Porodnice Kroměříž. Máte zkušenost?

larra81
19. kvě 2008

Ahoj holky,
nevím, zda tu tohle téma už je, ale chtěla jsem se zeptat, zda máte některá zkušenosti s porodnicí v Kroměříži? jsem od Přerova, a můj dr. právě doporučuje tuhle porodnici, tak mě zajímá názor ostatních maminek...děkuji🙂

romana29
13. únor 2010

Halo halo, dlouho nikdo nepsal, nikdo tam nerodí? Nedávno v nějakých novinách psali, jak je tam babyboom a kolik porodů za týden, že dlouho nepamatují.
Já se tam chystám v sprnu, tak mě zajímá, co je nového 😀

vecerrnice
31. bře 2010

Tak já rodila v KM loni v červenci,rozhodovala jsem se mezi Zlínem a Kroměřížem a pak jsem to riskla a jela do KM..Na oddělení šestinedělí si nemůžu stěžovat a v porovnání se Zlínem i víc péče,hold bylo nás tam zrovna málo,tak to bylo možná i tím,že sestřičky neměly tolik práce,kdoví...Ale na porodním,no..chodily mě tam kontrolovat pořád,jestli něco nepotřebuji,to jo,ale odezvy dítětě poslouchaly "přes břicho",ten přístroj na měření kontrakcí mi dali jen ze začátku,možná taky proto,že doktor a pak i doktorka z další směny tvrdili že budu rodit až v sobotu..Vůbec nekontrolovali nakolik jsem otevřená,prostě když doktor řekl že porodím v sobotu,tak proč by se staraly..V pátek po 19h jsem tvrdila že mám kontrakce snad po minutě a asistentka mi jen sáhla na břicho a řekla,že to nejsou porodní bolesti,že bude hůř,že to poznám tak že budu mít úplně tvrdé břicho-jak beton a to že já nemám..prý-musíte být trpělivá a šla..Nato jsem měla kontrakci už i s nutkáním tlačit a nebýt mého přítele,kterého jsem poslala pro doktora,tak jsem tam i porodila..19.22 se malý narodil..Takže jestli tam půjdu rodit i podruhé ještě uvidím..Tím tě nechci strašit,třeba to jen byla blbá náhoda.. 🙂 ..A taky mě celkem vadilo že u porodu bylo 6 lidí,což mě připadá celkem dost,stáli tam a hleděli jakokdyby neměli co jiného na práci 😀

lidyes
6. kvě 2010

V KM jsem rodila v listopadu a nemůžu nic vytknout, personál ochotný,u porodu byla pouze porodní asistentka a dohlížela doktorka, novorozenecké oddělení supr.

romana29
9. kvě 2010

To jsem lidyes ráda, že všechno v pořádku.
Mě teď zase jenom vyděsil článek v Týdeníku, kde psali, jak nechala doktorka Švecová potratit paní, aniž by jí při stížnostech na bolesti a krvácení udělala v 18tt ultrazvuk!
Tak si říkám, že prostě přijedem a já se zeptám, jestli nemá ten den nebo další - podle toho, kolik bude hodin 😀 , službu Švecová a když řeknou že jo, tak jedem do Zlína 🙂 . Protože žádné kladné hodnocení na její práci fakt není.... Pokud ale někdo má s touto paní doktorkou dobré zkušenosti, tak ať prosím napíše 🙂

betelgeuzz
11. kvě 2010

Romano, ten článek jsi teda trochu zkreslila. Dr Švecovou neznám, nemám důvod ji nějak obhajovat, ale v dopise rodina psala, že Švecová ji prohlížela na začátku, pak už tam byl jiný doktor. Ten v dalším čísle týdeníku udělal rozhovor, jak to probíhalo z jeho pohledu. Výsledky vyšetřování nejsou známy, takže těžko můžeš psát, že ona nechala někoho potratit.

romana29
11. kvě 2010

nečetla jsi minulé číslo týdeníku? Švecová ji přijímala - pokud si těhule stěžuje na bolesti a krvácí, není na místě ji udělat ultrazvuk hned? Křenek ji viděl až poslední den, kdy už došlo k potratu. Osobně jsem naštěstí s touto doktorkou neměla zkušenost a doufám ji ani mít nebudu, stačila mi bohatě zkušenost kamarádky - další dítě jde rodit jinam - nelidská, nepříjemná...Pan doktor Křenek je velmi ohleduplný a lidský lékař - toť moje zkušenost s jeho péčí po porodu a proto mi ho bylo hodně líto, že je jeho jméno v novinách takhle vláčeno nespravedlivě.
Jak říkám, pokud má někdo příjemnou nebo alespoň neutrální zkušenost s doktorkou Švecovou, budu jen ráda, nerada bych rodila jinde než v KM 😉

betelgeuzz
13. kvě 2010

Romano, nejsem doktor a ty předpokládám taky ne, takže nemůžem vědět, co je a co není na místě. Jestli její jednání bylo správné nebo ne, určí její zaměstnavatel, případně soud. Jenom mi příjde trošku divný psát, že nechala někoho potratit, když jediným zdrojem informací jsou noviny.

samik2008
13. kvě 2010

holky a víte jak ta Švecová zhruba vypadá?Je to taková mladá s tmavýma vlasama vyšší?

pajka00
24. kvě 2010

ahoj holky,tak musím říct, že já k Dr.Švecové chodím několik let a začala jsem k ní chodit až po zkušenosti z nemocnice, protože byla neuvěřitelně příjemná, ochotná, všechno vysvětlila a protože jsem chodila k chlapovi,který mi několik let nedokázal poradit s banalitou a paní doktorka při první návštěvě- tak jsem hrozně ráda přešla k ženě. Pokaždé, když jsem přišla do ordinace s jakýmkoli problémem, nic nebrala na lehkou váhu, všechno prověřila a i pro jistotu vzala stěry, krev-cokoli. Článek v týdeníku beru s velikou rezervou, protože mi přijde absurdní, že by na gynekologii, když přijde pacientka v 5.měsíci těhotenství a stěžuje si na bolesti, že by neudělala - nebo jakýkoli jiný doktor UTZ. Chápu, že paní, která potratila je hodně zraněná duševně, ale takovému článku se opravdu moc věřit nedá. Znám i Dr.křenka, jako zodpovědného doktora a proto beru "články" takového druhu napsaného jednostranně s velkou rezervou. Proto já osobně, můžu doporučit kroměřížskou porodnici-rodila jsem tam 2x....je to sice 18 a 15 let, ale už tenkrát byli všichni skvělí a doufám,že až půjdu za půl roku zase rodit, že se bude situace opakovat.
Dr.Švecová je drobná, štíhlá, mírně přes 40let s krátkými vlasy.

samik2008
24. kvě 2010

pajko tak to není ta co jsem si myslela..........

ofina1
24. kvě 2010

Ahoj já jsem rodila v Km před 3 měsíci a vše bylo v pohodě.Na porodním sále se o mě starali bezvadně pořád mě prohlíželi kontrolovali monitorovali- no v pohodě. a na oddělení šestinedělí bylo taky všechno v pořádku nemůžu si na nic stěžovat.

Sami: Švecová nevím jak vypadá, ale tu co popisuješ tak to asi není ona , ale je to mladá paní doktorka, ale tedka nevím jak se jmenuje. Ale jestli ji chceš vidět, myslím mají na www stránkách nějaké fotky tak tak mrkni.

samik2008
24. kvě 2010

ofi jo kukla sem na fotky a už sem si vzpoměla která je ta Švecová,tu kterou sem si s ní spletla tak na fotce není,ale přečetla sem si jména tak už vím jak se jmenuje,se mi to vybavilo.
Já jsem byla v KM taky spokojená krom s tou mladou dr.u jednoho vyšetření,ale potom byla velice příjemná a pečlivá,i u porodu sem ju měla a dost mi pomohla,takže si vlastně na ni ani nestěžuju.Jinak s ostatními dr.i sestrami co sem se setkala tak žádný problém nebyl,měla sem u porodu i asistenta Ohlídala,to je ten nejstarší tam,a někdo říká že je nepříjemný atd.,ale taky si nemůžu stěžovat.A ještě jak tady byla řec o dr.Křenkovi,tak taky supr dr.pořád byl usměvavý a příjemný...........

romana29
3. čer 2010

Pajko moc děkuju za tvůj příspěvek, ani nevíš, jak mě potěšil! Já totiž opravdu v KM rodit chci a věřím, že když k ní chodíš i jako k "normální" gynekoložce a máš s ní velmi dobrou zkušenost, tak snad je fakt všechno v pořádku.
Taky jsem ještě uvažovala - článek byl ve zkrácené verzi nedávno i v Mladé frontě....že když bych byla na místě paní - tedy měla problémy, v KM by mi nepomohli a poslali mě domů, tak bych asi příště jela např. do Zlína a vůbec se tam nevracela. Těžko říct, právě taky nemůžu uvěřit tomu, že by někdo neudělal ultrazvuk a nedbal na upozornění, že je mu čím dál hůř.
Každopádně za dva měsíce i já napíšu svou druhou zkušenost 😀 .

pajka00
9. čer 2010

Romano nemáš vůbec zač, ráda napíšu kladné zkušenosti🙂 Jsem ráda, že rodíš přede mnou a napíšeš po tom "skvělém" zážitku, jak se ti tam líbilo, abych věděla, že jsem se nespletla a za ty roky se nic nezměnilo...kromě prostředí ovšem. Tekrát jsem rodila ještě na staré porodnici....Sice jen 3 záchody, 2 sprchy na celé oddělení, ale šlo to..neříkám, že to byl luxus, ale čas na sprchu si člověk vždycky našel-a rád🙂 Tak ti přeju hodně štěstí a v srpnu čekám zprávu, jak jsi skvěle odrodila zdravého potomka a máš jen dobré zkušenosti🙂

romana29
12. srp 2010

Tak můžu říct, že jsem byla víceméně spokojená, i když nějaký výhrady jsem jako druhorodička už měla 😀 .
Každopádně musím přiznat a velmi ráda!, že paní doktorka Švecová je velmi lidská a příjemná paní doktorka - prováděla mi kontrolní ultrazvuk po porodu, já ani nevěděla, kdo to je, jak se jmenuje, živě se zajímala, byla sdílná. Pak mi prováděla výstupní kontrolu a také byla velmi šetrná a ohleduplná + vše vysvětlila 🙂

holesov
23. srp 2010

dOBRÝ DEN,TÁK JÁ JSEM TAKÉ DRUHOU DCERKU RODILA V KM,HODNĚ MI RADILY ŽE MÁM JÍT DO ZLÍNA,NAKONEC JSEM ŠLA DO KM A MUŽU JEN A JEN DOPORUČIT,BYLA JSEM SPOKOJENÁ,SESTŘIČKY I LÉKAŘI BYLI FÁJN,,,KAMARÁDKA CO BYLA VE ZLÍNĚ TAK JÍ POSÍLALAI SKRZ TO ŽE MAJÍ PLNO FURT DOMU I PO TERMÍNU,PŘENÁŠELA NAKONEC 3 TÝDNY,PORODILA KLUKA KTERÝ MĚL 5KG MUSEL JÍT CÍSAŘEM,NEVÍM PROČ NEŠLA JINAK KDYŽ JÍ NĚKOLIKRÁT POSLALI DOMU SKRZ TO ŽE MAJÍ PLNO,,,CHLAPEČEK JE NAŠTĚSTÍ ZDRAVÍ ALE I TAK JE TO PRINCIP TO SE PŘECE NESMÍ TOTO,MĚLI JI TEDY PŘELOŽIT JINAK NEBO JI ŘÍCT AT DE JINAK KDYŽ MĚLI PLNO,ONI JI POSÍLALI NĚKOLIKRÁT DOMU A FURT JÍ DÁVALI TERMÍNY KDY MÁ DORAZIT AŽ NAKONEC TO DOPADLO TAKTO NO,,,V KM JSEM SE MĚLA DOBŘE,BYLI PŘÍJEMNÍ,JÁ SI NESTĚŽUJI NA NIC,,,A KDYBYCH MĚLA RODIT ZNOVA TAK JEDINĚ TAM,,,

pajka00
24. srp 2010

@romana29 Romano tak gratuluju k holčičce. Jsem ráda, že jsi byla spokojená i s 'Dr.švecovou, protože je to fakt milá a fajn doktorka, nehledě na odbornost. Nenapadlo by mě jít rodit jinam, než do KM. Se Zlínem všichni nadělají, ale už jsem od pár lidí slyšela, že to tam berou spíš jako na běžícím pásu, protože jet o větší porodnice, víc porodů a od toho se to všechno odvíjí. Navíc jsem z KM, tak nevidím důvod jezdit do zlína.

romana29
24. srp 2010

pajko jj, kdyby měla ordinaci v Hulíně, tak k ní z minuty přejdu, do KM se mi ale dojíždět nechce. Každopádně teď aspoň vím, že ten článek o ní byl dost mimo 🙂 .
S tou zlínskou porodkou máš pravdu, tam je šíleně rodiček a jede to porod za porodem. Kamarádka tam rodila a byla tam na tuším 5? rodiček jedna porodní asistentka...kdyby se někomu mělo něco stát, tak nevím, jak to sama uhlídá

pajka00
30. srp 2010

Jasně, že se ti nechce dojíždět-to chápu. A pokud máš slušného gynekologa u vás, tak není ani důvod. Důležité je, že jste v pořádku odrodili a teď uzlíček roste🙂
Zlín je samozřejmě větší město a od toho se taky všechno odvíjí..a jedna asistentka na 5 rodiček je sakra málo.

madellaine
31. srp 2010

Ahoj holky 🙂 Rozhodla jsem se taky rodit v KM tak jsem ráda, že máte všechny vesměs pozitivní přízpěvky. Všechny moje kamarádky budou rodit ve Zlíně a Kroměříž mi vymlouvají.

romana29
8. zář 2010

@madellaine určitě nebudeš litovat, žes nejela do Zlína. Jediné, co nedoporučuji, je nechat si tam dítě vyfotit - chodí tam v sobotu fotograf, nabídne ti vyfocení dítěte, bohužel můžeš se podívat, co ti pak pošle .....
6 fotek na kterých malá vypadá jako mentálně retardovaná - napsala jsem mu, vrátila fotky a chtěla vrátit peníze - velice se omlouval, že prý fotky nechtěli vyvolávat, ale měl dovolenou a někdo to omylem poslal --- bohužel podobně postižených maminek je víc 😖 - oni se snad vůbec nedívají, jak ta fotka na digitálu vypadá, nebo nevím...

pajka00
8. zář 2010

😀 Romano-no tak to jsem se pobavila.....takovou fotku ti fakt poslal profík?🙂))fakt se tomu musí člověk zasmát-malé asi muselo dát hodně práce se tak zatvářit......Synovce tak fotili ve školce, má tam půlku hlavy a na obličeji škleb, že jsme se pobavili celá rodina nad tím, jak může být někdo takový "machr" a ještě si za to nechat zaplatit.

romana29
8. zář 2010

pajko já nevěděla, jestli mám brečet nebo se smát a přítel se se mnou celej den nebavil, myslel si, že jsem mu tu fotku schválila 😢 😀 . Je fakt, že jednu jsem si mohla nechat, aby malá měla památku 😕 😀

madellaine
13. zář 2010

@romana29 to jsem se fakt nasmála. Kdyby jste se o takovou fotku snažili, tak se vám tak malá nezatváří 😀 Ale chápu, že to hodně naštve, když tohle člověk dostane od profíka. Díky za varování, ted už se fotit nenecháme 😉 .
Chtěla jsem se ještě zeptat na KM porodnici. Bavila jsem se s jednou PA a ta mě od KM zrazovala. Vyloženě mě strašila tím, že kdyby něco, tak mi dítě odvezou do Zlína a já bych zůstala v KM. a než bych se dostala za ním, tak bych mohla zapomenout na kojení. Nevím co si o tom mám myslet.

romana29
14. zář 2010

@madellaine no jo, přesně, kdybychom o takový pohled stály, tak ho z ní nikdy nedostanem 🙂
To je pravda, protože jediná výhoda se Zlínem je v tom, že když by něco bylo miminku, tak musí do Zlína. Ale to bych zvažovala asi jenom kdyby mi v těhotenství říkali, že něco není v pořádku. Zatím jsem neslyšela o nikom, komu by se něco takovýho stalo. Max. má dítě takovou tu novorozeneckou žloutenku a tu léčí i v KM.
Kamarádce zase říkala PA z kurzu, že nemá rodit v KM ale ve Zlíně, protože Zlín je krajská nemocnice a dělají tam všechno šup šup - takže když porod nepostupuje, tak hned udělají císaře - což se mi taky zdá od PA jako trošku divný.
No záleží na tobě, ještě máš času dost 🙂

madellaine
14. zář 2010

@romana29 No, mě to od PA přišlo taky trošku jako nátlak. Že ve Zlíně je všechno lepší. Rodí se tam víc dětí, tím pádem je tam zkušenější personál atd. O těch převozech miminek mi říkala, jak kdyby se převáželo každý druhý. Docela mě tím zděsila, ale já mám zatím bezproblémové těhotenství, tak doufám, že se tomu převozu vyhnu. Chtěla bych rodit v KM.

romana29
14. zář 2010

@madellaine tak víš co? V KM je tuším každou středu od jedné do tří možnost si prohlédnout porodní sál. Běž tam a schválně se zeptej, kolik rodiček tu zůstane samo bez dítěte a podle toho se můžeš rozhodnout 🙂

verunka90
3. led 2011

@romana29 Já jsem k paní doktorce Švecové začala chodit právě po prodělaném zamlklém potratu, přijímala mě na ambulanci, kam jsem se měla dostavit na revizi dělohy. Narozdíl od mého tehdejšího gynekologa mi vše vysvětlila, bavile se se mnou velice mile, prostě lidsky. Nabyla jsem z ní i v takto hrozné chvíli, kdy jsem přišla o miminko pozitivní myšlení, a když mě po vizitě na druhý den propouštěla domů, tak jsem se zeptala, jestli bych mohla začít chodit k ní. Souhlasila a společeně jsme čekali na vhodný okamžik, kdy bude tělo připravené na další těhotenství. Zadařilo se hned napoprvé a jsem moc ráda, že chodím právě k ní. Při každém sebemenším problému mě ihned poctivě vyšetřila, poslala na spoustu vyšetření, až mě to někdy štvalo 🙂 A proto se mi nechce věřit, že by se něco takového stalo její vinou. Je opravdu jedním z nejmilejších lékařů, se kterými jsem se setkala.

romana29
3. led 2011

@verunka90 to je mi moc líto, ale vidím, že další miminko se už pomalu klube na svět, to je prima 😵 . Opravdu asi ta paní, co psala do Týdeníku byla nějaká divná, taky se mi po té mé zkušenosti zdá, že paní Švecová je v tom nevinně. Mě dokonce brala krev, když jsem přišla další den po propuštění z porodnice na vytažení stehů (měla jsem císaře kvůli gestóze a musela jsem jít ještě na krev), přestože to mohla vzít kterákoliv sestra - bylo jich tam dost - mám málo žil, slabé, ruky jsem měla jak feťák po všech kapačkách 🙂, tak byla velmi šetrná a krev vzala se zápěstí a bez sebemenší podlitiny 🙂

verunka90
6. led 2011

@romana29 Jo, naštěstí jsme měli štěstí a za chvilku rodíme 🙂 Zrovna včera jsem byla v laboratoři, kam mě poslal obvoďák a na to, kolik tam dělají denně odběrů mě teda pěkně zřídili, a to mám žíly teď jako blázen 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru