Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

nadis.h
3. čer 2010

Ano já o tom četla také. Je to o tom kontaktu maminky s mimi. 🙂

chaala
3. čer 2010

jééé, tak to jsem ani nikde před porody nečetla. Ale naštěstí kojení u obou v pořádku 🙂 A oba jsou mamánci.
Nadi, a jak ty? Už máš všechno připraveno pro mimíska?

nadis.h
3. čer 2010

Chali ono já to četla hlavně v souvislosti když mimi nehce baštit nebo špatně saje.

Ještě nemám všechno. Budu objednávat postýlku zrovna a pak jen takové ty "maličkosti" jako plínky,kosmetiku, v lekarně nákup, pro mě ty potřeby do porodky. No a pak už budeme jenom čekat. 🙂 Jinak zbytek už je připravený,vypraný,vyžehlený.

chaala
3. čer 2010

Aha, tak to jsem nevěděla. Naštěstí se oba přisály hned při prvním přiložení a s kojením jsme nemusely vůbec bojovat.Oba byly (teda Vanynka ještě je) jedlíci 🙂

Tak to už budou "finišující" přípravy. Ten čas uteče hrozně rychle a bude tady červenec 🙂 tak se opatruj i s mimískem.

nadis.h
3. čer 2010

Chali buď ráda s tím kojem. Já z toho mám trochu obavy.Ale udělám pro to všechno aby to šlo. 😉

tercina
7. čer 2010

Ahoj Nadis,
já si myslím, že kojo košile jsou opravdu zbytečné (kdybys viděla, kolik já jsem jich tam zašpinila). Nechtěla bych to prát 😀 Ty nemocniční jsou z dobrýho materiálu a byly příjemný. Vepředu velký výstřih na kojení (zapínací). Jen jsem si brala z domova ještě župan, abych nechodila na jídlo do jídelny jen v košili. Co se týče toho kojení, taky jsem četla, že by měly maminky kojit děti "tělo na tělo", ale taky to tak nedělám a synáček je jako přísavka 😀 Když byl úplně malinký, tak jsem ho kojila v zavinovačce a teď už si troufám jen tak (už jsem kojila i venku). Tak hlavně ať máš všechno v pohodě. Kdybych ti mohla ještě s něčím poradit, napiš.

nadis.h
8. čer 2010

Terci super. Díky moc. Joo už bych chtěla rodit ať to mám za sebou. 😅 V tom mi pomož prosím. 😀 Dneska jdu na kontrolu tak jsem zvědavá co se dozvím. Možná že už by mě mohl gyndr objednat do porodky na kontroly ne? Holky už začínám mít pěkné motýli v břiše. Celá hejna jak se to blíží. 😀

Něco jsem měla za otázku, ale teď nevím co to bylo. však já se ozvu až si vzpomenu. 😅

chaala
8. čer 2010

Nadi, tak jak dopadla kontrola?Všechno v pořádku? 🙂
Na monitor do porodky posíla každý mudr jinak, to mi říkala sestřička v porodnici...já jsem teď s Vany šla od 36tt (kvůli problémům v minulém těhu),ale jinak ta moje mudr posílá až ve 39tt. Dostala jsem vypsanou žádanku a v porodnici mě objednali na kontrolu za dva dny. Víc návštěv jsem už nestihla, protože jsem rodila 😀

nadis.h
8. čer 2010

Chaali dobrý děkuji za optání. Taky ještě do porodky nejdu. Další poradnu mám za 14 dní. Nález mám pořád stejný CS 3. A mám nějaký zánět, tak jsem dostala posledně Biseptol a vůbec nezabral tak pošlou moč někam na podrobný rozbor a dají mi nějaká antibiotika "na míru"... 🙄 A mám na hraně množství plodovky tak musím žbrundit hodně. I když nevím zda to k něčemu bude protože chodím každých 10 min na malou... 😝

tercina
8. čer 2010

Ahoj holky, jojo, každý gynekolog posílá do porodky jinak. Mě tam třeba poslal v 32. týdnu (měla jsem stahy) a týden jsem si tam poležela, protože malý chtěl už ven. Tam jsem si to všechno okoukla a když jsem šla rodit, už jsem znala sestřičky i doktory 🙂)) A dokonce mě rodil i pan doktor, kterýho jsem si u porodu moc přála 🙂) Myslím si, že od 38. týdne jsou kontroly v porodce (natočení monitoru) povinné, ale zeptej se na to svýho doktora. Já jsem tam byla častějc, ale to díky tý hospitalizaci. A porodu se Nadis neboj, je to sice mazec, ale rychle na to zapomeneš. Jak si psala o tom CS, tak já asi od 37. týdne měla CS 8 a v 38. týdnu CS 10. Čekala jsem, kdy mi to mimčo vypadne 🙂)

nadis.h
9. čer 2010

Terci já si myslím že příští tu poradnu už mi to naplánuje.To tak odpovídá. Půjdu ve skoro 37tt k němu a takže ten týden na to půjdu už do porodky. Jestli teda budeme ještě po kupě. 😀 Stahy mám už taky. Nebo stahy já nevím jak vypadají. 😀 Ale bolesti mám. Břicho mi netvrdne. Jen asi 2x jsem to zažila. Ale ty bolesti jsou občas krutý. 😝 Mě se to CS zastavilo od doby co jsem začala brát magnézko tak mám CS pořád tu trojku.

chaala
9. čer 2010

Nadi, tak ať jsi v pořádku a zánět brzy vyléčíš 🙂
Já jsem u porodu měla mladší doktorku, ale nemůžu si jí vynachválit. Opravdu super, velice milá a všechno nám vysvětlovala. Musela jsem být dlouho na monitoru, tak to pořád sledovala a volala i primáře na konzultaci. Naštěstí to bylo v pořádku. Tak ať tam taky máš Nadi u porodu někoho fajn 🙂

Tercino, to sis teda užila, ale hlavně že to dobře dopadlo a Péťa v bříšku vydržel.

nadis.h
9. čer 2010

Já bych chtěla Dr Koudelu. Ten je moc hodný. 🙂 A ještě ten řecký? doktor-důle jména. Toho jsem měla na kontrole když jsem necítila pohyby a byl taky moc hodný. Tak snad natrefím na někoho příjemného. 🙂

tercina
10. čer 2010

Ahoj holky,
Nadis, mě magnésko nepomáhalo, až pak ty magnéskový kapačky, na kterých jsem byla v té nemocnici. Pak ale zase Peťulka nechtěl moc ven. Nakonec jsme tam jeli s manželem na začátku 39. týdne, protože mě už tlačil hoooodně dolů, takže jsem myslela, že ho někde vyklopím 😀 . Udělali mi vyšetření, natočili monitor a najednou mě nechali oblíknout do košile, na ruku mi dali ten náramek... s manželem jsme mysleli, že mě zkontrolují a půjdeme domů a ono nic. Přes noc se nic nedělo (byla jsem celou dobu na porodním sále). Ráno mě přišel vyšetřit pan doktor - ten z řecka (Renos Afxentiu - myslím) a ten řekl, že to rozjedou. Píchli mi v 7,30 vodu. V 11,10 se malý narodil. Kdyby šlo vše jak má, porodila by mě asistentka s manželem. Ale malý nechtěl ven, tak přišel pan doktor Afxentiu a pak pan doktor Kraus a hodně sestřiček, manžela poslali za dveře a už to lítalo. Ale pan doktor Afxentiu byl úžasnej. S ním jsem se nějak nebála - je hrozný optimista. Sice mě rodil pan doktor Kraus (malý šel vakuovou pumpou), ale šil mě on. No prostě lepšího doktora jsem si k porodu přát nemohla. Takže Nadis, doufám, že ho budeš mít taky 😉 .

nadis.h
11. čer 2010

Terci ten je super že jo? Byl tak moc milý jak jsem tam byla na té kontrole. A ptala jsem se ho kdy by si mě nechali už v Lbc když bych rodila dřív a on pořád: Ale Vy nerodíte. 😀 Fakt moc hodný. a Dr Kraus mi dělal laparku. 😝 Já magnésko už přestala brát raději, páč vím jak to dokáže zafungovat na NErození. 😅 Tak jsem se bála. Mě tlačí malý dolů už od někdy 27tt. Pěkně to bolí často jak tu šklebličku jeho cpe dolů. A jaký to je tou pumpou?? 😕 Bože to jsou takové horory-kleště,pumpa,nástřich,šití...Bleeee. 😅

capricorn
13. čer 2010

Ahoj holky,

já se v Liberecké porodnici chystám rodit každou chvíli (jsem 40tt).. 🙂 A porodu se hrozně bojím 😕 Ale už bych ho chtěla mít za sebou!
Přijde mi to stejně jako psala NADIS.H - horor - kleště, pumpa, nástřih, šití.... 😲 Jéjé..... 😖
Na kurzy jsem taky radši nechodila 😅 Myslím, že je lepší být ve sladké nevědomosti 🙂

Ještě jsem se chtěla zeptat, nevíte kolik se platí za samostatné pokoje?????

nadis.h
13. čer 2010

Jeee ahoj Capi, to jsi hoooodná že jsi přišla. 😅 Já si příjdu jak nějaká hysterka. 😀 Na jednu stranu přesně jako Ty. Hrozně se bojím, ale na druhou stranu to už chci mít za sebou!! 😅

Za pokoje myslíš nadstandart? To se platí 500,- za den.

A holek jsem se chtěla zeptat... Kolik potřebuju kojo podprd? Mám 2. Stejné velikosti, ale přitom mi je ta jedna malá.Nebo malá teď mi je jen tak tak. Tak si myslím, že pak mi bude malá tak jestli si mám ještě nějakou koupit. 😕

tercina
13. čer 2010

Ahoj holky,
Nadis jojo, pan doktor je perfektní. S ním jsem se nějak nebála. Pořád jsem se ho na něco ptala. I to šití s ním šlo. 😉 Já pak magnésko nebrala už od 36 tt a stejně nechtěl nějak ven,takže si myslím, že kdybych ho brala dál, asi by to bylo stejné. Kdybych do tý porodky nešla s tím, že mě tlačí dolů, určitě bych ještě přenášela. Ale jsem ráda, že mi to vyvolali. Někdo k tomu má výhrady, že to není přirozený a tak, ale aspoň jsem měla za 3,5 hodiny vše za sebou a nesvíjela jsem se doma třeba 12 hodin v bolestech. Sice mi ty bolesti začali hned ty největší, ale to k tomu hold patří. Ale každá to má fakt jiný, mám spoustu kamarádek, co skoro ani nestačili dojít na porodní sál 😀 , dvakrát zatlačili a dítě bylo na světě (bez šití, nástřihu). To bych vám oběma moc přála. No tou vakuovou pumpou to nebylo moc příjemný, ale v tu chvíli mi to bylo úplně jedno. Když mi řekli, že malý musí okamžitě ven nebo bude zle, bylo by mi jedno cokoliv. Vůbec jsem nevěděla, že to mají připravené - měli to někde dole, abych to neviděla. Ještě že jsem ten přístroj neviděla - udělali to dobře, asi bych byla bez sebe. No já už nemohla ani tlačit (byla jsem vyšťavená) a asistentka mi pomáhala tak, že mi rukama přes břicho pomáhala tlačit. Najednou jsem cítila, že mě píchají dolů injekci, pak mě asi nastřihli (vůbec nic jsem necítila), pak na sebe doktor a asistentka udělali asi nějaký posunek a při kontrakci mi stlačila hoooodně břicho a doktor mi tam strčil tu pumpu a najednou byla venku hlavička a pak tělíčko. Byla to úleva. Vypadá to hrozivě, ale nebojte, nikoho nenechají trpět. Já jsem dost velká citlivka a taky jsem to zmákla. 😉
A šití se pak už přežije. 😉
Capi - hlavně se neboj. Budeš mít vše určitě OK. Já na kurzy taky nechodila a udělala jsem dobře. Vlastně jsem se porodu vůbec nebála. Za nadstandardy se platí 500 Kč za den. Tak y jsem tam chtěla, ale když mě přijali, vyhlásili zrovna STOPstav. Bylo nás tam šíleně moc, měla jsem poslední postel. Já byla na pokoji po 4 a vůbec si nemůžu stěžovat. Naopak jsme si povídali a holky druhorodičky mi dávaly rady. 🙂
Nadis, já mám jen jednu kojo podprdu a pak takový ty sportovní podprsenky od Belindy. Úplně mi to stačí. Ale jestli si chceš nějakou koupit, počkala bych až po porodu, až budeš vědět, jak se ti nalejou prsa. Aby sis zbytečně nekoupila malou nebo velkou. Používám perfektní "prsosavky", takže ani moc nejsou v těch podprsenkách vidět.
Tak ahoj a hlavu vzhůru, ty drobečci stojí za tu chvíli bolesti.

nadis.h
14. čer 2010

Terci uuuufffff ten popis... Naskočila mi úplně husina. 😅 Ale my to zvládneme musíme. Už není cesty zpět. 😀 Hlavně si myslím, že pak ve finále na nějaký strach ani nebudeme myslet. Taky bych chtěla aby to byl nějaký takový fofr. 😝

capricorn
14. čer 2010

Holky děkuji za odpovědi! 😉
Nadis.h - taky si říkám, že to zvládneme 😀 Když to zvládli jiní... 🙂
Nejvíc mi pomůže, když si vzpomenu na nějakou neoblíbenou osobu, která nedávno rodila - A Zvládla to i ONA! 😠 Tak to sakra musím přece DÁT taky!!!! 😅
Jinak už začínám 41tt... Takže mi to prcek vůbec neusnadňuje 😒 Kdyby to byla rychlovka, tak bych snad neměla ani takový myšlenky... Ale já tu budu o porodu přemýšlet určitě jetště dva týdny 🙄 😵

lucka28
14. čer 2010

holky neboj te to zvladnete 😀 mužu vam řict že prvni porod byl o sto procent lepši než ten třeti tam jsem si to fak vyžrala i když všechny mě trvali jen 7 hod. ale u toho třetiho jsem se neotvirala a pak jsem se otevřela o3cm během deseti min. což byl fakt masakr

tercina
14. čer 2010

Jasně že to zvládnete 🙂 nebojte.
Capi - já myslím, že už tě dlouho čekat nenechají, neříkali ti, že by ti porod třeba vyvolali? A radím - o porodu přemýšlej jen hezky. Zkus se třeba zeptat doktora na epidurál - mě ho ani nedali, protože jsem měla porod krátký, ani se mi o něm nezmínili. Dostala jsem jen nějaká analgetika.
Lucko - já šla do porodky na 3 cm a na 10 cm jsem se otevřela taky asi během 45 minut. Jak říkáš, byl to masakr 😉 Připadá mi, že je snad lepší mít ten porod dlouhej, aby se to tělo stačilo připravit.
Capi, kdybysme se tady už nesešli do porodu, tak držím všechny palce.

nadis.h
14. čer 2010

Mě dali při registraci různé papíry k podepsání a brožurku porodky a o Epi je tam celý samostatný papír. Ten asi vybravím zvýrazňovačem,aby nikdo nemohl říct, že si toho nevšiml že ho chci. 😀

Já se pořád uklidňuju tím, že moje mamka zvládla 4 porody. A to třeba k zubaři šla po x letech, z donucení a ještě jí táta musel zaplatit sedací analgezii nebo jak se to jmenuje.. 😅

lucka28
14. čer 2010

@tercina opravdu je lepši když se otvira ženska třeba 5 hodin neni to tak brutalni a ja tam čla když jsem byla na 2 cm a kdyý mě to vyvolali tak jsem se neotvirala až posledni pul hodku a to bylo o 6cm byl to brutus masakr ale nebojte každej porod je jinej 🙂

capricorn
14. čer 2010

Terci, na kontrolu jdu zítra, tak snad mi už konečně něco konkrétního řeknou.. Na vyvolávání NECHCI!!!! 😕 Prý je to hroozné... Takže bych byla ráda, kdyby to šlo spontálně. 😀 Třeba přijet tam a hned vyprdnout! 😅
No prostě co nejrychleji 😎
Epidurál, no určitě se na něj zeptám. Dávají ho v Liberci bez problémů, nebo dělají zagorky? 😵

nadis.h
14. čer 2010

Capri já říkám to samé. nejraději bych si doma odbyla to "nejhorší" a pak přijela jen vyprdnout malého během chvilky. 😅 A s EPI problém nedělají. Hned mi o něm řekla doktorka co mě registrovala a i ten papír jsem dostala.Je to souhlas a povídání o něm. 🙂 A je na pojiš´tovnu teď už.

lucka28
14. čer 2010

@capricorn ja mam všechny 3 děti vyvolany a neni to nic hroznyho ba naopak je to o něco rychlejši

nadis.h
14. čer 2010

Luci a jak to dělají v Lbc? Kapačkou nebo tabletkama nebo čím?

tercina
14. čer 2010

Ahoj holky,
Nadis - mě porod vyvolali prasknutím vody. Hned jsem se začala otvírat a začali stahy. Pak mi ještě dali do kapačky oxitocin (teda až na konečné tlačení). Kamarádce to rozjížděli tabletkama, museli jí dát asi 4.
Capri - já taky nechtěla na vyvolání, ale nakonec jsem byla ráda, že nemusím doma dlouhou dobu skučet a pak jet do porodky. Každý porod (jak vyvolaný tak spontánní) má svoje pro a proti.

nadis.h
14. čer 2010

Ach jo holky.Nejardši bych usnula a vzbudila se až budu mít krásné voňavé miminko venku. 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru