Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

nadis.h
12. črc 2010

Vsak ja jsem bez neho 5 dni ze 6i. To je fakt sileny uz. Zitra to bude 7 den co tu jsem.

tercina
12. črc 2010

@nadis.h Hrůza, já vím. Pak už ho budeš mít u sebe pořád 😵
Tak držím palečky

aggamma
12. črc 2010

@nadis.h jo jo je to čím dál větší parádička 🙂 bříško jsem si zas srovnávala zas před chvilkou.....mimi se od rána evidentně nudí anebo mu prostě jen vadí,že mu v podstatě sedím na hlavě....šílená představa 🙂 a když si lehnu na bok tak mi tam od rána dělá lochnesku.......vždycky vyjede oblouček a pak zas mizí......je to sranda.Dnes o sobě zas dává hodně vědět.....jsem za to ráda a moc mě baví si držet a hladit bříško a komunikovat s ním 🙂 Moc Ti přeju,aby se kozenky už zklidnily do normálního stavu a tolik nebolely.....Co šmudlík Kájik?

aggamma
12. črc 2010

@tercina no když já už jsem šíleně zvědavá......chtěli jsme to vědět od začátku,ale rošťáček se stydí tak doufám,že ted už nám to konečně ukáže....zas tolik na tom nevysím,ale i kvůli výbavičce bych to už chtěla vědět 🙂 abych pořád nemusela pořizovat neutrální barvy......už kvůli tomu máme i fialkový kočárek i když já fialovou nikdy moc nemusela....ale tenhle nám padl do očka 🙂

eloana
12. črc 2010

Ahoj holky🙂 tak hlasim dneska jsme byli na kontrole v 5 tydnech -mame 4550g a 56cm -vyrostlo o 7 centaku
jo a varlatko uz mame,ale zas na tom druhem je varicotela snad se vstreba
a fontanelka taky v poradku

nadis.h
12. črc 2010

Aggi to dela prdelka ty boulicky. 🙂)aspon me to delal Kajik zadeckem.

Eli tak parada. Bude to kluk zdravy! 🙂

ja porad bulim. To nejde zastavit. Aspon ze jsem sama na pokoji a mam na to klid.

tercina
12. črc 2010

@aggamma My chtěli mít po tý bolesti nějaké překvapeníčko 😉 Vydržet se to krásně dalo, vůbec mi nepřišlo, že bych to musela vědět. Prostě jsem nosila "mimíska" a bylo mi jedno, jestli klučinu nebo holčinu. Celý těhotenství jsem ale měla tušení, že to bude pindík 😉 . Výbavičku jsem měla doma připravenou spíš na kluka a pak neutrální. Kdyby to byla holčička, tak bych jen přitáhla krabice věcí pro holčičku od kamarádky. No a kočárek - hlubokou korbičku mám hnědou a sportovní nástavbu cihlovou, takže OK. 😉 A jakej máte vybranej kočárek?

@eloana Tak to vám Jáchymek pěkně roste 🙂 My měli na 2 měsících 5 kg a 60 cm 😀 A super, že už to má vše dobré. Ta varicotela se určitě vstřebá - co to prosímtě je?

@nadis.h Nadi, to jsou ty poblázněný hormony. Já pak bulela nad každým miminkem a když jsem si třeba vzpoměla, jak jsem ho ještě měla v bříšku. To je normální. Já bulela před všema na pokoji ☹

scai
12. črc 2010

@nadis.h ty jseš ještě v porodnici? to je mi líto! Budu držet palce ať tě už zítra pustí! Ty hormony po tom porodu, to je děs. Taky jsem frut brečela. Já zase proto, že jsem byla nemocná a furt kašlala a bolelo mě v krku a prostě mě to strašně otravovalo a nemohla jsem si na to nic vzít (nemocná jsem byla už před porodem).
No ono to je normální brečet, i kvůli blbostem...to pak bylo děs ještě doma. To mě třeba napadlo, jeslti ji mám vůbec ráda...tak jsem začala brečet, pak jsem si začala nadávat, jaká to jsem kravka, co mě to mohlo napadnout, že bych jí neměla a ráda a bulela jsem znova...no furt dokola...manžel furt v práci, já furt sama 😒
No ale trvalo to jen pár týdnů a pak už dobrý!

eloana
12. črc 2010

@tercina to je neco v okoli varlete a u muzu to pak zpusobuje omezeni plodnosti.... ale pry se to muze jeste vstrebat nebo se to pak pry operuje
nadenko to je normalni je to hormonalni boom pro telo

nadis.h
12. črc 2010

Holky presne. Ja ho tady mela,koukam na nej a zacnu bulet proto ze za chvilku vyroste a utece to z tohodle rozkosneho miminka. Zitra zkusim zavolat detske dr kdyby me zas nepustili at mi rekne rizika jestli nejaka jsou a kdyz nebudou tak se asi necham pustit. Tady je to ted uz fakt psycho!

tercina
12. črc 2010

@nadis.h Nadi, myslím, že kdyby rizika nebyly, tak si vás tam nenechávají. Propouštějí domů, jakmile je to možné. Já bych si to nelajskla, nechat se s malým dítětem propustit na revers. Vědí, co dělají, my tomu prd rozumíme 😒 Kamarádka tam byla s holčičkou 12 dní. Prostě se to musí vydržet 😖

hahyla
12. črc 2010

@nadis.h Nadi já v nemocníci taky brečím . Na revers bych určitě s miminkem domů nešla , vydržto tam ,vím, že ty miminka rychle rostou ,ale zas tak rychle taky né , ještě si ho užiješ až až. Co je to 8,9,nebo 10 dní v životě , důležitý je zdraví a dítěte především.

jasekd
12. črc 2010

@tercina Ahoj Terez 🙂 Jak je na tabore? To zacinate brzo s malym vandrovat, tak to na jare muze i na tu vodu 😀 Jak snasi ty vedra? My chodili k prehrade i docela na dlouho, nebo jsme jeli nahoru na Cernou Nisu se koupat a pohoda, ale ted je takovej parak, ze Martin furt jen fnuka, breci, pije nebo pak konecne usne, a je jedno jestli jsme doma nebo nekde venku.
@nadis.h Vydrz, i kdyz je to na palici, ja taky brecela manzelovi do telefonu, ze chci uz domu, i kdyz jsou tam hodny, tak doma je doma. Bilirubin je neurotoxickej, to znamena, ze pronika do mozku a zpusobuje poskozeni centralniho nerv. systemu, letargii, ruzne krecove stavy, opzdeji napr. hluchotu, retardaci... Tim nerikam, ze vam to hrozi, proboha, nestrasim te, jen to pisu jako vysvetleni, proc se to u tech miminek tak resi, aby k tomuhle nemohlo dojit. Nas mel taky trochu zloutenku, ale bylo to na propusteni, a temn prvni vikend doma nic moc, jen spal, nepapal, neslo ho vzbudit, ja se furt hnala domu a pak jsem se trochu bala,co s nim je. Tim nerikam, ze neco zandbali nebo ze by me propustili na nejakej muj natlak, na propusteni to bylo, ale stejne jsme meli starosti ☹ A podle me na revers te nikdo nepusti, pokud to propusteni nelze kvuli decku. Tak se drz a kdyz ho nemas u sebe, snaz se spat. Ja za 5 dnu v porodnici naspala asi celkem 6 hodin, nechapu, jak jsem to vydrzela. Ted spim denne tak 5, 6 hodin a prijde mi to desne malo 🙂

jasekd
12. črc 2010

Rodila jsem teda v JBC, ne v LBC, a tam se standartne propousti 4. den po porodu (den porodu se nepocita)

hahyla
12. črc 2010

holky já bych taky rodila, to vedro je už neúnosný. Celé těhotenství jsem měla strach z předčasného porodu,věčné bolesti a musela jsem ležet a teď jak když mávneš proutkem a jsem bez bolestí , jen mám nateklé nohy , ruce a nějakou vyrážku na nohách, je to nepříjemné a špatně se mi chodí.

nadis.h
12. črc 2010

Holky vim. To ze me mluvi ten smutek. ☹ ale byl tu velky Karel a trefil se do casu zrovna kdy mi dali Kaju tak se po delsi dobe aspon videli. Ted tu zahanim nervy Haribo bonbonama a jesenkou co tatka donesl. 🙂 a lezim jen ve spodkach a podprde,kdyz tu jsem sama. 🙂 ale zda se mi Kaja uz lepsi. Jeste rano byl takovy klidny a ted vecer uz i zaplakal ze chce papat a u jidla neusnul ted vecer a odpol.

hahyla
12. črc 2010

@nadis.h Nadi to víš že to je lepší , zítra to bude ještě lepší a co nevidět jdete domů . 😉

nadis.h
12. črc 2010

Jdu hodit svou denni 4 hodinku. 🙂 zas se nedockam vizity. Dobrou maminky a tehulky. 🙂

eloana
13. črc 2010

@nadis.h -Nadi vydrz vim ,ze to je opruz,ale lepsi v nemocnici nez doma -znama se takto vraceli zpet do porodnice -uz byli doma a ono se mu to zhorsilo,tak v te nemocnici skoncili stejne..

nadis.h
13. črc 2010

Ahojky, SNAD pujdeme domu! 🙂 Zatim to vim jen od sestricky,ze to krasne kleslo tak jeste musim pockat na doktorku co rekne.

jasekd
13. črc 2010

@nadis.h To vypada nadejne, jestli klesa a navic pises, ze uz neni tak spavej, tak vas asi pusti, oni tam zas nikoho jen tak drzet nebudou. To je super, ze uz je Kaja trochu akcnejsi, my prave meli s Martinkem to trapeni s jidlem, ja nemela skoro sanci ho vzbudit (mnout ousko, pod bradickou tlacit, aby sal, studena zinka, o tom vikendu po propusteni fakt nic nezabiralo), hned zas usnul, tak to vy jste na dobre ceste 🙂

nadis.h
13. črc 2010

Jasi jo jo uz je fakt lepsi. Kouka uz cele papkani a az pak po ho uspavam. Predtim jsem s nim delala taky psi kusy aby nespal,ale nastesti i tak pribiral. Jeste toho trochu. No doufam doufam. Jen abych nebyla zklamana. Ale rekla mi to uz i vrchni sestra z zenskeho,ze to vypada dobre. Tak at uz jdou. 🙂
jen si to tu jeste uziju do 7 nez prijede tatka z prace,ale to uz bude fajn cekani.🙂

nadis.h
13. črc 2010

Jdeme domuuuu. Huraaaaaa. 🙂🙂🙂

tercina
13. črc 2010

@nadis.h tak to je super

hahyla
13. črc 2010

@nadis.h tak to je perfektní 🙂 😵 😵

zarzuela
13. črc 2010

Tak jste se přeci jen dočkali, teď už si ho budeš pořádně doma užívat :o) hlavně hodně odpočívej když bude malej spinkat.

nadis.h
13. črc 2010

Paradicka doma! 🙂 uplne o necem jinym. Hlavne jsem se tesila na cistou sprchu a celkovou ocistu abych ze sebe smyla ten nemocnicni pocit. :-P uz tu byla i detska Dr. Moc mila. Jen domacnost vyjedena. Tatka dostane listek a povali na nakup.😀 maly premierove spinuska ve svym pelisku. 🙂

hahyla
13. črc 2010

@nadis.h Nadi ,tak a teď už budeš mít Kájušku jen pro sebe .Ta doktorka přišla brzo , to jsi jí volala ty a nebo z porodnice že Vás dnes propouštějí?

nadis.h
13. črc 2010

Hahy ja ji cinkla dopol ze jedem. Byly jsme tak domluvene.

aggamma
13. črc 2010

@nadis.h je Nadi tak to moc gratuluji,že už jste v klidu doma 🙂 Musí to být nádherná úleva a pocit být doma a užívat si Kájušku.Tak posílám jedno malé pohlazení ode mne i od té naší lochnesky 🙂 Právě jsem měla být na těhu joze,ale vubec se mi do toho dusna nechtělo....já se k tomu těhu cvíču snad nedokopu....připadám si ted jak hříšnice a že zanedbávám předporodní přípravu.....☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru