Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

zarzuela
14. říj 2010

@nadis.h to je divný že tak najednou ne? třeba se ještě obnoví. Teri myslím taky měla jednou takový problém a pak se zas na chvíli rozkojila.

nadis.h
14. říj 2010

Zarzi taky jsem si vzpomnela na Teri ze to tak mela. Zatim jsem koupila 2 ty jednorazove baleni a uvidim. Uz chudinka place trochu. Tak ho rychle vykoupnu doma a zkusim mu dat od sebe.

tercina
14. říj 2010

@nadis.h Ahojky, no já to měla úplně přesně takhle. Najednou tam nic nebylo a večer byly prsa úplně měkký a nic z toho nevytáhl. ☹ Ale třeba to ještě malý rozjede. Tak jsem mu pak prostě mlíko dát musela. To byl začátek konce mého kojení. Ale Nadi, to byl můj případ, můžeš to mít úplně jinak. Třeba se ti to zas spustí 🙂

nadis.h
14. říj 2010

Holky tak ja nevim. Ted zas uz neco vytahl. Je to ale urcite zacatek konce. V ty 3 tahal a nic.

zarzuela
15. říj 2010

@nadis.h me se tohle stalo právě někdy na 3 měsíci tušim tak jsem ho přikládala každou hodinu a i v noci často, púila ty čaje a vlbec hodně pila a druhý třetí den prsa už byla zas nalitá a podívej kojím do teď. Teď zas mám nějak víc mlíka než před dvěma měsíci, to jsem měla prsa uplně měkká, ale teď už jsou zas tvrďý

zarzuela
15. říj 2010

tak holky Domča má výsledky z výtěru v pořádku nic tam není.

nadis.h
15. říj 2010

Ahojky,

tak u nás snad dobrý.Ráno Kájík jedl jako vždy. Koupila jsem si ten gravimilk,těhu čaje piju pořád od narození. Každopádně před spaním jsem mu zkusila udělat ten Nutrilon a ani prd. Řval a brindal to. Takže u nás nefunguje že když dostane dítě flašku že nechce prso. U nás je to naopak. 😀

zarzuela
15. říj 2010

@nadis.h Tak snad mlíčko mít budeš. Co je to ten Gravimilk?

Domča taky když dostal flašku tak řval - sice ji teda vyžblundnul do 3 minut ale pak se děsně dožadoval prsa až ze mě rval triko, a to dělá i teď když mu dám kaši nebo v poledne příkrm vše sní a pak řve a sápe se po mě ať mu dám prso, taže já asi kojit jen tak nepřestanu a až budu chtít přestat tak to bude boooj a velkej.

nadis.h
15. říj 2010

Zarzi to je nápoj na podporu kojení. Má se dělat do vody, ale já si ho dělám do mléka.Je vanilkový a čokoládový.

Tak mě z flašky nevypil nic. A kamarádka mi psala že u dcery měla to samé že nechtěla flašku.

scai
15. říj 2010

@nadis.h a to jako najednou nemáš mlíčko? třeba se ještě rozkojíš, zkoušej to furt!

@zarzuela mě od včerejška taky nechce příkrmy a to jsem předevčírem nestačila nabírat na lžičku. Nechápu 😒

scai
15. říj 2010

@nadis.h oni si na tu flašku musí zvyknout. Poprvé jí malá taky nechtěla, podruhé se šklebila a potřetí už byla spokojená a pak už fakt chtěla čím dál míň prso

zarzuela
15. říj 2010

@scai tak Dneska už polívku zbaštil, včera mu holt asi nechutnalo telecí se zeleninkou.

já Domču zvykala na flašku hlavně kvůli čajíku a teď už lohní jak o závod, ale zas bysme měli přejít na hrneček tak to bude taky boj.

nadis.h
15. říj 2010

Scai no včera z ničeho nic. V poledne dobrý a ve 3 ani kapka. Ale teĎ už zase snad dobrý. 😒

jasekd
15. říj 2010

Ahoj holky, koukam, ze resite jidlo a piti...
@zarzuela Kdy myslis, ze by se melo prejit na hrnecek? Si to zatim nejak neumim predstavit, kdyz si ani flasku neumi drzet. Jinak vcerejsek byl prokletej asi, nechtel prikrm. Dala jsem kup. sklenicku Jehneci se zeleninou a nastavila rejzi (rejzi uz jedlv kupovanym), no to byly ksichty, tak jsem to rozmixovala, nic. Tak jsem dala druhou pulku sklenicky, jen kupovane, bez rejze, nic. Nechtel ani pusu otevrit. Pak si milostive vzal sklenicku banan... Predtim jedl jak moje varene, tak sklenicky, bez problemu. Dneska ma domaci zeleninu, tak jsem zvedava, jak se k tomu postavi.

@nadis.h Jak poznas, ze ve 3 ani kapka, prevazujes? Nebo se proste odtahne a rve hlady? Ja teda musela jako Terka brzo dokrmovat Nutrilonem, ale bojovali jsme 4 mesice, pak jsem o mliko prisla definitivne, kdyz jsem otehotnela. Tim tu nechci nikoho strasit 😀 Jen pisu, jak to bylo u nas...

zarzuela
15. říj 2010

@jasekd teda to už jsme 3 se včerejším odmítáním příkrmů, fakt asi blbej den. Jo banánek by včera taky papkal - já mu dávám teda čerstvý - to snad neva ne?

S tím hrnečkem všude čtu od 6 měsíců by se mělo pomalu přecházet, už ho mám koupený, ale začnu tak za měsíc, nechci to moc hrotit. občas mu ho zkusim dát ale nutit ho nebudu.
Ty zeleninku pro malýho kupuješ normálně v krámu nebo máš vlastní zdroj?

nadis.h
15. říj 2010

Jasi já kojím vždy na začátku přes klobouček takže to vidím zda tam něco teče či ne... A i to poznáš zda polyká nebo ne..

jasekd
15. říj 2010

@zarzuela Jasne, ze nevadi, akorat ja vzdycky koupim banan a nez se k nemu nejak dostanem, tak uz mi prijde starej. Ovoce davam kupovany sklenicky, protoze ja snim pulku (Hamanek miluju) a on pulku, a davam jen obcas (s tema ATB na ledviny by se nemel vit. C 😖 ) Ta zelenina me taky stve, vlastni zdroj nemam, kupuje mi tchyne obcas neco na trhu a zbytek musim v krame, nejsem presvedcena, ze je ta zelenina uplne super, ale nevim, kam pro nejaky bio. Pro sebe to nejak neresim. Kdybych mela zahradu, pestuju... Takze stridam, kdyz se mi chce, mam z ceho a neni mi nejak blbe (smrdi mi to), tak varim, kdyz jsem lina, dam sklenicku. Ty to delas jak? S tim hrneckem fakt nevim, to myslis takovej ten s brckem, takovou tou nasoskou nebo klasickej hrnecek? Martin je od dvou mesicu na flasce stridane s kojenim a od 4 mesicu na flasce a pozdeji prikrmy lzickou, s tema nebyl do vcerejska problem...

jasekd
15. říj 2010

@nadis.h Aha, s kloboucky nemam zkusenost. A s tim polykanim, nekdy nepoznas, Martinek sosal i pul hodiny, vsechno predpisove, prisati, jazycek v koutku, ret ohrnutej, boule u ousek... a pak jsem ho zvazila a vytahl 20 😠 No a nekdy za 10 minut treba 100, my bez vahy nepoznali nic. Ja prevazovala, kdyz jsme byli doma, kdyz jsme byli venku nebo mimo domov, tak jsem nejak odhadovala, kolik asi bude chtit dokrmit, abych ho netrapila hlady (on moc nebreci) a na druhou stranu abych zbytecne nemichala Nutrilon a nenutila mu ho, my mame AR a ten je vubec drahej, no a malej nekdy po ranu vytahl ode me i 180 a druhej den treba 70 (z obou prsou), mne se to mliko nejak blbe tvori, at jsem prikladala sebevic. Snad u druheho to bude lepsi... Nebudu mit totiz na nej tolik casu, abych 4 mesice prevazovala, domichavala Nutrilon a sedela u jednoho krmeni pres hodinu jako s Martinkem, navic ze zacatku jsem dokrmovala strikackou a to je fakt mazec, my v podstate jsme dojedli a nez jsme pockali na krkanec, pak se poblil nekolikrat, prevlikat, no a mohlo se znova jist... Coz se dvema fakt nepujde.

nadis.h
15. říj 2010

Jasi no to věřím že to musel být mazec. Já hlavně nevím co bude až fakt to mlíčko nebude když nechce flašku. 😒 Asi taky dojde na stříkačku..A nebo snad když bude mít opravdu hlad tak si dá říct a vypije to..

jasekd
15. říj 2010

@nadis.h Zatim se tim nenervuj. Ono tou strikackou to jde,dokud je malej a bavime se o davce dokrmeni treba 20, 30 ml, a i to byl horor, davat 200 ml strikackou, uz by me vezli, bud na psychiatrii nebo se zadama, mela jsem ho v lehatku na zemi ruzne se k nemu kroutila, malicek do pusy a po nem to strikat. Je fakt, ze vetsi dite uz ti strikajdu vysaje samo a pokud bys vzala nejakou zanetku (takova ta velka nemocnicni, krmi se s tim napr. dospeli pac. do zaludecni sondy), tak by to asi slo 😅 MOzna to ale nebylo flaskou, ale mlikem. Mne nechtel caj z flasky (musel ho mit pred gastro vysetrenim), skoncili jsme na sonde, protoze jsem to do nej proste nedostala, tak jsem se bala, jak mu dam mliko, a s tim si normalka poradil 😉 A taky to chce trochu trenink. Ja mu dala savicku NUK, protoze od NUKu mel dudlik a na ten byl zvyklej, tak aby to mel stejny. Ja doufam, ze tu flasku nebudete potrebovat 😉

nadis.h
15. říj 2010

Jasi taky doufám. Aspon do toho půl roka at vydrží. A s dudlíkem boje jsem vzdala. Máme 6 druhů rúzné typy a značky a ani jeden nechtěl...

hahyla
15. říj 2010

Ahoj holky , koukám že řešíte kojení. Nadi v pondělí Michalka začala odmítat jídlo ,nevěděla jsem co mám dělat ,dávala jsem jí od sebe i flašku a s ničím jsem neuspěla , ale teď se zas rozjedla snad to bude dobrý. Přišlo mi, že mám málo mléka ,tak jsem začala víc pít a vařit si čaj na kojení (ten mi teda pomohl hodně ) .Prsa mám stále měkká , ale mléka už mám zas dost, Michalce vytéká koutkama z pusinky ven , když jí.Byla jsem u doktorky na prohlídce zrovna když Miška nechtěla jíst,dala mi kontakt na laktační poradkyni a taky injekční stříkačku ,kdyby se nechytla, ale naštěstí jsem to nemusela použít.

jasekd
15. říj 2010

@nadis.h Hm, tak asi nesnasi dudliky, zas ho aspon nebudes muset odnaucovat.
Jinak mne nepomohlo nic, pila jsem Gravimilk (piju i ted, po ranu je to jedine piti, ze kteryho se nepozvracim, je to i pro tehotny), litry hnusnejch kojicich caju, porad prikladala a jeden cas,kdyz Martinek spinkal, tak v noci vstavala a odsavala, a prd. Ono ja mam fibrozni mastopatii nebo tak neco, proste vazivove zmeny v mlecne zlaze, neni to nebezpecne, ale mozna to ma vliv. Prislo se na to, kdyz jsem sla pro jistotu na vysetreni, jestli nemam nador. Je to pry hodne caste a skoro kazda ma urcity stupen zmen, ale ja asi nejak vic. Nejvetsi pohodu, co se tyka jidla, jsme meli, kdyz byl Martinek jen na Nutrilonu, diky AR i min zvracel, coz se ted zas zhorsuje, jak se furt toci na bricho, vsechno je poblite. A ty prikrmy jsou taky nekdy k vzteku, to je furt neco 😝

nadis.h
15. říj 2010

Hahy jojo ten čajík piju třeba 5-6 hrnků denně už od jeho narození. Tu velkou stříkačku máme doma. Dovezl jí Karel z práce.

Jasi jo to jsem ráda!! Já dudala ještě ve školce!! 😀

Já četla že se "musí" vyzkoušet více druhů mlík když ho děti odmítají. Ale to už vidím jak kupuju drahé krabice,udělám z toho jednu dávku a pak zas kupuju jinou značku... 😕

scai
15. říj 2010

Ten nutrilon je dobrý, že dělají i vzorky. Jakože se dá koupit jedna dávka. To ej super. Takže já ho proto zkoušela jako první mlíko a vyhovovalo jí, takže jsme u něho zůstali

nadis.h
15. říj 2010

Scai ano ten jsem včera koupila 2 ks. Bylo by fajn kdyby takováhle balení dělaly i jiné značky.

scai
15. říj 2010

@nadis.h já si myslím, že to je od nich dobrý tah, protože hodně lidí pak na tom zůstane. Škoda, že to nedělají i ostatní, máš pravdu, že by to bylo mnohem lepší

nadis.h
15. říj 2010

To jo. Je to dobrý jak pro zkoušku tak i maminy to mohou koupit nárazově když je potřeba.

tercina
15. říj 2010

@zarzuela To je super, že je Domík v pořádku.
@nadis.h Přesně, jak píše Scai, Peťa si taky musel na flašku zvyknout. Nejdřív nevěděl co s tím a pak už chtěl flašku víc a víc, protože z toho to teklo hned a ne jako z prsíčka, že se musel namáhat, aby z toho něco teklo 😀 Jo a když bude mít Kájík hlad, neboj, tu flašku si vezme 😉

nadis.h
15. říj 2010

Ještě mě napadlo jestli to nebylo savičkou. Kouila jsem tu anticolic flašku od MAM se savičkou tou nejmenší.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru