Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

klaruska1
12. zář 2008

jaanja, moc díky,tak ať všechno dobře-pokud tam bude primář z Frýdlant, tak ten je super-byla jsem tam na laparoskopii a hysteroskopii.Držím pěsti.
Co se týká absolvování před.kurzů, tak my na tom byli s manželem a dost nám to pomohlo,ale byli jsme v Jbc, jaké je to tady v LIberci nevím.

ves
12. zář 2008

Ahoj Letti,
mám Filípka a narodil se 4.12. 2007, takže jsme měli takový vánoční dáreček.
Termín máš už příští týden, tak ať ti to pěkně uteče, přeju hodně štěstí.
My jsme taky dopředu nevěděli co to bude a je to pak opravdu moc krásný se nechat překvapit.
Hodně štěstí.

ves
12. zář 2008

Ahoj Jaanjo,
na předporodním kurzu jsem byla v listopadu 2007, tak snad se nic nezměnilo, ale bylo to jen sezení na jedenkrát, asi na 2,5 hodiny, na osobu nás to stálo 120,- Kč. Ukázali nám porodní sály, pokoje, vyprávěli nám jak poznat, že už to přišlo, ..... myslím si že to určitě stojí za to alespoň budeš trošku vědět do čeho jdeš (snad je to ten samý kurz, který jsi myslela ty).

jaanja
15. zář 2008

ves: porodní asistentka mi po telefonu řekla, že to je na 4x, dvě lekce jsou nepovinné (o kojení a o císaři), s partnerem se chodí jen na jedno sezení (ukázka sálů a tak). Určitě mi to neuškodí, protože vím prd 😀

Holky, moc děkuju a užívejte si mateřství 😵

papisa
20. zář 2008

Ahojky, koukám, že mě Ondrášek natolik zaměstnal, že jsem úplně zapomněla se sem na vás podívat ☹
Jinak ahoj Klaruško, už jsme měly s Kaczkou strach co je s tebou. Nám skončilo teď ve čtvrtek šestinedělí, tak je to super. Malej je v pořádku, jen se připrav, kluci strašně trpěj na ty prdíky a teď nám teda malej kvůli tomu začal dost plakat (spíš řvát 😖 ), tak masírujeme bříško a děláme vše možné. My se nejspíš do konce tvého šestinedělí odstěhujeme, takže to pak z Frýdlantu budu mít složitější, ale určo ráda přujedu, to si piš. Tak přeju moc moc štěstíčka aby byl Matýsek v poho a aby vše klapalo tak jak má. Papa

A všem, kteří teprve rodit budou, LBC je celkem v poho,asi takovej průměr. Všude se najde nějaká "kráva", ale těch pár dní se to dá vydržet. tak papa

klaruska1
22. zář 2008

papis nazdárek, my se teď vrátili z nemocnice-Matýsek chytil nějaký bacil a měli jsme střevní virozu-průjmy a zvracení.Včera nás pustili a v noci jsme tam jeli znova, protože malý zase blinkal, nechali nás doma a dneska se na nás přišla podívat naše paní doktroka, tak mě trošku uklidnila, snad to bude dobrý.Na ty prdíky trpíme taky, to je holt úděl kluků ☹
Taky tě moc zdravíme a přejeme tobě i Ondráškovi jen to nej,ať jste zdraví a spokojení a hezky rostete, doufám, že se pak sejdeme,měj se krásně a koukej se někdy ozvat-třeba i do IP, pa K.

laetti
28. zář 2008

Zdravím všechny co rodily v Liberci, malá se narodilla 21.9 v 0:50. Chci se zeptat jestli nevíte jak se jmenují ty ubrousky kterými se mimčo mylo při koupání v porodnici a kde jsou k sehnání? Díky

berus
29. zář 2008

laetti veliká gratulace k holčičce!!! 🙂
nevím, jak se ty ubrousky jmenují, my používáme žíňku z plínky. Je to jemný a myslím, že lepší než ten ubrousek.

ves
1. říj 2008

Ahoj Laetti,
moc gratuluju k holčičce 🙂 .
Taky nevím jak se jmenovaly ty ubrousky, ale my jsme už od začátku používali normální žínku.

laetti
1. říj 2008

Díííky za gratulace. Mě právě žínka přijde moc tlustá, tím ubrouskem jsem malou líp cítila, jak ji myju 🙂 Od včerejška máme rýmu. Chodíme k dr. hrbáčové a ta nám napsala Nasivin a Libenar, ale s tím, že to nesmím kapat-jen nosík vytírat. Což mi nepřijde efektivní, zvláště u Nasivinu, kdy je doporučena 1 kapka. Ale prý při kapání by to mohla malá vdechnout. Ale to vytírání mi nepřijde moc dobré-navíc dostat se jí do nosu je fakt složité. nemáte nějakou zkušenost? A ještě, když jí to teda vytřu, chvíli počkám, odsaju a pak krmíme. A po krmení zas chrčí-můžu odsávat znovu jakoby nasucho-nekapat znovu? Díky

ves
2. říj 2008

Ahoj Laetti,
taky chodím k Dr. Hrbáčové a když malýmu byly asi 3 týdny, tak byl trošku nastydlý, ale hlavně měl v krku hlen, kvůli kterýmu pořád brečel a v noci si s tím nevěděl rady, paní doktorka říkala ať mu žádný kapičky nedáváme, že je na to moc malý, asi měsíc jsme s tím bojovali, ale pak jsem přišla na kapky Libenar a je tam napsáno, že se můžou používat od narození, tak jsem vždycky trochu kápla, a pak odsála a ono to pomohlo, mě paní doktorka nic neříkala o vdechnutí spíš mi říkala, že je maličkej na kapičky, abychom mu zbytečně nedráždili sliznici ( mluvila všeobecně o kapičkách, ne o Libenaru ), ale Libenar je fyziologický roztok a neměl by ublížit.

ves
2. říj 2008

Ještě Laetti, je ale pravda, že kapičky Libenar jsme dali prckovi až když mu byly skoro 2 měsíce, měsíc jsme zvlhčovali vzduch (třeba jsme malýmu obložili postýlku vlhkýma plínkama), častěji větrali a procházky na čerstvým vzdoušku, to by na to mělo taky pomáhat
Brzo se uzdravte holky.

laetti
3. říj 2008

Ahoj ves, díky za odpověď včera se už zdálo, že je malá bez rýmy, ale v noci zase začala chrčet. Větrat se snažím, máme zvlhčovač vzduchu, tak snad to bude dobré 😉

alpuska
17. říj 2008

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porod v Liberci - do těch skříněk na porodním sále si dávám jen oblečení, ve kterém přijdu, nebo do nich musím nacpat i celou tašku s věcma? Přišly mi dost malý tak jsem počítala s tím, že tašku si můžu vzít na porodní sál a kdykoliv si z ní vyndat třeba vodu nebo foťák..díky A.

lenkac.f
18. říj 2008

Ahojky, o těch skříňkách se dočteš na předcházející stránce. Já jsem si teď zbežně připravovala nějaké věci do porodnice a v těch jejich papírech píšou jednorázové kalhotky 3-6 kg. Jenže koukám, já si plenkové kalhotky koupila, ale je tam 2-5 kg, tak teď jsem z toho jelen. Asi nemám ty správný,jednorázový nebo já nevím. Poradíte?

ves
20. říj 2008

Ahoj Lenkac,
z tohohle jsem byla taky jelen, protože jsem si taky koupila úplně ty nejmenší jedničky a v papírech píšou 3-6kg, což jsou dvojky, koupila sis určitě správně, pokud teda nebude tvoje miminko vážit víc než 5 kg 😅 🙂 , ale to snad né. Takže jsem s sebou do porodnice měla plínky 2-5 kg a pak jsem je ještě asi měsíc používala.

Alpusko, ty skříňky u porodních sálů jsou opravdu malý, dala jsem tam oblečení a i tu tašku jsem tam narvala, kterou jsem měla fakt velkou, a na vrchu v tašce jsem měla igelitku s těma nejdůležitějšíma věcma, tak jsem ji pak jen vytáhla.

Hodně štěstí holky 🙂

lenkac.f
20. říj 2008

ves: díky moc. Uklidnila jsi mě. 5 kg moje malá určitě mít nebude, protože mě straší s předčasným vyvolaným porodem o 14 dní kvůli tomu, že je menší a asi se jí venku bude dařít líp. Tak uvidíme, ale blíží se to čím dál rychleji a už mám depky.

alpuska
21. říj 2008

Díky moc Ves, já nemám tašku, ale kufr na kolečkách, abych ho nemusela tahat 😉 tak doufám, že nebudou mít nic proti, když si ho s sebou vezmu na sál, protože ten do skříňky asi fakt nenarvu 😀

slunicko27
22. říj 2008

no holky oni pak na pokojích jsou úplně stejné skříňky jako na porodním sále. Takže ji tam stejně budete muset narvat. Já ji měla na předporodním sále u sebe a pak jsem si ji odnesla na porodní sál nebo mi ji tam muž přinesl, to už si nepamatuji.
2-5kg plenky budou OK, já měla od 3kg a vážil malej 2,63kg a taky to šlo.

Holky od kdy se registruje v porodnici a kdy přijímají registrace? Myslím, že to bylo po obědě, ale nepamatuji si to časové rozmezí přesně.

lenkac.f
23. říj 2008

Ahojky,
slunicko: sestřička mě poslala na tu registraci ve 30 týdny a myslím,že registrace berou od 13.00.
Holky a jak to probíhá, když už chodíte na monitor a kontroly už jen do porodnice ? Od kolika tam jsou a prý je to bez objednání, takže se tam asi dlouho čeká, co.

slunicko27
24. říj 2008

lenko, díky!

myslím, že jsou tam dopoledne a je to opravdu tak, že jak příjdeš tak jdeš. Já když tam byla prvně, tak to byl mazec. Byla jsem tam jen jednou, pže odpoledne mi nevyšly výsledky a hned mě přijali. Čekala jsem tam tak 1,5h!! Protože ještě "předbíhaly" akutní případy, či odbíhala dr pryč.

lucielb
31. říj 2008

ahoj, apropo skříňky v Liberci na sále- pozor na ně všechny klíčky jsou stejný, tak tam nemějte cenné věci, zjistil to manža, když mi dal věci do jiné skříňky nechtíc, když jsem pak ty věci v mé skříňce neměla, tak na mě porodní asist. řvala, že jsem si je tam asi nedala, po porodu po narkoze, si asi myslela, že jsem mimo, káča nepříjemná, no a pak koukala jak puk, když jsem stejným klíčem otevřela i tu druhou

jaanja
2. lis 2008

lucie: a která na Tebe řvala? 😠 😖

S těma monitorama jste mě teda překvapily, že tam člověk čeká 😖 Už jsem teda čekala na zápis, ten je myslím každý den od 12:30. A od kolika ty monitory začínají? Klidně si ráno přivstanu, hlavně, abych tam pak nemusela tvrdnout..

slunicko27
3. lis 2008

tak koukám, že mají nové stránky http://www.nemlib.cz/web/index.php?menu=1_33_7

lenkac.f
5. lis 2008

jaanja: já tam byla poprvé před týdnem. Přišla jsem v okolo 9. hod a odcházela jsem v 10.30. Na monitoue jsem zatím ještě nebyla, jem mi doktor udělal stěry, kontrolovali mě tlak a moč, toť vše - asi 10 minut. A máš asi jedno jestli tam jsi mezi prvními , nebo asi jak kdy. Já tam byla nejdřív sama a pak chodily další maminy a šli přede mnou, tak nevím jak se to tam bere. Takže asi je nejlepší nic si ten den neplánovat, protože pak tam jen koukáš na hodiny a zbytečně se stresuješ.

monina8
6. lis 2008

Ahojky holky,taky prispeji ze zkusenosti s porodem v Lbc.Musim rict,ze ja sem byla spokojena.Mela sem tu tehot.cukrovku,tak sem musela chodit na konci uz jen do porodnice.Doktor co tam obcas je(nebo skoro furt),takovej mladas,muj spoluzak ze zakladky 🙂 byl v pohode(ne ze bych se nestydela).Jeste ze me nerodil 🙂 No,sla sem na vyvolavacku11.7. rano,dovedli me na pokoj,tam teda nic moc.Nakonec sem tam stravila cely den a jeste do odpoledne pristiho dne.Vedle me se vystridali 3 mamky 😀 A taky samozrejmne personal.Musim rict,ze byl supr,vsichni byli v pohode.Ale v duchu sem si uz vybrala dr,kterou bych chtela k porodu.Bohuzel uz nevim jak se jmenovala,takova vyssi,hnedy vlasy,stihla,tak kolem 30let.Nakonec me taky rodila,takze ok.Asistentka i sestra byli taky sympaticky,anesteziolog sama sranda.Nemuzu si stezovat.Na sestinedeli bych rekla,ze uz ten pristup nebyl tak osobni,pripadali mi tam takovy odmerenejsi.A musela sem se sama furt na neco ptat.Tam se mi
moc nelibilo.A smrdela tam ta koupelna,vedro v ni jak v saune,takze vlezla sem zpocena dovnitr a i pak ven.To sem pak chytla depku ze chci uz domu 😒 A ten propustak,na ten sem cekala snad od 11 do 15,to taky hruza.Ale kdyz to shrnu tak to slo. 😉

alpuska
16. lis 2008

Ahoj holky,tak před 3 týdny se nám v Lbc porodnici narodil Adámek. Ležela jsem tam 14 dní kvůli tlaku, porod mi nakonec vyvolávali ve 37tt. Bylo to těžký, malej nechtěl ven, nakonec šel kleštěma, ale musím říct, že přístup všech (sester, PA, lékařů....) byl neuvěřitelný, naprosto profesionální a lidský. Na sále jsem byla 13 hodin, ale dr. byl pohotovej, během 2 minut byl nakonec malej venku a vše je ok. Všichni byli opravdu fajn, takže se ničeho nebojte a přeju, ať to jde "hladce".

lenkac.f
20. lis 2008

Alpusko, moc ggratuluju Mě už se to taky blíží. Můj manžel žíká , že těch 9 měsíců strašně uteklo, ale ten týden se bude vláčit. Ale já si říkám, ať se ještě vláči, protože bojím bojím. Ale na jednu stranu se moc moc těším. Takže Ti vlastně závidím, že už to máš za sebou. Opatrujte se.

alpuska
21. lis 2008

Děkuju Lenko. To jo, ale až budeš mít Adélku u sebe, bude to utíkat ještě rychleji 😉 manžel byl s námi 14 dní doma, ani jsme se neotočili a už zase musel do práce, hrozně to běží. Ale jsou to opravdu ty nejkrásnější chvíle, s mrňouskem v náručí 🙂

hekova
4. pro 2008

ahoj chtěla bych se zeptat kolik to stojí když chci manžela u porodu,v liberecké porodnici.Před 3 lety to stálo 100 kč.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru