Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

petule.h
21. kvě 2008

jojo celkovou, to byli minutky..takže se už nic nestihlo..ani klystýr nic ...jinak Motyčka má svojí praxi v Malešicích a rodí...Já právě na poradně před 2 lety zažila Menšíka a Kolka 🙂

matru
21. kvě 2008

jo holky a určitě doporučuju místo klystýru si koupit Yal gel, je to malá tubička a klystýru do vás nalejou litr vody, takže při kontrakci nic moc ☹

marcet
21. kvě 2008

petule.h.díky.užiju 🙂jenom to počasí by se mohlo trošku umoudřit 😠
No právě,už jsme posílali třetí návrh,tak uvidíme co na to řeknou..tak přece jenom v tom baráku budeme žít do konce svého života a pak něco předělávat,když už bude barák hotový a zařízenej..to se mi určitě nebude chtít,takže radši si počkám ted na návrh který bude stát za to 😀

marcet
21. kvě 2008

matru:Motyčka chodí externě..občas má i nějakou službu,ale rodí svoje pacientky 😉

matru
21. kvě 2008

Marcet ted jsem koukala na počasí a od pátku má být lépe, tak si to krásně užij 🙂 🙂 a hlavně si odpočin 🙂 🙂 🙂

petule.h
21. kvě 2008

no právě motyčka rodí své, já asi půjdu ke Kolkovi 😀 . Jinak Yal mi dá kamarádka sestra s homolky 😀

marcet
21. kvě 2008

matru:děkuju 🙂 🙂 🙂

petule.h
21. kvě 2008

tak nespadni k medvědovi 😀 , hlavně aby vám to vyšlo, krumlov je opravdu krásnej, byla jsem tam těhotná 😀

matru
21. kvě 2008

v Krumlově jsou medvědi?Já vím, že jsou na Konopišti 😀 😀 😀

petule.h
21. kvě 2008

jo jsou tam taky 🙂

marcet
21. kvě 2008

petule.h:nespadnu,neboj 😀 Pokud mi tam třeba nepomůže manžel 😀 😀 😀

petule.h
21. kvě 2008

no tak tobě určitě né, navíc jsou tam mříže 😀 .

marcet
21. kvě 2008

že jo,co by si pak počal,kdyby mě neměl.... 😀 😀 😀

petule.h
21. kvě 2008

no právě 🙂

vladibuba
21. kvě 2008

holky já mám úplně jiný názor na epidurál, já se ho bojím, možná víc než bolestí......musela bych ty bolesti mít nesnesitelné, abych si ho nechala píchnout.....a víte o tom, že Krč je ale jedna z mála nemocnic , kde se za to platí? S těma návštěvama to pravda, neuvědomila jsem si obráceně, že by se mi taky nelíbilo, když bych kojila a přišel tam nějaký jiný tatínek a co víc celé příbuzenstvo 🙂
A co jména? Dejte mi inspiraci........mám pocit, že na holky jich je spousta a na kluky skoro vůbec......

matru
21. kvě 2008

jmen je spousta, taky záleží na příjmení, mně se líbí klasická česká Marek, Tomáš,Jakub a třeba i Oliver 🙂

petule.h
21. kvě 2008

Já mám Tomáše, teď bude Lukáš, ale měla jsem Jakuba a Daniela.Holky Barbora, Adéla, Alice...
Jinak o epi vím,že se platí hlavně v krči pokud ho chceš, tak si ho zaplatíš ,ale ty bolesti jsou pro mě opravdu strašné, ještě že jsem je měla jen asi 2h-fuj 😀 .No pokud by ten císař nedopadl, tak do něj jdu určitě.

MATRU: takže rekapitulace: zajdu nalevo do krče na administrativu a pak naproti na ambulanci pro těhotné a tam se mnou dopíší jen ty zbytky zda kouřím...atd že?

díky, jsem zmatkářka 😉

vladibuba
21. kvě 2008

jak tak čtu padají tady nějaká jména doktorů? Kdo je ten Pa?? 😀
Marcet: ty v Krči pracuješ? Pověz mi, kam si mám jít pro razítko kvůli registraci? Volala jsem tam, tak si mě zapsali a prý mám přijít ještě s průkazkou pro razítko. Nemocnici ale vůbec neznám, je to někde v tom hlavním pavilónu? A myslíš, že když si mě zapsali, už můžu být klidná, že mě vzali? Vůbec mi totiž nedali žádné registrační číslo, to nepřidělují...?
Katchula? ty má termín také v listopadu?? Já taky, až na konci ale 🙂
Peťule: co, že si rodila císařem? Malému se nechtělo za maminkou? 🙂

vladibuba
21. kvě 2008

jo, už mi došlo to PA 😀
a sestřička Marcet je moc hodná jo?? To jsem zvědavá, jestli na ní budu mít štěstí 🙂

petule.h
21. kvě 2008

Pa- porodní asistentka
Pro razítko si zajít musíš určitě, to je vlastně to registrační číslo..jiínak nevím odkud pojedeš? není to v té hlavní budově, ale vchod a pavilon je v kopci, jako když jedeš na kundratice, nebo Libuš....Je to hned pod ikemem a je u toho vchodu hned i zastávka busu.nicméně se tam dá projít i tím areálem zespodu od hlavní budovy, ale je to cca 600m, tak nevím co je pro tebe lepší, dá se zaparkovat i před porodnicí...
Vejdeš do vchodu a hned po pravé straně je okénko a tam jim dáš průkazku a oni si tě najdou v těch papírech jak jsi volala, dají ti tam do průkazky razítko a řeknou ti aby jsi dorazila ve 32 týdná na registraci...to je to ce řeším s matru, pač před 2 lety to šlo všechno ve 36tt a teď už je to ve 32tt a pak zase chodíš ke svému doktorovi do toho 36tt, no tím tě nebudu trápit.Jinak když si tě napsali a budeš mít razítko tak můžeš být klidná, ale samo, řže se může stát i to, že zrovna v den tvého, nebo mého porodu tam bude přeplněno a pošlou tě jinam, ale marcet psala, že se to ještě nestalo, že se to zatím zmáklo, takže bych se tím netrápila.
Jukni na ty stránky www.cfn.cz a najdi si gynekologico-porodnické oddělení a tam najdeš vše ostatní, ale to už jsi četla asi.Máš tam časy kdy pro to razítko, tak aby jsi tam nejela zbytečně
Rodila jsem císařem, přenášela jsem 11 dní a málem mi pak po vyvolávačkách praskla děloha, zkalená voda a špatné ozvy.. 🙂

matru
21. kvě 2008

Petule přesně tak, nejdřív sekretářka, pak do poradny na sepsání 🙂 dostaneš tam i papír na jména, ten přineseš až k porodu a taky seznam věcí co máš mít do porodnice, jako věci,oddací list atd...kdy tam jdeš, zítra?

matru
21. kvě 2008

jee, ted koukám, že jsi 31, takže je jasný, že až příští týden 😀 😀

marcet
21. kvě 2008

vladibuba:viz petula.h...odpověděla ti moc dobře 😉

katchula
21. kvě 2008

Ahoj holky, teda vy jste toho popsaly dneska 🙂 Já už jsem byla dneska v praci, uz je mi dobre, ale nemela jsem cas si to tady vse precist, tak az ted v klidu doma docitam.

vladibuda: ja mam termin hned na zacatku listopadu, zatim 2.11., tak se treba potom potkame v ty poradne 😉 Jinak jsem to mela s registraci stejne jako Ty, nejdriv jsem tam volala a sestricka se mi zapsala a asi za 3 dny jsem si tam jela pro razitko. Petule Ti uz hezky vysvetlila cestu, jestli pojedes z Kacerova autobusem, tak je to asi 3-4 zastavky, zastavka se jmenuje Ustav materstvi. A tam to najdes hned, pac tam nic jinyho neni. Jinak pokud bys sla tim hlavnim vchodem, co vede do toho celeho arealu nemocnice, tak to ti nedoporucuju, je to dost daleko a jeste do kopecku. Vlastne porodnice je jeste o 2 zastavky dal nez ten hlavni vchod. Primo pred tou budovou porodnice hned u zastavky busu je parkoviste. Jo a byla jsem si tam pro to razitko v 8,30 rano, ptala jsem se do telefonu sestricky a rikala, ze od pondeli do ctvrtka si tam muzu dojit mezi pul devatou a jednou hodinou. Na strankach to maji nemaji napsany. jo a stranky jsou www.ftn.cz Petule Ti dala odkaz nekam jinam 😀

Holky, ja jsem teda kazdopadne pro epidural, vim, ze to i svoje stinne stranky, ale ja nejsem zadny hrdina. Bolesti se bojim uz ted... Klystyr pry je v pohode, co jsem tak cetla, tak holky i psaly, ze to pro ne byla uleva. Tak nevim. A co je to presne ten yal gel??

katchula
21. kvě 2008

Marcet, vidim, ze jsi jeste tady. Tak Ti preju krasnou dovolenou, Krumlov je moc hezky, a i v noci je tam kam jit, je tam spousta podniku 😉 No a jak uz tady holky psaly, tak ma byt od patku uz hezky. O vikendu pry az 22 stupnu 🙂

marcet
21. kvě 2008

katchula:díky moooc...no já se už nemůžu dočkat... 😉 jsem natěšená jak malý dítě🙂

kate77
21. kvě 2008

Když jsem byla já pro razítko-hned ve vchodu vpravo u okénka,tak mi řekli,že ve 33tt na administrativu a na stránkách webových je tuším i pozdější termín.Epidurál je velmi individuální-zažila jsem ho,nepomohl☹ a 2 měsíce mě boleli záda,ale předem to nemůže nikdo vědět,za pokus to stojí...
Jídlo bych taky neřešila..nejdůležitejší je mimi🙂...

zuza56
21. kvě 2008

Matru já už si nepamatuju jak se jmenovala,pamatuju si že byla hubená,dlouhovlasá a tmavovlasá.A k doktorkám Vacková a Vies....(složité příjmení na zapamatování) 😅 taky jen samou chválu 😀 😀

katchula
21. kvě 2008

Holky, kdyz nejsem vdana, nevite co budu potrebovat za papiry, aby byl pritel zapsany jako otec?

kate77 no prave, ze kazdy to ma jinak, takze se to neda rict obecne jestli doporucit nebo nedoporucit - myslim ten epidural. Ja doufam, ze me zabere, vlastne na to dost spoleham, jinak mam z porodu docela strach. Ted je jeste brzy, ale az budu mit pred terminem, tak to budu asi vyklepana 😒

Jmena - ja mam opacny problem nez vladibuba, me se zase nelibi skoro zadna holcici jmena. A kdyz se mi nejaka libi, tak uz je maji deti nasich znamych nebo kamaradek. Me se libila vzdycky Adela, Anna a tak, ale ty maji prave znamy. Jinak pro kluka se mi libi hodne jmen, ale uz jsme rozhodnuty na 99% pro Stepana. Obecne bych teda nerada jmeno, kterych je fakt hodne, takze Jakub se mi sice libi moc, ale nedala bych ho. Kamoska ma Kubu a rikala, ze kdyz jsou na piskovisti je to tam samy Kuba. Me se libi holcici jmena i takovy ty trochu zvlastni, treba Viktorka nebo Jozefina, pak jeste Ester, ale pritel je zasadne proti, tak mam smulu 😀

zuzavlc
21. kvě 2008

Ahoj, mohl byste někdo vnést - nejlépe Marcet, když tam pracuje - jasno do té administrativy??? Já jsem byla na té prvotní registraci, na stránkách dále je že na to sepsání porodopisu apod. se dostavit mezi 34. a 36. týdnem. Moje kamarádka co rodila v dubnu tam šla až ve 36t.,já se tam chystám ve 35.t. Tak teď nevím,někdo uvádíte 32. Je to teda jedno nebo jak to je?

A Petu, jak si psala že čekáš ještě na výsledky na protilátky,tak kolikrát se to během těhotenství dělá? Mně to dělali zatím dvakrát, další poradnu mám až v tom 35tt, ale to mi krev vezmou ale výsledky mít v průkazce nebudu, nebudou to tedy u té registrace chtít, volala si tam? Už jsem z toho jelen ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru