Porodnice Kroměříž. Máte zkušenost?

larra81
19. kvě 2008

Ahoj holky,
nevím, zda tu tohle téma už je, ale chtěla jsem se zeptat, zda máte některá zkušenosti s porodnicí v Kroměříži? jsem od Přerova, a můj dr. právě doporučuje tuhle porodnici, tak mě zajímá názor ostatních maminek...děkuji🙂

rezetka
6. čer 2008

Ahoj Editko, já jsem slyšela na KM porodnici taky jenom samou chválu, takže se rozhoduju mezí ní a Přerovem 😉.

petrana78
12. čer 2008

Ahoj holky. Jsem z Hulína a rodila jsem v Kroměřížské porodnici. A to přesně pred půl rokem - 12.12.2007... Matýsek 50 cm, 3100 g, 14,30 hod. Některé kamarádky mi ji vymlouvaly a spíše mi vychvalovaly porodnici ve Zlíně, no a jiné kámošky mi radily pravý opak. No moudrá jsem z toho nebyla. Hodně mi pomohl předporodní kurz, který vedla porodní asistentka právě z té KM porodnice, která tam má 30-letou praxi (pí. Hroncová - supr ženská). Řekla, jak to tam probíhá, kdo tam bude a tak. A taky mi pomohla prohlídka porodního sálu (mj. každou středu ve 14.30 h.). Ke konci těhotenství jsem tam pak docházela na křivku (asi 3x), takže když jsem o půlnoci dorazila s odteklou plodovkou, tak jsem věděla, kde budu, co bude následovat, kam půjdu, jak to tam bude vypadat atd. Byl to takový, pro mě, klídek, že jsem se tím vším nemusela stresovat, kdybych tam byla poprvé. Takže určo doporučuji se tam jít podívat - za to nic. Jinak s porodním personálem jsme byli spokojení (asi proto že jsme je všechny měli jen pro sebe - nikdo se mnou tu noc totiž nerodil). Na oddělení šestinedělí to bylo také v pohodě - já teda byla na nadstandardu (doporučuji, noc 200,-, návštěvy neomezeně, možná přistýlka i pro taťku). Pouze asi jedna sestra byla taková "divná", ale ta se najde v jakékoliv nemocnici. Pro mě bylo pouze utrpení to nemocniční jídlo - to je tam fakt hrozný. Po 2,5 hod. po porodu mi přinesli pozdní oběd - svíčková, 4 knedlíky, maso a ještě k tomu už večeři - pálivá papriková pomazánka, chleba - fuj hnus!
Toť ke KM porodnici - hodnotím to tak na 1- !!! 😵

larra81
autor
17. čer 2008

petrana78:díky za info, už jsem myslela,že nikdo nepísne k této porodnici nic

mischcha
25. čer 2008

Ahoj Děvčata, já jsem také rodila v porodnici v Kroměříži. Byla jsem také na prohlídce porodního sálu, provázela nás taková velmi příjemná porodní asistentka tak jsem si říkalá, že to bude vše v pořádku. Když jsem dorazila v noci do porodnice s odteklou zátkou a bolestma přijala mě také velmi příjemná porodní asistentka. Ale když jsem už šla rodit tak jsem teda měla pěknou smůlu a služba se zatím vystřídala a přišla porodní asistentka, který vypadala jako chlap a měla i knírek a byla velmi nepříjemná. Ani mi nepomohla s dýcháním jen na mě chodila hučet, že špatně dýchám tak jsem byla velmi vystresovaná a brečela jsem. Jakmile se dostavil manžel chování paní asistentky se změnilo byla najednou moc příjemná. U porodu byla sice profesionální, ale to chování hrůůza. Ještě pořád všem okolo říkala, že sem nechodila do žádného předporodního kurzu, ale já jsem nemohla pač mi to doktor zakázal, musela jsem ležet a navíc jsem ležela 14 dní před porodem v nemocnici měsíc. Jinak pan doktor v pohodě, na šestinedělce sestry super až na jednu a na novorozeneckém taky super. O jídle se ani nebudu bavit protože to je hnus ☹(

tedik
1. črc 2008

ahojky,rodila jsem v kroměříži 30.07.2007 chlapeček Teodorek 49cm,3100g ve 14.50hod.S Kroměřížskou porodnicí jsem byla moc spokojená i na odd.šestinedělí.Jídlo sice nic moc,ale ty 4 dny se to dá vydržet. 🙂

larra81
autor
2. črc 2008

ahoj holky,děkuji za informace ohledě porodnice v Kroměříži. nenajde se ještě někdo, kdo tam byl a podal info?

martinka83
2. črc 2008

Ahoj, taky jsem rodila v kroměřížské porodnici a byla jsem nadmíru spokojená, protože se tam o mě starali, jako kdybych tam byla jediná maminka. Vzhledem k tomu, že jsem byla před porodem na exkurzi v porodnici, tak mě nic nepřekvapilo a když přišla ona chvilka, byla jsem připravená. Porodní asistentka byla opravdu hodná a chodila se za mnou dívat na hekárnu, ale moc mi do "hekání" nezasahovala, akorát mi opravovala dýchání (nějak to prostě nešlo). Po porodu na oddělení šestinedělk byly sestřičky taky bezvadný, až na jednu. Staraly se hlavně, aby se miminko správně přisálo (porodnice je Baby Friendly Hospital) a to je velké plus. Opravdu doporočuji rodit v této porodnici.

lucinecinecka
9. črc 2008

Zdravím..taky se chystám rodit v KM,ale zatím jsem moc chvály neslyšela,většina doporučuje Zlín,maminy si sice nestěžovaly na péči ,ale na komunikaci poté...Ale mám to blízko..a musím se odhodlat konečně k té návštěvě...Ale můj je pořád v práci a samotné se k tomu né a né dokopat..

lenulka81
10. črc 2008

Ahojte všichni,taky jsem nevěděla kam jít rodit.Měla jsem na výběr Přerov,Zlín a Kroměříž.Do poslední chviky jsem se rozmíšlela a nakonec se rozhodla po prohlídce pro Kroměříž.Můžu jenom doporučit,je to tam jako rodinná firma.Na maminky mají dostatek času a moc mi pomohli.Na šestinedělí je to taky bezva,návštěvy mohou chodit i ráno,ale ne ve velkym,s rozumem.Respektují dostupnost z jiný měst a taky odpolední směny.Ve Zlíně jsem rodila před 8 lety,nebylo to špatné,byla jsem spokojená.Ale teď tam jezdí strašně moc maminek,co zrušili porodnici v Hranicích a jde to tam jak na běžícím páse.No a Přerov katastrofa,to bych raději rodila doma.Ti doktoři a přístup!!!!!!Moje 3 kamarádky tam rodili a nekojí.Nikdo jim nepomohl s kojením,akorát jim ukázali na zdi papír "Jak správně kojit"Přerov NE!!!!

lucinecinecka
10. črc 2008

Ahoj Leni,moc děkuji..tak to se tam určitě zajdu ve středu podívat..Ty návštěvy se myslím nemusí dávat vědět dopředu nebo tak že?No čím víc se to blíží,tím větší strach..ani ne tak jako z porodu jako z přístupu těch doktorů tam....ale moc děkuji za info..o Přerově jsem ani nepřemýšlela..Bydlíme ve Kvasicích,takže Kroměříž nejblíže..
Moc moc děkuji🙂

larra81
autor
12. črc 2008

ahoj holky, díky za další info, už je o mám pomalu za pár(3.8.-předpokl.termín), a ještě jsem se dosud nerozhodla, kam jít, zda přerov bo Kroměříž, ale jak to tady čtu, tak se mi zdá lepší KR.

Najde se zde ještě někdo, kdo se podělí se zážitkama z KRoměříže? budu jen ráda

lenulka81
13. črc 2008

Určitě se tam zajdi podívat,ať nemáš pochybnosti.Doktor mi řekl,jesli mi nevadí oprýskanáfasáda a hliníkový příbor,tak je to tam fajn (příbory jsou nerez a fasáda je taky vpoho).Je to o lidech a ty jsou tam dobří.A vždycky se najde nějaká osoba,která nám nesedne.Jsou to taky lidi a měnit bych s nima nechtěla.Jejich celodenní služby mi nahánějí husí kůži.Hlavně si to nenechejte ničím zkazit.Je to váš porod,nechte si poradit,mají několikaletou zkušenost a co se vám nebude líbit,tak prostě vypuste z hlavy.A nezapomeňte jak se budete chovat,tak se bude chovat i mimi.Když budete nervozní nebo plakat,mimi to ucítí,ne jenom z mlíčka,ale i zvás a taky bude plakat.Tak hodně zdaru a pevné nervy.

lucinecinecka
14. črc 2008

Ahojky..moc děkuji za info..ve středu se tam chystám ,tak snad už se budu cítit líp,než takhle,když nevím do čeho jdu...Pak písnu jak se mi líbilo..zatím

tedik
14. črc 2008

určitě se běž podívat budeš spokojená.Já se rozhodovala mezi Km a Pr a nakonec vyhrál Km a byla jsem fakt moc spokojená ten přístup jaký měli byl velice pěkný.Hlavně nedávej na lidi co straší nemáš se čeho bát je to ten nejkrásnější zážitek.Já na to že budu rodit vůbec nemyslela.Můj byl u porodu a máme video i fotečky.Na odd.šestinedělí se o tebe taky pěkně postarají i o miminko a ve všem ti poradí i s kojením.Sestřičky jsou bezvadný hlavně paní Šestáková tu jsem si napsala jako porodní asistentku domů super ženská.

lenulka81
15. črc 2008

Šestáková je fakt bezva,já si jako por.as. napsala Jaremejkovou a ta je také moc fajn,ale ta není v KM porodnici ta jede sólo.Měla už jsem jí před osmi lety u prvního.

lucinecinecka
15. črc 2008

Tak děkuji..zítra mě to čeká,tak určitě budu spokojená...Můj by video asi nezvládl,budu ráda když to ustojí 😀 Dneska někteří chlapi..to už není co to bejvávalo..no hlavně aby bylo vše v pořádku..zítra Vám písnu..zatím děkuji a hezký zbytekk dne..

tedik
15. črc 2008

přesně tak hlavně at je vše v pořádku to je přednější.A je super že tam stebou může být jak dlouho budeš chtít.Budeme držet pěstičky a moooooooooooooooooc 🙂

lucinecinecka
17. črc 2008

Zdravím..tak já to neztihla,byla jsem osm hodin v KM a na h.... 😠 😠 Ujel mi bus přímo před nosem (jel o sedm minut dřív) a když jsem se tam doplazila,maminky právě odcházely..takže bomba a musím vydržet do další středy...ach jo.. ☹

lucinecinecka
17. črc 2008

Jejda..holky nevíte jestli v KM půjčují odsávačku?

tedik
17. črc 2008

my tam s mojim taky došli a už odcházeli,ale sestřička nás provedla.Nevím jestli v Km půjčují,ale jestli chceš můžu ti poslat moji sice kojím,ale už neodstříkávám.

lucinecinecka
17. črc 2008

Tak nám sestra řekla,že zrovna končí tak že až příští středu 😖 Ale psala mi známá,co tam rodila,ře když tam ppůjdu na monitor,vše stejně uvidím..Ty bydlíšš přímo v KM?

tedik
17. črc 2008

to je pravda,že to uvidíš je to tam pěkný jak půjdu po druhé rodit tak určitě do Km. 🙂 13km od KM,ale jsme v KM skoro pořád.

lucinecinecka
18. črc 2008

Dobré ránko..a můžu se zeptat odkud jsi?My z Kvasic...Ty by jsi mi jí půjčila?

tedik
18. črc 2008

ahojky my jsme ze Záříčí klidně já ji ted nepotřebuji.Potřebovala jsem ji kvůli segře neměla tu možnost kojit tak jsem ji odstříkávala pro malou.Tedík by to s flašky stejně nechtěl nejsme na ni zvyklí ani na cumel.

lucinecinecka
18. črc 2008

Aha..no já sce taky nevím,že..ale pro jistotu a kupovat se mi to nechce..třeba by to byly vyhozené peníze,kdybych neměla mlíko nebo tak...Nemáš ICQ nebo něco?Byla by lepší domluva..

tedik
18. črc 2008

480339407

lucinecinecka
18. črc 2008

Mám Tě.. 😉

luelbereth
19. srp 2008

Ahoj - chodila jsem do kurzu který vedla porodní asistentka z nemocnice KM a odsavačky i pujčují. Já mám termín až 6.9. , ale byli jsme se tam podívat a není to zlý. Manžel už v nemocnici v KM ležel dvakrát a je to o tom oddělení. Jinak můžu říct, že nás provázela milá sestřička a ukázala nám vše až na jeden pokoj, kde byla nějaká maminka. Manželovi se prostředí líbilo - prej to tam budu mít hezký i když já jsem měla trošku jinou představu. Celkově si ale myslím, že až to na mě přijde budu spokojená taky. Záleží hlavně na lidech.

lucinecinecka
8. zář 2008

Ahoj holky..tak já v Kroměříži rodila 29.8.2008 a musím říct že bomba...takový hnus co jsem na KM slyšela a přitom pravda úplně jinde..porodní asistentky,doktoři a to nemluvím o sestřičkách na novorozeneckém..prostě bomba...skvělý přístup k nám jako maminám i miminkám..jsem ráda,že jsem se nakonec pro Kroměříž rozhodla..Dneska má malej už deset dní a krásně rosteme..

Jo a bojovali jsme s kojením a sestřičky z novorozeneckého teda jedna,ale za boha si nevzpomenu jak se jmenuje ☹ mi hrozně pomohla a dneska kojím jako ďábel 😀

Přeji krásné a štastné porody v KM nebo jinde..

hana_r
20. zář 2008

Luci, měla jsi porodní plán? Jestli ano, dodržovali ho? Mohla sis zvolit polohu u porodu? A po porodu ti malýho nechali?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru