Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

zarzuela
20. říj 2010

@tercina jak ti poradili s nošením - jak se tedy má správně nosit?

Holky chodíte taky někam sami bez miminek třeba cvičit nebo tak něco? Já si musím vymyslet něco sama pro sebe už mi z toho všeho doma začíná hrabat, potřebuju aspoň někdy na chvilku vypadnout někam sama.

chaala
20. říj 2010

Já když jsem tam přišla poprvé, tak jsem taky špatně nosila 😀 To mi paní hned opravovala a vysvětlovala.
Zarzu, mělo by to být v takovém klubíčku,mimísek je zády k tobě. Jednu ruku máš pod zadečkem a druhou přes hrudníček.

tercina
20. říj 2010

Jak píše Chaala. Ještě hlavička musí být opřená o tvůj hrudník. Až se uvidíme, ukážu ti to. Ale Domík už je na bříšku? A už je vzpřímenej na napnutých ručičkách?

chaala
20. říj 2010

Já když jsem tam tenkrát byla poprvé, tak jsem si říkala. No kam jsem to vlezla, když mě hned opravují 😀 😀 ...ale v pohodě. Snaží se poradit a pomoci 🙂

zarzuela
20. říj 2010

@tercina aha tak já ho nosila vždy přitisknutýho k sobě bříškem. Domča už válí sudy rychlostí blesku a už trochu leze, takže s tím nošením už je to asi jedno.

tercina
20. říj 2010

@chaala Přesně tak. 😉 A teď nedávno se mi to moje špatné nošení malého málem vymstilo ☹

tercina
20. říj 2010

@zarzuela No právě, tak to je špatně. Ale neboj, nosili jsme je tak všichni 😉 Ona paní lektorka říkala, že se musí zrušit opora hlavičky. Pozná se to tak, že když leží na zádech a zkusíš si ho přitáhnout za ručičky, tak hlavička by měla jít napřed před trupem. Pak už je to ok. Jinak Peťulka jí ještě furt nechává padat dozadu, takže ještě nosím v klubíčku

zarzuela
20. říj 2010

@tercina a co je na tom vlastně špatně? Domča hlavu držel už na měsíci uplně spolehlivě, a když ne tak jsem mu jí přidržovala.A co se ti málem vymstilo při tom nošení?

tercina
20. říj 2010

@zarzuela Ono jde spíš o páteř. Přesně to ale nevím. Zeptám se tam a pak poreferuju,jo? Možná to bude vědět Chaala. No já jsem na něco sahala, držela ho jen pod zadečkem a on se zaklonil rychle dozadu.

chaala
20. říj 2010

Myslím,že to vysvětlovala, že při tom držení bříškem k tobě, jde celá váha hlavičky na tu páteř (jak psala Terci)...hlavička je neúměrně veliká a těžká k tomu tělíčku, když jsou malinkatí.

zarzuela
20. říj 2010

@chaala njn teď už je to jedno 🙂 já ho dřív nosila taky jako v leže na ruce, tak se to aspon kombinovalo 🙂

chaala
20. říj 2010

@zarzuela Zarzu, to víš,že je to jedno 🙂 ...kdybych tam nešla, tak to ani nevím.
Cvičit nikam nechodím,ale kdyby někdo chtěl chodit, tak se přidám do party 🙂 Jen je u mě problém,že večer ještě kojím před spaním. Tak do půl osmé doma 😀

zarzuela
20. říj 2010

@chaala no já kojím pořád co 3 hodiny tak je to s cvičením právě taky takové na nic. Ale chtěla bych hrozně moc zas začít chodit na orientální tanečky, jen sama se cholt nikam nedokopu

tercina
20. říj 2010

Já kdybych tam nechodila, taky to nevím. Naše mamky to taky nevěděly a taky žijem, ne? 😉
Já už jsem jednou od porodu byla na Zumbě s kámoškou. Myslela jsem, že tam nechám plíce a spodek 😀 U mě je zas blbý, že nikdy nevím, jestli bude manžel doma 😢

zarzuela
20. říj 2010

@tercina no s tím hlídáním je to taky děs. Domča je teď děsný mamátor a když ho chová tatínek nebo kdokoli jiný, tak brečí a sápe se po mě. Já zas nevím čas přesně kdy budu kojit, nemáme to zatím přesně časovaný.

Ta zumba musí být super, viděla jsem nějaká videa na netu a asi je to faakt záhul.

tercina
20. říj 2010

@zarzuela Záhul to je pěknej, vypadala jsem jak před smrtí 😀 Ale úžasně jsem se odreagovala. My jsme si doma tak nějak stanovili, že do půl sedmý je už většinou vykoupanej, pak kašička, večerníček a mlíčko než jde do postýlky a kolem sedmé už leží. Pak si tam sice dělá kraviny (teda dle unavenosti), ale ven ho netaháme. Takže v sedm máme klídeček 🙂

zarzuela
20. říj 2010

@tercina tak to ti závidim, já když ho dám večer do postýlky tak řve jak tur zkoušeli jsme ho nechat brečet, ale on by se uplakal snad k smrti, takže v půl osmý lehnu s ním ke mě do pelechu a čekám až usne. už je to na palici ale nevím jak ho naučit aby usínal sám. od 3 měsíce mi usnul hned jak jsem ho položila do pelíšku, ale pak začalo trápení z prdíkama a bylo všemu konec. Takže teď to u nás vypadá tak že manža přijde kolem 6 z práce vidíme se chvilku a pak skončim s Dominikem v ložnici, což je naprd, už jsem z toho trochu zoufalá. Proto taky asi potřebuju na chvilku někam vypadnout.

tercina
20. říj 2010

@zarzuela Tak to chápu, je to na prd, to je jasný, že potřebuješ vypadnout. Netuším, jak ti poradit. Mlaďas takhle usíná od narození - ťuk ťuk, musím zaklepat. Snad mu to co nejdýl vydrží. Když jsme vyjímečně někdy doma přes den, tak ho dávám kolem deváté a pak půl druhé spát do postýlky a taky hned usne. Zřejmě rád spí - je po mamince a tatínkovi lenoch línej 😀

zarzuela
20. říj 2010

@tercina tak to máš fakt ideální 🙂 važ si toho. Přes den ho uspávám na ruce a do postýlky se mi ho povede položit až tak na potřetí aniž by se probudil, ale i tak spí pak jen 20 minut a někdy ani to ne. asi něco dělám špatně.
Budem to muset nějak řešit ale metoda řízeného pláče se mi zrovna moc nelíbi 😒

tercina
20. říj 2010

@zarzuela Je to těžký, no. To víš, že si toho vážím, že malej krásně spí. Teď třeba spí od jedné hodiny. Prostě asi potřebuje hodně spát. Kamarádky o 2 měsíce starší holčička spí jen jednou denně a to jen chvíli a stačí jí to. Jsou to hold potvůrky.
Mě se ta metoda taky nelíbí, rvalo by mi to srdce. Zkus se někde poradit. Zkus se podívat sem, třeba tě něco zaujme http://www.mamaaja.cz/ActiveWeb/Article/2238/sp...

tercina
20. říj 2010

Holky nevíte, jak udělat, aby se na můj fotoblog mohli koukat jen moje přidaní přátelé?

zarzuela
20. říj 2010

@tercina to nevím jak to udělat dodatečně, ale když jsem ho já vytvářela tak jsem to tam zaškrtla.

Dík za odkaz

scai
20. říj 2010

Já jsem teď nacvičení dvakrát byla a teda taky chci začít chodit pořádně. Ale já mám výhodu, že nekojím (aspoň v něčem je to výhoda). Takže já můžu pryč když je doma manžel kdykoliv, on malou pak uspí.
Nám teda usíná okolo sedmé a sama v postýlce, to máme dobrý 😉

chaala
20. říj 2010

@tercina Terci, já myslím, že když vlezeš do svého fotoblogu, tak tam pod kolonkou...napiš zprávu, co je nového(pak je to vidět v tvém pasu), tak pod tím je -vidět VŠICHNI a vidět JEN PŘÁTELÉ. Tak to bude asi ono. Píšu to jak tatar 😀

chaala
20. říj 2010

@zarzuela Zarzu, mám doma taky pěknou "závislačku"...nechá se pochovat jen u mě a u manži. Jakmile ji chce pochovat někdo jiný, tak začne brečet a hned k nám. To pak zase přestane a hází úsměvy na všechny strany 🙂

@scai Tak to je super, že Barborka takhle usíná. A kam chodíš cvičit?

scai
20. říj 2010

@chaala chodím do studia endorfin, v brouku a babce.
Ale asi začnu i chodit na pilates do 2Bfit.

scai
20. říj 2010

Do toho brouka a babky mám i permici, byla jsem zatím na zumbě a bosu. No a dobrý, levný, hezký prostředí, ale šíleně lidí 🙂)

chaala
20. říj 2010

@scai Mě vždycky lákal Pilates, ale nikdy jsem nevyrazila. V těch názvech studií jsem úplně mimo, vůbec netuším, kde to je 😀

tercina
20. říj 2010

No já jsem se na Pilates přihlásila před dvěma lety. Byla jsem na první hodině, moc se mi to líbilo, koupila jsem si pernamentku no a na druhou hodinu jsem už nedorazila. Měli jsme bouračku a zlomila jsem si obratel. Takže jsem rok nemohla cvičit. No a když už jsem mohla, tak jsem zjistila, že jsem těhotná. Takže Pilates mi moc nevyšel 😀

chaala
20. říj 2010

Já nemůžu žádný velký skákačky, mám koleno po dvou operacích, tak abych ještě mohla chodit 😀 ...odrovnala jsem ho sportem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru