Porodnice Krnov. Máte zkušenost?

smardik
12. kvě 2008

Maminky jaké máte zkušeností z porodnicí v Krnově? Zatím jsem na ni četla jen samé pozitiva a chtěla bych jít do ní rodit tak se ptám 🙂

ivicek1
16. bře 2012

@slucky Ještě se chci zeptat,psala jsi,že jsi byla z přístupu nadšená,mohu se zeptat,co je tedy pro Tebe důležité,jaké máš priority u porodu ?Pač jak jsem se dívala na ty stránky,tak mě to celkem zklamalo,uvádějí porod vedený porodníkem a nemožnost rozhodnout o nastřižení hráze 😒 ,čemuž bych se tedy ráda vyhla 😝

slucky
16. bře 2012

@ivicek1 tak napiš hlavní sestře dotaz, určitě ti odpoví, provázela to ona...

slucky
9. čer 2012

@ivicek1 já mám požadavek na přirozený porod, tzn. neurychlovaný ničím, žádná analgetika a co nejmenší zásah zdravotníků (samozřejmě, pokud bude vše probíhat fyziologicky)
V Krnově se rodí jen s por.astistentkou, lékař tě jen přijímá a pak přijde zkontrolovat, většinou od dveří
Nástřih dělají jen v nejnutnějších případech, dokonce nám říkala i statistiku...
A jinak si tam můžeš zvolit polohu i v druhé době porodní, pokud chceš.
Velice vítají porodní plán a snaží se ho do puntíku respektovat a většinou pro ně není nic problém.
Já třeba chci, aby na něj nesahali (jen po dotepání přestřihli pupečník a zkontrolovali na mém břiše jeho funkce)...

Za 3 týdny popíšu reálnou zkušenost 🙂

discreet
22. črc 2012

@slucky Tak to dopadlo? Četla jsem ve tvých statusech, žes měla jít na indukci 😒 Bylo vše podle tvých představ?

slucky
22. črc 2012

@discreet ahoj, tak porod dopadl uplne jinak nez jsme planovali...indukce nebyla treba, zacal sam 4 hod pred indukci...nicmene jsem rodila 36hod...nejprve respektovali muj pozadavek na prirozeny porod...ale neotvirala jsem se...po 24hod porad 2 cm...takze jsem si nechala zavest tabletu, nic...oxytocin...trosku zabral...na 6cm...ale za dalsich nekolik hodin zadny pokrok...kontrakce porad silne pravidelne po 5min, od zacatku....voda odtekala sama volne postupne...
No tak pak uz mi dali nejaky dryjak at se ty cesty otevrou...a zatahne branka...do pul hod to pak zacalo tlacit na konecnik...ale spadly ozvy a museli ho tahat vakuum extraktorem- zvon na hlavicku...byl omotany pupecnikem kolem telicka a krcku, takze dr. rikal ze bych ho sama stejne nevytlacila
Bonding probehl. S porodnici mam jen ty nej zkusenosti. Vsichni hrozne mili, porad nekdo chodi se ptat zda neco nepotrebuji jak z gynekol. oddeleni tak z novorozeneckeho. Meli jsme nadstandart, nadherny a partner tam byl po celou dobu se mnou, internetove pripojeni, strava mi chutnala. Na vizitu se chodi s miminkem na sesternu. Nas chlapecek nebyl ani chvilku sam. A celkove jsme platili za 4 dny 3000kc
Rodila bych klidne pristi tyden a jedine tam

discreet
23. črc 2012

@slucky Ježinkote, tak to sis užila, no doufám, že jste oba v pořádku - uff úplně mě mrazí, když to čtu! A kdo tě rodil??
Jinak super, že jsi spokojená, ja bych taky neměnila! 😉

vafle
23. črc 2012

tak já rodila hodně podobně jako @slucky včetně 36 hod 🙂 a konce produ vexem.....akorát u nás byla diagnóza absolutně krátký pupečník malý se musel utrhnout i s placentou jinak by nevylezl v poslední chvíli zvažovali i císaře ale nakonec se teda narodil ale přidušený s krvácení pod okostici....tudíž žádný bonding a potkali jsme se až po 4 hodinách....a na pokoj jsem malého dostala za 19 hodin. Z dalšího porodu strach nemám ale kde budu rodit to teda nevím. V každé jiné porodnici bych už měla dávno císařský řez ale tady ve snaze vyhovět mému přání přirozeného porodu došlo k ohrožení života mého dítěte. Zdá se mi že jim chybí hranice kdy to nechat a kdy zasáhnout ve snaze vyhovět maminkám. Pak jsou všichni moc spokojení s přirozeným porodem a nebo podávají žaloby za poškození/úmrtí dítěte.
U nás díky Bohu nakonec v pořádku ale do dvou měsíců nebylo jasné zda naše dítě bude mluvit a chodit....

discreet
23. črc 2012

@vafle No, tak to je taky hustý... to jste si užili 😖 No, to už si spíš nakousla téma - přirozené porody... ono je to asi těžký, máš pravdu, právě že se snaží vyhovět a proto se jim tam sjíždí maminky z širokého okolí... tak asi je pak těžký mamince, která nechce jediný zásah, vnutit císaře...
Já nechtěla nic, nevěděla jsem do čeho jdu... a nakonec bez koplikací, dalo by se říct přirozený porod 😉 Takže u mě opravdu spokojenost!

slucky
23. črc 2012

tak já jsem zdravotník a přímo jsem si do por.plánu napsala, že jsem přístupná medikacím, pokud to bude nutné...a taky jsem měla, tabletu, oxytocin atd.
mně císařský řez už udělat nemohli, protože byl sestoupen v por.cestách a to si myslím, že byl i tvůj případ @vafle
Určitě žádný lékař nebude riskovat život pacienta, kvůli tomu aby mu vyhověl..to je proti hypokra.přísaze. A můžu říct, že všichni lékaři tam jsou velice solidní, vzdělaní.

@discreet já svůj porod hodnotím velice pozitivně, ikdyž neprobíhal ideálně podle mých představ, něco se prostě naplánovat nedá.
Rodil mně převážně dr. Stejskal a por. asist.Věrka...pak mi ještě laktaci zachránila p. Libuše Olšinová
ale celý kolektiv tam pracuje jako úžasný celek, nedá se říct že by někdo byl super a někdo protivný to se mi moc líbilo...a taky mi nikdo neřekl paušálně maminko 🙂

cirrusa
15. únor 2013

obnovuji diskuzi, máte , prosím, někdo reference z poslední doby? Díky

discreet
15. únor 2013

@cirrusa Řekla bych vše při starým 😉 doktoři i sestřičky... v květnu podám info 😉

cirrusa
15. únor 2013

@discreet no super, takže zatím pořád jedna z nejlepších porodnic na Moravě 🙂 Budu očekávat info a ty se zatím drž 🙂

cirrusa
28. kvě 2013

@discreet jéé, koukám, že už 😵 😵 velká gratulace

discreet
30. kvě 2013

Takže konečně přidávám slíbený čerstvý zážitek z Krnova 😉
Nakonec jsem se s dr. Vlkem domluvila na vyvolání, protože Filípkovi se ven jaksi nechtělo, dal mi vybrat, takže den po termínu. V 7 ráno nástup na příjem, o půl 8 mi zavedl tabletu. Slabší kontrakce přišli hned, silnější kolem 10.40 a 12.17 byl na světě. Byla to rychlovka a pohodička. Od začátku se nám věnovala jedna PA, chodila se ptát, natáčet ozvy, pořád byla poblíž. Dr. přišel až kolem 12hod píchnout vodu.
Pak nás nechali 2hoďky na sále o samotě i s miminkem, jen ho dr. vyšetřila a až pak ho měřili vážili.
Pokoje a strava při starým, postel jsem po 2 nocích proklínala 😀
Jsou tam 2 nové mladé doktorky, snad mladší jak já 😀

Jediné co mi trochu pokazilo jinak opět výborný dojem, bylo kojení a přístup sestřiček na novorozeneckým... Možná se spoléhali na to, že jsem druhorodička, celé 3 dny si nás nikdo, co se kojení týkalo, nevšímal a až, když nás chtěli propustit, zjistili, že Fífa nepřibírá a blbě kojíme 😢 Takže následovalo celodenní vážení před a po kojení, to se konečně začly sestřičky starat, i když některé velmi "ochotně" 😒 Ale jak říkám, možná jsem měla jen smůlu na směnu sester, nebo blbá náhoda nevím... Každopádně den po propuštění jsme šli k laktační poradkyni a ta rovnou řekla, že to bez kloboučků nepůjde (i první dítě bylo s kloboučkama) a v porodnici se o to ani nikdo nepokusil, nesnažil...

cirrusa
3. čer 2013

@discreet děkuji (děkujeme) za refrence, je fajn vědět nač se případně zaměřit 🙂

cirrusa
23. črc 2013

Holky, nebyl teď někd na prohlídce porodnice? Vím, že byla jedna včera, nějak jsem to propásla. Měla bych pár otázeček 🙂

discreet
23. črc 2013

@cirrusa Zkus hodit otázky a třeba budeme vědět odpovědi;) Já osobně na prohlídce nebyla,ale mám spoustu kámošek,co ano;)

cirrusa
23. črc 2013

@discreet jak je to teď s porodem do vody? Zajímá mě vytíženost toho porodního pokoje s vanou, jak probíhá v Krnově bonding po porodu do vody a zda považují klystýr za nutný u porodu u vody. A také jak je to teď s celkovou vytížeností Krnova - z nepodložených zdrojů jsem slyšela, že není tak lehké už dostat nadstand. pokoj a že už byly i případy (víceméně teď četnějšího charakteru) plné obsazenosti porodnice.

paaavca
12. zář 2013

Holky, pracuje ještě v porodnici doktor Vančo? V prvním těhotenství mě jednou vyšetřoval, nic příjemného a představa, že ho mám u porodu mě docela děsí.... ale už je to skoro tři roky. Dívala jsem se na personál porodnice na stránkách nemocnice, ale ten asi není moc aktuální. A prý tam jsou teď nějaké dvě mladé doktorky....

tesinka1
12. zář 2013

Ahoj, tak já jsem rodila v Krnově v roce 2009 a byla jsem spokojená se vším. Měla jsem PA Šárku a na šití přišel Mudr. Studený, ten byl teda fakt studený a nijak se semnou nepáral, ehm, jinak porod proběhl úplně hladce a bez problémů. PA mi moc pomáhala a radila, malou mi pak na bříško - bonding, změřili, zvážili a pak jsme si společně s přítelem užili 2 hoďky na sále o samotě, paráda.Na novorozeneckém oddělení jsem byla na nadstartním pokoji a to bylo taky dobré, až na to, že jsem si neměla s kým popovídat, kromě setřiček, ketré mě chodily kontrolovat a ptát se, jestli něco nepotřebuji. Péče skvělá. Teď čekám své druhé a určitě půjdu zase do této porodnice a nedám na některé špatné názory, které o porodnici kolují 🙂

discreet
13. zář 2013

@paaavca Vanco tam stále je. V červnu krapet zadrbal kamarádce porod a skončili u kleští ☹ A dvě mladé doktorky jsou tam taky,u porodu jsem je neměla,ale pak na vizity byly super 😉

paaavca
13. zář 2013

@discreet Teda, tak teď se ho děsím ještě víc 😒 Bavila jsem se dneska se sestřičkou u svojí doktorky a prý tam už bývá jen občas, tak snad na nás zrovna nevyjde 😅 Asi bych zas nejradši byla za primáře Studeného, my jsme si s ním s manželem docela rozuměli, nějak mi nepřišlo, že by byl tak studený, jak tady čtu 🙂

discreet
15. zář 2013

@paaavca neboj 😀 ,když je vše ok,dr. u porodu ani není. Neměla jsem ho ani u jednoho,došli vždy až na šití 😉 U druhého teda i na prasknutí vody...

discreet
2. pro 2013

@paaavca Tak jak to nakonec dopadlo? A gratuluji ke chlapečkovi 😉

paaavca
2. pro 2013

@discreet Akutní císař, malý měl pupeční šňůru kolem krku, operoval mě primář Studený, takže obě naše děti přivedl na svět on 🙂 Děkuji z gratulaci 🙂

discreet
2. pro 2013

@paaavca Tak hlavně, že to dobře dopadlo! 🙂

rituska88
10. pro 2013

Holky, kdo jste rodily v Krnově, měla bych několik otázek. Zajímalo by mě, jestli jste si psaly nějaký porodní plán, případně jakou měl formu (je na to nějaký formulář?). Kolik má oddělení lůžek (zhruba) a kolik je nadstandardních pokojů? Když budu chtít nadstandard, musím si to domluvit předem? Další věc - otec u porodu - platí se něco? Může tam pak zůstat nějakou dobu se mnou nebo ho hned pošlou domů? Případně na nadstandardu může být s rodičkou i otec dítěte? Kolik se za ten pokoj platí? Jinak poslední dobou jsem na Krnovskou pordnici slyšela samé špatné věci - řekněte, že to není pravda, že k vám hnusní nebyli...nechce se mi věřit, že by někumu schválně zmrvili porod nebo zlomili dítěti ruku nebo že jsou všichni strašně arogantní a hnusní... Díky moc 🙂

cirrusa
30. pro 2013

@rituska88 Takže za mě: Kolik má oddělení lůžek nevím )asi se to dá vyčíst na stránkách), nadstandart jsem si dopředu nedomlouvala, dostala jsem ho. Myslím, že v tu chvíli byly všechny plné, ležela jsem na nadstandartu na gynekologickém (stejné patro, sdílí pokoje). U obou porodů byl manžel se mnou, u prvního (nepostupujícího, bylo jasně vidět, že to bude trvat déle) nabídli manželovi ubytovnu (nejsme místní) s tím, že zavolají až bude vše připraveno na porod. Manžel odmítl, plně přání akceptovali. Co se týče špatných věcí, nevím, já o tom neslyšela. Naopak, já sama jela z Ostravy do Krnova, je to skvělá porodnice. Protivní? To taky ne, ale víš jak to je, můžeš narazit na blbce kdekoliv.Hodně štěstí při výběru porodnice.

rituska88
30. pro 2013

@cirrusa Díky moc! Tak to je super s tou ubytovnou, my to taky máme celkem daleko (40 km) a jet případně zpátky a pak se vracet by asi nemělo cenu. I když teda spíš počítám s tím, že tam bude chtít být celou dobu se mnou, ale kdoví na jak dlouho to bude a třeba by mu to mohlo přijít vhod. Jinak jedna holčina co znám tam sice nerodila, ale byl tam někdo z její rodiny a ona má proti Krnovu tolik řečí, že už nevím co si mám myslet - prej jsou tam všichni hnusní a arogantní, prostředí hnusné, od někoho se prý doslechla, že tam dítěti při porodu zlomili ruku nebo porod vyloženě zpackali (podle ní snad schválně) - přijde mi to přitažené za vlasy - osobní zkušenost nemá žádnou a celkem pochybuju, že by se tam takhle nelidsky chovali, spíš naopak co tu vidím, tak většina maminek porodnici chválí. Jinak jasně, že všechno je o lidech a o tom, jak si sednou. Já např. chodím na gyndu k MUDr. Vlkovi - většina holek o něm mluví jak je strašný a necitlivý, arogantní atd., ale osobně na něho opravdu nemůžu říct nic špatného, ke mně se zatím vždycky choval slušně a mile, jediné co bych mu mohla možná vytknout je to, že toho nikdy moc nenamluvil a proto jsem se občas cítila nejistě, jestli je všechno úplně v pořádku. Třeba má někdy dny kdy je nepříjemný, ale díky Bohu jsem se asi do toho dne zatím netrefila 🙂

cirrusa
31. pro 2013

@rituska88 já nzrovna na Vlka nedám dopustit. Přišl mě zkontrolovat po porodu a měla jsem na něj štěstí celou dobu co jsem tam ležela a mi padl do oka. je tedy pravdou, že já nejsem moc na ty kecací doktory. Samozřejmě nevím jakou zkušenost má ta slečna, ale Krnov beru jako porodnici s většinou empatických a lidksých lékařů (a vlastně celého personálu). Po porodu mi přišla jedna ze sester vzít krev, zmínila se, že se její dcera narodila přesně ve stejný den jako můj syn, ale pře 30ti léty a už jsme vykecávaly dobrou půl hodinu. Co se týče arogance, tak tam bych taky nesouhlasila. Když přišla velká vizita, zrovna jsem kojila. Primář se mi omluvil, všichni doktoři sklopili oči a domlouvali se o mě šeptem (ale tak ž jsem to zároveň slyšela), aby mě a miminko nerušili. Když se stavila podívat laktační poradkyně jak mi jde kojení, tak řádné drápání za prso, když mi chtěla něco ukázat. Pěkně se zeptala, zda může a pak teprve ukázala.
Zpackané porody - no všude se něco najde. Dcera si z prvního porodu v Krnově přivezla zlomenou klíční kost. Ale byla to daň za to, že je živá a zdravá - po delším produ přestala nad ránem sestupovat, ale byla už nízko na císaře. Primář ji vytáhl VEXem hodně přidušenou, s pupečníkem kolek krku a přes ramena. Šlo to rychle, takže se nalomila klíční kost, ale já jsem za to neskutečně vděčná, už tak byla celá promodralá, měla jsem strach z postižení mozku vlivem nedostatku kyslíku. Ale je zdravá a chytrá jak veverka!🙂 Já osobně nedám na Krnov dopustit, něco málo jsem o nich i napsala ve svém popisu porodu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru