Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

oskarka
21. říj 2008

Ahoj matru, škoda, že jsme se minuly...
Tak z toho asi nic nebude, záda bolet přestala, jdu si udělat nějaký ovocný čajík a koukat na telku.

matru
22. říj 2008

Dobré ráno, frčíme na rovnátka, po poledni se ukážu 🙂
Oskarko: třeba to byl náznak, že už to bude 😉

ducky
22. říj 2008

Dobré ránko,

hlásím se 😉
Dneska nemám nic moc v plánu, možná lehký úklid ale hlavně lenošení 😎
Budu nakukovat 😀

jajinka27
22. říj 2008

ahoj holky,

díky za info, ohledně kurzu. Budu tam muset zavolat a zeptat se. Ale asi mám ještě chvilku čas, bych řekla 🙂

Jinak já mám stále ležící režim, včera jsem šla jen do krámu a opět jsem skoro nedošla dom, jak to břicho bolelo 😠

ducky
22. říj 2008

Ahoj Jájinko,

zavolej si tam, chvilku času ještě máš, ale oni ti třeba teď nabídnou termín za 14 dní apod.
My jsme tam byli s manžou takhle nějak kolem 32 tt.
Je to jedno, záleží na tobě. 😉

Jeje, buď opatrná. Teď už by teda miminko bylo v pohodě, ale stejně.
Já asi dneska budu mít spací, to počasí, navíc jsem k ránu moc nespala. ☹

jajinka27
22. říj 2008

ducky...tak jsem tam volala a jdeme tam už zítra 😉 A bude se nám věnovat sestřička Simona 😀

oskarka
22. říj 2008

Hezké dopoledne,
tak jsem stále tady. Dnes jsem si ovšem trochu přispala. V noci to sice nebylo nic moc, ale ráno jsemvyprovodila manžela a ještě zalezla do pelíšku a usnula, a dítě mě spát a odpočívat nechalo, takže jsem po dlouhé době celkem odpočinutá, hurááá.

Tak jajinka také půjde načerpat informace, správně dělá🙂.

katchula
22. říj 2008

Ahojky holky,
ja jsem taky chodila na predporodni kurz, bylo to 6 lekci a jedna lekce byla prave prohlidka Krcsky porodnice. Bylo to myslim docela uzitecny, ale je fakt, ze vetsinu informaci jsem uz vedela dopredu z netu nebo z knizek 🙂
Ja uz jsem dneska stihla dojit na nakup, ale jinak v planu taky nic moc nemam. Takze asi lenoseni v postylce. Vcera jsem odpoledne, jak mi bylo nic moc, spala asi 2 hodinky a fakt mi to bodlo.

Oskarko tak to je fajn, ze jsi se dobre vyspala. V tom pripade uz jsi pripravena na porod a mohl by teda konecne prijit 😉

jajinka27
22. říj 2008

oskarka...jo jo i s manželem 😀 tak jsem zvědavá

ducky
22. říj 2008

Tak já teď chvíli chrněla u telky. A ještě bych si dala říct.

Jáji já byla taky s manželem, byla jsem ráda, že je se mnou. Ostatně je to i jeho mimi, že? 😉

Taky čtu knížky a časáky jako Betynku apod., ale třeba ta prohlídka byla fajn, zbavila mě strašáka společné hekárny a jiných věcí. Porodní sály vypadaly dobře a nijak strašidelně 😎

Oskarko tak že by třeba opravdu tvé tělo čerpalo sílu? 😀

katchula
22. říj 2008

ducky mas pravdu, ta prohlidka byla fajn. Vlastne me to zajimalo nejvic z celyho kurzu 😉
Vcera byl zajimavy dokument na CT2 od osmi o nedonosenych detech. Byly tam miminka narozeny cca ve 23. tydnu a vazici treba ani ne 500 g, fakt sila. Je uzasny co dnesni lekari dokazou, i kdyz tam bylo i par hodne postizenych deti ☹ Ale fakt to bylo zajimavy.

No nic, jdu se ted divat na film, neco zacina na HBO2 😉

jajinka27
22. říj 2008

taky jsem včera koukala a jsem ráda že už jsem aspoň za 30tt, ty miminka byli tak strašně malinkatý 😅

ducky
22. říj 2008

I já to viděla a chtělo se mi u toho bulet.
Na jednu stranu jsem si říkala, že tohle už mě nepotká, ale ono je to jedno, stejně se o ty svoje miminka budeme bát už pořád. 😅
A pak je k zamyšlení, jak moc se bouříme proti matce přírodě a kde si ona za to vybere to svoje.
Nechci aby to vyznělo špatně, kdyby to bylo moje mimi, tak bych taky dala vše, aby mi ho zachránili a lékaři, kteří tohle dokáží jsou fakt machři, jen právě lékaři nám stále prodlužují život a lidé nevědí co s ním dělat.

matru
22. říj 2008

Ahoj holčičky 🙂
Ráno mi psala Hanka, malá je zase na JIPce ☹ měla slíbeno,že už budou spolu na pokoji, ale měla špatnou krev a čeká ji nějaké vyš.Baji taky ještě není ok, takže jsou bez miminek a smutné ☹ moc na kočky myslím, určitě to brzy bude v pořádku, držím palečky...
Na ten dokument jsem včera koukala a skoro mi tekly slzy, je to neuvěřitelné, jak byly dětičky malé, ta holčička měla 430 g a je zcela v pořádku, za to ti dva chlapečci byli dost postiženi, jeden slepý, no strašný ☹
A aby toho smutného nebylo málo, psala mi jedna holčina, že v lednovkávch měla jedna z nich tragickou nehodu, na místě přišla o manžela, potratila a sama bojuje o život a má deformovaný obličej, je to příšerný, jsem ze všeho smutná ☹ ☹ ☹
Hlavně na sebe dávejte pozor, pa pa

jajinka27
22. říj 2008

ahoj matru...no snad budou obě holky brzo v pořádku a s mimčama, držím palce...

jinak o té tragédii vím, četla jsem to a celý den na to musela myslet 😢

matru
22. říj 2008

Jaji to je šílený, přemýšlím, kde bude brát sílu na to, aby to překonala,tolik ztrát najednou ☹ asi bych to nedokázala ☹ je to tragédie ☹ ☹

ducky
22. říj 2008

Holky to je nějak moc smutných zpráv pro dnešek.
Doufám, že Hanka i Baji budou mít brzo své holčičky u sebe a zdravé a na těch pár dní pak pro samé štěstí brzo zapomenou.

O té nehodě bylo i ve zprávách a akorát jsem říkala manželovi, jaká je to tragédie, přijít o manžela a miminko, že si to radši ani nechci představovat. To je fakt strašné. Úplně se to ve mně znova všechno sevřelo.

A ty postižené děti, hlavně ten slepý a skoro hluchý chlapeček, to se mi chtělo fakt brečet.
A jak zabírali ty dětičky v inkubátorech, takový myšičky malinký ☹

matru
22. říj 2008

Snad už budou lepší zprávy, Hanka s Baji to jistě brzy zvládnou a budou si užívat holčiček 🙂 posílám jim moc síly 🙂

jajinka27
22. říj 2008

matru..no bude to pro ní asi těžké, pokud přežije 😢 jedna holka tam psala že se její táta zná s rodinou té holčiny a prý má jen 20% šanci na přežití 😢

no ale dost už...

v pondělí jdu na velký UTZ, tak zas uvidím prcka 😀 doufám že bude vše ok

matru
22. říj 2008

No jinak jsme byly celé dopo na ortodoncii, Kačka bude mít rovnátka ☹ ale jen ty na noc, celá legrace bude stát víc než 2 tisíce....
A došly jsme si do mekáče na oběd, no zdravá výživa 😀

ducky
22. říj 2008

To je fakt strašná tragédie. Brr, fakt radši od toho. ☹

Jj, taky jsem nosila rovnátka na noc, nejhorší bylo, když mi dělali otisk, to jsem se tehdy málem pozvracela.
Tak doufám, že tvoje Kačenka to zvládla lépe 😎
Mekáče jsem měla včera, když jsem jela z té Ikey, tak abych si nemusela vařit, stavila jsem se na Drivu.
Nezdravé, ale tak dobré 😅 (a jen občas 😀 )

matru
22. říj 2008

na otisky jdeme příště, 3 x zdůraznili na lačno, tak asi vědí proč 😀

ducky
22. říj 2008

A jejej 😲
Ne, tak třeba to Kačence nebude tolik vadit, já má celkem silný dávivý reflex, takže když mi tu hmotu plácli na horní patro, nějak se mi z toho nedělalo dobře.
A taky už asi třeba mají jiný matroš 😉

matru
22. říj 2008

Ducky, asi to taky bude problém, Katunka je blinkací od mimina, měla GER a dodneška občas blinká v autě a pod.no ale udělat se to musí, snad to zvládne 😉
to je hnusně, co? včera jsem byla v krátkým tričku a dnes 😝

ducky
22. říj 2008

Ups 😅
Tak uvidíš, já jsem to tehdy ustála, ale zvedal se mi žaludek.
Ale jak jsem psala, třeba to už dneska dělají z jiné hmoty anebo to třeba dělají trochu jinak celé.
Já to zažila ještě za totáče ☹

Dneska je hnusně, ale mě to neva. Jsem zalezlá a ani bych nikam dnes nechtěla.
Je to takový spací počasí a spánku já se nebráním.
Už dopo jsem si schrupla u telky a odpo možná udělám totéž. Nějak se mi tam dobře spí 😉

matru
22. říj 2008

Tak jsme přišly z prochajdy a je tam teda zima, brrr 😠
Upekla jsem kuře, ještě udělám kaši a budem papkat, Nelinka měla k obídku mrkvičku a ted jsem jí dala kousíček banánu a ten jí teda chutnal 🙂
co děláte? Nerodí nám někdo? 🙂

oskarka
22. říj 2008

Krásný večer, holky.
Tak jak se máte? Co děláte? Jaký jste měli den?

matru
22. říj 2008

U nás celkem normální den, na můj vkus chladný...jsme po véče a koupání a máme pohodičku...za chvíli nakojím a Neli půjde do hajan 🙂
Tak co to tvoje mímo, taky nás bude napínat jako Kája?
Hanka ještě ráno psala, že nemá mlíčko, asi jak malou nemá u sebe, nemůže často přikládat, tak to trvá déle....pořád na ně myslím, at jsou v pořádku

oskarka
22. říj 2008

Má to Hanka a její mimi složité, ale brzy snad bude lépe.
Já nevím jak to to naše miminko plánuje, ale už by si mohlo dát říci a chtít ven. Takhle nás napíná úplně všechny a hlavně...mě už bolí celej člověk.

vrana
22. říj 2008

Ahoj holky, jsem doma, Kája je na JIPce, ještě ji čekají nějaké testy. Dokud bude tam (snad jen pár dní), budu se na ni jezdit koukat a vozit mlíčko a pak by ji měli dát na pokojík, kde bych měla moct být s ní.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru