Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

lennyna
18. pro 2007

Zuzi děkuju, už jsem to našla 🙂 jsou přestěhovaný v Kartouzské ul.
Petule byla jsem taky na nadstandardu, peníze souhlasí, vše ostatní také, ale na jídlo se nikdo neptal a to co nosili mi moc nešmakovalo, ale jí nebyla hladová.
Budku jsem měla jen na kontrole po porodu na pokoji, ale souhlasím, ani mě nebyl moc sympatický. Kolek je fakt 1, můj spolužák 🙂

bramburka
18. pro 2007

Lenny, jo ja myslela socialku ale u nas na P4 je to ve stejny budove jako matrika, myslela jsem tim mistni úřad - tam by ti dle mě řekli, když tam zavolaš, porodný už mam na kontě a vše vyřidil Jirka. Já jsem si z netu vytiskla žádost...

Jinak Menšík byl tak super, že bych šla k němu i do ambualnce, zjistila jsem že ji ma na Praze 10.

Ke komu chodíte, chci změnit mýho debila Koštála gynekologa...

Lenny, nebylas v poradně 2.11... myslim, ze jsem te tam videla...

bramburka
18. pro 2007

ne tak podle tatínka jsi to ty nebyla...

lennyna
19. pro 2007

Ne brambůrko nebyla, já jela na termín 3.12. rovnou 🙂
No gynekologa Ti moc neporadím, já chodím pořád právě do Krče.
Zkus se zeptat někoho v Tvém okolí, třeba Ti dobře doporučí. Oni prý dnes taky moc nechtějí brát 😒

zuza56
19. pro 2007

Ahoj Lennyno koukám že ten svět je malý moje ségra chodila do třídy se segrou Kolka Jarkou.
😀

lennyna
19. pro 2007

Zuzi, s Jaruškou hraju basket, teda teď ne, i Jaruška porodila na konci listopadu Terezku 🙂

zuza56
19. pro 2007

Lenny dík za informaci já ji pošlu dál. 😉

lennyna
19. pro 2007

Jéjej, abych nebyla za drbnu 🙂

zuza56
19. pro 2007

To určitě ne řekla jsem to jen ségře 😉

moncicak77
4. led 2008

Ahoj vsem, tak jsem se prisla sverit s moji zkusenosti s porodnici Krc. 27.12.jsem sla jako obvykle do poradny,to uz jsem prenasela dle 1.terminu 11 den,v prenatalni poradne byly dve doktorky,velice prijemne,rekla jsem ze me tvrdne brisko tak me vysetrila a byla jsem otevrena na 2 cm,tak si me tam hned nechali s tim ze pockaji pres noc zda se porod rozbehne sam,pokud ne tak ze me daji na druhy den vyvolavaci tabletu a ta by mela take hned zabrat kdyz byl nalez positivni. Na oddeleni jsou velice mile a ochotne sestricky,to same muzu rict o doktorkach a samozrejme o sestrickach z novorozeneckeho,proste super,pokoje taky dobry,zachody ciste.sprchy take a jidlo bylo teple a dobre,velice me to prekvapilo. A ted zpet ke me,natocili me monitor a nic se nedelo,dala jsem si behem dne a vecera 3 horke sprchy a ve 3 hod.v noci me zacalo pobolivat bricho,tak jsem sla za sestrou zda muzu do sprchy,sla jsem a kdyz jsem se vratila lehla jsem si opet do postele a zacala mit kontrakce po 3 min.,to uz byly 3:30 min.volala jsem sestru,ta me prohlidla,byla jsem otevrena na 5 cm,tak honem volat pritelovi a sup na sal nestihli me dat ani klystyr a nic,kontrakce zesilovaly,ve 4:30 me napichli vodu a v 5:05 byl malej na svete,rodila me mlada porodni asistentka,neodhadla nastrih hraze a malej jak vazil 3860g tak me roztrhl az ke konecniku,taky mel vztycenou rucicku a nesel ven,bylo to pro me dost tezke ale uz to mam za sebou,sila me pres pul hod.strasne to bolelo a stale jeste boli.Jinak pritel porod bohuzel nestihl. Z porodnice nas pustili 31.12.na cestu nam dali 2 krabice a igelitku darku,coz bylo tez mile. Na zaver,porodnice v Krci jsem se strasne bala ale ted ji muzu vsem jen doporucit,moc se me tam libilo,vyborny personal,krasne nas naucili kojit,proste uzasne,pokud pujdu jeste nekdy do dalsiho ditete tak budu opet rodit v Krci. Mejte se krasne jdu kojit 😀

minea
4. led 2008

moncicak77: Moc a moc gratuluju k synovi a jsem ráda, že tě pobyt v Krči nezklamal! Je super, jak to bereš z té lepší stránky, i když všechno nebylo ideální - mně by třeba dost mrzelo, kdyby partner nestihl dorazit k porodu...

zuza56
4. led 2008

Ahoj moni velikánská gratulace k synovi.Takový rychlý porod bych si taky přála.Zaslechla jsem od známí že v tam jsou předělaný nově pokoje je to pravda? Jsem ráda že je personál stejný jako u mě tak doufám že tak vydrží i na mě 😀

moncicak77
5. led 2008

Ahojky Mineo a Zuzo, dekuji.Me take mrzi ze to pritel nestihl ale slo to tak rychle ze se nedalo nic delat.Z te lepsi stranky se to musi brat a na tu horsi uz jsem zapomnela,hlavne ze je Danecek v poradku. Zuzo,dekuji i tobe,za ten rychly porod jsem moc stastna,ja se tak strasne bala a uplne zbytecne.Ja nevim jake tam byly pred tim pokoje tak nemuzu rict zda to je predelane,cetla jsem tu ze tam nekomu byla zima ze tahlo od oken a ja musim rict,ze tam bylo priserne pretopeno,musela jsem stahovat topeni,personal fakt vstricnej,na nikoho si nemuzu stezovat...........

bramburka
6. led 2008

mě tam taky bylo vedro...porad jsem větrala!!!

wafik
13. led 2008

Ahojda maminy🙂 Koukám, že už to všechny máte za sebou - ale třeba se tady najde i nějaká těhulka, co se v Krči teprve chystá rodit🙂 Soudě podle návalu u regisrace (byla jsem tam 2.1. a ještě jsem se z toho docela nevzpamatovala 😀) tam bude rodit snad půlka Prahy... byl to docela děs... budu asi muset zapůsobit na svou gynekoložku, ať si mě u sebe nechá co nejdýl, protože několikahodinové čekání ve vydýchané čekárně na stojáka zvládám v mém stavu už docela blbě... a představa, že to tam bude takhle pravidelně... no potěš 😝 Nebo třeba to bylo jen tím, že mezi svátky a novým rokem neregistrovali... nevím... jaké máte zkušenosti z poradny vy, bylo tam pořád tak příšerně narváno? ☹

moncicak77
13. led 2008

Wafiku,je pravda ze neregistrovali a tim maji vetsi naval a taky je to tim ze je to jedina porodnice ktera registruje tehotne az od 33.tydne,coz je vazne vyhoda.Pokud te budou objednavat na kontrolu chtej at te vezmou uz po 8 hod.prijed tam pred 8 hod.a mas jistotu ze tam budes mezi prvnima a nemusis na nic cekat a hlavne stat v preplnene cekarne,ja to tak delala a kdyz jsem odchazela z poradny hotova uz byla cekarna radne narvana a ja v klidu prchla,ale vzdy a na kazdou navstevu jsem se nechala objednat na 8 hod.to byla moje jistota ............. 😀

wafik
13. led 2008

moncicak77: šmarjá... na osmou... to bude moje smrt, jsem noční sova jak vyšitá 😀 ale ráda si nechám poradit... a když na osmou, tak na osmou... klidně i na sedmou, abych už nemusela absolvovat to, co minule... ta představa mě z té postele zaručeně dostane 😀 jen si tak říkám, že při tom kvantu se asi moc maminám věnovat nemůžou, co? procházela jsem diskusi zpětně a mám pocit, že to není žádná sláva... že často ani ten monitor neudělají... a komunikace s pacientkou (teda oni všude píšou klientka 😀) asi taky nic moc závratného...😒

moncicak77
13. led 2008

Wafiku,v Krci monitor nedelaji,jen te prohlidnou a udelaji ultrazvuk,kdyz se jim ale ten ultrazvuk nezda poslou te na monitor,jinak ne..........pro me to vstavani na kontrolu bylo taky desne ale za to ze tam nebudu postavat hodiny me to stalo,to mi ver...........steda by sla,to nic nemam,tak dej pak vedet v kolik a kde jo?

bramburka
14. led 2008

oni při tom ultrazvuku vidí srdeční ozvy, takže na monitor jenom kvuli kontrakcím neopsílají, to je v klidu...

jinak jo jo na 8, chodila jsem v 7:40 a byla jsem 2. na řadě - teda mě poradna vyšla jen jednou a asi z toho šoku 😀 jsem tam za 3 hodiny na to přijela rodit 😀

nikitazak
14. led 2008

ahoj holky, tak ja tam jdu take ve ct do prenatalni poradny - poprve, tak doufam, ze to bude v pohode ( do minuleho tydne jsem chodila ke sve doktorce). Kdyz jsem se byla registrovat ( v polovine prosince)- tak jsem tam byla sama- takze zalezi do jakeho dne se clovek trefi.

wafik
14. led 2008

moncicak77: tak tak, když musíš, tak musíš... to v případě potřeby platí i na mě 😀 takže ať žije osmá hodina! 😀 a jak často se tam vlastně chodí?

bramburka: no tě pic... to to bylo tak děsný? 😀 a já si pořád říkám, že když jsem z toho šoku předčasně neporodila už tehdy... tak to snad párkrát vydržím 😉

nikitazak: tý jo, to máš teda supr - moc takových doktorů není, většinou všichni člověka lifrujou kolem 36. týdne, aby se ho zbavili... měla jsi štěstí 🙂

nikitazak
14. led 2008

wafik: byla jsem v krci kolem 18. 12, protoze jsem spatne citila pohyby- tak jsem se po celodennim pozorovani rozhodla, ze se tam necham zkontrolovat. Tam me prijala sestra, ktera na me byla protivna a sprosta a udelala ze me hysterku - nechala me tam cekat 2 hodiny na doktorku. Pak prisla moc hodna mlada doktorka, zkontrolovala me, rekla mi, ze je vsechno v poradku a ze je lepsi prijet radsi zbytecne nez vubec. tak jsem si rekla, ze do Krce pujdu az na posledni chvili, protoze na takovy protivny sestry nejsem zvedava. Tak jsem se se svou doktorkou domluvila, ze k ni budu chodit az do 38.tydne. A doufam, ze uz brzy porodim- miminko ma dle UZ uz 3,5kg, tak ze bych mohla byt v poradne v krci jen jednou🙂)))

wafik
15. led 2008

nikitazak: tak to já se včera snažila přemluvit tu svoji, seč mi síly stačily 😀, ale poslední kontrolu jsem usmlouvala na 30.1, pak už budu muset do Krče... jinak o protivných sestrách v Krči vím taky svoje, i když ne z gynekologicko-porodnického oddělení, ale v některých případech to asi člověk musí přetrpět... třeba aby měl jistotu, že mrňousek je oki 😉 I když je fakt, že v tomhle stavu to člověk snáší o to hůř... když se chovají, jako že je obtěžujeme a vyrušujeme v práci... a přitom jejich práce jsme v podstatě my, co? Ale taky dokážu být nepříjemná, když na to přijde... to se nebojím... teda spoň doufám 😀 , někdy mám totiž pocit, že v těhotenství jsou mé reakce docela nevyzpytatelné... jako by ani nebyly moje 😀

dzonyss
15. led 2008

zdravím všechny spolumaminky které jsme rodily v létě. Berdicek, kate a ostatní taky

hlásím, že máme 71cm, 8kg a 2 zuby 😀 Pořád kojíme, přikrmujeme jen na noc, aby chrupkal. Před týdnem nám bylo 5 měsíců, letí to.

Ostatním: musím se přiznat, že stejně asi půjdu rodit do krče i když můj porod byl hroznej. A je pravda, že časem na to člověk zapomene. Na druhou stranu si říkám, že to mohlo dopadnout hůř, kdyby sme byli jinde. Takže krči zdar. Těhulkám rychlý porod a uzlíček štěstí co nejdřív u sebe. 😵

dzonyss
15. led 2008

nikitazak neboj, nejsou tam všechny sestry mrchy 😉 já byla na příjmu ve středu v 8 hod. ráno, byla tam ne moc příjemná sestra, ale vylifrovaly mě nahoru na čekací pokoj (asi odd. kde leží gyn. záněty a tak) a tam sem si půl dne počkala a tam byly sestry moc příjemný. No a porodnice taky tak nějak ok, kdyby mi to jen nezvorali. Horší bylo fakt to šestinedělí. Ale je to o lidech. Když na ně půjdeš jako med, tak nebudou mrchy....snad 😅

moncicak77
15. led 2008

Ahojky vsem, ja si teda nemuzu stezovat ani na jednu sestricku v prenatalni poradne,vsechny byly super a to jsem tam byla do konce porodu 5 krat.Na kontrolu jsem chodila kazdy tyden vzdy v utery a fakt na 8 hod.byla jsem vzdy tak druha max.treti na rade a kdyz jsem vysla z poradny a videla tu cekarnu plnou mamin tak jsem byla stastna ze chodim tak brzo rano.Na sestinedeli to bylo tez super,opravdu zalezi kdo je tam za personal...........a o tom to je ne..... 😀

wafik
16. led 2008

vždycky je to hlavně o lidech... a taky o situaci, která tam zrovna je, když člověk přijde... takže taky trochu i o tom štěstí 😉
já třeba o Krči slyšela zkazky přímo úděsné... personál i prostředí... ale když jsem tam byla "na čumendu", tak se mi tam FAKT i líbilo 😀 (představovala jsem si podle reakcí ostatních asi kdo ví co, takže skutečnost mě mile překvapila) a ty dvě PA, se kterými jsme tam v průběhu prohlídky komunikovali, byly moc příjemné... až jsem si říkala, že kdybych jednu z nich "vyfásla" u porodu, mohla bych to třeba i zvládnout 😀
no a při té registraci to byl sice děs běs, pobíhaly tam kolem různé sestřičky, které nahlas a ne moc slušně komentovaly, kolik nás přišlo najednou... padla tam i nějaká ta rádoby vtipná poznámka o slepičích mozečcích 😀... sem tam i nějakou těhulku seřvaly, jestli se nemůže postavit jinak, že tady brání průchodu ostatním (polovina z nás tam stála a byla ráda, že vůbec stojí a nesune se k zemi 😝)... no docela síla... ale v té poradně jsem zase vyfásla docela milou sestřičku, která na mě mluvila hezky pomalu, někřičela 😀, vždycky pěkně zopakovala, co že to po mě chce, dokonce se mnou i žertovala 😀... no, možná to bylo i tím, že já na ní byla úúúděsně milá, ještě jsem jí politovala, kolik nás tam je... a že jsme se holt celá Praha tak nějak najednou "rozrodily" 😀... to mám ještě úchylku z práce = pozůstatky z dlouholetých jednání s klienty... když je na ně člověk milý a usmívá se, popř. mezi řečí polituje, jaké že to mají náročné povolání... je jim to většinou pak trapné na člověka řvát a snaží se být taky milí 😉

moncicak77
16. led 2008

Ahoj Wafiku,ja take slysela o Krci jen to nejhorsi,mela jsem vazne strach tam jit a nakonec jsem byla velice mile prekvapena,moc se mi tam libilo,ale uvidis sama,chce to vyzkouset osobne a sama aby jsi to posoudila ze sveho hlediska..........ja si na nic a na nikoho nemohu stezovat............

bramburka
17. led 2008

wafik přesně tak to funguje na sestry, jsou to jen lidi, i ta nejnepříjemnější sestra je milejší, když ty jsi na ní milá, ačkoliv na tebe začne protivně, Já myslím, že ty názor se různí proto, že jsou tam ty sestry takový od rány, s ničím se nepárají... já osobně vydržím lecos a nenechám si nic líbit, ale poporodu jsem byla uplne mimo - hormony - vubec jsem to nebyla já, byla jsem hrozne iracionální a pořád bulela bez důvodu. Takže i kdybych byla buhví kde, doma, bylo by to stejné. Těch 14 dní po porodu je prostě psycho, s příštím dítetem se snad uz nenecham zviklat.

lennyna
17. led 2008

Ahoj kočky z Krče 🙂
Niki neboj, fakt na porodním a poporodním jsou všichni moc fajn, určitě mi dej vědět 😉
My jsme byli dneska s Aničkou (i manželem 😉 na kontrole v 6týdnech a Anička váži 4610g 😀 z Krče jsme odcházeli s váhou 2720g, takže je vidět, že v Krči naučí výborně kojit 😀 😀 😀
Monči mám stejnou zkušenost 🙂
Brambůrko ahoj, jak se máte?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru