Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

nadis.h
19. srp 2010

Mori v LBC na kyčlích jsou každý čtvrtek od 9 do 11 a tel je: 485 311 111 to je spojovatelka a přepojí Tě.

Zrzu tak to jsme 2. Mám na čípku vřídek a tak jsem celé těhu chodila každé 2 měsíce na kontrolu k mudr Blumlové do špitálu. V cytolce nic nemám, ale chtěla mě už v těhu poslat na biopsii, ale já to napsala primářce Gennetu co si o tom myslí tak ta mi zařídila že se to jen sledovalo aby se to neměnilo nějak. Teď mi dělal další cytolku včera můj gyndr s tím, že za 14 dní až budu volat na výsledek tak se domluvíme co a jak. ALE... řekl mi že až bych šla na ten zákrok tak že malého nesmim mít u sebe a nesmím kojit min 12 hodin kvůli narkoze a ve špitále bych musela být určitě do druhého dne!! Takže na to z vysoka kašlu a půjdu na to až později.

zarzuela
19. srp 2010

@nadis.h no mě právě už před těhu hrozila konizací, ale podle cytologie jsem to dřív měla v pohodě. Akorát teď po porodu ta cytolka nevyšla dobře. Na další kontrolu jdu až v listopadu tak doufám že už pak bude vše ok. Hlavně kvůli tomu, že chci aspoň ještě jednoho mimíska.

S tím kojením a narkozou je to blbé, tak pokud by se to dalo odložit až nebudeš kojit bylo by to lepší viď.

@mori tak to jsi měla asi vždy štěstí že to na kontrole s kyčlíkama šlo rychle, švagrová mi vyprávěla jak to bylo šílené že tam čekala skoro dvě hodiny.

nadis.h
19. srp 2010

Zarzi mě právě cytolka vyšla vždy dobře. Akorát jednou-na začátku těhu mi vyšel nějaký ten 1 stupeň-neidentifikovatelná změna. Jinak v pohodě. A taky jsem na to měla jáít.Už jsem měla nástup do špitálu daný, ale díky tomu že je Kája po IVF vymodlený tak mi to prostě primářka zařídila kdyby nedej bože se něco stalo. 😔 Tak jsem jí moc vděčná. A pokud to vydrželo do teď tak si myslím že se to nezblázní ještě nějaký ten měsíc. Kort když cytolka je v pořádku. Neřeknu kdyby se v ní něco objevilo tak takhle neuvažuju.

zarzuela
19. srp 2010

@nadis.h tak hlavně držím pěsti,aby bylo vše v pořádku a na žádný zákrok jsi nemusela.

chaala
19. srp 2010

@zarzuela
@nadis.h Holky,ať jste obě brzy v pořádku,ať si můžete bezstarostně a spokojeně užívat s mimísky 🙂

zarzuela
19. srp 2010

@chaala určitě budem v pořádku 😉

Holky doufám, že se tedy opravdu někdy dohodnem na nějakým srazíku, až tu bude i Terci

mori
19. srp 2010

@nadis.h děkuju 🙂 Škoda že jsem se nezeptala dříve, to tam ani nestihnu zavolat, když chci jet příští týden 😒 Jsem netušila že tam jsou pouze 1x týdně 😅

pampalini
20. srp 2010

Ahoj,
koukám, že se tu o lib. porodnici zrovna moc nemluví ale chtěla bych přispět se svojí zkušeností.
Máme to k ní asi pět minut, tak jsem ani neuvažovala, že bych šla jinam. Když jsme jeli poprvé (asi ve 24:00) tak mi řekli, že máme ještě čas tak do 8 h ráno a jestli chceme, máme jet ještě domů. Ať to prý zkusim ZASPAT 😀 😀 😀 to mě zpětně opravdu pobavilo. No nic rodila jsem poprvé, nic nevěděla, tak jsme jeli. v půl 3 jsme tam byli zpět a kolem páté byl malý na světě 🙂 Co se týče porodu a doktorů, tak jsem byla spokojená. Byli příjemní a profesionální.
Zděšení přišlo u prvního jídla 🤐 NIC HORŠÍHO JSEM V ŽIVOTĚ NEJEDLA. Nepopsatelný. Omáčku tam dělaj tak, že rozpustí masox ve vodě a zahustí moukou, nesolí, nechutí....hnus. Vřele doporučuju donést (nechat si donést) něco k jídlu. Plus 3x denně bílý měkký housky - s něčím. Nevím kolik si za to jídlo účtujou ale nemá to cenu ani 20 na den.
Ikdyž je to Baby friendly hospital, tak doporučuji nastudovat vše o kojení před porodem. Nikdo vám nijak extra neporadí a při první příležitosti dají vám kloboučky a dítěti dokrm a flašku. N 😖 ení to jenom moje zkušenost. Sestry na novorozeneckém odd. dokážou být také velice nepříjemné (předem se omlouvám těm slušným) V papírech jsem také objevila, že mi bylo puštěno instruktážní video o kojení - žádné jsem neviděla. To je důležité hlavně pro prvorodičky a to jsem byla. Takže k druhému porodu už budu vědět.

nadis.h
20. srp 2010

holkyyy první úsměv vědomný na maminkuuu... 😵

nadis.h
20. srp 2010

Pampaliny jo jídlo hnus.Vše na jedno brdo. 😝 Jediná žemlovka mi chutnala. 😅 To video nám pouštěli, ale já se koukat nešla... 😝

pampalini
20. srp 2010

@nadis.h No to je bobeček 😅

nadis.h
20. srp 2010

Pampaliny 😵

zarzuela
20. srp 2010

@nadis.h jůů Kájík se nádherně usmívá - sluníčko 😉

tercina
20. srp 2010

@zarzuela Ahojky, jojo, chtěla jsem chodit 🙂 Ty už někam chodíš?

tercina
20. srp 2010

Ahoj holky, tak už jsme zpátky z Tater. Peťulka to všechno vydržel - šikulka. Jeli jsme jedním autem s manželovýma rodičema, tak měl vzadu babičku, která si s ním hrála. Jinak celou cestu prospal. Teď jsem tady všechno pročetla a nevím, kdomu dřív odpovědět - tak si to pak všechno řekneme na tom srazíku, ne? 😉

tercina
22. srp 2010

@pampalini
Ahoj Pampalini, co se týče doktorů souhlasím s tebou. Jsou profesionální a velmi milí a vstřícní. Co se týče toho ostatního, s tím s tebou nesouhlasím. Jídlo sice nebylo výborné, ale sníst se to dalo. Já jsem doma zvyklá taky na lepší jídla, ale že by to bylo to nejhorší, co jsem kdy jedla, to se říct nedá. Housky 3x denně taky nebyly (a to jsem tam ležela dvakrát, jednou na udržování a jednou po porodu). Byly k snídani (v neděli vánočka) a jednou se mi stalo, že byly i k večeři. Ale musím říct, že byly moc dobrý, žádný gumáky.
Knížku o kojení (ten manuál) mi jako prvorodičce přečíst dali, ale když jsem si s kojením nevěděla rady, tak mě vždycky dětská sestra ochotně pomohla. Žádné kloboučky, flašku ani dokrm mi nikdo nedával. Malého akorát u nich dokrmovali první dva dny, protože jsem byla po porodu ležák. I s nateklýma prsama mi pomohly i mě naučili odstříkávat mléko. Nevím tedy, na koho si tam narazila 😨
Instruktážní video pouštěli myslím každý den cca od 10 hodin na kuchyňce, každá maminka si tam podle svého uvážení měla dojít. To, že sis tam nedošla, nebyla bohužel jejich vina.
Promiň, musela jsem to napsat, protože já si opravdu na nic stěžovat nemůžu. Byla jsem moc spokojená. 🙂

lerak
22. srp 2010

@pampalini Uplne stejna zkusenost. Jen s tim rozdilem, ze my jsme pred porodem volali, jestli uz mame jet, protoze jsem mela strept. a mela mi byt nasazena kapacka s antib. A oni rekli ze to jsou poslicci at si dam horkou vanu. Za hodinu jsme jeli a hned po prijezdu jsem zacla tlacit a maly byl do hodiny venku. Kdybych se doma zdrzovala dele, tak rodim snad doma.

zarzuela
23. srp 2010

@tercina Ahojky, zatím nikam nechodím, ale možná bych to zkusila, snad od toho září si na to čas udělám.

alienka24
23. srp 2010

ahoj holky, prosím o radu, chodila jste některá na cvičení pro těhotné které je od nemocnice nebo i na předporodní kurzy a od kdy se to asi tak provozuje? kde se mám objednat, domluvit nebo pozeptati? poradíte? Předem moc děkuju za reakci

našla jsem jen emailovou adresu na těhu cvičení, tak se chci nejdřív zeptat na nějaké vaše zkušenosti a postřehy

děkuju

chaala
23. srp 2010

@alienka24 na cvičení pro těhu od nemocnice jsem chodila, ale už před šesti lety u prvního syna. Bylo to fajn. Cítila jsem se dobře, všechno bylo v pořádku 🙂 Začala jsem tenkrát v září a termín jsem měla hned zkraje ledna. Teď při holčičce jsem cvíčo už nezvládla, byla jsem víc unavenější a bylo mi hodně špatně. Chtěla jsem, ale nešlo to.
Ty předporodní kurzy stačí objednat v tom 30tt. Jsou to 4lekce a za 14dní odchozené. Já jsem se na ně objednala, když jsem byla na zápisu do porodnice,

chaala
23. srp 2010

@nadis.h krásný úsměv od Kájušky 😵 Ten ví, jak mamču dostat 🙂

tercina
23. srp 2010

@alienka24 Ahojky, já byla na těhu cvičení jednou - ale bylo to takový spíš hopsání na míči a protáhnout jednu ruku a druhou,.... vůbec mě to nebavilo. Na předporodní kurzy jsem chtěla chodit, myslím, že se začíná kolem 32 tt. Jsou myslím 4 a každý je zaměřený na něco jiného. Já si ale zrovna v 32 tt šla lehnout do porodky (na urdžování), takže jsem začátek nestihla a pak už jsem se tam nedostala. Vůbec mě to ale nemrzí, protože by mi to zřejmě bylo úplně k ničemu. To nejdůležitější ti stejně řekne porodní asistentka až u porodu 🙂) Ale je to každýho věc, radit ti nemůžu 🙂 Jinak na www.nemlib.cz si najdeš číslo, kde se co objednává

nadis.h
25. srp 2010

Ahojky,

tak já měla trapásek dnes u socky. 😀 šla tam holčina úúúúplně hrozně podobná Zarzi tak jsem se k ní hrnula a hlásila a ona to nebyla ona... 😅 😀

chaala
25. srp 2010

Nadi, tak to je dobrý 😀 😀 😀

nadis.h
25. srp 2010

😀

zarzuela
25. srp 2010

@nadis.h Ahojky jojo to se už stalo více lidem :o) asi je načase se konečně poznat ne? 😀

nadis.h
25. srp 2010

Zarzi třeba to je jedna a ta samá holka kterou si s tebou spletli i ostatní. 😀 Já jsem pro.Jen to domluvit. 😉

tercina
25. srp 2010

Já jsem také pro. Kdo to rozstřeli? 😉

zarzuela
26. srp 2010

@tercina já myslím, že nebude problém se domluvit na tom kdy, ale spíš kde? Já jak 7 let v LIberci nebydlela tak nemám o kavárnách moc přehled. Vím že tu v LIberci někde u babylonu existuje nějaký babyboom - nekuřácká kavárna

tercina
26. srp 2010

@zarzuela Ahojky, joo, když se jde směrem k Babylonu od města (nebo lépe po kolejích k ČEZu), je tam Babyboom Cafe (myslím, že se to tak jmenuje). Pak bysme ještě mohly k Lidový škole umění (pod kinem Varšava), tam je hezká cukrárna pro maminky s dětma. Pak mě ještě nad kinem Varšava napadá ta vegetariánská "jídelna" Ananda. Tam se taky nekouří a kočárky by se tam měly vejít.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru