Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

zarzuela
4. zář 2010

@tercina Ahojky, téda klobouk dolu, to já bych si teda zatím jedinou noc bez Domči neuměla představit.
Domča už je v pohodě, nic mu není teplota už se zatím nevrátila 🙂

tercina
4. zář 2010

@chaala Já byla na plavču od 9,45 🙂 Na cvíčo sedících dětí jsem se koukala, teda spíš jen špízovala, když jsem se oblíkala, zrovna si tam dětičky kutálely modrý míčky 🙂 .
Teď ve čtvrtek půjdu od 9,15 - jsou prý ležící děti, tak uvidíme.
Když jsem se oblíkala, byly tam dvě paní s holčičkama v autosedačkách - tak já jsem zas koukala, jestli to nejsi ty 😀

@zarzuela Taky mi to přišlo takový divný, ale byly jsme s holkama posedět v hospůdce, všechny jsme měly děti pryč, tak jsme kecaly a kecaly..... samozřejmě téma porod, děti, porod, děti 😀 ale nasmály jsme se 😀 Přišla jsem pozdě v noci, usnula ještě než jsem dopadla na postel....a ráno v půl desátý mi kluci přijeli. Manža to zvládl bravurně 😵

chaala
4. zář 2010

@tercina tak my jsme kutáleli s těma míčema 😀 Ty špiónko ani jsem Tě nezahlédla 😀 Čtvrtky jsou lepší, většinou chodí míň maminek než v pondělí.

@zarzuela to je fajn, že už je Domča v pořádku 🙂

nadis.h
5. zář 2010

Ahojky holky, 🙂

chci objednat Kájovi kombinézku na zimu, ale nevím jakou velikost. 😕 Myslíte že 68 bude OK nebo malá?

mori
5. zář 2010

@nadis.h tohle přesně řeším já .. taky neví mjakou vel. aby vydržela celou zimu 😅

nadis.h
5. zář 2010

Tak mi bylo porazeno 74.. 😕

mori
5. zář 2010

@nadis.h fakt jo ? A kolik Karlík váží ? Gabča byla při narození drobásek ...

chaala
5. zář 2010

@nadis.h Nadi, jestli ji chceš na celou zimu jen jednu kombinézu, tak asi raději tu 74. Určitě ji využijete až někdy do března a to bude Kájuškovi 8měsíců. Ale každá značka má ty velikosti trochu odlišné.

nadis.h
5. zář 2010

Chali a kdybych vzala 68? A pak vetsi zase za cas. Bude mu treba do prosince myslis?

Mori v 6i tydnech mel 5 kg. A 56 cm 🙂 ted nevim. Jdeme az 6.10.na 3 mes.prohlidku.

mori
5. zář 2010

@nadis.h tak v pomětuk vám, bynámměla stačit vel. 68 , páč Gabča měla na 6 týdneh asi 3,2 kg , ale teda výškově asko stejně, asi 55 cm. Furt nevim no .. zas jako v 74 se mi na začátku zimi asi utopí 😀

aggamma
5. zář 2010

Ahojtě holky japa se máte? Já jsem ted skoro pořád unavená a už jsem asi měla poslíčky.Všechno mě bolí,každé vstávání či přetáčení v posteli.....to mám pocit,že mi ta pánev praskne.Kačenka se začíná hodně mlet a velmi ráda mi ukazuje jak jí zesílily nožičky....obzvlášt ráda to má přesně pod žebro nebo do boku.Už jsem jak valící se pučmeloun a chodím čím dál víc jak kachna.Tak si říkám,že kdyby to bylo všechno v cajku,vubec bych se na mimošku nezlobila kdyby už chtěla ven.Já vám tak závidím ty starosti o miminka.........

chaala
5. zář 2010

Nadi, já si myslím,že určitě mu do prosince 68 bude 🙂 Taky bych to takhle udělala. Vždyť tady za chvilku bude pěkná zima, tak ji hodně unosíte, a pak dokoupíte větší, až bude potřeba. Já s tím takhle počítám i u Vandi 🙂 Aby v té kombinéze zbytečně neplandala 😀

luptice
5. zář 2010

ahojky všem budoucím maminkám. Moje zkušennost s porodem v Liberci je úžasná. Jelikož jsem týden přenášela, tak jsem šla na vyvolávačku. Celý den se o mě příjemně starali a porod byl rychlý se skvělou porodní sestrou i doktorem. A to mi připadalo, že mu je tak max. 25 let. Výborná péče, dokonce jsem v půl jedné ráno dostala na porodní sál jídlo (omáčku s knedlíkem) - to mě dost mile překvapilo, když jsem byla celý den bez jídla. Poporodní péče byla taky fajn, moc příjemné hlavně mladé sestřičky, jídlo mi chutnalo a vizity byly taky v pohodě. Asi hodně záleží na případných komplikacích, protože já měla odrodíno během 15 minut. Takže pak se ty zkušennosti asi liší. A to jsem rodila před 2,5 rokem. Teď se tam chystám v listopadu znovu a jinak bych nevolila. Budu jen doufat, že příroda zase udělá své a doktoři jen dopomůžou :O)). A určitě bych LB porodnici nezavrhovala. Mějte se všichni fajn....a držím pěstí :O))

tercina
5. zář 2010

@nadis.h Ahoj Nadi, teda, ten Kájík ti nějak roste 😉 My měli 5 kg na 9ti týdnech 😀 Ale zato 60 cm 😉 Na 6ti týdnech 4,5 kg. Jak jsou ty děti každý jiný, to je boží.
Já bych taky koupila dvě kombinézky. My máme teď na 4,5 měsících 6,7kg a nosíme velikost 62 a 68. Od kámošky mám dvě 74, ale myslím, že jedna je menší. Byly za 100 Kč, takže žádná pohroma, když mu nebudou.
V těch sekáčích a bazárkách se dají koupit fakt moc hezký kombinézky a za hezký penízky.
@aggamma Úplně jsme se vrátila do konce těhotenství 😉 Já byla taky jak kachna 😀 . Neboj, za chvíli je Kačenka venku.

nadis.h
5. zář 2010

Aggi uz to bude vydrz. 🙂 treba se vyloupne 9.9. na hezke datum. 🙂))

holky Kaja roste hrozne!! Vcera jsem mu chtela oblect overalek co jsem mela tyden v pradle na zehleni a dostala jsem se s nim jen pod raminka! :-O jsem cumela jak puk!

S tou kombinezkou to tak udelam. Nechci aby byl jak strasidlo. Kupuju na mimiaukci a mimibazaru za par kacek. Tak muze mit klidne i 3.🙂

tercina
5. zář 2010

@nadis.h Nadi, já taky vždycky jen koukám, z čeho mi vyroste. Jak píšeš, týden to je v koši na prádlo a už mu to není. Někdy mi je těch krásnejch věciček líto ☹

zarzuela
5. zář 2010

@nadis.h Ahojky tak koukám, že řešíš ten samý problém jako já, vezmi 68 a pak větší. Já teď mám už doma kombinézku na 12 měsíců číslo 80 -silnou zateplenou - už teď mu skoro je, jen má ještě schovaný nožičky a to vůbec neva. A pak mám takovou slabší 74 na začátek zimi a ještě jednu 82, takže když jich budeš mít víc nic tím nezkazíš.
A to se v týdnu chystám juknout do toho Kiki bazárku na nějaký fleesový mikči jesti tam budou.
Zrovna teď jsem vyřazovala zas tašku věciček - přesně jak píšete týden v koši na prádlo a už je to malé ☹

@aggamma už se ti to blíži utíká to jak voda a než řekneš švec máš berunku u sebe 🙂 vydrž holka vydrž 😉

nadis.h
5. zář 2010

Holky hrozny jak roste. Uz je pryc doba tech sladkych dupacek od Disney a tak v new born velikosti. Uz se mi i spatne prenasi do postylky z obyvaku.

zarzuela
6. zář 2010

Ahojte holky, včera se mi chtělo uplně brečet, byli jsme s Domčou na návštěvě u "nevěsty" malý miminko - sice měsíční, ale narodila se o 5 týdnů dřív a teď má míru jako když se Domča narodil. Budu mít fotečku Domča a Peťulka u sebe to děsný ten rozdíl achjo takhle mi z toho malinkýho miminka rychle roste ☹ když člověk nemá porovnání tak si to ani neuvědomuje 😢

nadis.h
6. zář 2010

Zarzi já taky nemám porovnání a vnímám to. Jsou mu teprve 2 měsíce, ale stejně už to není to maluškaté miminečko.

aggamma
6. zář 2010

@nadis.h @zarzuela @tercina ahojtě holky moje....já vím,že musím být trpělivá,ale už mi to nějak moc nejde.....miláček mi kouká na pupíček,hladí ho a říká Kačence,jak moc se na ní těší a že už si ji chce poňuchňat...a to mi moc nepřidává.Taky dnes od rána pořád bulím ani nevím proč....Kačírek se v bříšku mele,občas mě přepadnou slabší bolesti,pak zas nevím jak si sednout...no a bulím.Snažím se být statečná kvuli mužíčkovi,protože vidím jak ho trápí,že mi nemůže pomoci.....a za chvíli zas brečím jak želva.
Koukám,že at je mimi vevnitř nebo venku tak pořád jsou tu starosti,bolístky a trápení......Holčinky budte rády,že jste všichni zdraví....a že rostete ....já vím,že to pak je líto,když vidíte jak moc ten čas letí......Ale je to přece ten nejkrásnější čas s vašimi mimísky.Já vám to tak záááávidím 🙂
Jo poradíte mi co mám koupit na koupání? A jak často vlastně koupat? A prý je dobrý slunečnicový olejíček přímo namíchaný z lékarny....

chaala
6. zář 2010

@aggamma Aggi, už je to skoro u konce a brzy budete všichni tři spolu 🙂 Sbírej síly, ať to u porodu zmáknete.

zarzuela
6. zář 2010

@aggamma Ahojky , já ti doporučuju na koupání kyblík jetsli teda už nemáš vaničku. Domča mi ve vaničce straašně plakal a když jsme koupili kyblík byl uplně nejšťastnější miminko na světě. Koupat stačí 2x týdně a tak do 3 měsíce jsem gelík na koupání používala tak 1x za 14 dní a to od Bubchenu. a mažu olejíčkem Aviril - klasika :o)

nadis.h
6. zář 2010

Aggi to už jsou ty předporodní stavy. Já se cítila hrozně zvláštně. Ani to nejde popsat. A v den kdy jsme jeli do porodky jsem začala brečet. 😅

Já koupala nejdřív v umyvadle první týden. Neměla jsem lehátko a tak se bála ve vaně koupat. Pak už normoš ve velké koupu. Chtěla jsem vaničku,ale jsem ráda že jsem jí nekoupila,byla by tady zbytečná. A já teda koupu každý den.Už od začátku. Mám gelík Johnson hypoalergenní a mažu olejíkem od Babylove.A na obličej krémík od Bubchen.

tercina
6. zář 2010

@aggamma Ahoj Aggi, já koupu každý den, udělala jsem Peťulkovi z toho takový usínací rituálek. Vykoupat, namazat (namasážovat), napapkat a spinkat. Mám normální vaničku,ale občas (když je manžel doma), tak se s ním koupeme ve velký vaně. Už od narození jsem používala Johnson´s baby Top to Toe (mají to i v porodnici), taky mám do koupele od Hippu (hezky voní). Někdy mu nedám nic. Na mazání jsem měla Johnson´s smoothies (myslím, že se to tak píše), je to taková zelená lahvička. Krásně to voní a mají to také v porodnici. Nebo mažeme Hippem. Je důležitý, jakou kůži bude Kačenka mít. Některý miminka vůbec tyhle voňavoučký věcičky na sobě mít nemohou a pak hodně mamky používají Weledu. Nebo taky jenom vodu. Já jsem si před porodem koupila akorát asi dvě věci od Hippu a čekala jsem, jakou pokožku bude mít prďolka. Být tebou, možná bych s nákupem počkala po porodu.

chaala
6. zář 2010

@aggamma Aggi, u nás je to podobné jako u Terci. Vanďa vodu miluje, tak jsme od mala koupali každý den. Po koupání bašta a chrupání...takový náš režim. Používám pouze olejíček od Bubchenu. Luky je alergig, tak jsem u něho mohla zapomenout na nějaké voňavé pěny a mýdla. U Vandi jsem je už ani nekupovala, myjeme pouze v čisté vodě. Lukyho jsem také nemohla koupat každý den. Tak opravdu záleží na pokožce mimíska. Na koupání máme vaničku, dřív s lehátkem a teď už v ní sedí. Kombinujeme to i s velkou vanou. 🙂

tercina
6. zář 2010

@chaala Chaali, nejdeš zase ve čtvrtek s malou na cvičení? 🙂

chaala
6. zář 2010

@tercina Terci,asi půjdeme. Většinou se přihlašuju až ten den ráno. Dneska jsme byli na odpoledním cvíču a byly jsme jen 3maminky. 🙂

tercina
6. zář 2010

@chaala Já jdu na první hodinu - vlastně se jdu spíš podívat, jestli se nám to bude líbit 🙂
Jdeme od 9,15 a vy?

chaala
6. zář 2010

@tercina Terci, my jdeme o hodinu později, na 10:15...většinou přicházím na desátou. To ty budeš akorát končit 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru