Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

radana1979
13. lis 2012

@aaa Tak nějak mi mluvíš z duše. To co jsem řešila před 3 týdny není pro mě už teď tak důležité. Nějak to dopadne a zvládly to před námi stovky mamin není důvod abychom my byly výjimkou. V tuto chvíli už to máme spíše o čekání na to miminko. Však každý den koukám, zda se ti ještě maličký nenarodil 😉 . Já jenom chápu ty maminky které se o to začínají zajímat a po diskuzích třeba na e-mimino se nedivím, že jsou vyplašené. Jenže se to chce podívat, v jakém roce ty diskuze probíhaly a kdyby jukly na diskuzi k Podolí nebo Motoli nebudou na tom o nic lépe.

lrg
13. lis 2012

Já jsem v životě nebyla v nemocnici, nikdy jsem nezažila (kromě tetování 🙂 ) žádnou tělesnou bolest, takže pro mě je porod a co bude po něm naprosto nepředstavitelná věc. Ale nedokázala jsem si představit ani těhotenství, mít prcka v břiše a je to naprosto super, tak přirozené 🙂 Takže věřím, že nás přiroda stvořila abychom to všechno zvládli jak po psychické tak fyzické stránce.

aaa
13. lis 2012

@lrg Taky jsem nikdy v nemocnici nebyla. To zvládneme, je to ta nejpřirozenější věc a dar, který nám chlapi můžou jen závidět 😉

lrg
13. lis 2012

@aaa Doufám, že si to budu myslet i během xhodinového funění 🙂

kophana
13. lis 2012

@aaa ano, přiznávám, jsem poměrně na začátku těhotenství a protože jsem zatím tak nějak ze všeho nervozní (připadám si strašně nepřipravená, neinformovaná...), takže čtu diskuze, které jsou právě staré a já to vím.. ☹( proto jsem si říkala, jestli seženu nějaké aktuální info, přeci jen porod mám až za půl roku, takže je to daleko a dost věcí se může změnit - kdo tam je teď už tam být nemusí... dneska jsem si volala do Krče kvůli prohlídce sálu a paní byla v telefonu tak milá, že mě to až dostalo🙂 tohle asi teď potřebuju🙂 tak snad tam bude milejších více lidí než jen ta u telefonu... je mi jasné, že můžu narazit na blbce, ale já nemocnice moc nemusím... strašně dlouho jsem si myslela, že do nemocnice nesmí nikdo na návštěvu, protože jsem byla v 8 letech 3 týdny zavřená na infekčním a s rodinou mluvila jen přes okno... to byl šílený zážitek☹ před třema rokama na slepáku a to mě vyhodili ani ne 24h po operaci, sotva jsem chodila - ale měli holt málo lůžek a já pak ležela 3 týdny doma, protože jsem měla komplikace... takže si dokážete představit, že bych konečně chtěla zažít nemocnici v klidu🙂)

radana1979
13. lis 2012

@lrg Určitě budeš, protože jednak nikdo neříká, že to bude trvat x hodin a i kdyby,na konci té bolesti je to nejkrásnější - nové zrození života - tvůj poklad 🙂

radana1979
13. lis 2012

@lrg
@aaa Tak já už jsem v nemocnici byla, ale ne v Krči. Jak už jsem psala, padá to na mě, kdykoli tam jdeme, ale riskovat zdraví nebo nedej bože toho mrňouska v břiše při domácím porodu jenom proto že nemám nemocnici ráda rozhodně nehodlám. S prvním synem jsme si tam pobyly. Byl narozen v 35. týdnu a pobyly jsme 21 dnů. Našla jsem si tam kamarádku, která ač jsme teď vzdálené skoro 200 km zůstala se mnou stále v kontaktu, všichni byli milý a Honzíka mi pomohli vypiplat. Sama si nemůžu stěžovat na personál, doktory, i když to také nebylo vždy jednoduché. Je to tak, co člověk to jiný názor, ani doktoři se vždy neshodnou, ale nakonec udělají jen to, co je pro nás nejlepší. Byla jsem 2x na nadstandardu, ale když jsem tam ležela před porodem, byla jsem na klasickém pokoji, vyšívala jsem, občas si pobrečela, ale zvládlo se to. A my protože to bude holky všechno dobré, si tam pobydeme 3 dny a frčíme domů. Tím že to pro některé z vás bude první miminko, uvidíte teprve ten fičák doma 🙂

radana1979
14. lis 2012

@aaa Ahoj,tak dnes byla opět kontrola v Krči. Proti minulému tydnu nesrovnatelné. Za 1,5 hodinky vse odbyte a to jsem ještě čekala na p.dr. Kvapila. Viděla jsem i primáře a všichni byli moc mili. My se zatím nijak nechystame. Nález stejny jako před týdnem, nejspíš se te své berusky jen tak nedockam. A kdyby to přišlo o víkendu, můj doktor je mimo,tak poznám ty mile porodní asistentky 🙂 . Uz jsem se ptaly na přenášení, tak hospitalizuji 10. den po termínu. To mám až do prosince, uvidíme zda si dá do té doby říct. A jak se citis ty?

marcet
14. lis 2012

Ahoj holky,
10 let jsem pracovala na novorozeneckém oddělní v Krči,ted jsem už 16 měsíců doma se svým chlapečkem🙂Některé holky mě znají,když jsem ještě pracovala na oddělení jako @vrana @ducky atd...Takže pokud budete mít nějaký dotaz,ráda ho zodpovím.Četla jsem tady,že jste se ptaly na pupík...pahýl se už nějaký ten rok nechává...dřív se ukrucoval anebo řezal skalpelem,ale od toho se upustilo...občas pak s tím byly problémy...více to krvácelo atd....takžeted jdou miminka s ním domů...doma se ošetřuje lihem a jednoho dne prostě odpadne🙂))pak mají mimča pěkné pupíky🙂
Jinak držim palce na pohodový porod!!!

radana1979
14. lis 2012

@marcet Ahoj,
tak to jsi mě potěšila. Konečně nebudou informace pouze z jedné strany. Jestli mohu, tak tě tedy zahrnu informacemi, i když nakonec to možná bude úplně jinak. Holky už se zde ptali, jak dlouho po porodu dostane mamča miminko k sobě na pokoj? Jaká vyšetření nás s miminkem čekají než nás propustí domů? Když maminka porodí brzy ráno, počítá se tento den jako nultý nebo se již započítává do oněch minimálně 3 dnů než nás propustí. A mohu se zeptat na tvůj názor na nadstandard? Hodně jsme to zde probírali. A z tvého pohledu, kterého doktora si přát k porodu? Já doufám, že se mi dostaví pan doktor Kvapil ke kterému chodím, ale zrovna o víkendu je opět mimo, tak mimo určitě sympatické asistentky se na nás nějaký sympaťák asi podívat přijde. Dnes mi dr. říkal, že pokud se přenáší, je 10. den nástup na hospitalizaci, co by nás pak čekalo, rovnou vyvolání nebo zatím jenom ty zátěžové testy atd. K maličkému ti gratuluji, užívejte si společné chvíle, děti rostou před očima a vám to spolu moc sluší.

aaa
14. lis 2012

@radana1979 Tak to jsi mě potěšila, já tam jdu do poradny zítra a předem jsem otrávená z toho, že budu čekat. Ale hodina a půl je pohoda 🙂 . Já se cítím tak, že bych už rodila 😀

@marcet To je fajn, určitě mě něco napadne, na co se budu chtít zeptat 🙂

radana1979
14. lis 2012

@aaa Dnes to bylo opravdu rychlé, ještě se to prodloužilo protože přivezli paní v 28.tt po autonehodě. Monitory byly v provozu a ani nebyly plně využity. Určitě to bude rychlé, tak pak dej vědět, jak jsi dopadla. Já se také cítím, že už bych mohla rodit, ale ta moje malá cácorka to tak nevnímá, tak to beru jak to je.

aaa
14. lis 2012

@radana1979 Jasně, dám zítra vědět. Dneska mám zase pocit, že už sedím malému na hlavě 😀

monivo
14. lis 2012

@aaa tak já naštěstí tento pocit ani mít nemohla, když náš prcek se uráčil neotočit 😀

radana1979
14. lis 2012

@aaa Tak já mám občas že ji občas ztratím jak běhám s klukama po kroužkách, ale ona se ještě neuráčila sestoupit, tak to jsou opravdu jen pocity. Držím pěsti, ať zítra nečekáš a je všechno v pořádku.

palomitacheca
14. lis 2012

@marcet s tím pahýlkem je to zajímavý. Já letos v srpnu rodila v Motole a tam je zase miminkům řezali. Janičce ho teda nechali, protože mám poruchu srážlivosti krve, Jaňule to může mít po mně, tak nechtěli riskovat případný krvácení 🙂

ducky
15. lis 2012

Můžu potvrdit a @marcet rozhodně patřila v Krči k těm milým a úžasným sestřičkám 😵 😵

@marcet Tomášek roste jako z vody 😀 Ale co se divím, taky mám doma dva takové případy 😀 😀 Užívejte si, chodím ti okukovat albíčko vždycky když něco přidáš 😵 😵

marcet
15. lis 2012

@radana1979 Ahoj,doufám,že odpovím na všchny Tvé dotazy🙂Takže když se mimčo narodí,tak zůstává hodinu na porodním sále s maminkou,po hodině si ho odnáší sestřička na oddělení,kde ho ošetří a dá na babytherm(vyhřívací lůžko)za další hodinu zavezou maminku na oddělení,mimčo jí je přiložené k prsu a pak si ho zase sestřičky berou k sobě..u nich je do té doby než maminka vstane a je schopná se o mimčo postarat...jinak se nosí stále na kojení....K těm vyšetřením....pokud vím tak se dělalo sono ledvin,dále vyš.očí,krev z patičky na metabolické vady..no a každý den je vizita,kde pediatr miminko vyštřeuje,poslouchá....Dřív se u nás den porodu počítal jako nultý a ted co vím tak ho počítají jako první....Můj názor k nadstandartu:jediný rozdíl v něm je,že na pokoj může jít návštěva a může tam být dlouhou dobu,.myslím,že na nadstandartu může být 13 dětí,ostatní pokoje jsou pro gynekologické pacientky..A co se týče doktorů...těžko říct,dost jich tam znám....jak to chodí při hospitalizaci moc nevím,přece jenom to mají na starost porodní asistentky na šestinedělí,takže v tomhle neporadím.....tak snad jsem něco poradila🙂

marcet
15. lis 2012

@aaa tenhle pocit jsem měla taky,říkala jsem si,že mě už tam tou hlavičkou tlačí a že ho musím každou chvilku porodit 😀 a ono,že taky jo 🙂
@ducky díky 🙂))neskutečně to utíká....člověk si to uvědomuje nějak víc při těch dětech 🙂

aaa
15. lis 2012

@marcet Tak po dnešní kontrole to vypadá, že Kubíkovi se ven nechce, i když mám pořád pocit, že mu sedím na hlavě. Mám vysoký tlak, dostala jsem prášky a musela jsem na krev, výsledky budou večer, tak mám dost nahnáno, co bude dál... A i když jsem si tam docela počekala, tak teda potvrzuju, že sestřičky na ambulanci jsou úžasná sluníčka a pan doktor byl taky fajn 🙂

lrg
16. lis 2012

Dost jsem četla, i slyšela od holek co v Krči akutálně rodily, že všechno super, ale že sestry na šestinedělí byly nepříjemné. Dokonce mi to řekl i můj ošetřující gynekolog, že o tom slyšel, ale že to tak je všude..... Proč si myslíte, že to tak je? Proč jsou nepříjemné, když vědí, jak jsou maminky vyfluslé a rozklepané ze všeho? Nebo jsou mamky citlivěší a všechno si moc berou? 🙂

xsenova
16. lis 2012

@lrg celkovo gynekologicky alebo porodnici a sestricky pri novorodencoch maju casto syndrom vyhorenia. Aj ked pozries recenzie na znamylekar.cz tak najst gynekologa/gynekologicku ktora ma ludsky pristup je vykon. Kto vie cim to je

radana1979
16. lis 2012

@lrg Všude natrefis na někoho kdo nebude třeba úplne 100% naladěn,ale sahneme si do svědomí také nemáme každy den nejlepší. To víš ze se také bojím jak to bude, ale pro me je důležitější ta doba kolem porodu, pak uz budeme mít ty naše poklady u sebe a dokážeme se nad to povznést. Citlivější určitě jsme, všechno si moc bereme, i když to možna není tak hrozne. Až to bude za mnou, určitě ti písnu jak jsem to snasela.

radana1979
16. lis 2012

@marcet Děkuji moc za tvé odpovědi. Snažím se brát to pozitivně,ale uz se to blíží a jasné ze mám strach. Nechce se mi opouštět ty moje 2 rarasky, uz ted se mi stýská a nemohou tam byt se mnou. Doktory tam neznám zádné, na kontroly chodím tez k p.dr.Kvapilovi, který je ted mimo Prahu, tak čekám co bude když to přijde o víkendu, pry je to ale stejne vetsinou na por.asistentce. Tobě se pracovalo dobře se kterym doktorem?

mmiirrkkaa
16. lis 2012

@lrg snad te uklidnim, ja nemela se sestrama zadny problem. Naopak byly moc mile a ochotne. Hlavni je mit pozitivni pristup, pak jde vse lip!

aaa
16. lis 2012

@lrg Ono je to hodně o lidech a věř, že některých maminek je asi taky dost 😉 .

radana1979
16. lis 2012

@aaa Také věřím, že domluvit se dá s každým. Myslet pozitivně a ono to půjde.

monivo
16. lis 2012

Já si myslím, že jak vy na ně, ony na vás. Jakmile jste pohodová a spolupracující maminka, tak jsou sestry taky v pohodě. Ale je mi jasné, že některé maminy dokážou taky být hodně nepříjemné, tak se pak není čemu divit, když jsou pak i sestry protivné. Já teda neměla problém ani s jednou sestrou za celých 6dní.

aaa
16. lis 2012

@monivo Naprosto souhlasím 😉

radana1979
16. lis 2012

@aaa Bude to dobré, kdyby to nebyli lidé na svém místě, nemohli by tu práci dělat dlouho.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru