Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

zarzuela
13. zář 2010

@zarzuela Tak na to holky asi hašlu, večer mi to nešlo odsát, tak jsem to zkusila teď ráno a doslova jsem se s tím sr...a asi 20 minut a tím krámem jsem odsála 20ml. Chtěla jsem pro něj to nejlepší ale takhle to fakt nejde. Asi holt do tý kaše budu muset zamíchat nějakou umělou srajdu ☹ hrozně me to mrzí.
Teď ještě přijít na to jaký mlíko do toho přidat 😖
Jsem fakt na to naštvaná

scai
13. zář 2010

@zarzuela a ty máš jakou odsávačku?

zarzuela
13. zář 2010

nojo to mě ani nenapadlo odsávat po celý den, myslela jsem že to najednou vytáhnu ale to bych asi musela mít jinou odsavačku a to kupovat nebudu. Schovala jsem teda tu 20ml do lednice a zkusím to ještě v průběhu dne, ale kdybych to takhle měla dělat každý den tak mi asi hrábne. Jsem si to představovala jak hurvajs.

zarzuela
13. zář 2010

@scai mám manuální od aventu hodně lidí si ji chválí ale na mě prostě jaksi nefunguje

chaala
13. zář 2010

@zarzuela Zarzu, já jsem se právě proto ptala, kolik mlíčka je potřeba. Vzpomněla jsem si na svoje odsávání. Teď jsem dlouho neodsávala, nebylo proč. Ale mě ta od Aventu celkem fungovala, jen jsem musela mlíčko nasbírat v průběhu dne.

chaala
13. zář 2010

@zarzuela ale jak píšeš, dělat to takhle po celý den každý den, to by bylo asi na palici 😒

scai
13. zář 2010

@zarzuela mě avent ted začal hodně štvát. Všechno od nich co jsem ěla je blbý, takže já bych šla asi jedině do medely.
Skleničky avent mi občas tekly a to jsem zavírala furt stejně, dudlíky od nich baruš nechce, no hlavně mě naštvaly ty skleničky,no.... vyřadila jsem je a přešla na mam a jsem spokojená.

tercina
13. zář 2010

Ahoj holky, já mám odstávačku ruční od Medely (půjčenou). Jsem s ní spokojená. Jojo, chce to odsávat už během dne a dávat to do nějaké uzavíratelné skleničky. Já když malý teď moc ode mne nechce, tak z obou prsou odsaju během chvilky i 200 ml, je to mazec. S jinou odsávačkou zkušenosti nemám. Ale co jsem slyšela od kámošek, tak byly spokojené s Avent ale elektrickou.

@scai Já Avent nemám ráda. Všichni ho maj skoro za "Boha", ale mě od nich nic nenadchlo. Lahvičky mi od nich malej nechce - tvrdé dudlíky, dudlíky taky ne, lahvičky tečou, atd.
Já mám dudlíky Mam a lahvičky LOVI od Canpol Babies a jsem spokojená. Savičky u lahviček LOVI jsou náhderně foremné a měkoučké, takže si z nich v pusince udělá takovou zmačkanici (jako bradavku). A navíc jsou sterilizovatelné v mikrovlnce, takže nemusím vyvářet ani si kupovat sterilizlátor

tercina
13. zář 2010

@zarzuela Já ti dám umělou srajdu 😉 😀 - já tím malého krmím, tak bacha 😉

zarzuela
13. zář 2010

@scai mě Avent skleničky ani dudlíky nevyhovovali od začátku, používám lakve NUK a dudlíky ze začátku taky NUK a teď Canpol baby ty jsou pro Domču nej nikde nemá z nich žádný otlačeniny a nejsou ani drahý.
Dneska vyrazím do krámu a koupím nějakou normální kaši.
V noci Domča zas řval probudí se dvě hodiny od kojení a řve. Před den prdíky nemá a v noci to je jak měch. Probiotika mu pomůžou akorát tak přes den, já už jsem z toho zoufalá, jsem nevyspalá a už začínám být dooost protivná 😠

tercina
13. zář 2010

@zarzuela Já si myslím, že Nutrilon 1. Ale zeptej se na to buď v lékárně, nebo zavolej Dr.
Dle svého názoru bych udělala dle návodu Nutrilon a do toho pak v mističce zamíchávala tu kašičku.
Co holky? Nemáte někdo zkušenost? Taky mě to co nevidět čeká a nevím jak na to.

tercina
13. zář 2010

@zarzuela Ale když tak vzpomínám, jak dělala kašičky kámoška, tak dala jen horkou vodu a do toho tu kaši zamíchávala. Ale to už si nepamatuju, jaká kaše to byla - asi nějaká mléčná. Mám v tom nějak bordel v těch příkrmech.

chaala
13. zář 2010

@zarzuela Zarzu,zkus koupit nějakou první mléčnou kaši. Zamíchá se jen do vody. Já používám tyhle mléčné.

scai
13. zář 2010

@tercina jojo přesně, já nevím proč se z aventu tolik dělá. ty ostatní, levněšjí jsou lepší! Já jsem smam hrozně spokojená. Našetstí jsem avent měla jen dvě a nekupovlaa zatím ty větší. JInak by taky letěly, ale škoda peněz...No a co jsem slyšela tak prý tečou i ty jejich všude vychvalované netekoucí hrnečky 😀

@zarzuela a používáte taky rourku? nám malá takhle hodně křičela do toho 3 měsíce. To bylo občas faktpeklo, jak jí bolelo bříško. No a většinou pomohla až rourka. I když tu jsme dávali až jako poslední možnost...
Brala probiotické kapky, kapala jsem sab simplex (ten kapu ještě občas), pak byl taky dobrý ten polštářek s DMka s třešničkama. No a pak hlavně rourka ☹

Jojo kouila bych nutrilon 1 a do toho zamíchat kašičku. Jen teda je blbý, že to mlíko může být otevřený max 4 týdny a to nevím jeslti spotřebujete,když je to jen na kaši. Každopádně koupit nutrilon 300 g! a né to velké balení!
No anebo jak píše Chaala koupít mléčnou 😉

zarzuela
13. zář 2010

@scai rourku mám a párkrát jsem ji použila, hodně opatrně jsem ji zasunula, ale moc nepomohla a navíc posledně se mi stalo i když jsem byla sebevíc opatrná tak na špičce rourky byla jakoby malinko krev lekla jsem se a od tý doby raději nepoužívám. Pecky mám někdy pomůžou, masíruju bříško při každým kojení a to prdí, ale v noci to prostě nestačí. Přemýšlela jsem jestli nedám ještě k těm probiotikům který kapu ráno, na noc sab simplex.

Koukala jsem že se prodává i jedna dávka nutrilonu tak to koupim asi na zkoušku spíš abych s tím vyplácala tu nemléčnou kaši co mám koupenou a pak koupím normoš mléčnou.

Joo a teď jsem broučínovi dala 3 lžičky mrkvový šťávičky a měl z toho strašnou srandu když jsem na něj dělala háám 😀 a dobrý chutnala 🙂

tercina
13. zář 2010

@zarzuela Zarzi, s tou rourkou se neboj. Když se malý už třeba 11 dní nemohl vykakat, tak jsem mu jí už dát musela. Nejdřív jsem se bála a dala jsem tam jen asi 2 cm, to ale nestačí, měla by se tam dát tak do třičtvrtě. Neboj, když ji namažeš krémíkem na zadeček a dáš mu jí tam, nic se nestane. Jedna kamarádka používá daleko silnější a nic se malýmu nestalo.
Je to spíš takový psychický, viď? Něco mu strkat do zadečku, a eště takhle malinkatýho.
A když tam budeš mít tu tourku v zadečku, zkus mu malinko přitlačit kolínka k bříšku a jako zacvičit. Mě takhle Peťulka nejvíc prděl. Ale bacha - můžou tak i skvěle střílet hovínka 😀

scai
13. zář 2010

@zarzuela aha, takže rourka se neosvědčila ☹ Nám teda většinou pomohla. To zní vždycky hrozěn střílelo, často přes ní pak i kakala. Ale snažila jsems e používat co nejmíň.
my už jsme na příkrmech. Od minulého týdne dostává mrkvičku. předtím teda 2 týdny měla občas mrkvovou štávičku. Teď už teda na lžičku a včera měla i dýni. A teda chutná ji, i když jak ještě neumí moc jíst lžičkou, a z té pusinky jí to vyjíždí , tak bordel všude okolo 😉

Jojo a tu rourku jsem nedávno dávala už takovou fakt větší, namazala jí a taky jí to nevadilo

zarzuela
13. zář 2010

@tercina ono nejde o to že se bojím tu rourku použít -používala jsem ji když Domímu byli 2 měsíce to bylo ok a dokonce mi kakí vystřelilo až do rukávu, ale teď už prostě z něj skoro nic neodejde a to mám rourku střední velikosti. a právě posledně tam měl na konečku malinko krve jestli to teda krev byla ale v ypadalo to tak. Navíc teď tu rourku to jeho kakání ucpe už to nemá tolik vodnatý :o( a to je asi důvod proč pak prdíci nelítaj ven. Ale teď se mi zas krásně vyprděl při kojení jak mu hladím bříško 😀

@scai kolik jsi dávala té mrkvové šťávy? Já mu dneska dala asi tak 4 lžičky a vypadalo že by si dal ještě.

tercina
13. zář 2010

@zarzuela Aha, já myslela, že se mu jí bojíš tam strčit - omluva 😕
Je fakt, že když jsem Peťku kojila, lítaly hovínka skrz rourku. Teď s Nutrilonem mu tam jen pošťourám a on se vykaká až za chvíli. Už to není vodnatý - máš pravdu.
Mě paní na tom plavání učila, jak mu to bříško masírovat 🙂 Tak kdyžtak v pátek předám rady 😉

@scai Myslíš, že první příkrm se musí dát mrkvička?

chaala
13. zář 2010

@tercina Terci, nemusí být první mrkvička. Může být brokolice, brambor, cuketa... zelenina, která nezpůsobuje alergie. A doporučují dodržet ty tři dny, než zkusíš další nový druh. Aby jsi věděla, že je všechno v pořádku. Nám třeba nedělala dobře brokolice, tak jsem ji vyřadila na nějakou dobu a teď už v pohodě.

nadis.h
13. zář 2010

Ahoj mamči, 🙂

to je teda trápení s těma prdíkama. Klepu klepu snad už nás to nepotká když jsme do teď měli klid.

Odsávačku mám taky Medelu tu ruční za nějakých 550 a moc dobrá. Teda ted neodsávám už ale v porodnici jsem z jednoho prsu po kojení odsála za chvilku půlku té nádobky a doma pak jsem odsávala mlíčko na rozbor a taky na poprvé jsem naplnila tu nádobku co mi k tomu dali.

aggamma
13. zář 2010

Ahojtě holky.Tedy když vás tady tak čtu tak si říkám,že ty starosti jsou každou chvilku jiné.Sotva se člověk v něčem zaběhne tak nastanou nové problémky a musí se řešit zas ty.To jsem tedy na sebe zvědavá.Já,která se bojím jestli budu umět Kačenku dobře přebalit,nakojit,umít apod.....Doufám,že nám dobře poteče mlíčko,abychom si aspon půl roku mohli nechat o příkrmech a umělé výživě jen zdát.A doufám,že nás moc nebudou trápit ani prdíky.Tedy všem vám držím pelce at to všechno dobře zvládáte.Začínám mít několikrát denně mírné křeče v podbřišku jak při menstr.Tak třeba už se Kačenka pomalu chystá a balí si věcičky na svět 😀

tercina
13. zář 2010

@aggamma Čau Aggi, to jsem ráda, že píšeš a že víme, že jsi ještě 2v1 😀
Nojo, třeba už máš slabé poslíčky a Káťa už si balí kufry 😉 Jojo, teď už to může nastat kdykoliv.
Jé, závidím ti to malinkaté stvořeníčko. Porodu se neboj, spíš se na něj těš. Já jsem si ho včera před spaním přemýtala a můžu ti říct, že skoro po 5 měsících jsem toho už strašně moc zapoměla. Vzpoměla jsem si jen na takové útržky. Ach jo, měla jsem si to někam zapsat hned v porodce, dokud jsem si to pamatovala. ☹
Takže kdyby něco, držím palečky.

scai
13. zář 2010

@zarzuela štávy jsem dávala tak 50-60 ml. porpvé vypila míň,ale pak už takhle
@tercina já nevím, ale mě příjde, že všichni dávají prvně mrkvičku, tak jsem šla s davem 😀

chaala
13. zář 2010

@aggamma Aggi, tak ještě s bříškem 🙂 ,ale už se to krátí...za chvilenku budete ve třech 😵 No asi už to vypadá na poslíčky, ale v tom jsem naprosto laik, protože jsem je nezažila ani jednou.

zarzuela
14. zář 2010

@aggamma Ahojky, jojo to už asi budou poslíčci, Kačenka už klepe na dvířka 🙂 A neboj se přebalit a nakrmit jí zvládneš jako bys to dřív dělala denně - holt my ženský to máme v krvi 🙂

@tercina taky mě mrzí že jsem si to všechno v porodce nezapsala, ale on mi to dokáže ještě docela živě manža převyprávět 🙂
Jsem zvědavá jak to s náma bude v ten pátek, protože Domískovi se spustila rýma a pořád pčíká a začíná trošku kašlat - asi to chudinka chytil ode mě, tak uvidím jak mu bude a kdyžtak bych s vámi šla až příště.

Jinak včera jsem začala s tou kašičkou - koupila jsem od Nutrilonu rýžovou -ze lžičky to nechtěl vůbec to řval jak tur, tak jsem mu ji prdla do lahve nejdřív ho trošku kojila a pak mu podšoupla kaši - než si všimnul že to není prso vypil 30ml, tak si říkám pro začátek brý. Třeba dneska dá zas víc. A noc byla celkem lepší než jindy, když se vzbudil stačilo dát dudu, jindy musím chovat.

tercina
14. zář 2010

@zarzuela Ahojky, já taky koupila od Nutrilonu -takže naši fešáci měli včera stejnou véču 😉
No já mu jí dávala ze lžičky, ale vůbec nevěděl, co se to děje. Byl jako čuník 😀 Takže jsme to spíš zkusili a dorazil se mlíčkem. Mili, já myslím, že by se kašičky neměly dávat z lahvičky, radši se na to zeptej. Ale můžu se mýlit 😖
Musíme to zkoušet s těma kašičkama. Já když viděla, jak to v tý puse tu kaši rovná, to byla psina.

scai
14. zář 2010

Já jsem taky dávala kašičku z flaštičky, mylsím, že by to nemělo ničemu vadit.
Včera měla kašičku poprvé na lžičku. Porotže jsem odstříkávala mléko a měla jen asi 35 ml a to by bylo do falšky málo jako na kašičku. Tak jsem jí udělala hustší a na lžičku.
A jo, je sranda, jak jim to padá zpátky z pusinky ven a tím jazýčkem neví co dělat 😀

Dneska má Baruš teplotu. Včera jsme byli na druhé hexe a prevenaru. Chudátko, ještě ráno hroznětlačila, pak se vykakala ale usnula na bříšku, tak jsem jí v tom nechala, protože vzbudit moc nešla. No a teď mi přišla horká a má 38.8 před odečtem 😒 Tak ještě že se už vykadila, protože ted když jís toupla teplota by jí to prudilo víc 😒
Jen jsem chtěla dneska jít kočárem na servis, tak nevím jeslti mám nebo ne. Si říkám,že ležet bude i v něm, čerstvý vzduch by jí vadit neměl, šla bych radši pěšky, busem ne 😉 No ale nevím. vy byste byly radši doma?

tercina
14. zář 2010

@scai Aha, myslela jsem, že by se neměla dávat z lahvičky, aby si na to nezvykly - tak jsem se mýlila. 😖
My už taky byli na druhý Hexe a Sinflorixu. Žádný reakce jsme teda naštěstí neměli. Ale co nebylo, může být u třetí dávky ☹ . Já bych asi ven šla - přece jenom není nemocná, má reakci na to očkování. Ale je to těžký, vím.
Tak hlavně, ať ta teplota rychle odpadne

zarzuela
14. zář 2010

@scai Ahojky tak ven bych asi šla, jak píše terci není to nemoc ale reakce.

@tercina kaše se může dát z lahve, ale jak píšeš neměly by si na to zvyknout, včera jsem ji totiž připravila dost pozdě a už byl hladový proto jsem to šoupla nakonec do lahve jinak to dělat nebudu, nevěděla jsem jak dlouho mi potrvá příprava 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru