Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

zarzuela
10. zář 2010

Holky asi jsem blázen, ale dala jsem se teď do pletení bačkůrky pro Domíska aby mu bylo teploučko na ťapinky :o) jsem zvědavá co vytvořím :o)

tercina
10. zář 2010

@zarzuela To je jasný, že mlíčko je pro něj to nejlepší. 🙂 Ale plný kojení stačí dětem do těch 6 měsíců, pak už myslím ne a měly by být přikrmovány. Je to takový divný se vzdát plnýho kojení, viď? Mě to bylo líto, když jsem začalá dávat Nutrilon, ale Peťka je spokojenej a to je důležitý. Doktorka mi taky říkala, že už mám začít s příkrmama, ale já počkám asi až do těch 6 měsíců. Nevím, no. Kamarádka má obě děti plně kojené, Nutrilon jim nikdy nedávala a od 4,5 měcíce oběma dávala kašičky ze lžičky.
To nám pak tvůj výtvor budeš muset přinýst ukázat - ale dej si na nás bacha, abysme pak nechtěli taky 😉

zarzuela
10. zář 2010

Já bych právě chtěla počkat ještě až mu opravdu bude těch 6 měsíců, to je vlastně už za 10 dní uf to to letí. Je to právě takový divný vzdát se kojení, když jsem byla těhu tak jsem říkala že nevydržím dlouho kojit a ejhle realita je někde jinde 🙂 Asi ta těch 14 dní zkusím kašičku na noc - já mám právě strach aby ho to nějak neucpalo, možná se bojím zbytečně, stejně na to jednou musí dojít.

Už jsem jedny Domčovi upletla když byl mimi :o) to abych si pak založila nějakou manufakturu co 🙂

chaala
10. zář 2010

@zarzuela Zarzu, já jsem se taky nikam nehnala. Plně jsme kojili půl roku, a pak jsem teprve postupně zaváděla příkrmy. Většinou každý měsíc jeden nový. Říkala jsem si,že není kam spěchat.
To se Domča bude mít 🙂 , nové bačkůrky.

zarzuela
10. zář 2010

@chaala s tím každý měsíc jedem nový myslíš jako, že jsi měsíc dávala jen mrkvičku a po měsíci jsi k tomu něco přihodila? A vařila jsi to doma nebo kupovala hotovky? A začala jsi od začátku 6 měsíce nebo až od ukončeného? to mám otázek viď 😀

tercina
10. zář 2010

@zarzuela Já neříkám, abys někam spěchala - to ne, to jsem možná blbě napsala. 😖 Jen jsem chtěla říct, aby ses toho nebála - přikrmovat. Domčovi už bude 6 měsíců (bude mít dokončený 6tý měsíc) a bude to velký chlapák. Když jsem viděla třeba v DMku, kolik tam mají příkrmů od ukončeného 6tého měsíce, tak jsem šla do kolen. Některý mi příjdou až drastický (např přesnídávka s vločkami). Chudinky, umíš si ty malý prdelky představit, co by dělali s vločkama? 😲 Jak píše Chaala, pomalu ho pak seznamovat s příkrmama a kašičkou.
Já když jsem Peťkovi začala dávat Nutrilon, tak se pěkně zabetonoval, musela jsem koupit Nutrilon Comfort proti zácpě. S příkrmama a kašičkama to taky asi nebude žádnej med, ale hold si na to ty naši prďolkové budou muset zvyknout.
Bože, to to letí, já se z toho zbláznim 😢

nadis.h
10. zář 2010

Ahojky,
taky by se mi takové bačkůrky pletené líbily. 😀 Mám věčně zmrzlé haxničky. 😅

Holky však Kájík je ještě maluškatý,proto tak spinká. Ono to taky příjde že tady bude sedět a brečet Vám s pytlama pod očima. 😀

tercina
10. zář 2010

@zarzuela Zarzi, Domča už bude mít ukončený 6tý měsíc 😉
Taky mě to nešlo do hlavy, ale je to tak

tercina
10. zář 2010

Holky, co naplánovat další srazík - už i s Chaalou? Na Aggi si asi ještě počkáme - nebo ne Aggi, jak to vidíš?

nadis.h
10. zář 2010

Holky a s příkrmama-skleničkama kupovanýma pokud chcete dávat i doma vařené tak prý máme být opatrné. Chodím občas i na diskuzi maminek na rodina.cz a tam na to hodně upozorňovaly holky,že se děcka namlsají a nechtěli jim pak jíst doma vařené.

chaala
10. zář 2010

@zarzuela Zarzu, začaly jsme 6.června (Vany se narodila 6.prosince). Nejdříve jen zeleninový příkrm (oběd), asi o 14dní později i s masem. U té zeleniny jsem dodržovala, že nový druh jsem zaváděla nejdříve po třech dnech od toho minulého, abych zjistila případnou alerg.reakci.Další měsíc jsem přidala dopolední svačinku-přesnídávku nebo ovoce. Další měsíc kaši a další měsíc odpolední přesnídávku-bílý jogurt samotný nebo s ovocem. Nejdříve jsem kupovala skleničky. Porce byly malé .Teď už vařím většinou sama. Udělám si toho víc a zamrazím 3-4obědy.

nadis.h
10. zář 2010

Terci já jsem pro všema deseti!! 😵 At to ještě spácháme dokud nezapadneme sněhem. 😅

zarzuela
10. zář 2010

Já jsem z toho nějaká pomatená, myslela jsem že ukončený 6 měsíc je už vlastně skoro měsíc 7 jsem z toho akosi volakosi zmatená 😀 Já mám doma nakoupený příkrmy od ukončeného 4 měsíce tak začneme pak tím.

@nadis.h mě malej takhle nespinkal ani když byl maluškatý 😒 tak takový velký bačkůrky bych pak pletla místo týdne asi dva měsíce 🙂 ghííí

chaala
10. zář 2010

Nadi,fakt? Já jsem ze začátku dávala jen sklenky a teď vařím. Už bylo na čase 😀 Vždycky mi to chvilku trvá ,než se do toho dostanu. I u Lukyho to bylo stejné. Byla jsem vyjukaná a to jsem se bála, že uvařím něco špatně 😀 Ale oba neměli problém s přechodem na moje vařené.

zarzuela
10. zář 2010

Jůů srazík by byl fajn 🙂
Nadis taky jsem slyšela o tom, že sklenky mají většinou stejnou chuť a ty mimískové pak domáci nechtěj. no uvidíme jak to bude.Teď budu kupovat parní hrnec tak snad to vařeníčko taky zvládnem 🙂
Akorát nevím jak je to s kupovanou zeleninou, všude možně čtu že na to máme dávat bacha kvůli dusičňanům - nevím co si o tom myslet.

nadis.h
10. zář 2010

Zarzi tak to nevím co mu dávám mlíčkem za uspávák že takhle spí. 😀 Vždy ho nakojím,chvilenku pohoupu v lehátku a za chvilku je tuhoň. A v noci usne hned při kojení.

Chali tak to buď ráda. Holky z toho jsou nešťastný páč to mají takhle celkem prodražený že kupují ty skleničky.

Jsem zvědavá na Káju jak mu bude chutnat. 🙂 Docela se na to krmení těším jak to bude všude lítat. 😀

nadis.h
10. zář 2010

Zarzi fakt? 😕 A co máme kde tedy kupovat? Nebo si máme pěstovat doma brambory,mrkve a jiné? 😀

chaala
10. zář 2010

@zarzuela Zarzu, to já jsem právě taky ze začátku řešila, že je to plné dusičnanů, proto jsem začala skleničkou. Že tam by to mělo být v pořádku. Teď už ale kupuji zeleninu normálně v obchodě, jinak to nejde.

zarzuela
10. zář 2010

@nadis.h nevím jestli to není jen prosazování jakéhosi Bio ale mám to i v knížkách. Teď jsem dostala naprosto dokonalou knížku http://knihy.abz.cz/prodej/varime-kojencum-a-pr... jsou tam skvělé receptíky a skoro vše příkrmech

tercina
10. zář 2010

Zarzi, já z toho počítání měsíců taky byla trochu vedle. Ale vem si, když je miminku přesně 1 měsíc (má už měsíc života za sebou tudíž 1. ukončený měsíc) 🙂

chaala
10. zář 2010

Se srazíkem souhlasím 😵 😵 Jen musím dát děti do kupy.

tercina
10. zář 2010

@chaala Já se taky musím dát s tou rýmou do kupy, abych si mohla pochovat dětičky

tercina
10. zář 2010

Musíme najít nějakou cukrárnu nebo něco, kde se sejít

tercina
10. zář 2010

Zajdu se nějak podívat do bazénu na tu Pizérii, jak to tam vypadá.

nadis.h
10. zář 2010

Chaali tak to necháme na Tobě den a čas páč my se můžeme lépe přizpůsobit. Souhlasíte holky?

A místo to chce nějaké velké ať se tam s těma našema kárkama vejdeme. 😅 Škoda že v Plaze je nahoře jen ta čína.Tam je to ideální místo.Žádné lidi,hodně místa...

zarzuela
10. zář 2010

Je to sice možná blbý, ale docela dobře se dá posedět i v Interspaaru v té jejich restauračce, mají tam vzádu takový koutek i pro děti tam si myslím s kárkama problém nebude. ale možná to je fakt blbý nápad

nadis.h
10. zář 2010

Zarzi proč by byl??? Tam to není špatný!!Místa habakuk a dobrotu si tam dáme. 🙂

Já ted popisovala kamarádce porod do emailu.Tak jsem si brekla. 😅

tercina
10. zář 2010

@nadis.h Nadi, já vždycky když na porod vzpomínám nebo se koukám na fotky, tak taky bulim 😢

zarzuela
10. zář 2010

@nadis.h no tak když se ostatním bude chtít, Mňamek tam mají dost 🙂
Jojo porod jsem probírala s kamarádkou v neděli měla jsem z toho pak docela živé sny. její 3 hodinový porod oproti mému 14 hodinovému - těžce jsem jí záviděla 😠

nadis.h
10. zář 2010

Holky a jak dobu porodu počítáte? Já pořád beru jako největší bolesti s tlačením což je v podstatě chvilenka.To že jsem v porodce byla od předchozího dne nepočítám páč jsem byla v pohodě. 😕

Terci no mě nejvíc dostává konkrétně jedna fotka z porodnice.Jak tam Kájík leží v plínečce v tom vozíčku den po porodu. To bulím jak želva vždy když se na ní podívám. 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru