Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

tercina
26. črc 2010

@mori No našemu Peťánkovi se taky bude Gábinka líbit - to bude boj 😀

tercina
26. črc 2010

@zarzuela Já bych to taky klíďo dala obojí dohromady.

aggamma
26. črc 2010

@tercina @nadis.h no já budu ted budu prát ty věcičky co jsem nakoupila a dostala....ale je to zatím tak na 2 várky....podle toho co říkala kamarádka tak má pro mě asi 4 banánové krabice oblečení....tak musím být rozumná a vybírat a vybírat aby nás to nezavalilo 🙂 Ale moc se na to těším,až ty voňavoučké pidi věcičky budu skládat a žehlit.Jinak mimísek má ted tak 1-2x denně škytavku,tak si říkám jestli mu nedávám něco špatného.....ale je to asi normální. Jinak kynu a kynu a pánev bolí čím dál víc...chodím jak kachna 😀 A samozřejmě,že jsem se k tomu těhu cvičení nedokopala,ale už to moc neřeším...ted jsem stejně ráda když ujdu pár kroků 🙂 Jo dnes jsme konečně byli na matrice pro souhlasné prohlášení o otcovství a o jméně.Tak nám odpadla jedna starost.Zítra se jdu přihlásit do porodky a ve středu konečně snad ten ultrazvuuuuuuk 🙂 a kontrola.
@mori je super že už jste s berunkou doma.Tak at jste obě co nejvíc v pohodě a fit 🙂

nadis.h
26. črc 2010

Aggi zrovna jsem psala vcera holkam jinde na diskuzi ze jsem rada,ze jsem se neridila dle doporucenych seznamu kolik kusu toho ci toho. Mam toho vic a stejne peru kazdy den. Je vecne mokry,at z protekle pley ci od mlika. Takze mit toho mene tak peru 2x 3x denne.:-P

skytka je pry normos. Kaja skytal v brisku porad a ted skyta po kazdem jidle. Je to pry,ze se moc prepiji.

tercina
26. črc 2010

@aggamma Škytavka je normální, neboj. 🙂 Jojo, to znám, já taky kynula a kynula 😀 No tak to jsem zvědavá, jestli se ten tvůj stydlínek konečně ukáže v celé své kráse 😉

tercina
26. črc 2010

@nadis.h Nadi, já se taky neřídila doporučenýma seznamama. Prostě jsem nějak všechno, co jsem dostala vyprala a dala do prádelníku. Akorát jediný, čeho jsem se zatím vůbec nedotkla, jsou dupačky. Nějak se mi v nich to moje mimčo nelíbí 😖 Jakto, že máš proteklý plínky? 😨

aggamma
26. črc 2010

@tercina @nadis.h jo to já se taky vubec neřídím nějakým seznamem...prostě jsem jen vytřídila ty nejmenší věcičky..dupačky,mikinky,trička a mám je připravené na to praní...vše ostatní jsem zatím dala na stranu do skříně.Holky moje vím,že se to už probíralo ale řeknete mi s jakými plínkami a mastičkami na opruzeniny máte nej zkušenost? Do porodnice sebou nařizují bepanthen krém i mast.A taky jsem koupila infadolan na opruzeniny.A co se týče půínek tak mám dopředu koupené Huggies klasik 3-6 kg a Pampers sleep and play 3-6 kg a pak nějaké levnější. Jo a Nadi co sis to musela nechat do porodky přivézt..odsávačku a kloboučky? Šmarjá mám pocit,že stejně na něco zapomenu....i když já mám tedy prsíčka i čudlíčky pro miminko připravené dobře....ale odsávačku budu potřebovat asi určo že? A čím sis dělala zábaly na bolavá prsa když se nalévaly? Holky mě už chytá panika že na něco zapomenu a to máme do produ ještě 2 měsíce......

nadis.h
26. črc 2010

Terci tak to ja dupky davam moc rada. Slusi mu a je to pohodlne urco pro nej. A prosim Te s tema plinkama nevim!☹ protyka nam to stranou vzdy jak lezi na boku. Delam s tim psi kusy a nic.

nadis.h
26. črc 2010

Aggi tak na zadecek pouzivam Bepanthen porad. V porodce dostanes takovou nejakou masticku,ale stejne byl Kaja opruzeny tak jsem ho pak mazala taky Bepan. A doma jsem mela koupenou masticku na opruzeniny od Johnsona takovou tubu bilo modrou. Meli jsme ji na segru a dobry,ale Kaja se osypal po ni. Takze zustanu zatim u Bepan.kdyz se mi osvedcil.
Plenky mam Pampersky ty new born jak je to baleni 108 ks. Neni opruzeny z nich,ale jak pisu-protykaji mi po stranach. Asi ma Kaja porad hubene nozicky? A odsavacku si nech az koupit dle potreby. Ja za ni teda byla vdecna. Prsa mi malem rupla! Ale pani z pokoje od nas ji nepotrebovala. A kloboucky potrebuju kvuli plochym bradavkam. Tak to asi taky nebudes potrebovat. A pokud jo tak si je taky nechej koupit az pak. Sestricka mi dala letacek s oznacenyma klob.primo pro me. A odsavacku mam rucni od Medely. Staci a vyhovuje. A na prsa obklady ja strikala ve sprse co nejvic horkou vodu a sestricky doporucovaly studene obklady z plen.

chaala
26. črc 2010

Aggi, s tou odsávačkou počkej až po porodu, jak psala Nadi. Já to u prvního zmákla bez ní a při druhém jsem ji ráda koupila po porodu, moc mi pomohla. Holky, já si to žehlení v těhu vůbec neužila. Mně se u žehlení dělalo příšerně špatně. Vyžehlila jsem 2-3věcičky a konec. Já na ty nevolnosti a zvracení trpěla celé těhu 😒
Nadi, taky jsem ze začátku prala každý den a byla ráda za spoustu oblečení. Každou chvilku jsme ublinkávaly apod.

tercina
26. črc 2010

@aggamma Agi, buď v klídku. 🙂 Já mám doma na zadeček Rybilku a Sudocreme (kupuje se v lékárně - je super). Pak mám Bepanthen - jak na prsa, tak na malýho zadeček. No a když jsou hoodně velký parna a malý se mi zapotil třeba v podpaží, pod krčkem nebo pod šulínkem, mám doma Pytiol. Taky ho koupíš v lékárně, je to nejlepší mast, jakou znám. Sice smrdí jak blázen, ale je už mnoho let nepřekonatelná. 🙂 A nevím, proč nařizují Bepanthen mast a krém. Obojí je zdáse mi zbytečné. Já mám mast a úplně stačí. Do začátku jsem koupila Pampers Premium Care, velikost 1. Jsou sice dražší, ale byly perfektní. Do porodky mi manžel druhý den ještě v jedenáct v noci vezl odsávačku, protože jsem myslela, že mi ty prsa prasknou. Určitě si jí zabal do tašky, nebo aspoň měj doma připravenou. Kloboučky jsem taky měla, ale nepotřebovala jsem je. Vem si taky dvě bavlněné plíny pro sebe na zábaly prsou. Když se nalejou, poradí ti sestřičky, aby sis dělala studený zábal prsů. Normálně se namočí plína do studené vody, vyždíme, stočí na prsa tak, aby ti koukali bradavky. No a pak se před kojením zase nahřívají, aby teklo mlíčko 🙂 Neboj, vše bude ok. Kdyžtak ti to taťka do porodky všechno přinese. K porodu stejně máš mít jen malou tašku. Moc toho totiž nepotřebuješ. A ten zbytek (pro mimi a tak) ti taťka přinese až druhý den.

tercina
26. črc 2010

Jinak já měla odsávačku půjčenou, vlastně jsem jí potřebovala jen v porodce (pak párkrát doma). Takže jestli máš možnost, spíš si jí jen půjč. Některým holkám to jde odsávat ručně, ale mě to vůbec nešlo. Taky mám tu od Medely a byla jsem spokojená.

nadis.h
26. črc 2010

Stejne to neni uz pravda. Pred par dny jsem sem prisla pro rady nezkusena a ted si prijdu uz jak mazak.🙂))
holky ja bych chtela byt zas tehotna. Ja to brisko tak milovala.

chaala
26. črc 2010

Já mám doma rybilku a bepanthen na zadeček. Používám na střídačku a spokojenost. Taky si myslím, že do porodky stačí jen mastička...já teda měla jen ji s sebou 🙂

tercina
26. črc 2010

Nadi, taky jsem nad tím nedávno přemýšlela. Teď je asi 6 mojich kamarádek těhotných a já jim to bříško tak závidím 🙂 Ten porod už teda ne 😖

chaala
26. črc 2010

Nadi, já jsem bříško nosila taky moc ráda 😀 Jo,jo,teď už radíš jako profík.

tercina
26. črc 2010

Tak co ten srazík holky? 😉

chaala
26. črc 2010

Já jsem jen celé těhu měla strach,aby všechno dopadlo dobře.
Terci, tak hned druhé mimi? 😀

tercina
26. črc 2010

@chaala Ježiš nestraš 😀 My si dáme chvíli pauzu 😉

chaala
26. črc 2010

@tercina 😀 😀 😀

nadis.h
27. črc 2010

Dobre poledne,
vazime 3,80.🙂
ted kojim v Plaze.🙂)
holky ja Vam zavidim az budete planovat dalsi mimi. U nas to je zatim pase ze strany chlapa.☹ a ja bych tak chtela.

mori
27. črc 2010

@nadis.h hehe, ty jsi on-line všude co 😀

lucka28
27. črc 2010

@mori ahoj jak pak se mate? a co gabinka 🙂

mori
27. črc 2010

@lucka28 jéé, Luci, já ti úplně zapoměla odepsat 😅 promiiiň 😉
Gábinka je hodňoučká, úplný zlatíčko 🙂 včera jsme se byly ukázat tady u dětského dr. Včera a dnešek v noci mě pozlobila s papáním, až jsem z toho měla nervíky .. ale napadlo mě, zda to nebylo úplňkem 😕 nevim no. Dnes ráno už baštila tak jak má, tak snad to zas bude OK

aggamma
27. črc 2010

@tercina @nadis.h @mori @chaala holky holky díky díky za rady...přeci jen je stopro lepší vědět to od vás než se řídit strohými pokyny porodnice co sebou atd.Odsávačku budu mít snad od kamarádky takže do ní nebudu muset investovat.Dnes jdu na zápis do porodnice,papíry z matriky už máme úspěšně zařízené 🙂 Tak jsem zvědavá jestli budu úspěšná i dnes.A díky moc za rady co se týče krémů a plínek...to víte prvnička 😀 Jo ještě dotaz....mám možnost koupit monitor dechu a tepu asi za 1500.Myslíte že je to dobrá investice nebo je možnost si to půjčit z porodnice? Tak zatím pa a dík....Jste fajn mamušky 🙂

nadis.h
27. črc 2010

Mori jsem takovy zavislacek netovy.🙂)
neumim si predstavit nemit net tim jak tady nikoho moc neznam tak si drbu aspon takhle.
S tim pitim to bude mit souvislost pocasi. Kaja mi blbe spal a dnes v noci uz dobry.

zarzuela
27. črc 2010

Ahojte holky.

Aggi já používám na zadeček nejraději krém od Weledy - je měsíčkový s mandlovým olejem - krásně voní a čistě přírodní, moc nám vyhovuje (dostali jsme vzorek z porodnice a už jsem u něj zůstala), jinak to prokládám i bepantenem a rybilkou, ale to spíš jen na cesty, mám to zabalené v koju tašce.
Nadis s protýkáním plínek jsem měla ze začátku taky starosti, ale jakmile Domčovi zesílili stehýnka bylo po problému, teda pokud jsem měla huggies clasic tak mu protýkali pořád protože nemají pružné pásky.

Jé jak píšete, že vám bříško chybí, tak jsem zrovna dva dny před porodem říkala tchýni, že se mi po pupíku bude stýskat, a ona že ne, že se ho ráda zbavím. ale opravdu mi chybí, kor když vidím svoji svědkyni s pupíkem.

chaala
27. črc 2010

Nadi, koukám, že plaza je Tvoje kojící stanice 😉
Třeba si to tvůj chlopek ještě rozmyslí, až bude Kája růst. Nikdy neříkej nikdy 😉
A rostete pěkně 😵 😵

chaala
27. črc 2010

Jééé, já jsem si po porodu přišla divná...naši holčičku už doma a bylo mi líto, že už nemám bříško. Raději jsem to ani nahlas neříkala. Tak jsem ráda, že nás je víc a nejsem divná 😀
Aggi, já doma monitor dechu nemám, ale myslím, že je to dobrá věc. Můžeš být klidnějš, že je mimi hlídané. Já jinak ze začátku pořád kontrolovala, jestli dýcháme...ale to možná každá z nás, která ho neměla.

zarzuela
27. črc 2010

Chaal já monitor mám a je to super v noci jen juknu jak bliká a podle toho občas i poznám jestli se brzo bude budit nebo ne, je to super věc. Ale za necelý měsíc ho už budu dávat pryč, půjde dalšímu miminku 🙂 Tak Domískovi už táhne na 5 měsíc tak snad už ho potřebovat nebudem.
Kamarádce to hodně u malý pomohlo - dá se říct, že to malý několikrát zachránilo život, měla s ní problémy, že usnula tak, že zapomněla dýchat, a spravilo se to až po roce, tak teď už je v pořádku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru