Porodnice Krnov. Máte zkušenost?

smardik
12. kvě 2008

Maminky jaké máte zkušeností z porodnicí v Krnově? Zatím jsem na ni četla jen samé pozitiva a chtěla bych jít do ní rodit tak se ptám 🙂

smardik
autor
13. kvě 2008

Holky to nikdo nemáte zkušenost s touto porodnicí?

krista
13. kvě 2008

Někdo tu určitě bude, zatím můžeš juknout sem, než se někdo najde 🙂
http://www.rodina.cz/scripts/porodnice/porodnic...
http://www.aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porod...

strouzek
13. kvě 2008

jé ahojky já jsem s krnova, nerodím zatím ale jednou tam rodit budu. obě švagrové tam rodili a byli spokojené jak s personálem tak s čistým a pěkným prostředím. dokonce jsem slyšela že do krnova jezdí i holky z jiných okresů jak je vyhlášený

smardik
autor
13. kvě 2008

strouzek: já jsem taky z jiného okresu, ale právě že ten Krnov mi tím co nabízí padl zatím nejvíc do oka 🙂, ale chtěla bych i ty osobní zkušenosti

pindruska
14. kvě 2008

jejda, koukám, že je tu diskuze o krnovské porodnici. také jsem o ní uvažovala, když Vrchlabí je zavřené. četla jsem o ní samá pozitiva, budu ráda, když nám písne některá z koníkářek, které tam rodily. 😉

bajunka
29. kvě 2008

Jestli to tam stihnu tak Vám osobní info podám. Zatím jsme se tam jen jeli podívat a byla jsem moc spokojená, tak vstřícnej personál jsem dlouho nezažila, všude mě provedli ,prošli se mnou můj porodní plán a v ničem nebyl problém, tak uvidím jak to bude ,až budu rodit,ale hlavně aby jsme dojeli, máme to přece jen 80km.

tomickoval
1. čer 2008

Ahojte. Tak já jsem v krnově rodila i má sestra se švagrovou a byly jsme tam všechny spokojené. Když vás bude něco zajímat tak písněte a já jsem juknu a když budu moct zodpovím.

alena.r
7. črc 2008

Ahojte holky jsem tady prvně tak ještě nevím co a jak.Chci se zeptat myslíte že se musím před porodem do porodnice nějak nahlásit?Nebo jak to funguje?Prostě až to příjde tak dojedu..jen aby mně nevynadali.....

suzuka
11. lis 2008

Ahojte holky!Za 5 měsíců rodím a chtěla bych v Krnově.Od kamarádky jsem slyšela že tam teď měli dvě úmrtí rodiček.Nevíte někdo o tom něco?Moc tomu nevěřím,ale tvrdila,že to slyšela v televizi.

abinka
11. lis 2008

nazdárek maminy,
No já si myslím že by to psaly na netu pokud to bylo v televizi 😒 Já si teda ničeho nevšimla.

bajunka
18. pro 2008

Rodila jsem v Krnově 4.6.2008 a teda i když to byl strašně bolestivý zážitek tak s nejkrásnějším koncem. Krnov jsem si vybrala kvuli pověsti a jela jsem tam 80km a to už jsem měla kontrakce po 2 minutách. Chtěla jsem porod naprosto přirozenej,ale nakonec jsem si nechala píchnout vodu. No když jsem bbyla na osmi cm tak jsem se bolestmi porod zasekl a já už jsem prostě nemohla dál, tak jsem na radu mého spásného anděla Dr Martina Havlíka si nechala napíchnout epidural a pak už to jelo a Ninuška se narodila hodinu poté. Všem moc děkuju za ochotu,protože jsem tam křičela brečela i nadávala, a všichni byli naprosto úžasní, Vrchní sestra za mnou přišla další den a se vším mě seznamovala a zajímala se jestli něco nepotřebbuju. Sestřičky byly moc ochotné a to jsem se docela dost vyptávala s kojením my mooooc pomohly.Malá výtka je spíš k ubytování prošla jsem si dvěma nadstandardy a i normálním pokojem pro tři, nadstandardy v pohodě i když ten pro pobyt s partnerem je docela maličký,ale ve společném pokoji pro tři byl společný i záchod s dalším pokojem kde byly další dvě maminky a to byl trošku problém protože přece jen když se koš vynášel jen jednou denně tak to bylo pro pět mamin s prťaty málo a často přetékal...Jídlo bylo moc chutné i když pro kojící maminky né vždy vhodné prostě nadýmavé,ale oproti jiným nemocnicím fakt mňamka. Tkže až na ty koše 1 dvakrát podtržená a hlavně jela jsem tam rodit kvůli personálu a ten mé očekávání předčil.

kacenka_82
8. led 2009

Holky ty úmrtí byli v Opavě.Jen si myslím, že tohle vizitku porodnici nedělá.Prostě se tak někdy stane.Já budu rodit v Opavě, ale v případě, že bych byla na návštěvě u sestry, tak buď Ostrava a nebo Krnov.Všem přeji bezbolestný porod.

abinka
14. led 2009

Nazdárek,
tak to úmrtí bylo v Krnově a né jedno podle té maminky,kterou to bohužel potkalo.
Je fakt že se to může stát všude,ale když už člověk slyší nebo čte ten konkrétní příběh tak už k té porodnici nebude mít důvěru.Aspoň já jí nemám.

No kdybych slyšela něco na Pv tak bych neměla zase k Pv.No taky přeji všem jen šťastně ukončený porod 😵

simulka2
2. únor 2009

Milé maminky,
toto je moje zkušenost s Krnovskou porodnicí. Navíc chci podotknout, že jsem rodila třetí dítě a vždy v jiné porodnici. Nevybrala jsem si ji, ale sanitka mě jinam neodvezla. Při příjmu jsem byla otevřená na 6 cm a přede mnou rychlý konec porodu. Epidurál mi byl zamítnutý, protože to bude rychlé. Po několika hodinách mi slábly kontrakce, tak jsem dostala kapačky, které sice zase vyvolaly kontrakce, ale porod nijak moc neurychlil. Několik hodin jsem tak prožila v kontrakcích po 2 minutách bez nějakého náznaku pomoci od lékařky.Při každém dotazu na epidurál mi odpověděla, že už to bude. Porod samotný byl těžklý, syn uvízl a nemohli ho vytáhnout. Na jejich obhajobu - měl 4,30 kg. Až doktor Havlík to celé ukončil. To celé bych i snesla, ale co mě rozladilo, bylo to, že mě nikdo neinformoval o stavu syna. Hned ho odnesli, manžel měl jen málo informací. Až druhý den jen tak mezi řečí jsem se dozvěděla, že má zlomenou klíční kost a další den zase jen tak, že má sníženou hybnost ručičky z důvodu skřípnutí nervů při uvíznutí. A nakonec až ze zprávy jsem sse dozvěděla, že byl po porodu resuscitovaný. Vím, že je to pro personál asi časté komplikace, ale pro rodiče to je důležité. Spokojená jsem nebyla.

pi1nk
5. únor 2009

ahojky abinko 🙂 jsem ta maminka toho mrtvého miminka, neumřelo jim tam, ale nakazilo se tam a umřelo v Ostrava kam musel být malý převezený. Dostal bakterii a umřel! Nepíšu, že bych je chtěla pomlouvat když mi umřelo miminko, ale já také nebyla spokojená po převozu malého jsem pro ně přestala existovat! seděla jsem na chodbě brečela a sestry dávali hlavy na druhou stranu, aby se na mě nedívali teda když nějaká prošla. Píšu to už veřejně, protože pan primář na jiné diskuzi řekl odpověď na anonym, že dvě miminka umřela po převozu na jiné pracoviště, že měla vrozenou infekci!! nevím o tom druhém miminku, ale náš syn se narodil zdravý!!! ani já neměla žádnou infekci! nicméně jsem v Krnově spokojená nebyla!!! sestry si mě nevšímali, nestála jsem jim za to!!
malého jsem měla u sebe necelý den a nikdo se u mě neukázal jen jednou okoupali jsme malého podepsla jsem sestře, že jsem byla poučena tuším o kojení druhá si mě odchytla na druhý podpis a šla jsem na pokoj, sestra řekla, že za chvíli přijde - už se neukázala to bylo kolem oběda. V pět když odcházel manžel z návstěvy, tak jsem šla na novorozenecké zazvonit a nikdo tam nebyl!!!! pak přišel doktor až na vizitu řekl, že vezme malého pod lampu kvůli žloutenku po nějaké době přišel opět, že je podezření na zánět a, že jej převezou do Ostravy, malý odjížděl s vysokým zánětem infekce byla prokázaná!!!!
nebyla jsem spokojena, byla to největší chyba v mém životě a stálo to život mého prvního syna!!!! Ester Fišrová

simulka2
8. únor 2009

Milá pi1nk,
i když vím, že to nemůže pomoci, musím reagovat alespoň tím, že je mi to moc a moc líto.

Jinak jsem ještě zapomněla minule napsat, že v ten den, kdy jsem rodila já bylo 18 porodů a pro mě to znamená, že kvantita převažuje nad kvalitou. A mám ještě jednu převzatou zkušenost, kdy mé známé tam přehodili krevní skupinu syna s jiným ten den narozeným mimčem. Jen díky její všímavosti se to napravilo. Myslím, že to je věc, která mluví sama za sebe.

parybka
8. únor 2009

holky.. to je síla!
Pink... moc mě to mrzí, co se stalo. Je to strašné!
Já slyšela na Krnov chválu (v předporodním kurzu), dokonce jsem o té porodnici i uvažovala. Prý jsou připraveni na přirozený porod, je tam vana a další pomůcky a i dobrý přístup. Tak to musím přehodnotit, mám kamarádku, pendluje mezi Krnovem a Vratimovem a rodit chtěla v Krnově.
Asi ji nechám přečíst tuhle diskuzi, at se rozhodne sama. Já už bych k takové porodnici asi neměla důvěru.

Pink... a čím se malý nakazil? přišlo se na to, z čeho to má? Drž se, holka, to musí být šílené

veronika1986
8. únor 2009

Ahojky jsem na této stránce poprvé ale zaujalo mě to vaše názory na krnovskou porodnici já jsem tam porodila 2 děti holčičku a chlapečka.S prvním porodem jsem nebyla vůbec spokojená to bylo před 2 lety nelíbyl se mi přístůp porodní asistentky a doktora na to že jsem byla prvorodička tak semnou ta porodní asistentka jednala jak se salámem vůbec mě neinformovala jak probýhá porod jenom přišla skontrolovat ozvy a zase odešla prostě se mi zdálo že jsem zase jen kus masa pro ní.Ale před týdnem jsem pporodila chlapečka a to jsem byla spokojená maximálně zrovna měla službu nějaká nová mladá porodní asistentka a doktorka Janiová Emise jejich přístup byl opravdu perfektní starostlivý všechno vysvětlily prostě super moc bych vám jí přála u porodu.A na novorozeneckém oddělení taky super sestříčky ochotné taky se jiích plno změnilo za ty 2 roky.Z mé skušenosti s krnovskou porodnici vám jí doporučuji byla jsem fakt spokojená.

pi1nk
8. únor 2009

SIMULKO2 A PARYBKO DĚKUJI ZA ÚČAST,NÁŠ SYN SE NAKAZIL SERÁCII VZÁCNOU A ZRÁDNOU BAKTERII, JAK MI BYLO ŘEČENO PO PŘEVOZU DO OSTRAVY PORUBY NA NEONATOLOGICKÉ ODDĚLENÍ, TAM BYL PŘÍSTUP DOKRORŮ ŠPIČKOVÝ.
I U MĚ SE TOHO STALO VÍCE, NEBYLI VŠICHNI AŽ TAK ŠPATNÍ, ALE NĚKTERÉ VĚCI NESEDÍ PAN DOKTOR ZAŘADIL INFEKCI HNED MĚZI VÁŽNÉ A MĚ TO NEŘEKL,JEN, ŽE JE TO PODEZŘENÍ, PŘITOM JÍ NAPSAL DO ZPRÁVY MEZI VÁŽNÉ - DOZVĚDĚLA JSEM SE TO ZAKÉ Z PROPOUŠTĚCÍ ZPRÁVY - I KDYŽ MI KAŽDÝ ŘÍKAL, ŽE JE TO JEN ZVÝŠENÁ ŽLOUTENKA.
U RANNÍ VIZITY PAN DOKTOR NEVĚDĚL, ŽE MI MALÉHO ODVEZLI!? ŠPIČKOU VŠEHO JE, ŽE JSEM PANU PRIMÁŘI NAPSALA NA STRÁNKY KRNOVSKÉ PORODNICE, PROTOŽE ODPOVÍDAL NA ANONYM A NAPSAL TAM, ŽE MIMINKA UMŘELA DVĚ PO PŘEVOZU JINAM, ALE, ŽE MĚLA VROZENOU INFEKCI! TO UBLÍŽÍ KDYŽ VÍTE, ŽE SE VÁM NARODILO ZDRAVÉ DÍTĚ, V TERMÍNU!!!
NICMÉNĚ JÁ PORODNICI NEVINÍM, ŽE SE TAM NAKAZIL A NÁSLEDKEM TOHO UMŘEL - STÁT SE TO MŮŽE VŠUDE V KTERÉKOLIV NEMOCNICI, BOHUŽEL TO TAK JE, BAKTERIE CO JSOU V NEMOCNICI JSOU ZÁKEŘNÉ, MUTUJÍ, TÍM PÁDEM ODOLNĚJŠÍ.
SMRT NAŠEHO PRVNÍHO DÍTĚTE JE HROZNÁ A KAŽDÝ DEN SE PTÁM PROČ!?BEZMOC, PRÁZDNO..NIKOMU TO NEPŘEJI.
, NICMÉNĚ PODRUHÉ RODIT DO KRNOVA NEPŮJDU JEJICH OSOBNÍ PŘÍSTUP JSEM ZAŽILA A UŽ JEJ NECHCI PO PŘEVOZU MALÉHO JSEM PRO NĚ PŘESTALA EXISTOVAT, VLASTNĚ UŽ PO PORODU, RÁNO MI JEJ DOVEZLI A PAK ZA CELÝ DEN SE U MĚ SESTRA UKÁZALA JEN JEDNOU

NA CHODBĚ JSEM SEDĚLA PROTO, ŽE NA POKOJI BYLA ZROVNA MAMINKA S MIMINKEM KTERÉ ZROVNA PORODILA, NECHTĚLA JSEM JÍ ROZRUŠOVAT.

pi1nk
8. únor 2009

serácie je nemocniční bakterie. Po zhruba třech týdnech, kdy jsem jela do Krnova známým do nemocnice pro dítě jsem měla čest mluvit s jedním z doktorů, tak mi řekl, že jsem si mohla něco přinést já z domu!! mohla, ale ne tuto bakterii doma se nevyskytuje, také jsem neměla žádnou infekci v sobě byla jsem zdravá, a naše dítě také, prostě ve špatný čas ve špatné nemocnici. Neviním je, že se malý nakazi,
ale osobní přístup a informovanost je důležitá proto je už podruhé nezvolím.

parybka
8. únor 2009

pink, koukla jsem na tvoje album, malý byl nádherný. Je mi z toho špatně ☹ To je strašné. Obdivuju tě, že to zvládáš, uff, je mi to tak moc líto.
Další důvod pro domporod. To by se němělo stávat, takové věci....

pi1nk
8. únor 2009

parybko, víš ten počáteční šok ten je pryč zůstala jizva na celý život a můžu ti říct, že to bolí pořád někdy víc někdy míň, ale bolí to byl překrásný a tak moc vysněný .....skvělý a statečný chlapeček.
Koukala jsem k tobě a Ondrášek je kráásný

toto je diskuse o Krnovu a já za sebe říkám, že už tam rodit nepůjdu!

kick1987
9. únor 2009

ahoj holky jake mate zkusenosti s porodnici v krnove za 4 mesice rodim tak bych chtela vedet jestli je to tam super kick1987

simulka2
11. únor 2009

Pi1nk,právě jsem dočetla tvůj příběh a nedovedu si představit čím jste si prošli.Vím, že nejsou slova, která by to dokázala zmírnit, ale moc vám přeju aby jste co nejdřív byli zase šťastní a měli dalšího prcka. Peťulka byl moc krásný, opravdu.
Máš pravdu s tou informovaností a s přístupem doktorů.Neříkám, že byli všichni špatní, ale bohužel to horší zastíní to dobré.
Já už mám tři kluky, takže mě se už porod netýká. Ale nikomu ze známých krnovskou porodnici nemůžu doporučit.

millyo
12. únor 2009

pi1nk- zase se opakuji, ale nejde na to nic nenapsat, starsne me to mrzi, ja sama jsme ve 40.tem tydnu a rodit budu v krnove termin, jsem mela vcera a 8 unaora mel muj manzel narozeniny.. je to nestesti.. obrecela jsem Tvuj prespevek.. preji Ti starne moc sily a stesti do budouciho zivota, mejte se s manzelem radi. drzim pesti.

jeste jsme s echtela zeptat, jestli nema nektera z Vas zkusenosti s vyvolavanym porodem, jsem na zitra objednana uz do porodnice, ale nevim jestli si me tam nechaji, nebo me poslou domu.. uz by jsem to chtela mit za sebou, ale cetla jsem, ze vyvolavane porody jsou horsi a vice bolestive.. dekuji mili

pi1nk
12. únor 2009

millyo škoda, že jsi nenapsala dříve, já k nim důvěru nemám už ne ☹

já měla vyvolávaný porod a kontrakce jsem měla do 20minut od podání tabletky to bylo vdeset dopoledne a v šest večer byl koblížek na světě - jinak bolesti byli, měla jsem epidurál, ale nelekej se ta bolest stojí za to hlavně pořádně tlač a bude to O.k.
Přeji ti zdravé miminko a ozvy se, jak budeš doma Ester

simulka2
18. únor 2009

Já jsem měla dva porody vyvolané a ten poslední začal sám. Kontrakce začaly vždy rychle,ale pak jsem musela pokaždé dostat kapačku na posílení kontrakcí, které slábly. Můj nejhorší a nejbolestivější porod byl ten poslední a ten nebyl vyvolaný. Takže se ničeho neboj, stejně to musíš vydržet, ale stojí to za to 🙂 . Přeji hodně štěstí a zdravého prcka

hupcza
1. dub 2009

25.3.2009 se nám v krnovské porodnici narodil náš syn Ondrášek. Chtěla bych také touto cestou poděkovat všemu personálu, který se o nás v průběhu porodu, ale i v následujících dnech staral. Plánovala jsem přirozený porod s minimalizací medicínských zásahů do jeho průběhu. A to mi Krnov také beze zbytku nabídnul a to bez jakýchkoli negativních hodnocení či komentářů ze strany PA či lékařů. Plně respektovali veškerá má rozhodnutí, pro něž mi posykytovali dostatčné informace i čas na jejich zpracování. Rozhodně jsem se nesetkala s nezájmem - přijímající lékař se přišel optat, jak dopadl porod, protože do finiše jsme se dostali už mimo jeho službu (i když nemusel), primář se opakovaně zeptal, zda jsem byla spokojená, sestřičky a asistentky byly rovněž pozorné, ochotné (opakovaně mi nabízely pomoc, opakovaně se ptaly, zda je vše v pořádku). Pokud přišla vizita a já zrovna kojila, omluvili se přišli třeba za hodinku. Prostě - cítila jsemse tam JAKO KLIENT. Jen pro doplnění - nebyla jsem žádný prominentní pacient, neznala jsem tam živou nohu. Kdybych byla nucena k vyhledání nějakého negativa, byla by to strava - klasika špitálská. Ale toto je samozřejmě takový detail, že mé hodnocení nemůže ovlivnit. Rozhodně doporučuji.

cirrusa
13. kvě 2009

Tak i přes jednu negativní reakci jsem se rozhodla pro Krnov 🙂 Už jsem psala IP, ale pro jistotu - co vše vám v porodnici dali a co jste museli mít své (myšleno košile, vložky, věci na mimčo)?

marcelapetrikova
13. kvě 2009

ciru tak seznam toho co ti dají a nedají ti moc ráda pošlu jdu tam příští týden se domluvit na porod ale mám pocit že nedávají košile a pleny a dají ti jen pár vložek 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru