Porodnice Krnov. Máte zkušenost?

smardik
12. kvě 2008

Maminky jaké máte zkušeností z porodnicí v Krnově? Zatím jsem na ni četla jen samé pozitiva a chtěla bych jít do ní rodit tak se ptám 🙂

hupcza
13. kvě 2009

marci: košile dávají, vložky jsem dostala na celý pobyt (ale používala jsem i svoje - dávali takové menší a ty se musely dát dvě, moje stačila jedna)

cirrusa
13. kvě 2009

Hupcza už mi vše popsala, ale klidně napiš i ty co ti řekli, další názor navíc je dobrý 😉

misa1982
21. kvě 2009

Ahoj holky ja mam sice jeste na porod cas ale chci se zeptat co si mam vsechno vzit sebou do porodnice do Krnovske....budu rodit az v rijnu ale chci mit nejaky seznam,i kdyz ja mam planovany cisarsky rez dekuju za odpoved.

cirrusa
23. kvě 2009

Miso, zkus napsat Marcelepetrikove, výše psala,že se tam půjde na porod domluvit, tak třeba dá aktuální info 🙂

pismenko
24. kvě 2009

Ahoj holky, úplnou náhodičkou jsem zjistila, že je tady téma o Krnovské porodnici 🙂 🙂 mě se tam narodila naše holčička 17.1.09 a s porodnicí jsem byla velmi spokojená.Když samozřejmě pominu, že mi porod museli vyvolávat a rodila jsem přes 30hodin 🙄 🙄 😅 Rodil mě pan doktor Havlík a je to velmi charismatický příjemný člověk.Měla jsem to štěstí, že jsem ho znala už z dřívější doby, protože mi prováděl NT screening a UZ ve 20tt a 30tt. ostatní personál je taky skvělý, všechny PA jsou příjemné a usměvavé a hlavně ochotné Vám pomoci.Byla jsem na normální pokoji(byl to dvou lůžkový a jsou tam ještě myslím 3lůžkové). Košile tam dávají, vložky mi dali taky a i nějáké plenky pro mimčo. Kdyby jste se chtěly ještě na něco zeptat, tak pokud budu vědět, tak písnu 😉

lenkicka
24. kvě 2009

Ahoj holky, 🙂
už je to půl roku, co jsem rodila v Krnově 🙂 , ale mohu ji jen doporučit a další mimi budu rodit určitě taky tam. 🙂 🙂
Jsem z Ostravy, ale toužila jsem po přirozeném způsobu, bez chemických zásahů novodobé medicíny, a to jsem věděla, že se mi v Ostravě jen ztěží splní. Navíc se mi v Krnově spnil velký sen...porod do vody. 😀
Bylo to něco nádherného. Líbila se mi u toho ta intimita...byla u mě jen porodní asistentka, manžel a moje dula..tu jsem tam měla pro svůj vnitřní klid, připravovala mě v předporodním kurzu. Právě na její zkušenost jsem se při rozhodování spoléhala. Porodník (Mudr. primář Otto Vančo) a pediatr byli ve vedlejší mísmosti a pravidelně nás chodili kontrolovat a přihlíželi z dáli...takže tam byli a přitom nebyli 🙂 ...prostě soukromí.
Je pravdou, že jsem přenášela skoro 14 dní, tak mě vyvolávali...což se mi trošku nelíbilo...ale to byl jediný zásah...vše ostatní probíhalo zcela přirozeně...ani epidurál, ani oxitocin...jen teplá voda....v první době ve sprše, ve druhé době VANA...a bylo to super...asi mi to nebudete věřit, ale vůbec to nebolí...jen cítíte tlak, jak přichází kontrakce, ale žádná bolest. Už když jsem do vany vlezla, hned se mi ulevilo...a za hodinku si malý vyplaval na svět...a ani nezaplakal, jen si pobrukoval...prostě žádný stres z porodu. (Celkem jsem rodila 6 hodin od první kontrakce...fakt rychlovka). Ve třetí době už mi pomohli na polohovací křeslo a zašili (měla jsem jen 2 stehy) a tam jsem si v klidu a přítmí poležela hodinku i s malým, kterého mi mezitím přinesli a přiložili k prsu. Prostě vše, co jsem měla napsáno v porodním plánu, a žádný stres a shon. I po porodě vše super....sestřičky se mě chodily ptát, jestli něco nepotřebuju...prostě žádná stížnost!!! Když měl jednu moc malý problémy s prdíky,tak jsem jim ho donesla. Vzaly si ho a postaraly se mi o něj a já se pár hodin vyspala. Vrátily mi ho zas usměvavého 🙂 🙂 🙂
Mrzí mě ty příběhy, které jsem tady četla. Ale chtěla bych dodat, že ani já jsem nebyla VIP. Prostě normální prvorodička. 😉
Když shrnu porod do vody: pro ty z vás, které se rády nakládáte na hodinku do teplé vany a nemáte v těhotenství komplikace, běžte rodit do vany. (Nejsem doktor, ale to byly podmínky pro porod do vany pana primáře, když jsem mu vyjádřila své přání) 🙂 😉 🙂

Pokud se,holky, budete chtít zeptat ještě na nějaké detaily, tak klidně, ráda odpovím.

PS: fakt to jídlo nebyl žádný grand hotel...ale zas tak hrozné to nebylo...a nadýmavé věci jsme prostě nejedly 😎

cirrusa
26. kvě 2009

Lenki, to je nádherná zkušenost, mám stejné představy o porodu, tak doufám, že na den rok po tobě v Krnově se nám narodí Tomášek stejně nekopmlikovaně. 🙂

marcelapetrikova
1. čer 2009

tak jsem dnes dostala seznam co si vzít sebou do porodnice a tak to přepíšu za chyby se omlovám psala jsem to rychle 😀

doklady: občanka kartička pojištovny oddací list svobodná maminka rodný list a prohlášení o otcovství z matriky +dotazník o jmenu dítěte

hygiena: kartáček pasta sprcháč 2-3 ručníky toal.papír vložky a ostatní kosmetiku dle tvé volby

noční košile jsou v porodnici k dispozici ale je možno si vzít 2-.3 vlasní s velkým výstřihem kvuli kojení, teplé ponožky a přezuvky a může být i obuv do sprchy ale jsou tam čisté sprchy tak nemusí být ,kalhotky nejlépe starší a několik párů ale jsou dobré i ty sítové z lékárny ale není nutné já beru ty starší z domu dále neperlivou vodu, čaj pro kojící matky, bepanthen na bradavky, yal pokud nechceš klystýr a itisan na promazávání stehů po poranění hráze

pro mimčo: pleny 50 ks jednorázové 3-5 látkových plen a oblečení na cestu domů jinak higienu pro mimi maj ale můžeš si vzít vlastní, já beru krém na dupu a ubrousky at nemusím pokaždém káknutí umívat dupu

jinak za tatku u porodu 300 kč a tatka sebou sváču papuče a foták

cirrusa
2. čer 2009

Marcel, říkali kolik těch vložek a jestli dávaj i nějaké své? 🙂

marcelapetrikova
29. črc 2009

davali mi jak mi prdli vodu svoje až do porodu a pak po porodu jak jsem šla ze sálu a pak už svoje měla jsem 4 balíky a jěště sem si vezla 2 balíky domů 😉

lenkicka
1. srp 2009

Ahoj holky...měla jsem 2 balíky vložek z lékárny a stačily mi až domů, 1 balík Newborn pampersek taky bohatě stačil a síťované kalhotky jsou super v tom, že se dají rychle přečfáchnout a za 2 hodinky byly na radiátoru suché (rada pro Cirrus 😉 )...stačily mi troje.
A ještě jedna skvělá věc...pokud se podaří sehnat kalhotky pro seniory na inkontonenci vel. XL, tak jsou skvělé těsně po porodu...měla jsem je asi 12 hodin a vklidu se i vyspala a nebála se, že se probudím v kaluži krve...prostě pohodlné a dobrý pocit...a tyhle skvělé tipy jsem měly z toho porodního kurzu, co jsem Ti chtěla doporučit Cirrus 😀

bocinka
3. lis 2009

ahoj všem... nevím, jestli se tahle diskuze ještě rozběhne, ale chtěla bych se zeptat jak je to s Krnovem ted, kdyz pry spousta doktorů odešlo??? 😒

cirrusa
5. lis 2009

Boci, já mám pořád nejlepší reference od moji PA, rodí tam pravidelně. DOufám, že během týdne dodám svoje reference 🙂

katy.m
5. lis 2009

Já bych tam nešla,je tam nový primář Dr.Studený,přišel z Opavy.Bylo tu s ním hodně nespokojených pacientek,včetně mě.To jméno mu opravdu náleží,navíc je důležitý jako ho... v trávě 😖 😠

cirrusa
5. lis 2009

není zase takový problém odmítnout lékaře (i když je to primář) 🙂

katy.m
5. lis 2009

to je pravda,ale takových tam je více.Vím to od kamarádek,ketré se přehlásily do Opavy nebo Ovy,protže tam s péčí nebyly spokojené.Do Krnova to máme 7 km,ale raději všechny jezdíme na opačnou stranu.
Ale 100 lidí,100chutí 😉

bocinka
5. lis 2009

cirrusa - jééé, doufám, že jo... že si to stihn přečíst, mám sice ještě čas, ale Sofinka to asi cítí jinak... 😅

Katy - odkud jsi???

cirrusa
5. lis 2009

Já bych zase nešla do Ostravy, na žádné z těch nemocnicí nevidím ani jedno pozitivum. Jinak PA co mě má rodit,tak říkala, že se za nového primáře nic moc nezměnilo a Vančo tam stejně pořád je, porody pořád probíhají stejně,zatím žádný problém. Ale jak říkáš, sto lidí -sto chutí 🙂

bocinka
5. lis 2009

cirrusa, taky si myslím... kamarádka tam ted rodila a byla spokojená jak želva... 🙂

katy.m
5. lis 2009

bocinko,Brumovice,okr.Opava 😉

bocinka
5. lis 2009

katy, to máš kousek i do Krnova i do Opavy, já jsem z Oborné, okr. Bruntál

medla
5. lis 2009

Ahoj těhulky, my taky uvažujeme o krnovské porodnici,ale to jen z toho důvodu, že bych chtěla rodit do vody. A to jaksi opavská porodnice neumožňuje. Sice mám do porodu moře času,ale už teď sonduju, jak je to kde s péčí. Krnovská bývala vyhlášená,ale potom odešla spousta dobrých lékařů a úroveň se snížila.Budeme muset počkat, s jakými zážitky přijde cirrusa 🙂 Snad jen s těmi nejlepšími 😉

bocinka
5. lis 2009

medla - i já chci do vody - pokud bude vše OK

cirrusa
5. lis 2009

já nad tím taky uvažuji, akorát v poslední době mi vana nedělá moc dobře /točí se mi hlava skrz tlak/, tak ještě uvidím v ten den.Hele Boci, ne že budeš rodit stejně a že mi tu vanu čorneš 😀

bocinka
5. lis 2009

cirri... neboj já mím čas.... 😀

katy.m
11. lis 2009

holky,nechci nikoho strašit,ale musím to napsat.Jak víte z předešlých příspěvků,nemám na krnov dobrý názor a po tomhle už vůbec ne....
Dnes jsem se dozvěděla šokující zprávu.Má kamarádka rodila v Krnově na konci října,porod proběhl v pořádku,ale poté zanedbali péči o malou,kdy malá přestala dýchat.Letecky ji převezli do Ostravy,kde bohužel zemřela na odumřelý mozek z nedostatku kyslíku 😢 😔 😔 😔 Minulý týden měli pohřeb ☹ 😢

misa1982
12. lis 2009

Ahoj holky,ja jsem rodila v Krnove cisarskym rezem 19.10.2009 a nemuzu si stezovat i kdyz mi maleho po porodu prevezly do Ostravy mel neco s dychanim nevedeli co s nim je tak ho 7hodin po porodu prevezly i kdyz jsem tam byla celych 5 dni bez maleho tak ke me byly vsichni hodni dostala jsem odsavacku na mliko a nastesti plne kojime i kdyz jsem si maleho pochovala az po tydnu v Ostrave ,maly je vporadku u deti ktere nejdou prirozenou cestou se to stava to mi rekly v Ostrave.
katy:to s tvou kamaradkou je mi lito ale taskova vec se muze stat kdekoli v nemocnici....

katerina_27
14. lis 2009

ahoj holky!jsem 37tydnu takže mě tam taky za par tydnu ovezou no trochu se bojim te nemocnice byla jsem tam na gyndě a moc spokojena jsem tam nebyla tak nevim no .Snad porodnice bude o.k.

masticka1
15. lis 2009

Ahoj holky,

já jsem teda v Krnově nerodila, ale ležela jsem zde v prvním trimestru.

Tuhle porodnici bych si nevybrala. Pro mě není ani tak důležité vybavení, jako rodinný přístup.
Ten opravdu v Krnovské nemocnici chybí nejen sestrám, ale i lékařům.
Porodnici, kterou jsem si vybrala je Šternberská.
Vyřídila jsem si i převozový lístek pro saniťáky, kdyby muž nebyl doma a neměl mě kdo do špitálu hodit.
Musela jsem jelikož spadám pod Krnov.
Přeji Vám šťastnou ruku při výběru.
papa

marcelapetrikova
16. lis 2009

jejda to že má porodnice nového primáře ani nevím ale já si nemohu stěžovat rodilo se mi v krnově bezvadně sice pan vančo mě štval ale dr janiová a por.asistentky byli super ,zažila jsem tam 3 směny a vše ok a rodila jsem před skoro 6ti lety i v opavě a už bych tam nešla ,tot můj názor.je sice pravda že spousta dr z krnova odešla viz dr havlík ale ti chodí k porodům málo nejvíce času s vámi tráví právě por.asistentky a dobrej dr je i Stejskal strašně mě rozesmíval 😀 😀 😀
a je pravda že co člověk to názor 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru