Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

chaala
22. zář 2010

@nespokojena To je dobře, že už zítra budete mít neteřinku v Liberci 😵 😵 a hlavně ,že zprávy jsou tak dobré. Přejeme sestře, aby byla zdravotně brzy v pořádku a mohla si s holčičkou užívat krásné mateřství.

zarzuela
23. zář 2010

Ahojte holky, tak jsem si dneska v noci zvala Domču k sobě do pelechu a vydržel bez kojení 4,5 hodiny a když jsem ho dala zpět do postýlky tak se budil zas po dvou. tak v čem to sakra je ?

tercina
23. zář 2010

@zarzuela Cítí maminku a chce být u tebe. Hold už mají ty naši drobci svoji hlavu 😉

zarzuela
23. zář 2010

@tercina já vím no asi jsem ho to blbě naučila když jsem byla týden u našich, tam má postýlku hned vedle mé postele a když se v noci začal vrtět tak jsem mu podala ruku a byl spokojenej a tady je tak 1.5 metru ode mě a asi to bude tím 😒 achjo a teď jak z toho

tercina
23. zář 2010

@zarzuela Já nevím, já jsem se s tím nesetkala - zatím. Třeba ti poradí zkušenější mamky.

nadis.h
23. zář 2010

Ahojky, já taky nevím. Mě spí stejně Kája jak v postýlce tak i se mnou. 😒 Ale teřba to může být tím, že Tě necítí a tak má nějaký strach nebo něco?

My zas dneska klasika kojení v půl 2 a v půl 5 a v půl 8 vstávačka. Takže včera to byla fakt vyjímka. 😠 A ke všemu nás budil každou chvíli táta páč chrápal. 🙄

zarzuela
23. zář 2010

@nadis.h já nevím jestli strach nebo co, on se právě v noci kroutí i prdíkama, přes den ne. Ono je to asi všechno se všim. Teď jsem v knížce četla že jim kolem 6 měsíce začíná nějaká separační úzkost nebo co. No uvidíme jestli nad tím zvítězíme. Kolikrát jsem postřehla, že když jsem se v noci probudila tak on spinkal krásně a jak jsem se začala v posteli otáčet sebevíc potichu tak se najednou probudil. Napadlo mě jestli by nepomohlo kdybych pár dnu spala jinde.

nadis.h
23. zář 2010

Zarzi no něco takovýho jsem myslela. Pusínek uvidíš časem se to určo srovná.

chaala
23. zář 2010

Zarzu, může to být ten strach, vzbudí se, je tma a ty nikde. Tak tě začne volat. Některé maminky na to doporučovaly dát do postýlky něco s jejich vůní např.tričko,ale opravdu nevím, jestli to zabírá. Ale jestli se ti zdá, že ho můžeš v noci budit ty, tak ho zkus nechat spinkat v noci samotného...jestli máte doma tu možnost. Je to těžké radit, nevím. Když jsi psala, že se mu u tebe spalo hezky a dobře, tak by to spíš ukazovalo na ten strach.

Aggi, a jak jsi dopadla na dnešní kontrole? Řekly ti něco k plánovanému porodu?

Terci,dneska jste asi nebyli cvičit,viď? Koukala jsem a neviděla jsem vás 😉

zarzuela
23. zář 2010

@chaala Asi zkusím to tričko a uvidim jestli to nějak zabere. Moc doma možnost nemáme nechat ho samotného, máme jen 2+1 takže jedině že bych si já šla na noc lehnout do obýváku 😒

Tak Aggi co kontrola? už víš něco bližšího?

aggamma
23. zář 2010

Ahojek holky moje.Tak před kontrolou jsem doma naměřila tlak 150/101 takže nic moc.Monitor nic moc,Kačenka spinkala a PA mi asi 3x dost nepříjemně dloubala do bříška,aby se malá probudila a měla výraznější křivku....šmarjá.
Tlak mi měřili několikrát a pořád dost vysoký.Pak UTZ,odhad váhy máme na 3,6Kg takže žádný drobek,ale to se dalo čekat 🙂 Jinak žádná změna,otevřená jsem pořád na jeden prst,v noci už celkem slušné kontrakce a malá kopala a tlačila se dolů,ale na monitoru ticho po pěšině.Paní doktorce se ten tlak vubec nelíbí,napsala mi Dopegyt tak beru prášky a prý po další poradě s porodníky tu indukci chtějí určitě udělat příští týden.Takže zítra ráno další kontrola tlaku a monitor a pak mi snad už řeknou kdy na to půjdem. Jsem z toho trochu vynervená,možná víc z těch prášků...varovali mě že mi bude blbě a tak....No holky moje už aby to bylo za námi a já měla tu naši berunku u sebe a nemusela se o ni bát.

chaala
23. zář 2010

@aggamma Aggi, to je dobře,že jsi pod kontrolou...už asi budeš chodit do porodky na monitor každý den,ne? Je to pro vás obě jen dobře 🙂

tercina
23. zář 2010

@chaala Ahojky, my dneska byli od 12,30 plavčit. Na cvíčo jdeme příští týden ve čtvrtek v 9,15 🙂

@aggamma Aggi, teď už vydrž, už to bude brzo za tebou 😵

mori
24. zář 2010

Holky prosím, nevíte zda je v Plaze dětský koutek s hlídáním ??? Díky 🙂

nadis.h
24. zář 2010

Ahojky,

mori je. Tady:
http://www.rajskritku.cz/

Uprostřed koutek Žabička je v Plaze. 🙂

aggamma
24. zář 2010

Ahojek holky 🙂 Tak dnešní výsledky stejné jako včera...tlak zatím neklesl.Doktorka mě chtěla dát do pondělí volno,ale po poradě s porodníkem mi museli znovu vzít krev a zítra i pozítří nás čeká další kontrola a monitor.A pokud se to nějak radikálně nezhorší tak v pondělí ráno 6,45 nastupujem.Tak jsem ráda,že porodník nechce nic zanedbat...neviděla jsem ho,ale v papírech je psán na tu indukci dr.Kraus.Tak uvidíme.Tak už se začínám trochu nervovat a bát se.Musím se trochu dát psychicky do kupy,abych měla na ten boj co nejvíc síly a byla aspon trochu v pohodě......Tedy tak dlouho jsme čekali a ted je to najednou tady.Mám pěkně staženou prdku 🙂

tercina
24. zář 2010

@aggamma Ahojky Aggi, Dr. Kraus mi dělal u porodu ten zákrok vakuumextraktorem, je to velmi zkušený doktor. Není ale vůbec komunikativní a je takový zvláštní. Ale toho se nelekej 🙂 K porodu přišel, vyndal mimi a odešel. Takže jsem ho vlastně ani moc neviděla. Nemůžu tudíž moc soudit.

aggamma
24. zář 2010

@tercina no já myslím,že už jsem ho tam viděla,ale nevím jestli to byl on...je mladší nebo na kolik ho tak odhaduješ?

tercina
24. zář 2010

@aggamma No oni tam jsou 3 mladý doktoři - teda myslím 🙂 Dr. Beránek (mladý, pěkný, tmavovlasý), pak ten "Řek" a Dr. Kraus (já myslím okolo 40?).

chaala
24. zář 2010

@aggamma Aggi, taky se přidám k Terci. Mudr Kraus je zkušený, tak je o tebe dobře postaráno. Je to moc dobře,že už tě kontrolují každý den. Zkus trochu vydechnout, zkontroluj si všechno do porodky a užívej poslední dny s bříškem 🙂 Bry už budeš s Kačkou 😵 😵 ... všechny jsme se také bály a ty to určitě zvládneš 😉

chaala
24. zář 2010

@tercina Terci,tak jsem zvědavá,jestli se zadaří a příští čtvrtek na vás mrknem. Na cvíčo se chystáme, snad nám do toho nic nepřijde 🙂

aggamma
24. zář 2010

@tercina jooo Beránek mě vyšetřoval a pak tam za ním dorazil další...a bavil se s ním o tom jestli si na mě udělá místo....jooo tak to byl určo Kraus...sympatak a i přesto,že už měl 3.den službu tak i vtipkoval a usmíval se.No tak to jsem v klidu....A jinak jsem tam vždy narazila na jednu tmavovlasou PA....ta mi tedy moc sympoš nepřipadala..trochu studený čumáček,ale slušná.Ale radši bych na porodní sál měla nějaký ten úsměv...to myslím,že pomůže daleko víc 🙂

tercina
24. zář 2010

@aggamma No právě proto jsem chtěla pana Dr. "Řeka", ten byl furt usměvavej a optimistickej. To opravdu udělá hodně...
Já měla u porodu 2 PA, jednu mladinkou strašně sympatickou a druhou starší,ale bezvadnou. Tak doufám, že ti padne zrovna perfektní směna a budeš spokojená 🙂

aggamma
24. zář 2010

@tercina jo moc děkuju beruš.Snad chytnu sympoš lidi a ne napruzené PA co budou načuzené že musí makat ve svátek....kdyby se to protáhlo do úterka 🙂 Snad nám to půjde rychleji 🙂 Ale Ti doktoři jsou fakt sympatičtí oba...na řeka jsem tedy zatím nenarazila.Jinak jsem ted volala s tou doktorkou co tam dnes v porodce sloužila a prý i ty dnešní krevní testy dopadly dobře.Tak jsem ráda,že to je v pořádku.

chaala
24. zář 2010

@aggamma Aggi,já poprvé rodila v noci ze 24.12.-25.12....takže Vánoce a tenkrát byli všichni v pohodě 😀 Nebylo vůbec znát,že by jim vadilo,že nejsou doma...byli příjemní. Jen sestra na příjmu byla razantní,ale tu už jsem pak neviděla.

zarzuela
24. zář 2010

Aggi tak koukám, že už se ti to opravdu nezadržitelně blíží, určitě to doktoři vše naplánují dobře a budeš to mít rychle za sebou 🙂 a kdo ví, třeba to už o víkendu přjde samo 🙂

@nadis.h tak jsem dneska byla v Teta drogerce chtěla jsem koupit taky ty plínky, a oni to nejsou ty krabice ale jen balíky, cenově to asi taky bude výhodné, ale nebrala jsem to. Myslela jsem, že se jedná o ty krabice co mají teď v Globusu asi za 550,- (před měsícem je měli právě za 399,-) tak si zas počkám na ty mega packy.

aggamma
24. zář 2010

@chaala @tercina tak snad budu mít taky štěstí....já jsem v podstatě hrozně stydlín a cíťa tak doufám,že v tom frmolu tam nikdo nebude nějak moc prudit 🙂 Našěstí budu sebou mít kamarádku která už rodila 3x.S mužíčkem jsme se domluvili,že on radši ne...kvuli té epilepsii....to bych pak byla vystreslá 2x tolik,jak bych se bála o něj.Holky já už mám z toho takový bobky....musím se trochu uklidnit......Ufffff bojim bojim 😕

aggamma
24. zář 2010

@zarzuela no blíží blíží....a taky na jednu stranu doufám,že by se ještě malá rozhodla že půjde sama....ale nemyslím si....jsem pořád otevřená jen na 1 prst a kontrakce skoro žádné.......A to jsme se jí dnes snažili zas společně s tatínkem trochu popostrčit 🙂 A ona jen spinkala a spinkala 🙂

chaala
24. zář 2010

@aggamma Aggi,když by se Kačence chtělo ven dřív než v pondělí, bude to fajn 🙂 ,ale kvůli tomu tvému tlaku je to pondělní vyvolání lepší. Zkus ty dny nějak přežít, hodně odpočívej...budeš to potřebovat 😉

nadis.h
24. zář 2010

Aggi mě dělal Dr Kraus laparoskopii.A myslím si že jí udělal dobře.Byl to větší zákrok.V pondělí budeš už ňuchňat berušku svou. 😵 Bude to šup šup uvidíš. 🙂

Zarzi jojo ty krabice měli v Lídlu před pár týdny.Celou obr horu. 150 ks za 399,- To jsem tam byla dopoledne a psala chlapovi at mi pro ně zajede,byl tam v půl 6 a už tam nebyla ani jedna. 😲 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru