Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

petule.h
11. lis 2008

ahoj,
myslím, že psala, že nástup má v úterý, pač si to pamatuju, taky jsem měla nastoupit v úterý a psala jsem jí ještě aby neporodila do neděle jako já 🙂 tak uvidíme

matru
11. lis 2008

Ahojky 🙂 žádný novinky nemám ☹ ted jedu k zubaři ☹ ☹ ☹ bojim se 😠

ducky
11. lis 2008

Ahoj holky,

tak mám za sebou ukrutnou noc. Od 5 od rána jsem se snažila všemožně uspat Bětku. I po kojení, kdy většinou usne se na mě dívala a nic. V půl osmý na chvíli zabrala, tak jsem zajela do postele, že dospím a prd. Za půl hodiny řev. Manža jí vzal přebalit, ale pak už musel do práce.
Teď mi na chvíli usnula, když jsem jí pustila vibrace do lehátka, tak snad.
Dneska jdeme k paní doktorce, tak se pak stavím později. 😉
Papa

matru
11. lis 2008

Ahojky, tak jsem od zubaře, vrtali mi jeden zub, ale nebolelo to.Katchu se neozývá, ale myslím, že už to má za sebou, nebyla tu 3 dny.Asi se ozve až z domova 😉

marcet
11. lis 2008

Ahoj,pokud vím,tak zatím Katchu neporodila,včera jsem měla noční,sice je tam jeden Štěpán,ale maminka je zdravotní sestřička což Katchu neni 😀 Ale bylo na oddělení asi 10 těhotných,takže možná byla mezi nima 😉

matru
11. lis 2008

No to je ale divný, protože Katchu už tu nebyla od soboty a na příjem měla jít až dnes, pokud jela s kontrakcema tak už by musela být porozená a s odteklou vodou se taky tak dlouho nečeká 😲 no uvidíme, až se ozve, bude záhada rozluštěna 😀

marcet
11. lis 2008

Tak jedině,že by to nebyl Štěpán,ale třeba Verunka 😀 😀 😀

ducky
11. lis 2008

Holky tak to je dobrá záhada. Katchu nám to dělá napínavý 😀

matru
11. lis 2008

Hmm, to už je fakt podivný, no byl by to teda gol, kdyby to byla holka...Marcet a jak víš, že chtěla Verunku? Nebo jsi to napsala jen tak? 😀

marcet
11. lis 2008

To jsem napsala jen tak,mě nějak hned tohle jméno napadlo 😀 😀 😀

jajinka27
11. lis 2008

ahoj holky,

teda sleduju co Katchu a koukám že nás napíná 🙂)) tak snad už to má za sebou a je v pořádku

matru
12. lis 2008

Marcet: tak to jo 😀 myslím, že Katchu o holčičím jménu nikdy nemluvila, věděli že to bude kluk 😀 kdybys něco zjistila, tak nám písni 😉

kate77
12. lis 2008

Taky jsem se přišla sem podívat,co Katchu..hm a nikdo nic neví...když už naše thomayerská sestřička nic neví....hm hm..

matru
12. lis 2008

Kate: je to záhada 😀 😀 ale malej už musí být venku 😉

matru
12. lis 2008

Vrani: krásný fotečky,vzpomínám když Neli takhle krásně hajala v hrací dece, ted už mi utíká po celém bytě(teda leze 😀 )

ducky
12. lis 2008

Ahojky,

tak koukám, že o Katchu stále nic nevíme. To už je fakt divný a doufám, že má miminko už venku 😀

Vrani taky jsem skoukla nové fotečky Káji 😀 Moc pěkné.
Už má trochu nějaký režim?
Nám se s Bětkou zatím moc nedaří, kromě kojení, to má pravidelný, ale jestli mezi kojením bude spát nebo ne, to si zatím řídí sama a někdy dost svérázně 😉

matru
12. lis 2008

Ducky ahoj 🙂 nechci strašit, ale Nelinka si pořád vše řídí sama 😀 jednou usne ve 20, podruhé ve 23, ráno vstává někdy v 9, ale jindy třeba v 6, to bylo zrovna dnes...příkrmy moc nechce a kojím jí stále po 2-3 hodinách, poslední dobou i v noci takhle často...když byla menší, spala celou noc bez jídla, od 5. měsíce je to horší a horší, myslala jsem, že to bude naopak 😲

ducky
12. lis 2008

A jeje Matru, tak to nejsou dobré zprávy 😅
Tak to jsem fakt na tu mojí holku zvědavá.
já prý byla spací miminko, tak tajně doufám 😉

vrana
12. lis 2008

Ahoj holky,
tak co ta katchu...doufám, že je všechno v pohodě.

U nás s režimem nic extra, zatím to vypadá, že kolem sedmý ráno má prudící náladu, pak na dopoledne vytuhne, po o jdeme ven a večer mezi 19 a 20 se snažíme držet rituál s koupáním a krmením. Jinak zatím moc režim nejde, musím všechno podřídit kojení - mám ji přes den budit po 2,5 hod., protože mi za týden přibrala jen tři deka a taky máme dokrmovat. Tak jsem jí doteď dávala odstříkané mléko, ale toho není moc, tak jsem koupila nutrilon a bohužel jí budu muset dávat ten. ☹

ducky
12. lis 2008

Tak prudící už taky znám, Bětka jí má po 5. hodině ranní.
Tiše závidím tu sedmou 😉
2,5 hodiny je síla. My měly 4 hoďky, teď mi paní doktorka řekla, ať jí dávám po 3,5 hoďkách.
Mléka mám snad zatím dost, tak jen ty rozkousaný bradavky. Vždycky když se Bětka přisaje, tak já to vydejchávám.
Netrap se, že jí budeš muset dokrmovat. Kája potřebuje veselou maminku a rozhodně můžu potvrdit, že ty řeči o tom, jak kojený děti jsou zdravější a dokrmovaný ne, se mi nikdy nepotvrdily. Já nechtěla mléko od 6 týdnů a jsem zdravá. Kamarádka byla plně kojená do 7 měsíců a je alergička a astmatička.
Takže pak se v tom vyznej.

petule.h
12. lis 2008

vrana. to samé jsem měla já...každopádně pokud mohu poradit tak lahev od aventu, tak zadržuje vzduch z láhve a nebude jí tolik bolet bříško...my teda měli bebu a máme, ale je to jedno...
lukášek už je bez bolení bříška úplně..navíc se budí max 1x v noci a pije teda po těch 4h...
já jak začala přikrmovat, tak po max měsíci to zkončilo stejně jen na umělém...ale hlavně, že je zddravá kočka
tom je zatím taky bez alergií a astmatu...

wafik
12. lis 2008

Téééda, tady je nových miminek - zdravím po delší době😉 všechny maminky i jejich miminka!🙂

Vrani, to je super, že už jste doma... a že takhle prospíváte🙂 Jj, paní doktorka je fajn, byli jsme tam s Vikim včera na osmiměsíční kontrole, takže jsem se o den minuly😉 Jinak Viki už má 76cm a 8950gr... ufff, jsem zvědavá, kdo ho za chvíli bude tahat. Jinak s tou lahvičkou od Aventu má petule.h pravdu, jsou fakt super, malý si na ni během chvilky zvyknul... a ani mi to nekolidovalo s kojením, malý to prostě bral jako fakt, že jednou (teď už teda dvakrát) denně dostává mlíčko z flaštičky a zbytek má u mamky😀 A i kdyby se Karolínce zalíbila víc flaštička, tak jak píše Ducky, důležitá je pro mimíska veselá mamka... z naší generace pomalu všichni vyrostli na UM a nejsem všichni alergici a astmatici, ne?😉

Marcet, hojky hoj... koukám, že miminek je u Vás stále dost😉😀

marcet
12. lis 2008

Tak mám zprávu 🙂 jste zvědavé?

Dneska jsem byla na školení kyslíku a pak jsem se zastavovala v práci na chvilku jelikož byl manžel na nějakém meetingu na Budějovické tak abych nemusela jet já autem a on,tak mě vyzvedával,stavovala jsem se na nadstandartu a co nevidim,že je tam Štěpán,tak podle mě to je katchu,koukala jsem do papírů a jednak první dítě,cukrovka jak tady psala,sledovaná ve VFN,takže to na ní pasuje 😀 😀 😀 jenom jsem nechtěla otravovat,takže jsem se za ní nezastavovala.Ale narodil je 11 tého a váha 29OO a něco a 49 cm,ale doufám,že to byla ona...pak nám dá jistě vědět.Já jdu do práce až v sobotu večer,takže to už možná bude doma 😉

marcet
12. lis 2008

wafik:ahoj:-))no koukám,že malej Ti dělá jenom radost 😉

vrana
12. lis 2008

marcet, super zprávy, to by mohla být ona 🙂

wafik, petule: lahvičku od aventu mám, teda spíš je důležitej asi ten dudlík než ta flaška 🙂 I doktorka říkala, když jsem se ptala, jestli mám krmit stříkačkou nebo flaškou, tak říkala, jestli máte avent, tak flaškou. Takže aspoň něco. Dneska mi 2x za sebou vyžunkla 50 po kojení a teď večer už jen 30, tak jsem zvědavá, jak dopadneme v pátek na kontrole.

kate77
12. lis 2008

Je Marcet aspon neco,to bude určo ona!
Ducky:moje teta jedno mimi kojila druhé ne a to co kojila bylo porád nemocné..to ne že bych nepodporovala kojení,jen povzbuzuji maminky co nekojí aby nebyly smutné ehm jako jáááá.
Matru..joj?Ja taky doufám,že režim bude..coby dub s ,,věkem,,...když už si myslím,že je to režim že už vše vychází ve stejnou dobu,tak pak zas jinak..
No a zaspáváme taky ne podle knížek:kdyby jste to viděli..:nejdřív jen v kočáru..kvuli kolébání a ted v postýlce a mám ji na kolečkách,tak s ní musím popojíždet jako kolebání a u toho pouštím fén..ehm někdy lux.....

wafik
12. lis 2008

marcet🙂 jak jinak - sice nechce spinkat (darmo přemýšlíme, po kom to má, páč já i manželk jsme spáči... no živit bychom se tím mohli😀), ale jinak je to naše zlatíčko😉

vrani, přesně tak, je to o dudlíku😀 napadlo mě to, ale... nechtěla jsem být moc pedant... jakože flaška, dudlík... ono stejně jinej dudlík na tu avenťáckou flašku nepasuje😀

wafik
12. lis 2008

kate77, nic si z toho nedělej, my dělali psí kusy, aby malej vůbec spal... doteď je to tak, že přes den usne jen v kočárku... naštěstí už se nechal "překecat"😉 a sem tam mu stačí i balkon, abych nemusela třikrát denně ven😀 v postýlce spí jenom v noci - a nejsou tak dávno ty časy, kdy jsme i s ní museli mírně popjíždět sem tam, aby usnul... teď už si vystačí sám a "ustoupá" se v ní... ke spaní😀 jen musím chodit a pořád ho dávat dolů... aby si za chvíli mohl zase stoupnout... a za další chvíli kňourat, protože neumí sám dolů😀

matru
12. lis 2008

Jeee, tak paráda, to je určitě Štěpánek od Katchu, MOC GRATULUJU!!! Konečně malé miminko, aspon to snad Katchu moc nebolelo 😉 Tak hlavně hodně zdraví a Katchu brzké zotavení a rychlý návrat domů 🙂

matru
12. lis 2008

A navíc vyšlo to krásné datum 🙂 to je super! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru