Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

scai
27. říj 2010

@jasekd nestihla jsem dočíst, ale ted čtu, že ti holky gratulují k holčičce 😀 Tak to se přidávám, to je hezký! 😉

zarzuela
27. říj 2010

@jasekd máme to na Františkově, ale garáž je odstrčená až u letiště a není tak uplně naše ale manželový babičky. To kolo manžu taky štve - kor když ho našel že se prodává na netu 😠 Do garáže nic dávát už nebudem, jen ji zabezpečíme a ať si s tím babička dělá co chce. Já myslela včera že mě trefí když jsem šla kolem s kočárkem a videla to zas otevřený.

TO tak úžasný, že budeš mít páreček. Manža by chtěl taky moc druhý holčičku, tak uvidíme jestli se pak zadaří, ale to je otázka tak 3-5 let.

@tercina teď se budu normálně bát komukoli otevírat, se ze mě stane paranoik 😀

tercina
27. říj 2010

@zarzuela No neboj, ze mě asi taky. Eště ke všemu by mě tady v baráku asi nikdo nepomoh. Nejhorší je, že dole je brána jako prase, pak další zavírací dveře a všichni na to tady serou (pardón). Furt se tady potloukaj nějaký individua, hrůza děs

chaala
27. říj 2010

@jasekd veliká gratulace k berušce 😵 😵 😵 Hlavně ať je zdravá a všechno je v pořádku 😉

jasekd
27. říj 2010

@chaala Diky 🙂 Zatim vypada OK. Dneska jsem si ji ani moc neprohlidla, chuderu, byl tam se mnou manzel a Martinka drzel a ja furt koukala na Martinka, jak zira na ten monitor a smeje se a nejak zapomnela, ze tam mam jeste jedno, kvuli kteremu tam jsem 😀 Hlavne aby ty triply byly OK a pak ty velky UZ, je to jeste daleko na jednu stranu a na druhou, uz budem v pulce 😅
@scai Taky diky, musim si nejak zvyknout na holcicku, dite je pro me automaticky kluk, ja i Martinkovi rikala, jdem se podivat na brachu, nekopej brachu, kdyz me kope do bricha atd...

scai
27. říj 2010

@jasekd u mě zaseje to dítě nějak automaticky holčička 🙂 I to další si už budu myslet, že holčička. Ono asi jak je člověk zvyklý na to první 😀

jasekd
27. říj 2010

@scai A prooooc? 😀 😀 😀 My se shodly s kamoskou, co ma kluka, ze holky jsou ujeceny a protivny a verim, ze ty to mas treba opacne. Ja jsem rada, kdyz uz mame parecek, ze kluk bude starsi, takze to snad nebude capek a mamanek.

chaala
27. říj 2010

@jasekd no mně se ze začátku úspěšně dařilo o Vandě mluvit v mužském rodě 😀 Něco jsem o ní vyprávěla a mluvila jsem...udělal, spal. Chvilku to trvalo, než jsem se do toho dostala 😀 Ty tvoje týdny letí jak blázen, už jsi skoro v půlce 😉

@scai Barborka ti bude u druhého pomáhat, řekla bych, že většina holčiček to má v sobě...opečovávat to miminečko. To kluci to mají víc naháku 😀

scai
27. říj 2010

@jasekd fakt? mě zase kluci příjdou takoví moc aktivní, víc uřvaní... 😀 a holčičky hodnější 😀
takže asi fakt si každý chválí to svoje pohlaví co má doma 😉

@chaala tak snad nebude opečovávat až moc 😀 Ale jo, to je pravda, že ty holčičky to asi víc umí a zajímá je to.

jasekd
27. říj 2010

@scai No jestli bude holcicka jako ja, tak te zklamu, miminka me nikdy nezajimaly, dokud jsem nemela vlastni, tam uz jsem se musela zacit starat 😉 Nas Martinek je zatim ukazkove hodnej, tak ta holka snad ani nemuze bejt hodnejsi, to uz leda by mela spavou nemoc a byla hlucha, ty prej moc neplacou...

mori
29. říj 2010

Dobré ráno holky ! Tak jsem konečně zas jendou tu .. zarzi a terna mě nabádaly ať se taky ukážu, tak plním slib 😉

Co se malé týče, už se máme fajn .. já vám to tu nepsala, neb jsme to neříkali skoro nikomu - Gábinka měla srdeční vadu - mezi síněma a komorama jí chyběla přepážka, tím nedomykali chlopně a dost to zatěžovalo plíce. Tak před 14 dny byla na operaci v Motole. Operace proběhla dobře, pooperačním stav také. Já s ní byla v nemocnici 1 noc před operací a po skončení operace jsme jeli s mužem domů - na pooperačním maminka být nemůže, jen nás tam na chviličku pustili podívat. 5 dní tam byla sama a pak jsem se za ní mohla vrátit .. pak jsme byli na klasickém pokoji už spolu, já tam strávila 2 noci a už nás pustili domů 🙂 Vrátili jsme se min. pátek.

Tak doufám, že vy máte dětičky zdravé ! 5 hodin, kdy trvala operace, bylo strašných a pak těch 5 dní bylo taky těžkých, když jsem jí neměla u sebe ☹ Stýskalo se i starší Karolínce, ale před ní jsem musela být statečná, což bylo fakt náročný 😔

Ale teď se jí už daří fajn 😵 Vada teda nešla zcela úplně odstranit, ale to nás upozornili už před operací, že to nepůjde. Takže chlopně pořád částečně nedomikají, ale už je to prý tak středně. No je vidět, že po té operaci už dýchá klidněji, že to ty plíce tolik nezatěžuje.

Asi jste takové zprávy nečekaly že .. teď už můžem být v klidu. Hlavně že to šlo operovat ! A berem 3 léky, ale to nám jde stříkačkou dobře (jsou to vše kapsle, které se nasypou do čaje - zatím berem sirup Nurofem, po neděli budem dávat do čaje).

Jo a vážíme 5,3 kg - takže tu nízkou porodní váhu (2590 g) pěkně dohnala 😀

zarzuela
29. říj 2010

@mori Ahojky teda tak to jsem nečekala, že jste měli takové trápení, hlavně že už je malé líp. To si ani nedokážu představit ty hodiny čekání -to muselo být hrozné. Ty léky bude brát už pořád nebo jen teď po operaci? Ale váhu jste opravdu úžasně dohnali - to je skvělé. Teď už snad bude vše v pořádku ne? Gábinka je velká bojovnice

chaala
29. říj 2010

@mori Mori, moc držím palečky, aby bylo všechno v pořádku. Gábinka je moc šikovná, že zvládla tak těžkou operaci. Člověk si to vůbec neumí představit, ten strach. Tak se držte a Gábinka je moc statečná.

jasekd
29. říj 2010

@mori Ja sem moc nechodim, ja jsem z Jablonce, ale i ja gratuluju k uspesne operaci 🙂 Obcas jsem nakoukla a vim, ze ani to narozeni Gabinky nebylo jednoduche, tak hlavne, aby uz starosti byly za vama. Ta noc pred a pak kdyz jsi s ni nemohla byt, to musela byt hruza. Nas to nejspis ceka s ledvinou (porad nam nikdo nerekl definitivni rozhodnuti) a doufam, ze by to bylo kdyztak nejak rozumne pred porodem, abych mohla bejt v nemocnici s nim. I kdyz takhle male deti si to pamatovat nastesti nebudou, jenze nam se to hrozne tahne a nez se k necemu dospeje, bude uz vetsi. Tak at se Gabince dari a snad se i tech leku casem zbavite. Je tam nejaka nadeje, ze se ten zbytek casem upravi? Jsi moc statecna 😉

eveluska
29. říj 2010

@mori taky drzim palce, at jste v poradku a gabince uz se dari jenom lip a lip 🙂

eveluska
29. říj 2010

holky tak jsme byli dneska na tech vanickach - jen manipulace teda zatim - a pripadam si jak blbec, uplne se tam bojim priste jit 😅 mi to teda moc neslo, chapu to nenosit zprimene, ale ona mi dost kritizovala jak malyho nosim na ruce, prisla mi v tom desne striktni, ze proste presne tak a tak a ani o cm vedle a zakoncila to, ze jestli mame doma zavinku, ze mam malyho nosit radsi jenom v ni! 😀 😅 no tak nevim nevim..... to plavani bych moc chtela a i tohle bylo poucny, ale uplne to dodrzovat urcite nebudem - uz vidim muze, jak se ruzne ohyba a prevaluje s malym, aby ho napr. jenom posunul na dece..... 😝

oli26
29. říj 2010

@eveluska 😀 😀 😀 pocity stejne 😀 😀 😀 na nektere veci jsem se ptala primo ortopeda a ten mi rekl, ze je to blbost... jinak nase dnesni plavani taky stalo za to. Manza ji tam parkrat malem sezral 😀 😀 😀 za to jak ho pri plavani drzela, no bylo to zajimavy 😒 a ja jsem chudinku malyho broucka malem utopila 😀 😀 😀

eveluska
29. říj 2010

@oli26 😀 je tak to jsem rada, ze nejsem sama 🙂 muz jako tu lektorku? ze ho pri plavani drzela nejak blbe? no vis jak ja jeste bobsovi rikam, ze je nas tygr, urvanek apod., tak on tam spustil a ja ho utesovala a rikam mu, ty muj urvanku jeden a ona se na me trochu oborila, ze to neni urvanek, ale miminko malinky a neco ho trapi - jsem si pripadala jak krvezizniva selma, ze mu ublizuju, proste me asi blbe pochopila nebo naopak ja ji, ze to nemyslela jako vytku, ale prislo mi to tak.... 😅

chaala
29. říj 2010

Holky, tak se musím smát...já už to tady psala. Poprvé jsem si tam připadala jako naprostý blb 😀 Hned mi opravovaly to držení Vandi. Jediný co mě potěšilo, že tak opravovaly každou nově příchozí 😀 😀 ...a určitě jsem doma vždycky nenosila Vanďu ukázkově podle nich 😉 Všeho s mírou. A plavčo se vám líbilo?

eveluska
29. říj 2010

@chaala my jeste neplavali, ale jinak celkove se mi tam moc libilo, hezky zarizeny, s detma to myslim fakt umej, hezky prostredi a tak a jak rikam, rada jsem si to poslechla a neco si z toho urcite vemu, ale prislo mi, ze me fakt az moc "buzeruje".... no snad se do ty vanicky jednou dopracujem 😀 me prave tak znejistela, ze pak jsem uz ani nevedela, jak malyho vubec vzit, nakojit, oblict..... no fakt jak trotlik jsem byla 😅

chaala
29. říj 2010

@eveluska my tam chodíme jen na cvičení, tak jsme nebyly pod takovým drobnohledem 😀 ...ale určitě bych znejistěla jako ty po tolika upozorněních 😉 A jakou paní jste měli?

oli26
29. říj 2010

@eveluska ze se nestydis takovymu hodnymu krasnymu miminecku, co ho jen trapi okolni svet rikat urvanecku !!! ty jsi teda matka 😕 fuj 😀 😀 😀

eveluska
29. říj 2010

@chaala myslim, ze se jmenuje iva .... no hlavne neco mi prislo fakt jedno, treba v klubicku na ruce nemam hlavicku u podpazi, ale bliz lokti, mne tak prijde takovej pevnejc chycenej, zadicka dokulata ma je spokojenej, tak mi to prislo ok, ona ale ze ne, ze musim tu hlavicku mit vejs, proste presne tak, jako ona.... no a mne to prakticky vubec neslo, ho tak nastelovat....
@oli26 😝 jj, to jsem hned videla, ze jsem kapla vedle, to kdyby videla,jak mu doma rikame posranku a cuniku a previte jeden a kdyby slysela, jaky prostonarodni pisne mu zpiva muz jako ukolebavky, tak na nas asi rovnou vola socialku 😀

chaala
29. říj 2010

@eveluska Myslím,že jste měly tu paní, co vede miminkovské cvičení. Asi by se moc nesmála, kdyby jsi použila všechna "vtipná" oslovení jako doma 😀 😀

oli26
29. říj 2010

@chaala jo jo je to ta co vede cvicenni 😀 😀 😀
@eveluska ja kdyz sem rekla malymu, ze smrdi jak tchor, tak me malem poslala domu, jenze on si faaakt strasne prdnul, to byl hnussss 😎 😎 😎

chaala
29. říj 2010

@oli26 tak to je dobrý 😀 😀 😀

oli26
29. říj 2010

@chaala no na cviceni bych se k ni asi bala, malej je pri cviceni dost nevrlej 😀 😀 😀

eveluska
29. říj 2010

jee holky bejt dokonalou v ocich ostatnich je proste taaak tezky 😀

chaala
29. říj 2010

@oli26 na cvičení se celkem schováš, je tam víc lidí. Na vaničkách jsi jediná "divná" 😀 😀

oli26
29. říj 2010

@chaala hm to je pravda , na cviceni bych urcite zapadla do davu divnych 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru