Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

tercina
15. říj 2010

@nadis.h Zkus LOVI od Canpol Babies, mladej jinou nechce, je krásně tvarovatelná, taková měkoučká

tercina
15. říj 2010

@nadis.h http://www.detskyraj.cz/zbozi/10945-lovi-lahev-... a je super, že je samosterilizující, dá se pouze do mikrovlnky, nemusí se vyvářet

nadis.h
15. říj 2010

Teri no to jsem blb!!! Já právě chtěla tu co jsi mi ukazovala že máš a já myslela že je to ta MAM! 🙄

zarzuela
15. říj 2010

@jasekd ten hrneček jsem myslela např. od NUK jak má po straně dvě ouška na chytnutí a nahoře místo dudlíku takový silikonový zobáček na straně. Já příkrmy zatím jen kupuju, ptala jsem se Dr. že bych chtěla raději vařit a ona ať do 8 měsíce dávám kupovačky že je to hlídaný, a ta zelenina v hypermarketech nic moc a Biu prý nevěří (ani já ne) Tak do toho 8 mu budu dávat skleničky. Akorát ovoce mu dám normálně a někdy i přesnídávky. Jablíčka máme ze zahrádky tak aspoň něco má 100% bio 😀

Jakou má Martínek stoličku při těch příkrmech, mě Domča do minulého týdne (vlastně do doby než měl tu teplotu) kakal už tůhoše a teď to má zas řídký jak novorozeně, tak se bojím jestli mu fakt něco není, ale výtěr byl v pořádku. Často nekaká - tak 2-3x za den.

@nadis.h Je to kříž s těmi mlíčky, doma mám taky pár těch pytlíčků 1 dávka Nutrilonu a pak jsme dostali Sunar tak mám mega krabici třeba na ní nekdy dojde. Škoda, že ostatní nedělají malé dávečky na zkoušku. Jinak zkus opravdu jinou savičku jak píše Teri ta je fakt dobrá.

nadis.h
15. říj 2010

Jojo koupím tu co má Teri. A tuhle bude mít třeba pak na čajík.

Holky a jak Vám kakali děti ve cca 3 měsících? Kája kajdí tak jednou za týden ted tak nevím zda to je ok.

tercina
15. říj 2010

@nadis.h Nadi, mě Peťka nekadil skoro vůbec. Co byl kojenej, tak jednou za 10 dní a teď co je na UM tak jednou za 3 dny,ale je to boj. Kadí tuhý bobky a nejde mu to vytlačit, vždycky s ním strašně soucítím. Nevíte někdo, co s tím?
Ale Nadi, pokud jen kojíš, je úplně normální, že kadí jednou za týden, prostě všechno spotřebuje. Ale bříško ho nebolí, ne?

nadis.h
15. říj 2010

Teri tak to jsem ráda. Teď právě kakal asi po 9-10i dnech a já už se začala bát. Bříško ho nebolelo nic právě. Prdí jak táta tak jsem pořád odkládala že zavolám Dr.

Jestli už může přesnídavky tak dobrá je prý švestková na to a nebo švestková štávička.

tercina
15. říj 2010

@nadis.h Děkuji vyzkouším 😉
Peťka taky prděl jako tatínek 😀 , nic ho nebolelo, jen prostě kadil jednou za 10 dní. Vlastně jsme nikdy neměli velkou spotřebu plínek 😀

jakelina
15. říj 2010

Narazila jsem na tohle téma, na zácpu u miminek je dobré kojit z obou prsů a děti se napijou hodně předního mléka a to je víc projímavé. U nás to pomohlo, kojím pořád a začala jsem dávat přesnídávky a to taky pomohlo.Čaj malý vůbec nepije a kaká i dvakrát denně normální stoličku. Je to už jiné než jenom z mlíčka, ale ne bobky.

zarzuela
15. říj 2010

@nadis.h nadi u jen kojených mimísků je to normální že kakají třeba 1x týdně. Mě Domča kadil teda 1-2x denně, a teď co byl na příkrmech tak taky a až teď týden tak 2-3x Takže to Kájovo kakání je určitě ok pokud ho vyloženě netrápí nějaký tůhoš bobek.

@tercina zkus nějaký šťávičky nebo švetskový nebo merunkový pyré ve skleničce to změkčuje stoličku a podporuje střívka k činnosti. A přímo u Hipp tam máš na skleničce napsaný i vliv na stoličku. nebo přidat nějaký probiotika ale to by ti měla radši doporučit Dr. vím že existují i nějaký přírodní vlákniny pro mimísky v sirupu Lactulosa nebo Duphalac. Dáváš Peťulkovi čajík? zvýšit příjem tekutin. A v případě nouze kousíček glicerinovýho čípku.

nadis.h
15. říj 2010

Tak na začátku to byla obr spotřeba. 😀 To kajdil často i 2x během jednoho kojení. 😅

zarzuela
15. říj 2010

@nadis.h nojo o začátcich ani nemluvě to jsem si přapadala jak perpetum mobile, přebalila prd a znova přebalila prd a znova někdy to bylo už na palici : 😀 §

nadis.h
15. říj 2010

Zarzi přesně. 😀 Já už ho pak před kojením chudáka nepřebalovala páč jsem věděla že to nemá smysl. 😅

nadis.h
15. říj 2010

To je sikulasek muj. Udelala jsem mu fenykl cajik do te lahvicky a vyzunknul na jeden zatah celou stovku.🙂 takze mu Nutros asi nejspis nechutna a neni to savickou.:-P

zarzuela
15. říj 2010

@nadis.h on ten čajík je asi ale taky řidší než nutroš ne? jestli třeba nepotřebuje větší dírečku?

tercina
15. říj 2010

@nadis.h Nadi, Kájík už může mít větší dírku. Jestli budeš kupovat tu flaštičku LOVI, tak u ní je dudlik od 0+, Kájík už má mít 3+ (je to savička s dvěma kapičkama na obrázku) 😉

jasekd
15. říj 2010

@tercina Ahoj, kdyz je na UM, mel by kadit castejc, zkus probiotika, nam to moc pomohlo (BioGaia, davam je Martinovi i kvuli tem ATB, at ma streva v rovnovaze), no a ty tekutiny, coz je ovsem u nas problem, nechce pit, tak redim vic UM. My taky mame ten Nutrilon AR a ten zacpava jeste vic nez normalni UM. Pak se rika ty svestky a mrkvova stava (naopak varena mrkev stavi, stejne tak rejze a banan).
@zarzuela Nam se chlapec pekne rozesral 😀 Kakal jednou denne a krasne jsem poznala, kdy to bude, kakal mimo plinu (hlidame i kvuli ledvine, aby v tom nebyl), ale mel trochu zacpu. S prechodem na Nutrilon AR 2 kadi i 3x denne, dneska ale jeste ne, takze jak kdy. Mel tuhy bobky, ted je to normalne mekky, ale ne prujem, no a barva podle toho, co sni. To zas mame tema 😀

tercina
15. říj 2010

@jasekd Já vím, zkusím ty probiotika - díky 🙂 A jak se jinak máš? Co bříško?

jasekd
15. říj 2010

@tercina No je mi furt blbe, ale maly je v poradku, meli jsme NT UZ a je OK, tak snad to tak bude pokracovat. Za 14 dni se dozvime, co to je 🙂 Tusim kluka, ale Dr naznacila, ze dle NT mame sanci na holku, to by se H. zblaznil radosti 🙂 Martin je taky dobrej, nedavno jsme davali moc na kontrolu a byl cistej, dalsi ko na zac. listopadu, je to jednou za mesic, no a koncem listopadu se snad dozvime, co dal... Takze celkem klidek u nas, az na ty moje stavy, uz jsem mela pocit, ze to skoncilo, a ted dva dny zas nemuzu, hlavne dopoledne, asi to skonci az v 5. mesici jako s Martinem. Ty probiotika pokud nepomuzou, rozhodne neublizi , akorat to neni uplne levny, ale skoro nic nekupujem, tak do tohodle investuju.

scai
17. říj 2010

@nadis.h jestli jen kojíš, tak to je OK, to kakání. mě takhle kakala taky jednou za 7-8 dní. Pak když jsme přidávaly nutrilon, tak začala kakat víc a ted s příkrmama několikrát denně

scai
17. říj 2010

nadis. koukám, že holky už ti odpověděly to samé 🙂
Já jsem dávala švestkovou šťávu včera a předevčírem, protože se hodně kroutila a dělalo jí problém toho tuhého bobka vytlačit. Ale mám pocit, že jí ta šťáva nedělala dobře. Nějak se kroutila pak ještě víc a plakala. Myslím že jí z toho bolelo bříško. No ale třeba ne. Možná to ještě někdy jednou zkusím a uvidím

Ty probiotické kapky jsem dávala od 2 týdne do asi 4 měsíců. A na ty prdy bych řekla, že taky pomohly.

tercina
17. říj 2010

@scai tak zítra se uvidíme 😉 Kudy se tam prosímtě jde?

chaala
18. říj 2010

Ahoj holky 🙂 ,
hlásím se po návratu z prodlouženého víkendu, bylo moc fajn a dětem se tam také líbilo 😀
Zarzu, to je dobře,že má Domča ty výsledky v pořádku. A už je Domča v pohodě a můžete ven?
Nadi,radila bych to samé jako Scai 😉
Jasekd,ty těhutýdny ti ale utíkají 🙂 ...mně bylo vždycky v těhu hrozně blbě, každý den snad do šestého měsíce. Pak už to nebylo každý den, ale stejně mě ty nevolnosti nepustily. Tak se drž 😵

zarzuela
18. říj 2010

@scai Ahojky, já taky zkoušela Domčovi švestkovou šťávičku a nějak mu nesedla hrozně plakal a i se několikrát z toho poblinkal i když to měl dost naředěné.

@chaala výsledky jsou v pohodě, ale bříško pořád strašně zlobí tak teď na radu Dr. zkouším vysadit já mléčné výrobky a uvidíme jestli to nebude tím. Jinak ven už můžeme a víkend jsme si užívali u našich na zahrádce když bylo tak hezky.

@tercina tak co jsem se včera dozvěděla o Babylonu tak tam teda s dítětem do vody nevlezu. - víc tí písnu na IP.

zarzuela
18. říj 2010

Holky ráno jsem měla veselo - měla jsem Domčovi odebrat moč - do tahového pytlíku co se nasadí na pindíka. tak jsem m to tam přidělala dala plínku a šla krmit a čekala až se vyčůrá - no a on udělal takovou nálož kakí, že se tam ten pytlík uplně ztratil, takže dneska doktorce nic nenesu, tak snad to vyjde zítra- doufám, že neprovede to samé co dnes. 😀

jasekd
18. říj 2010

@zarzuela Ahoj, proc berete tu moc, pro sichr? Jinak jestli ti muzu poradit z vlastni zkusenosti, my jsme v odberu moci uz machri 😀 Vykasli se na ten pytlik. My tak odebirali poprvy, kdyz byl malinkej. Za prvy nasadit a pak sundat, zadnej med, za druhy je velky riziko kontaminace,zbytecne ti to zkazi vysledky. Oni sice rozlisujou kvantitativne, co je kontaminace a co uz infekce (nad urcitej pocet bakterii je to infekce), coz mozna u vas, pokud je jinak OK, by nevadilo, ale my by neprosli. Vyvar sklenicku od vyzivy, umej mu pindika a pockej si, az zacne curat, normalne na prebalovaku do vzduchu a chytej 😉 Ze sklenicky to prelej do tech nafasovanejch zkumavek nebo to odnes v ni. My s tim pytlikem meli kontaminaci, ale tenkrat se to resilo jen kvuli neprospivani, tak jsme prosli, ted s tou ledvinou bych neprosla, ale s timhle zpusobem odberu (stredni proud) jsme cisty (uz dvakrat) a ja jsem klidnejsi, nas by bez cisty moci nepustili treba na tu mikcni cystouretrografii, jak jsme byli v zari, a mela bych akorat nervy, takze ja odebiram jedine takhle (na radu nefrologa). Navic nehrozi, ze ti to zas..e 🙂

zarzuela
18. říj 2010

@jasekd doktorka už asi neví co by s tím bříškem, tak chce už po 3 kontrolovat moč. No asi to zkusim tak jak říkáš do tý sklenky 🙂

jasekd
18. říj 2010

@zarzuela Jo, kdyz deti nejak neprospivaji, tak se to kontroluje, zda neni skryta infekce, i kdyz teploty nejsou (a Domca myslim mel?), Martinek treba vubec nepribiral. Oni casto rikaj ten pytlik, ale na nefro mi ho zakazali a ta sklenicka je i jednodussi, akorat si u nej posedis, nez se vycura, ale je to jistejsi. My to mame pokazdy na zacatku mesice preventivne, tak ja budu za chvili zas chytat. Tak hodne zdaru 😉

scai
18. říj 2010

@tercina jé promiň, já už to včera pak nečetla,ale trefilas, to je hlavní 😀

@zarzuela a stolici doktorka nechtěla? 😀 😀

a dál nedočítám, musím zase letět, takže odpoledne...

chaala
18. říj 2010

@zarzuela Tak to bylo dobrý 😀 😀 😀

Nevím, co ses dozvěděla o tom Babylonu, ale řekla bych,že to bude zase podobné jako s porodnicemi, lékaři...Někdo je nadmíru spokojený a někdo může být na druhou stranu naštvaný, nespokojený. Ale když se ti to nezdá, tak je lepší se řídit vlastním rozumeme a citem 🙂 a raději nechodit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru