Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

nadis.h
23. kvě 2010

Joo tak oddací list nebudu mít určitě páč nejsem vdaná. 😀 😀

Holky já už jsem z toho jelen. 😀 Snad to potřeba není dle toho že o něm nic nepíšou na ofiko stránkách Lbc nemocnice. 😉 Při nejhorším porodim doma no. 🤐 😀

2910 ahojky a také děkuji. 🙂 v Gennetu jsou moc šikovní!! Já už ani nedoufala v to že to výjde. O to víc toho mého prdelku miluju už teď. 😵

chaala
23. kvě 2010

Nadi,porodíš v porodnici i bez všech dokladů 😉 Snad to bude zítra v pohodě.

nadis.h
24. kvě 2010

Ahoj holky, 😀

tak to mám za sebou. RL nebyl potřeba. 😵 Jen občanka,kartička pojišťovny a těhu průkajda. 😉 Tak jsem ráda.

nadis.h
24. kvě 2010

Jsem tak aktivní a dělám tolik věcí najednou že jsem si vyhodila pojistky. 😀

nadis.h
24. kvě 2010

Jee pardon to mělo být jinám... 😀 😀 😀 😀

nadis.h
28. kvě 2010

Maminky můžu se ještě zeptat co vše jste si brali s sebou do porodky? A co bylo zbytečné?

nadis.h
28. kvě 2010

šiš bralY.. 😕

scai
28. kvě 2010

Doporučuji několik ručníků a nebrat bílé 😀
měla jsem třeb aknížku, ale tu jsem neotevřela. Dostali jsme kufřík z dárečkama a tam byly i nějaké časopisy.
Dobré jsou třeba i kuchyňské utěrky na utírání po sprchování, i když já je nepotřebovala (nebyla jsem šitá)
Ono toho člověk moc nepotřebuje. Pro mimi plíny a ubrousky
Pro sebe pak vložky, taky vložky do podprdy a případně košile (já jsem ale třeba nosila jen erární)
No a v Jablonci bylo nutné i jídlo, ale to mi pak manžel dovezl 😀

nadis.h
28. kvě 2010

Jejejej my máme jenom bílé Ikeové.. 😀 😀 Ale máme jich hodně tak je dyžtak vyhodím noo. 😀

Jo jídlo je nutné i v Liberci. Aspoň teda na gyndě jsem trpěla hlady. 😅

A mám vzít malému něco na sebe? 😕

scai
28. kvě 2010

Nadis, to tak nevadí, to vypereš, ale jen ono to vypadá blbě, když ti tam furt visí zakrvevý ručník a když se často sprchuješ, on se zašpiní snad pokaždé! (Ale ty utěrky by to valstně mohly vyřešit 😀 )
Já si mylsím, že nemusíš, v Jablonci nebylo nutné, obleení tam bylo a myslím, že to tak je ve všech porodnicích! Ale snad napíše někdo z Liberce!

nadis.h
28. kvě 2010

Tak já snad koupím nějaký červený ručníky s sebou.. 😀

Ach jo už začínám pomalu ale jistě jančit. A přitom mám snad ještě tolik času. 😝

chaala
28. kvě 2010

Nadi, oblečení na mimíska nepotřebuješ. Dostává se erární. Jen plínky a ubrousky, protože plínek doataneš pár. Ještě dostaneš mastičku na zadeček pro mimíska. A ohledně ručníku je pravda, co psala Scai 🙂 Já měla jeden na tělo a jeden na spodek. Každý den jsem je posílala špinavé domů. Takže spotřeba veliká 😀
Vložky určitě také, jak psala Scai. Já měla ještě pro sebe bepanthen. Měla svoje dvě noční košile, ale hodně jsem si brala i erární. Některé maminky si braly i boty do sprchy.

nadis.h
28. kvě 2010

Chali díky moc. A boženy ( vložky ) jsou nějaké extra aby to bylo pohodlné a nebo je jedno jaké si vezmu?

chaala
28. kvě 2010

Nadi, doporučují se pro šestinedělky-takové hrůzy potažené gázou. Ale jsou hodně prodyšné, a když jsi třeba šitá, tak ta rána může dýchat.Ty normální tu ránu spíš zapaří.Taky se doporučují i kalhotky pro šestinedělky, bývají jednorázové. Taky hrůzy, ale volné oproti klasickým. Já jsem to koupila ve zdravotnických potřebách. Já jsem byla šitá u obou porodů, tak jsem oboje použila.

nadis.h
28. kvě 2010

Super. Já Vás nemít tak vím kůlo. 😉

chaala
28. kvě 2010

Jo, Nadi, ještě jsem měla svoje pití...jednu láhev a zbytek jsem si nechala donášet. A když tak se ještě ptej, kdyby jsi něco potřebovala 😉

nadis.h
28. kvě 2010

Chali jo s pitím počítám.Nesnáším nemocniční čaje. 😝

scai
28. kvě 2010

Já jsem šitá nebyla a taky bych si nedovdla představit obyč vložky, jako třeba libresse...nene to fakt vadí, že se to paří, Takže jednoznačkně ty ze zdrav, potřeb. nejčastěji se prodávají semy vložky. Já jsem si koupila ty semy a u nich byly přímo i zabalené kalhotky! Jen pozor, jsou velikost M a L....Ale ty síťované kalhotky, nohavičkové jsou taky důležité, přesně jak píše chaala. Ono to hodně teče a já si dávala 3 vložky najednou, takže to v těch nohavičkách dobře drželo.
No a já si pak na ty vložky tak zvykla a nakonec mi vyhovovaly, že jsem je pak používala ještě i doma.

nadis.h
29. kvě 2010

Stejně to bude nezvyk. Po takové době krvácet. Jak pěkně a rychle jsem si na mrchu odvykla za ty měsíce. 😀

scai
29. kvě 2010

No to jo, to se lehko odvyká 😀 Já ještě teď poříád krvácím,...takže po tom porodu jsem si to vybrala 😠

lucka28
29. kvě 2010

nadis ahoj ja rodila v liberci a brala jsem si věci na mimčo proto že tam daj jen kočilku a nic vic plen tam dostanes 6 ks a vložek tu malou prusvitnou tašku....

nadis.h
29. kvě 2010

Scai ještě pořád ju? 😕 A to máš měsíc s kousek po porodu?? 🙄 No tak to je hnus.

Luci moc děkuji. A co jsi si na mimi brala? Když vezmu bodýčka a dupajdy bude to stačit?

chaala
29. kvě 2010

Nadi,je pravda, že v Liberci půjčují jen košilky - ty klasické zavazovací a zavinovačky. Žádné dupačky. Tak záleží na každé mamince, jestli si bere ještě dupačky z domova.. Já jsem pro mimíska měla jen ponožky, rukavičky a čepičku. Obě děti mám ale zimní 🙂 Byly v zavince jen v košilce a ještě jsme měli deku na přikrytí.

nadis.h
29. kvě 2010

Tak to já si teda vezmu s sebou. Aspoň bude fešák mezi miminkama. 😅 A hlavně toho mám hafo, takže když se s tím něco stane tak se nic nestane.

scai
31. kvě 2010

V liberci mají jen košilky, to je teda´zvláštní. To bych si teda taky vzala ještě dupačky nebo tepláčky z domu. Přece jen při kojení se dítě vyndává ze zavinovačky, tak to by jí byla zima,ne?
Nadis no jo, krvácela jsem dloho, ale včera to nějak přestalo, tak doufám že už definitivně!

nadis.h
31. kvě 2010

Scai vidíš to. To jsem Ti to zastavila na dálku jak jsem Tě litovala. 😅

Taky mi příjde že mu musí být ziminka. Já jsem hrozný zmrzlík a jestli bude po mě tak by mě byla o to větší zima jen při pohledu na ty holé nožičky. 😨

chaala
31. kvě 2010

Scai, my jsme v Liberci mimíska ze zavinovačky vyndávaly jen při přebalování a při koupání. Je to zvláštní, ale na kojení ne. Dělaly to tak i ostatní mamči. Doma už jsem oba vyndávala, ale v porodce mě to nějak nenapadlo. Asi že jsem obě děti měla maličké-2780g a 2800g. Ony se mi v té zavinobačce lépe chytly. 🙂

tercina
1. čer 2010

Ahoj holky, taky jsem rodila v Liberci, před měsícem a půl. Ručníky jsem si brala tmavý a manžel mi je pořád měnil. Šití jsem si pomalu otírala toaletním papírem - teda spíš jsem ten papír pomalinku přikládala, aby to "dole" bylo suché. Byla jsem hoooodně šitá a i přes to byly ty příšerný gázový poporodní vložky nejlepší. Doma jsem pak používala vložky SAMU Mini. Na mimi jsem si vzala jen čepičku a ponožky. Ponožky byly potřeba, ale čepičku jsem vůbec nepotřebovala. Nebylo proč. Miminka jsou zabalený v zavinovačce, takže dupačky ani jiný věci si myslím nejsou potřeba. Ty jejich erární košilky úplně stačí. Jak psala Scai, že dítě se vyndává na kojení ze zavinovačky - u nikoho jsem to ještě neviděla. Vždyť to jsou takový drobečci, je lepší je mít zafixovaný v tý zavinovačce. Miminka jsme vyndávali opravdu jen na přebalování a koupání. Plínek jsme dostali asi 10, ale to snad má doma každá mamka koupený předem, takže mi je manžel přinesl. Ještě mi moc pomohl Bepanthen. Ten jsem si doma taky přibalila. A samozřejmě síťované porodnické kalhotky - bez nich si to neumím představit. Jinak košilky na spaní jsem měla svoje, ale ani jedou jsem je nepoužila - brala jsem si erární, protože jsem je měla každou chvíli od krve a tak jsem mohla mít po každém sprchování čistou.

nadis.h
2. čer 2010

Ahoj Terci, 🙂 taky Ti moc děkuji. Takže kojo košile si tedy brát nemusím? Byla bych raději abych mohla špinit jejich. 😅

scai
3. čer 2010

No k tomu vyndávání ze zavinovačky! To nás tak učili v Jablonci, že prostě při kojení je nejlepší když je bříško na bříško, že tam má být ten kontakt a že prostě máme vyndávat! Takže tam zase všechny maminky vyndávaly ze zavinovačky na kojení! Říkali to i na školení o kojení před porodem...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru