Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

jasekd
18. zář 2010

Ahoj holky,
zahlidla jsem posledni prispevky, tak jsem zvedave mrkla, opet ten boj LBC JBC. Ja bych do LBC nechtela, protoze jsem byla v JBC spokojena a mam tady rodinu a autem 5 minut, proto moc doufam, ze az ted budu rodit, ze nebude stop stav i kvuli navalu z LBC 😅 Mam asi 3 liberecke zname, ktere rodily u nas, a kdyz se zeptate proc? Protoze v LBC je to blby... Ale duvod uz nikdo nerekne... Mozna vetsi porodnice, vice rodicek, mene osobni pristup? Ja tam proste nechci, protoze nechci do neznameho prostredi, jinak nemam duvod jim neverit. To, co tu pise nespokojena, je hrozne, ale jak pise Terka, tezko soudit, my u toho nebyly, kdo udelal chybu, spatne zkontrolovali jizvu nebo neco jineho? My to asi nezjistime. Maminky i miminka je mi lito a drzim palce, at vse dobre dopadne. Asi Nespokojena by mela pravo napsat, ze jsou to kreteni, ale my ostatni asi ne 😅 Medicina je nevyzpytatelna a to, co u 99% pacientu probehne v pohode, se u jednoho takhle zkomplikuje ☹ Naopak me uklidnuji prispevky Terky a Helcy, ktere si taky uzily svoje a v LBC to profesionalne zvladli. Nekdo zase hrozne resil, zda rodit v JBC, ktera nema detskou JIPku, a LBC ji ma, dalsi vyhoda, i kdyz chudak Mori musela do Usti, kdyz meli plno, takze jistotu nemate nikde.
Ja jsem ted v podobne situaci kvuli nemoci maleho. Co jsme se dozvedeli, ze malej bude nejspis k operaci, valej na me ruzny lidi ruzny zvesti, co kdo kde posral (pardon). A zrovna jeden pripad v JBC (netyka se teda detskeho oddeleni, tudiz nevim, proc mi to cpou), kazdej, at si zaridim Prahu a blabla... Coz ani nemusim, ledviny u deti se neoperuji ani v JBC, ani v LBC, tudiz do te slavne Prahy stejne patrime 😀 Ted se asi budu dovidat moudra, kterou kliniku atd... a ze ta, kam jdeme my, je blba... (nejspis budem patrit do VFN, klinika Ke Karlovu). Porad na vas nekdo vali nejake horory, uz v tehotenstvi, jak je hroznej porod, 6ti nedeli a vubec deti, a nejde pred tim utect. A ze jsem si pred porodem vyslechla, ze z titulu sve profese si mam zaridit v JBC protekci (nejlepe pana primare), aby nekdo neco neposral... Ale kdyz se zeptate, kdo by co mel pokazit, nikdo nic konkretniho nerekne. Rodit jsem sla uplne no name a v pohode.
@nespokojena Moc vam preju, aby vsechno dobre dopadlo!
@helcah Tobe drzim palce k porodu 😉
A sorry za romanek 😀

chaala
18. zář 2010

@nespokojena je mi moc líto, co se stalo Tvojí sestře i neteřince. Doufám, že malá bude v pořádku,a že se obě brzy uzdraví a budou se spolu radovat. Je to moc smutné...ale jak píše Terci, myslím si, že se to může kdykoliv stát a také kdekoliv. Lékaři jsou jen lidé a nikdy nikdo neví.
Já jsem v Liberci rodila třikrát. Můj druhý porod byl velice smutný, ale nebylo to vinou lékařů...jim děkuji za citlivý a laskavý přístup. Při třetím porodu mě hlídali hned jak jsem přijela, chodila mě kontrolovat PA, ale i lékařka, byl tam i primář,když si lékařka nebyla jistá. Miminko napojené na ozvy, protože byly nahraně. Maličká se narodila v pořádku a to díky pečlivé péči.

chaala
18. zář 2010

@jasekd ať u vás všechno dobře dopadne a malý je po operaci v pořádku

jasekd
18. zář 2010

@chaala Moc dekuju 🙂 Ona ta operace jeste neni jista, rozhodnuti se dozvime az v listopadu, ale nalez, ktery maly ma, na ni ukazuje a rentgenolog uz nam to naznacil...
Jsem rada, ze i ty mas s LBC dobre zkusenosti a ze krome odbornosti je tam i ten lidskej pristup, jak pises. Mrzi me, ze jste museli prozit to smutne (nevyzvidam) a moc ti preju ty dve krasny deti, co mas a hlavne at jsou zdravy 😉

tercina
18. zář 2010

Ahojky holky, ono je taky hodně důležité, k jakému městu a místu máte větší vztah. Kdybych celý život bydlela v Jablonci, měla tam rodinu a měla to tam moc ráda, půjdu samozřejmě rodit tam. To samé s Turnovem atd.
Já třeba vůbec nevěděla, že JBC nemá dětskou JIP. ☹ Takže asi naštěstí, že Nespokojené sestra rodila tady v LBC, kde malinké mohli poskytnout přístroje a péči do doby, než jela do Ústí. Doufám, že budou obě co nejdříve v pořádku.

Já jsem u porodu byla stále hlídaná tím přístrojem na ozvy miminka (po každém stahu mě kontrolovali a když se jim to už nezdálo, malý šel ven okamžitě vakuumextraktorem).
S lidským přístupem je to tak - doktoři jsou jen lidi a taktéž i sestry. A to jak tady v LBC tak všude jinde. Všude natrefíte na skvělý a znuděný personál. Já ležela v porodnici 2x, z toho jednou na udržování a jednou po porodu. "Odzkoušela" jsem tak skoro všechny doktory a sestřičky. Musím říct, že až na pár vyjímek byli všichni perfektrní a lidský. Já jsem u porodu dokonce měla i pana doktora, kterého jsem si "vyhlídla" na tom udržování a hrozně jsem ho chtěla u porodu - a měla jsem štěstí, měl zrovna službu. A to je taky strašně důležitý mít v porodníkovi důvěru.
Já jsem vždycky chtěla například rodit ve Frýdlantě u mého pana gynekologa, ale bohužel Frýdlant zavřeli dřív, než jsem šla rodit.

Takže holky, ať už jste pro LBC nebo JBC nebo pro cokoliv jiného, všechny jsme se rozhodly dobře - každá by měla rodit tam, kde je jí to příjemné 🙂

aggamma
18. zář 2010

Ahojek holky.Tak jsem přemýšlela jestli mám právo vůbec reagovat na ty velké kritiky liberecké porodnice.Osobní zkušenost ještě nemám.Já bych ale už jednou pro vždy byla ráda,aby se kvůli chybě nebo blbému přístupu jedince nebo komplikacím neházela celá porodnice do pekel.Vím,že dnešní zdravotnictví stojí tak nějak za prd.....málo financí...odliv odborníků do zahraničí atd.Ale jsem přesvědčená o tom,že je to vždy o konkrétní osobě a jejím přístupu.Nejde o celek,ale spíš o to,na koho zrovna natrefíte. Taky jsem okolo sebe slyšela spoustu špatného na libereckou porodnici....ale ty špatné zkušenosti souvisely většinou jen s natrefením na nějakou odměřenou,nepříjemnou a neprofesionální osobu.A tak jen musím doufat,že budu rodit bez komplikací a že budu mít štěstí na profíky a osobní přístup. @nespokojena držím palce at vše dobře dopadne.@zarzuela no asi už to jsou poslíčci....dnes bylo tak krásně a já v sobě sílu na procházku bohužel nenašla.Mrzí mě to,připadám si neužitečná.I když jsem trochu žehlila a pak vařila....kuřecí maso se špenátem,smetankou a noky...mnam mnam.Ale jsem fakt nejradši když můžu ležet a odpočívat.Nechápu jak dokáží ženské v 42.týdnu fungovat,uklízet,vařit,venčit psy a starat se o rodinu.Ještě že mám mužíčka doma u sebe.@tercina chele berundo,na Tebe nemám číslo tak kdyby Ti to nevadilo tak mi ho pošli do zpráv.At vám pak můžu dát vědět 🙂 Ale myslím,že to ještě není tak za dveřmi.....Zkoušeli jsme Kačku trochu jemně popohnat společně s mužíčkem......a chrněla a chrněla 🤐 😵 @chaala neustále se přesvědčuji o tom kolik síly v sobě máš!

aggamma
18. zář 2010

@tercina koukám že ve stejnou chvíli 🙂

tercina
18. zář 2010

@aggamma Beruš, posílám Ti své číslo na IP, jo? Opravdu se porodu neboj 🙂
Ze zkušeností ti jen můžu doporučit, aby sis Kačenku nechala často hlídat tím přístrojem na ozvy (nevím teď jak se jmenuje). To budu chtít u druhého porodu. Ale věřím, že to budou dělat i tak. 🙂
Jinak jsme se trefily do stejné minuty 😀

jasekd
18. zář 2010

@tercina Ona to myslim v nasi JBC diskusi resila jedna holka, ze ji rodina rozmlouva JBC... Ja bych to nehrotila, pokud je tehotenstvi v poradku, inkubatory tam jsou, doktori taky, no a kdyztak prevoz do LBC, kdyby clovek vsechno resil, tak se zblazni. V pripade Nespokojena a podobne je urcite dobre, ze ta JIPka k dispozici byla... My jsme resili, kde rodit kvuli malemu, ale kdyz mi profesor v Hradci rekl, ze nalez na ledvine neni nijak dramaticky a ze muzu rodit v terminu a v kterekoli porodnici, nic jsem neresila a jela do JBC, malej nepotreboval po porodu zadnou spec. peci, kdyby to bylo vazne, byla by pro nas Praha asi nebo ten Hradec, tak jeste ze to bylo OK.

tercina
18. zář 2010

@jasekd To je jasný, když víš, že mimi má nějaký určitý problém, tak se samozřejmě informuješ, kde nejlépe rodit. 🙂 Ale jinak je nejlepší, když se maminka rozhodne sama. Žádný rozmlouvání apod....

chaala
18. zář 2010

@jasekd tak hlavně hodně zdravíčka pro toho mimíska v bříšku 😵 Koukala jsem, že budete mít dětičky rok od sebe. Tak ať to zvládáš 😉

jasekd
18. zář 2010

@tercina Presne, nejhorsi jsou ty srouby do hlavy od tech chytrejch, jeste pak mas pocit, ze nedelas pro dite maximum 😝
@chaala no bude to mazec, ono to nebylo uplne planovane, jsem na sebe sama zvedava 😀 Ale lepe takhle brzo nez treba vubec, ze jo...

aggamma
18. zář 2010

@tercina no to snad dělajá normálně,že miminko hlídají tím přístrojem ne? To Ti přece dávají na pupík a natáčejí mimi i stahy dělohy ne? Tedy aspon si to myslím.....No já se na to kdyžtak i zeptám radši....protože mě dr pořád tak nějak straší s tím tlakem tak bych jim to měla říct i v porodnici.Protože na kontroly chodím zatím ještě k dr a ne do porodnice. A jinak dík za podporu beru.Tak nějak chci aby to už přišlo,ale na druhou stranu mám paniku z toho že tu bolest nezvládnu a začnu hysterčit.Kdyby tak člověk věděl do čeho jde.Říkám si že musím být statečná......No uvidíme...

tercina
18. zář 2010

@aggamma Aggi, jasně, že tě tam natáčejí, to je jasný. Ale já myslím pak přímo u tlačení, víš? Jako že: stah - tlačit - zkontrolovat ozvy miminka a zase stah-tlačit - zkontrolovat, a furt dokola. Až budeš rodit, přesně budeš vědět, co myslím 😉
Určitě tam o tom tlaku hned řekni a klidně to i opakuj. Tys ještě nebyla na monitoru v porodnici?

jasekd
18. zář 2010

@aggamma no on je jednak klasickej monitor (KTG), co ma sondy na brise matky, a pak je jeste vnitrni sonda, co se dava miminku na hlavicku behem porodu, tak to mozna mela Terka? Tohle se nedava standardne, ale jen , kdyz se neco komplikuje, nevim, jestli je to presnejsi nebo proc se to dava, jen jsem o tom slysela...

jasekd
18. zář 2010

@tercina aha, tak tu vnitrni jsi asi nemela... Me taky takhle ke konci hlidali a dejchla jsem si kysliku a jinak to mam nejak v mlze 😀

tercina
18. zář 2010

@jasekd jojo, měla jsem ho - myslím na tu hlavičku. To už dávají jen když je něco v nepořádku.
Teď o tom zrovna čtu - našla jsem to na netu http://vysetreni.vitalion.cz/kardiotokografie/

tercina
18. zář 2010

@jasekd Mě hlídali i tou na břiše....tak teď nevím nevím

jasekd
18. zář 2010

@tercina Tak jsem si to myslela dobre. Prave ten dotaz, co mela Agi, me inspiroval k hledani, proc se to vlastne takhle dela, tu stranku, co jsi sem dala, jsem uz nasla, ale stejne tam nevysvetluji, v cem je to vnitrni lepsi... Tak holt zustanu nepoucena 😀 Tobe to treba vysvetlili, proc mu to davaj? Jsem jen zvedava a stve me, ze to nevim 😉

jasekd
18. zář 2010

@tercina Martinovi taky padaly ozvy, tak jsem byla furt napojena ke konci, ale jen na klasiku, asi jeste nebylo tak zle, stacil ten kyslik a trochu kvaltu...

tercina
18. zář 2010

@jasekd Fakt už nevím, ale dle mého je to asi přesnější.

jasekd
18. zář 2010

@tercina Asi jo... Oni i muzou z ty hlavicky krev odebrat a vysetrit, to uz je fakt veda dneska 🙂

tercina
18. zář 2010
nadis.h
18. zář 2010

Souhlasim s Vama. Je to o lidech a ne o porodnici. I v sebelepsi porodnici narazite na neprijemny personal,muze nekdo udelat chybu...to nikdo neovlivnime. Ja jsem v Liberci byla spokojena. Ze PA nemela dobrou naladu to byla jedina malickost negativni,jinak perfekt. Sestricka chodila snad kazdych 15 minut koukat zda jsem ok a zda mi nic nechyby.

aggamma
18. zář 2010

@tercina no právě,že jsem zatím byla jen na monitoru u svého gynekologa....tak nevím.Ale dík za vysvětlení.Tlak mám tak 130/90 průměr tak to ještě není zas tak hrozné.....ale určo jim to tam řeknu. já myslela,že na monitor do porodnice Tě pošlou až když jsi v termínu...tak třeba se dočkám....i když mě je zas příjemnější známé prostředí u dr než chodit do porodnice...@jasekd no hezky jste mi to vysvětlily...jen že z toho mám zas hlavu jak pátrací balon 🙂

tercina
18. zář 2010

@aggamma Aggi, jojo, když ho má tvůj Dr. tak je to ok. Do porodky myslím tě pošle až po termínu. Můj Dr. ho totiž nemá. Já teda chodila do porodky od 30tt, ale to díky tvrdnutí dělohy.

chaala
18. zář 2010

@aggamma Aggi, na monitor posílá každý gynekolog jinak...někteří už od 36tt a někteří až ve 40tt. Záleží jen na nich. A tlak by jsi měla mít psaný i v těhu průkazce, tak to uvidí, že ho máš vyšší.

zarzuela
18. zář 2010

@tercina určitě to je o personálu, osobní zkušenost z Libercem nemám, ale vím moc dobře jak se tam chovali k mojí švagrový když přišla o miminko, ale asi holt narazila na špatného doktora. A další zkušenost kamarádky měsíc zpět - arogantní přístup dětské lékařky když se dozvěděla, že původně chtěla rodit v JBC, dále s ní na pokoji ležela maminka po císaři - měli ji dát kapačku kvůli embolce -sice ji napíchli, ale nezapli a zapli jí to až ráno na upozornění. Ono toho je z mého blízkého okolí víc. Ale už toho nechám. Každý se musí rozhodnout sám kde rodit. Je fakt, že kdybych dopředu věděla že mimi bude nějakým způsobem ohroženo určitě bych s LBC neváhala právě kvůli té JIP holt přístup doktorů se v takovým případě musí hodit stranou to je jasné 😉 .

jasekd
18. zář 2010

@tercina dik, no vidis, jak jsme chytre 😀
@aggamma neni proc se desit 😉 ja mela monitory od 36 tt u sve Dr. a pak byla jednou v porodnici, protoze tesne pred terminem je chtela tocit kazde 2 dny a vychazelo to na nedeli. a vv tu nedeli jsem byla dvakrat, protoze se jim nezdal zaznam rano, odpoledne uz byl OK a nalez prej rozhodne ne k porodu, no a druhy den v 5 rano to zaclo a malej byl 40+0 a 10-10-10, takze vsechno super dopadlo 🙂 on i nejakej ten blbej zaznam je obvyklej a tebe kvuli tlaku budou urcite extra hlidat 😉

aggamma
18. zář 2010

@tercina jo jo můj Dr ho má.Ted jsem koukala na ten odkaz co jsi sem dala...tak jsem si to hezky pročetla a přitom koukala na ty moje grafy co mi z toho přístroje vyjely.No berunka po 2.spinkala,ale děloha už se celkem činila a ke konci mi do těch stahů ještě beruška pěkně kopala.Je to moc hezký se na to koukat a vědět,že ten graf nahoře je naši berunky. @chaala jo jo ten tlak mám psaný v těhu prukajdě máš pravdu.....On zas tak vysoký snad není....ale dr se mě pořád ptá jestli mě nebolí hlava,jestli žaludek a jícen a nebo jestli nemám poruchy vidění.....a musím se měřit 3x denně.Tak jsem z toho možná už jen zbytečně vystreslá....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru