Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

sabuse1
6. únor 2012

@svoba: na asistnentku a manžela zároveň bych se radši zeptala, uvádějí, že tě může doprovázet pouze 1 osoba a pokud by i ty 2 povolili určitě by tam mohla jen být, ale nezasahovat do porodu nebo ho třeba vést...

verbalinka
6. únor 2012

@svoba s vlastní PA si opravdu nejsem jistá. Já v krči rodila před třemi lety, a to se na mě s porodní plánem dívali jak na exota. A vlastně nic nesplnili. Takže pokud bys ráda klasický medicínský porod, tak krč ano. Ale pokud bys ráda svůj klid a individuální přístup, tak nejspíš narazíš. Jedině, že by šlo si zajednat jejich PA. Oproti tomu v podolí jsou na porodní plány a svoje duly a PA zvyklí a máš větší šanci zažít příjemný porod 🙂
Pro mě je nejdůležitější porod. To, jestli čekám dýl v poradně, nebo jak vypadají pokoje, pro mě není podstatný. Takže záleží, co očekáváš 😉

jmisa
6. únor 2012

@svoba vlastní PA mít nejde, to snad nikde v Praze, maximálně jako "kamarádku", ale to by tam pak nemohl být manžel, případně by se museli střídat. Aspoń tak to říkali tenkrát na kurzu. Pochybuju, že na tom něco měnili.

mmiirrkkaa
7. únor 2012

@svoba myslím, že vlastní porodní asistentka není možná, ale třeba se pleta. Manžel může 100%

verbalinka
7. únor 2012

@jmisa v podolí to jde. Tam bez problému pustí manžela i dulu (samozřejmě se za oba platí) a i PA jde domluvit - nevím, jestli i svoje, ale jejich určitě. Krč je v tomhle dost konzervativní, prostě klasika.

jmisa
7. únor 2012

@verbalinka no možná tam pustí dvě osoby, ale ta PA nemůže pracovat, jen je doprovod. Oficiálně.

verbalinka
7. únor 2012

@jmisa pokud máš domluvenou jejich, tak normálně pracuje a celý to odrodí - stejně jako jejich domluvený doktor.

jmisa
7. únor 2012

@verbalinka jasně, jejich zaměstnanec ano, myslela jsem spíš někoho externího, soukromou PA.

verbalinka
7. únor 2012

@jmisa jasně, ale zaplacená jejich PA je stejně kvalitní jako cizí, protože za ty peníze se opravdu snaží a je jen pro jednu rodičku. S cizí nevím, nemám zkušenost.

svoba
7. únor 2012

já mám za sebou dlouhou a trnitou cestu a chci, aby mě celým těhotenstvím provázela soukromá porodní asistentka. tak to budu muset nějak vyzjistit. lékař nemá tolik čas.

verbalinka
7. únor 2012

@svoba tak to krč rovnou škrtni. Podolí nevím, zkus tam zajít a domluvit se. Co třeba Neratovice? Hořovice? Vrchlabí? Nebo porod doma 😅

zlatouch
7. únor 2012

@svoba souhlas s @verbalinka sice na Krč nedám dopustit, ale myslím, že tvým požadavkům moc neodpovídá. Ovšem pochybuju, že nějaká pražská porodnice vůbec bude, podívaj se po těch menších a alternativních, viz.výše, tam bys mohla být spokojená.

svoba
7. únor 2012

@verbalinka a ty ted podruhé budeš rodit v Podolí? porod doma nechci za žádnou cenu. Vše ostatní je daleko. Asi budu muset slevit nebo se pozeptat ... díky!

verbalinka
7. únor 2012

@svoba ja jsem take alternativec a poprvy jsem mela rodit v podoli, ale malovali a ja skoncila v krci a bylo to desny. Ted snad podoli vyjde a dite mi nikdo neodnese a nebudou me nutit rodit v leze. Podoli respektuje por.plany a duly, jsou tam na to zvykli. Ale stale je to velkovyrobna a Neratky jsou kousek.

svoba
7. únor 2012

@verbalinka já to zvážím. 🙂

jmisa
7. únor 2012

@svoba najdi si nejdřív soukromou PA a domluv se s ní, ona ví nejlíp, kde může být u porodu a do jaké míry ji ho nechají vést.

verbalinka
7. únor 2012

@svoba souhlas s @jmisa . Treba Ivana K. rikala, ze ji do urcitych porodnic vubec nepusti. Ale moc casu nemas - podoli a apo registruji od 14+0 :-/

svoba
7. únor 2012

@jmisa jasně. k soukromý asistentce jsem chodila před otěhotněním. jen ted jsem se k ní nedostala. já bych nemusela mít manžela u porodu, ale on na tom trvá. 🙂

svoba
7. únor 2012

a ještě se zeptám. (pardon, asi to bude naivní, ale nemám žádné zkušenosti) oni mají v prodonicích své asistentky a ty se vám individuálně věnují během porodu? tj. mají alternativní přístup, na rozdíl od lékařů? a to je samozřejmou součástí porodu?

verbalinka
7. únor 2012

@svoba kazda porodka ma dr a PA, ktere rodi. Ale PA jsou treba jen 2 na smenu (presny pocet nevim) a kdyz najednou rodi 5 rodicek, tak nejake venovani nehrozi. Nejlepsi je mit svoji dulu/PA, ktera nepovede porod, ale bude moct poradit a funguje jako skvely prostrednik mezi tebou a personalem, protoze chlap je vydeseny a lehce vydiratelny.

jmisa
7. únor 2012

PA v porodnici zaměstnaná bude respektovat styl porodu dané porodnice. Určitě nemá na starosti jen jednu rodičku, když já rodila v Krči, byly tam dvě, doktora jsem viděla až u šití.
Spolubydlící rodila doktorka, mě PA, nás rodilo najednou víc, ona v noci v tu chvíli sama, možná to taky hraje roli.

svoba
7. únor 2012

@verbalinka
@jmisa
ha, a ted, babo, rad. manžel chce být se mnou. a já bych se chtěla nechat vést ženou, který věřim a která tam bude pro mě. chci rodit v poloze, ve který mi to bude pohodlný, aj.

verbalinka
7. únor 2012

@jmisa to určitě neplatí, pokud je soukromě zaplacená. Ony ty všechny alternativní věci většinou umí, ale v rámci zrychlení je u běžných porodů nepoužívají. Ale za peníze... 😀
@svoba rychle se stav v porodnicích a domluv se s nima. V nerátkách si můžeš domluvit PA, které tam pracují/pracovaly a i při běžných porodech jsou alternativní, takže v případě soukr domluvy jsou zlaté 🙂 No, ale řešíš to dost pozdě a ještě nemáš vůbec přehled. Pročti si pořádně diskuze z porodnic, protože se ti taky může stát, že v registrované porodnici bude při tvém porodu stop stav a pošlou tě jinam. Já mám jako alternativu k podolí asi nerátky, ale ještě jsem tam osobně nebyla.

gargi
10. únor 2012

Zdravím všechny a přidávám svou zkušenost - v Krči jsem rodila v září 2011 a nemám námitek. Porod začal před 22hod prasklou vodou, takže mě vyšetřil doktor a přijal na šestinedělí (byla jsem bez kontrakcí). Manžel byl odeslán domů. Asi po hodině kontrakce nastaly, takže jsem opustila třílůžkový pokoj, kde bych rušila mamky, co tu byly na pozorování, a tiše jsem trpěla ve sprše a na chodbě. Ve sprše jsem měla klid pro sebe a každou hodinu mě kontrolovala PA a i an chodbě jsem si pokecaly. Postupně jsem se otvírala, takže se šlo v 5 na sál, manžel dorazil a v lehce po 6 byl malý na světě. Klistýr se nestihl, dolsin nabídli, ale nenutili, řekla jsem, že jsem moc léků za život neměla a že netuším, jestli nejsem na něco alergická, nabídli Buzcopan - měla jsem nateklé porodní cesty, tak na ten jsem jim kývla. Nástřih udělaly, ale tomu jsem se nebránila, nebyla jsem nijak potrhaná, tak jsem ráda. Celý porod vedla PA a konečné tlačení asi 4x, lékař mě viděl 2 min při příjmu, pak mě předal na šestinedělí a na sále se přišel podívat do zrcadel, řekl, že jsem ok, ať mě zašijou a bylo, takže tak 🙂 Mimi mi dali hned na břicho, manžel přestřihával pupečník, po ošetření ho pak zase přinesli a hned se přisál, pak si ho vzala dětská sestra a já šla na pokoj. Potřebovali volný sál, takže jsem na pokoji byla brzy - tak hodinu po porodu, takže mi malého dali natrvalo asi až 4 hod po porodu, spíš abych si odpočinula a hlídali mě po tak brzkém návratu ze sálu. A taky tam měli fofr, takže nestíhaly ukazovat novopečeným maminám co a jak a předat děti tak rychle. Než mi ho daly natrvalo, tak ještě jednou přinesly na kojení, pak již ukázaly co a jak koupání, přebalování, péče, vážení a tak od 11 jsem ho už měla u sebe. Sestry radily, byly fajn, pomohly s nalitými prsy atd. Opravdu jsem byla spokojená, i s péčí o malého. Jen ty přetopené pokoje, uááá, ale chápu, že to bylo kvůli mimi... Kdybych měla kontrakce, tak jsem na sále asi rovnou s manželem, takhle jsem si to odhekala holt sama na šestinedělí a on přijel až na sál na porod. To je asi nevýhoda - nejsou dovolené návvštěvy na pokoji na šestinedělí ať pro rodičky nebo již maminy - z toho důvodu je asi fajn nadstandart, ale ta cena....................

malineta
25. únor 2012

Ahoj holky, také píši svou zkušenost.. Po příjezdu do porodnice bylo vše rychlé, jako na drátku 🙂 Až na to, že i když šlo vše hladce, paní doktorka mě ručně roztáhla! Byla to bolest, šok a v daném okamžiku jsem se cítila i ponížená. Neměla jsem sílu se ptát, proč to udělala, chtěla to urychlit o pár minut? Vůbec jsem netušila, že se něco takového děje, rodila jsem poprvé. Nikdo mě nepřipravil, že si doktoři mohou dělat "co chtějí", aniž by mě předem informovali.. Jsem z toho zklamaná, zkazilo mi to pohodový dojem z porodu. Jinak PA byla skvělá, sestřičky na 6ti nedělí také, i jídlo mi chutnalo. Ale to, co paní doktorka udělala, dosud nechápu..

minea
25. únor 2012

@malineta Chápu, že dojem z porodu je subjektivní, ale tohle jsem nikdy neslyšela. To, že při tlačení doktor pomáhá rukou s roztahováním, aby se chránila hráz, je normální a je to jenom dobře. Asi jsem úplně nepochopila, co přesně se odehrálo u tebe, ale je mi líto, že ti to pokazilo zážitek z porodu.

wercza
26. únor 2012

Zdravím maminky.
Čeká mě císařský řez v TN v plné anestezii (vcestné lůžko), odrodí mě i moje paní doktorka, na sál jdu brzy ráno 1.3.12. Budoucí prarodiče se složiili na nadstandatr - levnější. Chci se vás zeptat, jak to bude probíhat s návštěvama na JIPce po císaři, s nošením miminka na krmení, za jakých podmínek mi dají mimi na pokoj. Vím, že vše záleží na okolnostech.

ankava
27. únor 2012

@wercza já rodila taky císařem v půl osmé ráno, byla jsem sice na normálním pokoji, ale myslím, že ten systém bude stejný. U mě to bylo takto: Hned po porodu tě dovezou na jipku a asi za dvě hodiny ti přinesou mimino přiložit na kojení a pak ti ho celý den nosí podle toho, jak miminko pláče, cca v 3hodiných intervalech. Druhý den ráno přijde na jipku rehabilitační pracovnice a naučí tě vstávat atd. Vyzkouší, jestli jsi schopná chodit. Když je vše Ok, následuje přesun na pokoj, pořád ti miminko nosí. Asi v poledne pak jdeš se sestrou do sprch a pokud prokážeš, že jsi schopná se postarat o sebe, tak ti už odpoledne dají miminko na pokoj a na noc si ho zase odvezou a vozí jen na kojení... ráno zase nechají na pokoji a večer se můžeš rozhodnout, jestli už si mimčo necháš nebo ho dáš sestrám. Mezitím proběhne instruktáž, jak miminko vykoupat, přebalit- ale to bylo tak rychlé, že jsem z toho stejně nic nepochytila. Když se necítíš, tak můžeš kdykoli požádat sestry, aby si mimnko nechaly. Já byla úplně v pohodě, takže jsem měla malou už od té druhé noci u sebe. Ale je pravda, že se sešitým břichem to neustálé vstávání k mimču je fakt záhul. když budeš sama na pokoji a půjdeš se třeba koupat, tak si popojedeš s vozíčkem s miminkem až k té koupelně, abys na něj viděla.
Tak asi tak... samozřejmě, že pokud by byly nějaké komplikace, tak se vlastní péče o mimčo odkládá a budou ti ho nosit jen na kojení.
Přeju hodně štěstí a zdravé miminko 🙂

wercza
27. únor 2012

@ankava Děkuji ti za informace. Už jsem o něco kllidnější. A už mi nezbývá nic jiného než se těšit na přírustek do rodiny. 😀

misa_1
15. dub 2012

@wercza Ahoj Werczo,
tak jake jsou aktualni informace z krce, me ceka planovany cisar zacatkem cervence.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru