Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

jankadudova
12. čer 2011

Druhy den po porodu bych nejradsi vsechny sestry a doktory poslala do haje. Kojeni mi pripadalo nezvladnutelne a pece personalu otravna, doterna...mela jsem toho dost. Poplakala jsem si a pak si rekla o dokrm pro mimino (dostal ho nekolikrat a na laktaci to vliv nemelo, na moje nervy znacny). Sestry napsaly do papiru "na zadost matky", mozna si o me myslely byhvico, ale proste se ozvete, pokud se vam neco nelibi. Kdyz je to slusne, urcite je to lepsi nez potom spatne vzpominat na porodnici 🙂

hlavinka
12. čer 2011

@verbalinka Dekuju! 🙂 No, zadna slava. to teda zlate Podoli, ackoliv teda mam blbou zkusenost, nicmene za to spis muze konkretni lekar:o(
ja bych Horovice asi rada, jenze nevim, zda se mi to daleko....Plus zajistit hlidani a tak...No, jeste uvidim, ale oevne verim, ze vydrzim 2v1 do 21/6, kdy zas bude Podoli nachystane.

@florentina dekuju za info🙂

javurkka
12. čer 2011

Tak přidávám taky svou zkušenost z Krče..
V poraně dlouhé čekání a často jinný doktor-nemůžu říct,že bych měla ale s tím nějaký problém,všichni diktoři ok,pečliví,příjemní.
Samotný porod a příprava před ním super,sestřičky jsou milé(alspon já žádný problém neměla),o všem mě informovali,co se mnou budpu dělat,co mě čeká.Doktor na momitoru mě i často hlídal,chodil tam a kontroloval a samotný porod super,milé jenání,informovanost,miminko přinášejí dle aktuálního stavu maminky a na její přání.
Jídlo vcelku ok,kojení taky fajn,sestry dost informují i pomůžou s přikládáním.
jediné hodně negativní ne celé poradnici je špína,špína,špína a to všude,na pokojích,o sprchách nemluvě.Já se tam štítila si vůbec stoupnout a umýt se,děs a hrůza.Jinak ve ostatní v pohodě,přístup i jednání,nemůžu so vůbec stěžovat na nic.

hlavinka
12. čer 2011

@javurkka brr, teda ta spina je dost zasadni vec:o( takze sprchovat se v zabkach, co? a donest si svuj suchy zachod, ze? 😲 tak to mne teda fakt odrazuje. Zlate Podoli.

jankadudova
12. čer 2011

Zachody jsou v pohode, sprchy na standartnim oddeleni nic moc, to je pravda. Na nadstandartu v pohode. Nevim jak (ne)probiha uklid na standartu. v zabkach neni problem jit do sprchy 😉

hlavinka
12. čer 2011

@jankadudova je fakt, ze teda hygiena (prej) v Podoli na normalnim odd. je asi podobna, stojis fronty na wc a sprchu. jasne, asi to uklizi kazdej den, ale tohle by podle meho chtelo nekolikrat denne.
(Ja byla na nadstandardu, cili super, vse jen pro sebe).

jankadudova
12. čer 2011

Ono je to asi tak, ze kdyz jsou sprchy pro tolik maminek spolecne, musela by tam byt uklizecka za dvermi porad. To je to co mi na tom "normalnim" odd vadilo a proto jsem radsi zaplatila nadstandart. To bude vsude stejne.

hlavinka
12. čer 2011

@jankadudova to je fakt, ale treba na wc se to da resit takovym tim sprejem, co si kazdej pak sam postrika prkynko....(kdyz to maji v nejakych hospodach, tak proc ne tady). Ale je to i o penezich....ja vim...no, kdyz bude nadstandard, beru to, to je jasny.

zlatouch
13. čer 2011

@hlavinka první jsem rodila v Krči neplánovaně - v Motole, kde jsme byla registrovaná malovali - ale papíry o jméně jim stačily ty motolské, nemusela jsem nic přepisovat. Akorát při příjmu po mě chtěli anamnézu, tak jsem to odříkala znova. Ale přeju ti, ať vydržíš do konce malování, rezervu máš lepší než já 🙂

Ta špína - mně nejhorší přišly ty odpadkové koše ve sprchách a na WC - vynášejí se jednou denně, což je fakt málo...docela puch...nepřála bych si to zažít v létě 😝 Ale třeba zvýší frekvenci...Jinak vyloženě hnus to nebyl, záchody docela OK, necítila jsem potřebu nějak si je desinfikovat...sprchy někdy horší, ale pořád nic děsivého. Rozhodně ne natolik, aby mě to donutilo platit 1500 na noc 🙂 Ale já jsem šetřil, no 😉

jmisa
13. čer 2011

Mně teda nějak zvlášť špína na standardním oddělení nepřišla. Jasně, vybavení není moderní, ale na záchod ani do sprchy jsem frontu nikdy nestála a to byl stop stav, navíc jsem ěmla pokoj naproti sprchám, takže jsem měla přehled, jestli je tam nějaký nával a ač bylo léto tak nebyl.

javurkka
13. čer 2011

Mě tedy přišla špína jednoznačně-a nemyslím si že jsem nějaká zhýčkaná.Opravdu jsem se štítila do té sprchy jít.Špinavé kouty,vlasy,zašlá špína...nevím,to je má zkušenost.Záchod v podobném duchu.Ale jinak jak jsem psala,mi nic kromě tohoto mi nevadilo,je to spíše o přístupu lékařů a sester a to bylo v pořádku.Dokážu pochopit,že na provoz a uklízená takového frmolu to není až taková legrace..mě to ale vadilo.

malamorganka
26. čer 2011

ahoj holky, mám taky relativne cerstvou zkusenost , rodila jsem zacatkem cervna a spokojenost se vsim, na sestinedeli byly sestricky opravdu skvele, co je naopak neda rict o primo otresne sestre, ktera byla na ambulanci pri prijmu a dle meho mluvila i s lekarem odrzle. Je pravdou, ze je vsude hodne rodicek, tak sestricky nevi co driv,ale porod byl na urovni, doktorka u porodu byla moc mila s profesional. pristupem a porodni baby uzasne, trpelive a navic vsetko vysvetlily...i jidlo mi chutnalo..vsichni me od Krce odrazovali,ale priste bych rodila zase tam.

millkyyyy
12. črc 2011

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda někdo nevíte, co všechno dostanu v krči a co musím mít své (plenky, kosmetiku, vložky apod.) Děkuji předem moc za odpověď 🙂

sheinka
12. črc 2011

@millkyyyy na miminko je všechno k dispozici, jen počet plenek je omezený. Dá se s tím ale vystačit. My jeli akorát s poslední plínou domů. Vložky jsou také k dispozici na pokoji a to naprosto neomezeně. Dokonce si můžeš nafasovat i košile, ale to jsem raději měla svou pač ty nemocniční přeci jen nejsou až tak příjemné. Jak píšou v letáku, že musíš mít přebalovací podložky tak dvě jsem u nich dostala..zbytek už svoje.

florentina
12. črc 2011

@millkyyyy tak mě musel plenky manžel dovézt, záleží jak dlouho tam člověk je a jak mimčo kaká, ale základ je a pak uvidíš podle situace. K těm přebalovacím podložkám, já tam použivala podložky, které byly neomezeně k dispozici na chodbě pro všechny /jsou to jednorázové inkontinenční podložky a tady je používají na postel, když tečou očistky, aby nebylo vše špinavé/, používala jsem je pro sebe i mimi, takže podle mne ty nepotřebuješ s sebou vůbec. Košile jsou také volně k dispozici na chodbě, já své používala až poslední dva dny /z pěti/. Předtím ze mě stále něco teklo a nechtěla jsem košile posílat domů po manželovi prát. K věcem pro děti, sice tam vše k dispozici je, ale musím říct, že na některých kouscích je dost vidět, jak je to poničené, což ničemu nevadí, ale spousta toho byla vytahá, chyběl třeba i druk a tak a nám to teda nesedělo a tak hned jak jsem měla mimi u sebe, přivezl manžel věci z domu a bylo mimi v tom a přišlo mi to lepší, ale dá se vydržet i s tím co mají tam.

mmiirrkkaa
13. črc 2011

A jak je to s obyčejnýma plenama. Nechci totiž používat jednorázovky, tak by mě zajímalo, jestli se tad dají fasovat i látkovky?

ankava
13. črc 2011

@mmiirrkkaa myslím, že látkovky nemají, určitě jsem je tam nikde neviděla, já když tam byla, tak jsem dostala 18 ks papírovek, byla jsem tam týden, takže pak jsem musela sáhnout do vlastních zásob. Látkovky si budeš nejspíš
přivézt sama. Jinak to, co psaly holky přede mnou o věcech, které vyfasuješ, tak jsem zažila i já. Táhla jsem s sebou spoustu krámů a na většinu z nich jsem vůbec nesáhla. To, co bylo erární bohatě stačilo.
Jediné, že jsem si pak nechala potají doručit dudlík, protože bych buď měla malou furt na prsu a nebo by se uřvala.

mmiirrkkaa
13. črc 2011

@ankava Díky za info. Ještě by mě zajímalo, jak je to v Krči s doprovodem. Může u mě být manžel po celou dobu nebo pouze na samotný porod?

zlatouch
13. črc 2011

@mmiirrkkaa trochu se vetřu 🙂 Já bych ti doporučila se na látkování v porodce vyprdnout 😉 Sama taky látkuju, ale obzvlášť u prvního (nevim, kolikáté mimi čekáš) jsem byla ráda, že jsem takovýhle věci nemusela prvních pár dnů řešit. Navíc než odpadne pupeční pahýl tak látkovky ho můžou dráždit, jsou vyšší a obzvlášť v kombinaci plína a svrchňáky už moc vrstev. Nehledě na to, že by dost blbě koukali, často si sestry berou děti na vyšetření apod. a samy přebalují...

Jo a doprovod lze na porodním boxu, na přípravě (klistýr, sprchy) je to omezené tím, že tam jsou maminky dohromady, takže bez tatínků. Ale já tam vždycky byla sama (teda podruhé jsem žádnou přípravu nestihla, ale to je jiná věc 😉 ), tudíž doprovod celou dobu, tak snad nebudeš mít smůlu. Jo a kdybys měla ještě větší pech (např. málo otevřená a co já vim co ještě), tak tě dají na 6ti nedělí, kde jsou návštěvy jen na chodbě 😒

sheinka
13. črc 2011

@mmiirrkkaa manžel může být i na šestinedělí pokud budeš na nadstandardu..na normálních pokojích být nemůže. Co se týče přípravy se mnou tam manžel byl, ale jen proto, že tam nebyla zrovna žádná jiná mamina. Takže pokud budeš v tu dobu na přípravě sama není problém, popřípadě když vás tam bude víc tak si může sednout venku. Na porodní box pak samo není problém.

mmiirrkkaa
13. črc 2011

@zlatouch Ok, dám na zkušnou maminu a látkovky si nechám na doma 🙂
@sheinka Mně šlo o dobu před porodem. Tam s doprovodem spíš počítat nebudu, dobrá. A samotný porod nevím, jestli manžel ustojí, tak uvidíme 🙂
Ještě by mě zajímalo, po jaké době vám dali mimčo na pokoj napořád a jestli jste absolvovaly ty jejich předporodní kurzy (případně jestli byly k něčemu pro prvorodičku 🙂

millkyyyy
13. črc 2011

děkuji moc za odpověď 🙂 chtěla jsem se ještě zeptat taky na ty předporodní kurzy, na oficiálních stránkách porodnice jsem nic nenašla, tak píšu sem 🙂

ankava
13. črc 2011

@millkyyyy
@mmiirrkkaa o porodních kurzech konaných přímo porodnicí nevím, ale já chodila sem: http://www.graviditas.cz/mista_a_terminy_konani... , bylo to skvělé, jako prvorodičce to fakt hodně dalo a jedna lekce byla důkladná prohlídka porodnice v Krči. Hlavně lekce o kojení byly výborné. Bez toho bych byla úplně mimo.

sheinka
13. črc 2011

@mmiirrkkaa @millkyyyy na předporodním kurzu jsem byla jen na tom základním, ale i když jsem byla prvorodička nedozvěděla jsem se tam nic nového..ale třeba ty ostatní kurzy jsou dobré..nemůžu soudit. Spíš jsem jako přínos viděla v prohlídce sálů a oddělení šestinedělí.

@mmiirrkkaa já rodila v osm večer a ve tři ráno jsem si přebírala malou už na pokoj.

florentina
14. črc 2011

@mmiirrkkaa já také látkuji, ale v porodnici bych se na to raději vybodla. Fasovat se látkovky podle mě nedají a pokud si vezmeš své, tak jak je tam budeš použité skladovat, posílat stále domu na praní....no myslím, že je to zbytečná starost. Navíc nevíš jak ti bude, jaké bude mimi....prostě myslím, že ze začátku je lepší se aklimatizovat a pokud ti toto nedělá problém, tak si aspoň odpočinout. Myslím, že těch pár dní v papíru to mimi zvládne. Já začala látkovat až po šestinedělí, protože jsem celou dobu bojovala s kojením a byla jsem ráda, že jsem. od té doby látkujeme plně a jsem moc spokojená. V šestinedělí bych ale i při dalším dala mimi papír, protože přece jen kaká dítě velmi často a dost řídce, že...takže je to spousta práce, která nám teda po šestinedělí se dost zjednoudušila.

mmiirrkkaa
14. črc 2011

@florentina Díky za rady. Já někde četla, že děti mají radší jednorázovky, tak jsem se chtěla vyhnout přecházení z jednorázovek na látku /když nebude mít srovnání nebude se vztekat 🙂/

millkyyyy
15. črc 2011

@ankava: děkuji moc za radu 🙂
@sheinka: a dá se někde o těch kurzech konaných přímo v Krči něco dočíst? Já to nemůžu nikde sehnat.

sheinka
15. črc 2011

@millkyyyy já našla jen tohle, ale nevím jestli ti to k něčemu bude ( http://www.ftn.cz/fileadmin/ftn/Kliniky/Gynekol... )

florentina
15. črc 2011

@mmiirrkkaa no ono se toho napíše🙂...nevím, mám zkušenost jen s jedním dítětem a nám to teda nedělalo žádný problém, tak přeji, ať je to u vás také v pohodě.

Add předporodní kurzy, byla jsem s manželem na tom základním právě kvůli té prohlídce porodnice. Já když jsem do Krče volala a ptala se na prohlídky /dělají také sólo bez kurzu/, s tím, že jsme krátce předtím s manželem absolvovali senzační víkendový předporodní kurz (který nás fakt bavil a byl přínosem), tak mi bylo řečeno, že jejich kurz je dobré absolvovat kvůli tomu, že na něm i řeknou, jak to chodí přímo v Krči co se týká poloh a různých věcí kolem porodu. Kurz se rozhodně přežít dal, zda byl přínosem nevím, je pravda, že jsem se vyptala na to co mne zajímalo, ale nijak připraveně na porod jsem se po jeho absolování necítila. Prostě spíš taková informační schůzka, formální v nemocničním prostředí. Za sebe spíš doporučuji nějaké zážitkové předporodní kurzy.

martinakl
20. srp 2011

Ahoj holky. Taky bych rada rodila v Krci. Byla jsem tam tedy na trochu jinem oddeleni, kdyz jsem mela mimodelozni. Ale sestry i doktori byli super, moc prijemni a ochotni. Chci se vas zeptat, kdy jste se tam registrovaly? Ja tam byla tenhle tyden v utery na pohotovosti kvuli krvaceni a sestra mi rekla, ze se mam co nejdriv registrovat, aby meli volno. Jenze ted lezim doma, cekam na uterni kontrolu a proste tam nechci jit, dokud nebudu vedet, ze prcek je ok, chapete... Ale zas abych to neprosvihla 🙂 Jo a v pondeli budu koncit 13. tyden.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru