Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

tercina
6. zář 2010

@chaala No to je super, tak se aspoń poznáme 😉

chaala
6. zář 2010

@tercina Jasně, uvidíme se 🙂

nadis.h
7. zář 2010

Aaah cvicenecky minisrazek.🙂

aggamma
7. zář 2010

@tercina @chaala @nadis.h @zarzuela holčiny moje moc díky za rady! Asi je to fakt o tom jakou bude mít Kačka pokožku.Já byla jako malá atopik a do dnes jsem alergik.Tak to asi opravdu nebudeme raději pokoušet nic vonavého.Koupila jsem ten slunečnicový olejíček přímo z lékárny.A na koupání jsem koupila olejíček i šampon od nivei.A pak uvidíme jak se to berunce bude líbit.Taky jsem koupila zásyp.Připadám si totálně nepřipravená i když všechno už je připraveno a nachystáno.Kdyby mi mužíček ten zásyp nepřipomněl tak bych si vubec neuvědomila,že je k něčemu potřeba.Nějak se bojím,že nebudu vědět co dělat..jak koupat....jestli zásyp jen při přebalování nebo i po koupání,jak a kdy mazat...no děs.Ale asi je to normální panika.Jinakta blbá nálada mě včera přešla s miláčkem na procházce...i když jsem domů přišla jak zmlácená a spodek bolel jak čert,tak nálada byla v cajku a prožili jsme ještě navíc krásný romantický večer plný povídání a vyznání.Ten tatínek mi vedle toho našeho pupíčku ještě víc zněžněl a ještě víc se zamiloval.To chci vidět jak na tom budeme až se malá narodí...to se snad samou láskou všichni slupneme 😀 Zítra máme výročí a půjdeme na večeři.Tak jsem zvědavá,jak to s tím pupíkem zvládneme.Ale moc se těším.Posílám všem miminečkům sladkou a vám ještě jednou díky za opakovanou podporu a rady.Mám vás ráda maminy 🤐

nadis.h
7. zář 2010

Aggi ted jsem na meko.😉 mate krasny vztah!🙂
muj je dost prudas. Na zacatku jsme spolu meli hodne rozepre kvuli jeho puse. Ale po porodu je uplne jiny. Porad by maleho choval a mazlil.

nadis.h
7. zář 2010

A neboj po porodu Ti pujde vse samo. Ani neuveris jak lehko. Prdelku ja mazu kremikem na opruzeniny pri kazdem prebalovani.

aggamma
7. zář 2010

@nadis.h Nadi víš já si to své štěstíčko opatruji jako oko v hlavě.4 roky jsem žila s choleroušem a jeikož i já jsem občas prudší povahy tak to byl děs.Jen jsme se navzájem trápili.A ted už jsem rok nejštastnější ženská na světě.Mám úžasného,klidného a pečujícího muže.Po jeho boku jsem se prý dost zklidnila a navíc jsme oba založením mazlíci a on navíc dokáže o svých citech mluvit.Občas mi připadá,že si tolik lásky ani nezasloužím.Ale pak si říkám,že ano....oba jsme si prožili dost negativního a o to víc si ted vážíme toho zázraku co mezi sebou máme.A ted se nám z té velké lásky narodí Kačenka.Co víc si ještě můžeme přát....Vím,že budou starosti,všední problémy a třeba i ponorka.Ale já jsem si jistá,že tohle je na celý život.Je to možná pozdě,ale já toho pravého našla až ve svých 31 letech.
Na Kačenku se strašně oba těšíme....jsem sice vyplašená,nezkušená a přecitlivělá,ale snad to zvládnu.Je to neuvěřitelný pocit,když si uvědomím,že za nějakých 20 dní tu bude malý tvoreček který nám obrátí svět vzhůru nohama 😀
Ted jsem si to po sobě četla a zní to jak vyznání pubescenta...ale tak to prostě je......jsem šííííleně zamilovaná 😅

lerak
7. zář 2010

@aggamma Ahojky, nas chlapecek je strasne vysusenej a v zahybech ma exem. Ja i manzel jsme meli exem jako deti. Mazu Lenienskou z lekarny, na kila 🙂 A zadecek klasickou obyc. michanou hnedou mastickou co byla i v porodnici. A do koupele pridavam vrchovate vicko oleje Balmandol na promasteni. Hlavu mazu Excipial mlekem. Tak uvidis, kazdemu sedne neco jineho. A ted zkousim na jednu nozicku od kamosky La Roch.Pos. Lipikar.

zarzuela
7. zář 2010

@aggamma Ahojky, téda fo je fakt nádherný vztah 🙂 a ještě zesílí až budete mít Kačenku u sebe 🙂
Agi já zásyp koupila až po 3 týdnech když se malýmu udělali pod krčkem potničky tak na vysušení, a pak mi stejně Dr. řekla že ten zásyp nemám vůbec používat a už vůbec ne na zadeček protože když se pak mimísek počůrá zásyp zhrudkatí a může dost tu jemňounkou kůžičku dráždit. Raději používej jen krémíčky na opruzeninky to máš jistější. Měj se krásně šťastná maminko 🙂

chaala
7. zář 2010

@aggamma Aggi, s tím zásypem se přidávám k Zarzu...opravdu raději nepoužívat. Zadeček jen mazat. Tak si dneska hezky oslavte to výročí. 🙂

tercina
8. zář 2010

@aggamma Není nad to, mít krásnej vztah, viď? 😵
Já se taky přidávám k holkám, zásyp vůbec nepoužívám a nikdy bych nepoužívala. Já třeba malýmu mažu zadeček jen malinko a to ne vždycky. Nemá problémy s opruzeninama. Uf.
Ale nevím, jak je to u holčiček, to ti musí poradit Chaala 😉
A jak píše Lerak, pořiď si mastičku Leniens - v lékárně. Je perfektní - třeba na potničky, exémek. Nejlepší mastička. Kam se hrabou Nivea a tak. A na velký opruzeniny (prostě někdy se zadaří) kup Pytiol. Taky v lékárně. Nevím, jestli se s tím neopakuju, ale fakt je super. Někdy se malýmu udělají v záhybech v podpaží a pod krkem zapařeniny (takový až mokvavý). Jednou na noc namažu Pytiolem a je to fuč. Sice smrdí, ale pomáhá.
A jinak Aggi, neboj, všechno příjde, až se malá narodí. Najednou budeš vědět co dělat - je to instinkt. A kdyby sis přece jen nevěděla rady, máš tady nás 🙂

aggamma
8. zář 2010

@tercina @ chaala @zarzuela @lerak holky díky moc za rady...vidíte já bych ten zásyp použila...ještě že vás mám 🙂 A moc díky za milá slova.Za chvíli jedu pro mužíčka do Chrastavy,jel zkontrolovat svého tatku.A pak navrhl,že bychom mohli jít do Liďáků na místo naší první schůzky.....pak kontrola a 1.monitor u Dr a pak večeře.No nemám já dnes před sebou nádherné odpoledne a večer? 🙂 Mějte se krásně holčiny moje a pohlaďte za mě mimísky.Pac a pusu Hela

chaala
8. zář 2010

@tercina Terci, tak my na cvíčo asi zítra nedorazíme 😒 ...Luky po týdnu ve školce je už nastydlý a já nemám hlídání. Tak budeme s ním doma. Hezky si to zítra užijte, snad se Vám to bude líbit 🙂

tercina
8. zář 2010

@chaala To je škoda ☹ Tak hlavně, ať je Luky zdravý. papa

zarzuela
9. zář 2010

Ahojte holky, tak nám dneska konečně přišla pozvánka na vítání občánků 🙂
Včera jsem řešila s Domískem jestli náhodou nemá průjem, protože normálně kakal tak 1x denně a někdy ani to ne a včera najednou 4x a poslední bylo zelený, ale přes noc už nic tak doufám, že to nic není a dneska bude v pohodě. Možná to je tím jak mu ta probiotika upravují mikrofloru. uvidíme.
To je zas dneska počasí pod psa achjooo :o/

nadis.h
9. zář 2010

Ahojky tak já byla včera v Praze. Kájík spinkal od 9 ráno do půl 5 jen s jednou přestávkou na papů asi na 10 minut tak to bylo fajn. 🙂

zarzuela
9. zář 2010

@nadis.h Ahojky, tééda tak to čučím jak ti krásně spinká :o) tak to jsi měla výlet do Prahy pohodový. Jela jsi busem? Taky se tam musím někdy vypravit, ale kdy to bude to netušim. My tenhle měsíc máme s Domčou o jedno kojení za den na víc, asi už je větší jedlík a potřebuje víc :o( v noci dřív vydržel klidně 5-7 hodin bez papů a teď po 3 a někdy dokonce 2,5 hodinách a to mě teda vycucává :o(

aggamma
9. zář 2010

Ahoja holky.To je zas dnes počásko co? Jinak včera na monitoru byla sranda.Sotva jsem si lehla a sestřička mi připevnila sondu na bříško tak mi v kapse začal zvonit mobil takže jsem se začala chrout a hihnat a z poslechu nebylo nic.Pak sestřička hledala Kaččino srdíčko snad 5 minut.....no a když ho konečně našla tak to snímalo asi 2 minuty a pak to začalo.....Kačka začala kopat jak divá a 2x tu sondu zkopla až mi sklouzla z bříška 😀 Myslím,že to bude pěkná potvůrka.
@ nadis.h ty jo tak to jste to zvládli naprosto vzorně...Kája je úžasnej,že tak krásně vydržel spinkat! To je zázrak
@zarzuela tak jak jste na tom s tím kákošením? Už je to lepší?
@tercina už jste po cvíču?Jaké to bylo?
@chaala V tomhle počásku je určo lepší zustat doma...tak at jste brzy zdravi.

zarzuela
9. zář 2010

@aggamma ahojky, tak to máš teda v bříšku pěknou dračici, počkej až bude venku to bude teprv sranda 🙂
Kákošení už vypadá že bude v pořádku zatím nic nevyprdnul tak uvidíme :o)

aggamma
9. zář 2010

@zarzuela jo taky si myslím,že to naše potěšení bude pěkná dračice.Tatínek říkal,že je to jasné.....prostě vevnitř víc drandila s tříkolkou protože už chce ven 😀 Tak držím palce,at jste v poho.Já ted prolézám bazar kvůli chůvičkám a nevím jestli je vzít nebo ne.Budeme doma oba a navíc budeme mít monitor dechu tak nevím...navíc se většinou stejně pohybujeme mezi ložnicí a obavákem a v obou pokojích bude mít Kačka pelíšek.V ložnici postýlku a v obýváku kolíbku.....tak nevím.Ale jsem děsná....koukala jsem na chůvičky a přitom už jsem k tomu nabrala i kolotoč nad postýlku za 600....chjo....kdyby to věděl mužíček že mám v plánu takhle utrácet 😀

zarzuela
9. zář 2010

@aggamma já chůvičku podědila po bráchovi, a abych pravdu řekla použila jsem jí za celou dobu jen jednou a to na chatě když jsem chtěla být venku a malej spinkal uvnitř. Mám právě taky monitor dechu tak chůvičku v bytě nevyužiju protože spinká jen o místnost vedle a to slyším každý hnutí. Ale pokud máš větší byt nebo baráček tak to využiješ.
Já včera taky MMB utrácela, nakokupila jsem prdískovi fleesový overálek, dvě fleesový mikči a dupajdy aby mi v tomhle počásku neprochladnul 🙂

chaala
9. zář 2010

@aggamma Aggi, my jsme chůvičky kupovali už při Lukym. To jsem je měla zapnuté skoro pořád, i když bydlíme v paneláku 😀 ...ale hodně jsem je užila i na chatě, kde býváme hodně a na dovolené. Teď u Vandi je doma už nezapínám, hnedle ji slyším, tak je využíváme jen na chatě a v létě, když jsme byli na dovče. 🙂

@zarzuela Zarzu, tak přeci jen to Vítání občánků přišlo 😵 ...je asi opravdu hodně miminek, protože Domča je ještě o něco starší, než když jsem byla s Vanďou. Tak si to hezky užijte 😵 😵

@nadis.h Nadi, teda takového spáče 🙂 ...paráda. Tak jsi to všechno alespoň v pohodě zvládla. Kájuška je zlatíčko.

@tercina Terci, tak jak se líbilo-nelíbilo cvičení? 😀

tercina
9. zář 2010

@chaala No já tam nakonec nebyla, mám rýmu jako hrom, tak jsem jim tam nechtěla prskat. 😖 Nám na vítání občánků zatím nic nepřišlo, ale paní na magistrát jsem volala a říkala, že říjen nebo listopad. No to je paráda, to bude určitě hnusně a malej bude muset bejt nabalenej jako balík 😀

@aggamma Já chůvičku užívám denně. Máme cihlový stěny a není přes ně skoro nic slyšet. Na tý, co má Peťulka u sebe, mám malý světýlka (sluníčko,... ) a ty tlumeně svítí. Takže je v ložnici pořád takový tlumený světlo. Super na kojení. To budete mít teda dračici, to jo. 😀
@zarzuela Malej je taky teď mega jedlík. Prsa nestíhaj 😀 😀 😀 Ale o flašku má teda větší zájem - líp to teče. Chlap jeden línej 😀 😉

zarzuela
10. zář 2010

Teda holky to byla dneska noc - ve 23:14 se spustil alarm monitor dechu - super rychlý skok z postele - brouček se nám odkutálel mimo jeho dosah. 1:40 prdíci, 2:35 papání, 3:44 prdíci, 5:30 papání a už to konečně vypadá na dlouhý ranní spánek, ale co čert nechtěl v 6:30 přijeli hovádka se sekačkama a spustili kravál takže bylo po spánku -samozřejmě v 7:15 měli hotovo - nemohlo to 2 hodiny počkat

chaala
10. zář 2010

@tercina Terci, tak jste také nebyli. My nepůjdeme ani v pondělí, protože Vanďa už má rýmu taky. Hned všechno od Lukyho chytne 😒

@zarzuela Zarzu, to musel být šok s tím monitorem. Fuj. Hlavně že je to v pořádku 🙂 U nás taky špatná noc,Vanynka se budila kvůli rýmě.

tercina
10. zář 2010

Ahoj holky,
já vás asi naštvu, ale mě spal malej od 21,30 až dnes do 6,00. 🙂
Prsa mi teda málem praskly, ale aspoň dlouhý spánek.
My jdeme v pondělí odpolko na plavání do té vaničky - je to fajn, malýmu se to moc líbí. Okusuje tam všechny ty hračky ve vodě 😀 . Nejvíc se mu pak líbila masáž, kterou mu paní dělala. Nojo, je to chlap - pěkně držel.

zarzuela
10. zář 2010

@tercina no to teda naštvala grrrr 😀 jak to sakriš děláte to ty mimísky uspáváte polštářem ne? já koukala dneska zpětně do deníčku a přesně od začátku srpna mi přestal mít dlouhý spaní - dřív to bylo tak že jsem nakojila v půl osmý a spal klidně do dvou a někdy do čtyř a od začátku srpna jako když utne - nevím co se stalo. Ale myslím si že v pěti teda už skoro šesti měsících by se tak často v noci budit neměl.

To plavčo musí být super. Taky mě to láká ale bojím se aby mi pak nestonal kor když je venku takhle fuj počásko a po koupání s ním pak hned ven - to se mi moc nelíbí 😒

tercina
10. zář 2010

@zarzuela Já nevím Zarzi, já mu večer dávám Nutrilon, vypije tak 150 - 170 ml. Když jsem mu předevčírem dala prso, tak se mi vzbudil 3x po půlnoci a jednou před půlnocí, což normálně nedělá. Nemá Domík třeba už větší hládeček a mlíčko od tebe mu nestačí? Nemluvila si s doktorkou, že bys třeba už dávala kašičky? Už mu bude půl roku, takže bys si myslím mohla. Spal by ti pak třeba líp 🙂
Plavčo je fakt super. Já to mám sice blízko, ale jezdím tam autem. Nechce se mi s ním pak jezdit venku. 😒

chaala
10. zář 2010

Terci, to se někdo má, když si tak chrupe 🙂 😀 Vanďa se jinak budí 2x za noc, tak to celkem jde. Usíná mezi 19h a 20h (podle odpoledního spaní) a ráno většinou vstává v půl sedmé. Tak to jde 🙂
Zarzu a ty už jsi začala s nějakým příkrmem, jak Ti radila tvoje doktorka?

zarzuela
10. zář 2010

@tercina je fakt, že asi v noci má větší hládek, ona mi to říkala i doktorka že to může být, že třeba na noc můžu dát kaši a přes den k obědu zeleninu, ale mě se do toho ještě moc nechce. myslím, že mlíčko je pro něj to nejlepší. já vím, že si pak teda nemůžu stěžovat ☹
přemýšlela jsem že bych mu třeba na noc odstříkala svoje mlíčko a z toho mu tu Sinlac kašičku udělala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru