300 g týdně, tak omezte sladký a ovoce jen na dopoledne, přílohy skoro vůbec...

Pak mi taky sestry naměřili vyšší tlak 130/90, takže mi ho pak přeměřovali, to už bylo ok 130/80 a jali se mi nabrat krev na jaterní testy, dvě sestry umělkyně, mi jí nabírali 20 miinut! Mám pět vpichů na různejch místech jako feťák, nejvic to bolí na zápěstí levý ruky...

Pak jsem se taky zeptala, když by se to nepovedlo do termínu, jak dlouho nechávaj přenášet, tak mi řekla že 14 dní... No tak to na mě šli mrákoty, páč tímhle stylem bysme měli asi tak 5 kilo.

sroubecek
3. říj 2008

Tak to je dost, viď, vrana.....No drž se! To jsem zvědavá, co řeknou mě. S krví mám podobný problém, vždycky odcházím s modřinama a už jsem taky zažila, že nade mnou stály tři sestry a střídaly se ve vpichování.....☹, to je nepříjemný, to znám.

vrana
3. říj 2008

sroubecku, no nejlepší je, že celý těhu v klasický laboratoři neměli problém, vždycky to nabrali napoprvé. No a teď ty dvě umělkyně. To fakt bylo něco. Jsem jako měla pocit, že čekají, že se jim omluvim za to, že to oni nemůžou nabrat kvůli mně..

matru
3. říj 2008

Ahoj Vrani, no tě teda nepotěšili, vid, no ale já už to tu psala, mě řekl doktor 6 hodin před porodem, že podle sona to bude 2800g a Neli měla 3360g, ta váha je orientační, takže to tak nemusí být, ale může, takže si myslím, že by tě neměli nechat dlouho přenášet...mě tenkrát řekli, že nechávají 10 dní po termínu dle ultrazvuku, což v mém případě bylo až v květnu, ale naštěstí se narodila dle MS...tak držím palečky, určitě to zvládneš 😉

vrana
3. říj 2008

tý jo, takže u nich se ta odchylka půl kila potvrdila jo...a ještě směrem nahoru. No mě fakt švihne.

matru
3. říj 2008

zrovna tak se můžou seknout opačně 😉 počítají to podle obvodu hlavy, hrudníku a délky stehenní kosti a z toho vyhodí počítač váhu, tak asi delší dítě vychází víc, ale co když je hubený a proto asi ty seky vedle...

vrana
3. říj 2008

no ty jo...jsem fakt zvědavá. no nějak se musím dostat do klidu a přijít na jiné myšlenky a třeba už se na tu příští kontrolu nedostanu...i když při mým štěstí ☹

katchula
3. říj 2008

Vrani, neplas, ten odhad vahy je fakt je priblizny a ja bych jim moc neverila. Uz jsme to tu probiraly, ze se fakt doktori seknou klidne i o kilo!! Tak si rikej, ze Karolinka urcite bude mensi a pro jistotu bych omezila to sladky na minimum. Jinak s tim odberem krve teda nic moc, to se mame na co tesit, ja se uz takhle kazdyho odberu docela bojim. Jeste jsem teda nikdy neomdlela, ale dobre mi to nedela 😒 A prenaseni - to uz tu myslim psala Petule, ze nechavaji max. 14 dni, to je teda dost ☹ A pokud by to u me pocitali podle terminu dle UTZ, tak snad porodim az na Mikulase, pac podle UTZ jsem asi o 10 dni pozadu nez podle posledni MS 😲

vrana
3. říj 2008

katchu to mi taky přijde pitomý, že člověka nechají přenášet i 14 dní... no každopádně pokud se do příští kontroly nic nepřihodí, tak se pro jistotu zase zeptám, jak jsme velký a začnu je připravovat na půdu, že jako při takový velikosti bych 14 dní nechtěla...a uvidíme jak se zařídí. Ne že bych tolik toužila po vyvolávání, ale kdo by pak rodil nějaký mega dítě, že jo..

matru
3. říj 2008

já myslím, že když vidějí, že je mimi hodně velké, tak tě nenechají tak dlouho, taky záleží jaké konstrukce je maminka, podle fotky usuzuju, že jsi spíš drobnější, tak snad nebudou otálet...na druhou stranu je přirozený porod určitě lepší a lépe probíhající než vyvolaný, tak uvidíš, třeba to bude už zítra...

petule.h
3. říj 2008

ahoj, já přenášela obě děti vždy 11 dní.první byl císařem po 2 dnech vyvolávačkách 3800kg a 52 cm a druhý 3850kg a 52cm přirozeně, ale měla jsem oxytocin, dolsin a ještě něco na otevření...moje švagrová rodila 4500kg přirozeně...

matru
3. říj 2008

Čau holky, tak na kyčlích jsme dopadly výborně, máme krásná jadýrka a už tam nemusíme 🙂 🙂 🙂 hura! A taky jsem dneska konečně zařídila plavání, ale až od ledna, až budeme mít to očkování...tak pěkný víkend všem a třeba už tu v pondělí najdu nějaké miminko 🙂 🙂 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru