Porodnice Krnov. Máte zkušenost?

smardik
12. kvě 2008

Maminky jaké máte zkušeností z porodnicí v Krnově? Zatím jsem na ni četla jen samé pozitiva a chtěla bych jít do ní rodit tak se ptám 🙂

parybka
9. čer 2010

Já tedy do Krnova chtěla, ale kontrakce přišly tak rychle, že jsem to přehodnotila aspon na fakultku, ale nedojeli jsme ani tam. Resp. jsme vůbec nevyjeli, malá se narodila v autě před barákem 😅 Takže porod bomba, super, hlavně ten klid potom doma. Nedá se srovnat s žádnou porodnicí.

hupcza
14. čer 2010

strou: tak vzhledem k tvým odsuzujícím příspěvkům stran kojících mamin na veřejnosti a vyzdvihování um, stran šátkování atd. mě moc nepřekvapuje, že tě krnov nenadchnul 😉

hupcza
14. čer 2010

@parybka: no já se po roce akousku chystám opět do krnova a dula už začala spřádta plány "co když nedojedeme" - je to přece jen 70 km ....no co - však je diplomovaná pa, že 😀

izzalyn
30. čer 2010

@smardik Ahoj ja tam rodila v loni na podzim byla jsem taky poprve taky jsem četla same pozitiva měla jsem obavy ale personal uplně super a doktoři taky sestřičky z dětske byli take super nebot polovinu jich znam z Bruntalu kde jsem rodila dvakrat . Z ,me stranky kdyby jsem měla rodit znova tak jedině v Krnově .

bocinka
17. zář 2010

@izzalyn já taky jedině v Krnově... 😉

@strouzek no, já nevím... já měla mlíka dost... ale bradavky špatný, malá se nepřisávala, zhubla půl kila... byla jsem zoufalá tak, že se mi přestalo spouštět mlíko, a když přišla sestřička, tak se mě na férovku zeptala, jestli chci kojit... že mě nutit nebudou... samo, že jsem chtěla... ale ptaly se mě asi tři sestry, když mě mordovaly, že pokud nechci kojit je to moje věc a nebudou mě trápit... toť moje zkušenost... takže si nemyslím, že by mě někdo nutil, nebo odsuzoval, protože mi to nešlo... 😉

petkula
4. říj 2010

chtěla bych se zeptat těch, co rodily v Krnově, jestli jste si mohly při porodu zvolit polohu po celou dobu porodu. Rodila jsem totiž v Opavě a tam to nešlo - i když se na svých stránkách chlubí, že si rodička může zvolit polohu - jenže neuvedli, že pouze v 1. době porodní ☹ Takže příští porod bych chtěla asi trochu jinak...

pajulinkka
4. říj 2010

@petkula dneska jsem se byla kouknout na porodní sály a zrovna vrchní sestra říkala že si můžeš vybrat, ale že to stejně skončí tak že jdeš na křeslo ;)

petkula
5. říj 2010

aha, to je blbé a nevíš proč? a kdy? Díky, Petra

pajulinkka
5. říj 2010

@petkula protože to různýma polohama nejde třeba na boku a ty tlačíš a prej e ještě více vysiluješ ;), že pak sama stejně usoudíš že to bude nejlepší v leže ;) Mno ale jako jinak by ti měli vyhovět ve všem ;) a kdy aji vté 3. době porodní kdy teda fakt už tlačíš ;) prý jsou všichni sdílní s tvým přáním atd

petkula
5. říj 2010

no, mně jde právě jen o tu polohu - nejlépe vkleče. Žádná jiná přání nemám 🙂 na boku bych ani tlačit nechtěla - myslím, že by to nebylo moc pohodlné. V Opavě jsem seděla na porodní stoličce a říkala jsem si, že to bude fajn, když mě na ní nechají ale bohužel - nenechali...Nakonec jsem rodila vleže a šlo to hodně ztěžka.

discreet
11. říj 2010

Musím Krnovu udělit velké plus, můj první porod a jsem naprosto spokojená, s přístupem, s péčí, se vším (teda kromě jídla, ale to je nepodstatné 😉 ) Měla jsem hrůzu z pana primáře, ale nakonec mě i šil a na dalších vizitách jsem si na něho zvykla, takže super 😉

tali28
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
delfi
16. lis 2010

Ahoj holky chtěla bych se zeptat těch co v krnově rodily, jak tam ten porod skutečně probíhá. Na netu a v jejich info materiálech slibují hory doly (jako většina porodnic) a pak většinou je to skutek utek.... 1. jsem rodila ve vrchlabí a byla jsem max. spokojená - opravdu přirozený porod, bez zásahů (ty mi ani naštěstí nebyly nabízeny, protože při samotným porodu bych odsouhlasila všechno a pak bych hořce litovala) tj. nepíchali vodu, nepodávali oxytocin či jiný urychlováky, nenastřihávali mě, měla jsem 100% volný pohyb, monitory nebyly, jen mě PA přikládala takový "mobilní" přístroj na břicho, takže žádný dlouhý hodiny ležení na monitoru, většinu času jsem strávila ve vaně, kam jsem pak i porodila. celou dobu jsem byla na norm. pokoji s manželskou postelí a ne s porodním lůžkem, po porodu malýho automaticky nemyli apod. Poskytuje toto všechno reálně i krnov, resp. je to tam běžná praxe? Do vrchlabí je to kvůli malýmu bohužel nereálný, takže sháním porodnici podobného ražení buď v Praze (což je vyloučeno) nebo pak Krnov.

discreet
16. lis 2010

@delfi Řekla bych, že to tak opravdu funguje... Co vím, tak opravdu přirozený porod odtud v Krnově měla @hupcza... Já jsem porodní plán neměla, bo jsem neveděla, do čeho jdu, ale vodu mi nepíchli, i když jsem byla na 7cm, tak nic a odtekla mi až jsem byla na 10cm, asi ve sprše... oxytocin jsem taky nedostala, nástřih teda byl, ale měla jsem velký mimi, volný pohyb taky a monitor jen sem tam, ale kdyby ses domluvila, tak ti vyjdou vstříct, PA jsou super, fakt! Je to tam takový malý komorní... a vanu mají taky...
Z vyprávění jsem znala, že ti dají u porodu kapačku a tak, tak jsem pořád čekala, kdy to přijde a ono nic, prostě tomu nechali volný průběh 😉
Jinak rodila jsem v týdnu, kdy měli denně tak 7 porodů, jen v tu noc (přijeli jsme ve 21hod a Radeček se narodil 1.35) rodili 4 ženský, takže sály plné, chodili jsme po chodbě a tak... no prostě bojové podmínky a i přesto všechno, jsme dostali perfektní péči a všichni byli vstřícní... Takže já určitě doporučuji!!!

delfi
18. lis 2010

@discreet dík za info, z těch informací tady jsem právě byla poněkud zmatená, že to tak "přirozeně" nevypadalo. ale jsem ráda, že jejich standart je opravdu porod bez zásahů, a to i bez porodního plánu. 😉 jinak gratuluju k miminku 🙂

discreet
18. lis 2010

@delfi Nemáš zač a děkuji!

ahavka
17. led 2011

ahoj, rodili jste někdo v poslední době v Krnově císařem? Jsou tam nějaké změny, co je nový primář? Já tam rodila naposledy pů.sekcí ještě za primáře Vanča.

ivicek1
27. led 2011

Ahojky holky,máte někdo info,jak je to teď s porody v Krnově? Slyšela jsem,že se má Opavská a Krnovská porodnice slučovat? Nebo jak je to ? Díky Iva 🙂

daisy14
8. únor 2011

@ivicek1 Taky by mě to zajímalo, už kvůli tomu abych věděla, kde mám jet rodit ☹ . Prý bude porodnice jen v jedné nemocnici, ale bohužel zatím jsem se nikde nedočetla kde. Ani v nemocnici mi do telefonu žádné info neřekli. Ale budu to zkoušet dál, tak až něco zjistím, napíšu. 🙂

ivicek1
8. únor 2011

@daisy14 Ahojky ,no také jsem to tak slyšela,tak snad se to vyjasní 🙂. To budu moc ráda,jsi hodná. 😉
Jinak jsem koukla a Tvé miminko se má narodit na mé narozeniny 😀 . pa Iva

ivicek1
23. led 2012

Maminky je tu některá s čerstvou zkušeností z porodn.v Krnově,prosím? 🙂

verusa.j
8. únor 2012

@ivicek1 - ahoj já budu rodit v Krnově, termín mám na konci března, tak ti pak kdyžtak napíšu, jaké to bylo

ivicek1
9. únor 2012

@verusa.j Ahojky Verus,super,to bych byla moc ráda 🙂
A už jsi byla Krnov.porodnici "okouknout" 😀 ? My se tam s mužem chystáme,tak jsme zvědavá 😉 . Mě jde hlavně o to,abych si mohla zvolit polohu při porodu,možnost odmítnout nástřih,tedy celkově o vstřícnost personálu 🙂 Ty máš nějaké konkr.požadavky? 😀 😉

slucky
6. bře 2012

Ahoj, tak já na porodku slyšela jen samou chválu a včera jsem tam byla na exkurzi a přijela totálně nadšená, shrnutí: tvoje přání je jim rozkazem (pokud samozřejmě nejsou komplikace)...vážně o ní uvažuji, pojedu z Ostravy...ten přístup personálu, kde jsem si konečně připadala, že neotravuji, je pro mne to nejdůležitější.
Budu ráda za čerstvé osobní zkušenosti. Já mám pouze zkušenosti dul a PA, co doprovází k porodu

verusa.j
15. bře 2012

@ivicek1 - ahojík, promiŇ, že odpovídám až teď, chodila jsem tam na předporodní kurzy, moc se mi to líbilo, dozvěděla jsem se spoustu věcí, s manželem jsme byli na sále apod. Pokud nejsou komplikace myslím, že ti vyjdou vstříc ve všem, ale PA říkala, že když se něco pokazí, tak pak už to záleží na doktorovi. Já si napsala porodní plán, pro mě je nejdůležitější ten Bonding a zkusit první dobu porodní ve vaně. každým dnem tam nastoupím 🙂 doufám teda, tak pak napíšu

ivicek1
15. bře 2012

@verusa.j Ahojky,super,tak to ráda slyším 🙂
Určitě dej vědět,jak to proběhlo,budu se těšit 😉

ivicek1
15. bře 2012

@slucky Ahojky ,také ráda slyším Tvou chválu 😀
Prosím a který dník bývají ty exkurze? 😉

slucky
15. bře 2012

@ivicek1 ahoj, no oni to mají vypsáno na webovkách- sdruzene zdravotnické zařízení Krnov se to jmenuje. Ale určitě, pokud se ozveš vrchní sestře, tak ti dá i jiný individuální termín

ivicek1
15. bře 2012

@slucky Aha,takže to není stabilně jeden dník v týdnu třeba? Tak já kouknu 😉 díííky

ivicek1
16. bře 2012

@slucky Ahojky,dívala jsem se,ale nemohu to nikde dohledat,kdy bývají ty inform.schůzky 😨 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru