Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

klaruska1
22. črc 2008

kacis moc díky za plánek 😀 , to snad najdu a když né, tak mám pusu a zeptám se ,už abych měla všechno za sebou 😀 tak se mějte krásně a odpočívejte, když je venku tak hnusně ☹

papisa
23. črc 2008

Ahoj holky, tak jsem doma od pana doktora, tak jsem se dozvěděla smutnou zprávu, Soukeník prej opravdu rodí v Jbc ☹ Ale ještě nedávno byl prej tam, i v Lbc. Ah jo, furt jsem si v duchu přála, aby mě rodil on a ono prdlajs. Říkala mi sestra, že je to v Lbc tak plný, že ženský spějí na pokojích na přistýlkách, to musí bejt hukot, doufám, že to taky chytnu... 😒 A to jsem si plánovala jak si zaplatim nadstandartní pokoj, aby ke mě mohl přijít na návštěvu i Jaroušek, protože dělá dlouho a tyd jsou tak blbě návštěvní hodiny, že to je hnus. Tak jsem vám sdělila vše nové a koukejte se mi ozvat třeba na ICQ, papa. Martina 😵

klaruska1
23. črc 2008

papis tak to je fakt síla,ale dalo se to čekat, když teď zavřeli ten Frýdlant, musí se ty ženské vejít do LBC a JBC.Co se týká doktorů, tak hodně jich už v LBC není-byl tam i MUDr.Richter(taky moc dobrej ) a už tam taky není.Jsem ráda, že frčíme do toho Jablonce 😉 ale ty se neboj nějak to dopadne a uvidíš, že určitě dobře.Už to máš za pár tak se nestresuj, za chvilku je malej ,, venku,, - budeš asi první a my se ještě budeme kolíbat s pupíkama a ty už budeš mít ,, po,, držím pěsti 😀

lendy1
24. črc 2008

z dnešního tisku:
http://liberecky.denik.cz/zpravy_region/napor-f...

jinak holky, nic proti, ale tato diskuze by měla sloužit hlavně jako vyjádření spokojenosti, nespokojenosti a info o porodnici v Liberci. Myslím, že na takový normální pokec je třeba diskuze Liberecko v regionech 😉

ono, když pak nějaká mamina tu hledá přímo info o porodnici, tak je to pak dost nepřehledné, co je příspěvek k tématu a co ne 😉

kaciska
autor
24. črc 2008

ahojky holky 😵¨
papis-kdepak tě mám????Na icq už moc nejsi... ☹
dneska jsem si byla domluvit jěště náké věci s dětskou doktorku páč bude mít zrovna dovolenou kdy já mám termín...tak jí bude zastupovat jiná...tak jsem zvědavá 😵 holky to počasí je na h.... co???ale o víkendu mají přijít vedra tak uvidíme...co stoho vyleze 😵 😵

lenkac.f
27. črc 2008

Ahoj holky, já jsem ve 23.tt a chtěla bych od vás radu. Doktor mi ohledně zápisu do porodnice nic neřekl, asi je ještě brzo. Já jezdím do liberecké porodnice na ultrazvuky, dolů u ambulance. Chtěla bych rodit taky tam. Pojedu ve 30.tt. Myslíte, že se můžu zapsat bez objednání, nebo jak to probíhá a kde. A ještě jestli nevíte, kolik se platí v Liberci za taťku u porodu. Opatrujte se. Lenkáč.

lendy1
28. črc 2008

Leni, ve 23tt je ještě na zápis brzo, většinou se chodí k zápisu až kolem 32tt a bez objednání. Zkus si tam když tak cinknout (tel.: 420 485 312 713), protože myslím, že ty zápisy dělají jen v určité dny a časy (ale nevím to jistě, vím jen, že to je do 14hod.). Co s sebou k zápisu zjistíš tady:
http://www.nemlib.cz/web/index.php?menu=2_13_88

a zápis je (pokud se to teda nezměnilo) hned, jak vejdeš do té haly, tak proti tobě jsou myslím dvoje dveře (tak ty vpravo), je tam nápis Ambulance.

scai
6. srp 2008

holky mtak jsem se dozvěděla, že nový primář v porodnici skončil ☹

klaruska1
6. srp 2008

scai a to byl ten MUDr.Dorr???Říkali, že to tam docela pozvednul a chválili si ho???Mně je to tedy jedno já jdu rodit do JBC,ale spíš by měli vyhodit jistého pana doktora a nějaké por.asistentky 😉 😉 😉 -dle mých kámošek, které tam rodily a i z mé zkušenosti

scai
6. srp 2008

Jo to je on, říkala mi to včera kámoška, která k němu chodila, protože svou dokotrku má v Praze a tady chodí v těhotenství ať nemusí dojíždět. Předevčírem když mu volala a chtěla se objednat, tak ji řekl, že tam končí a že ji přeje hodně štestí ☹

scai
6. srp 2008

jo a taky to nechápeme, přesně ze stejného důvodu jak píšeš...

klaruska1
6. srp 2008

scai a ty čekáš mimčo???V profilu nic nemáš nebo jsi nám to jen chtěla oznámit-aby ještě víc maminek šlo do Jablonce 😀 😀 😀

scai
6. srp 2008

nečekám 😒 , jen jsem to chtěla oznámit 😀 😀

klaruska1
6. srp 2008

tak to děkujeme za info,ať se ti daří- a to ve všem 😉

jaanja
8. srp 2008

Klarus, chtěla jsem se zeptat na porodnici v Jablonci, jak to tam vypadá? 😕 A určite budu moc ráda za postřehy, až tam porodíš. Chodilas tam i na předporodní kurz? Já spíš tíhnu k Jablonci, a teď jak odchází z Liberce primář, tak tím spíš. I když do prosince se v Liberci někdo šikovný objevit třeba může..

klaruska1
8. srp 2008

jaanja, jo, jo byli jsme tam i na předporodním kursu + prohlídce porodnice ( krsáně vybavené porod.sály-vana, míče, relax.hudba atd.) a seznámení s por. asistentkou a bylo to super- jsou tam hodně milí, ochotní.My chtěli rodit ve Frýdlantě a když ho zavřeli, tak byl pro nás Jbc hned jasný-kvůli jednomu doktorovi v Lbc a navíc v Lbc je ta porodka velká a je to tam jak na běžícím pásu.Moje kámoška před 4 měsíci rodila v Jablonci a moc si to tam chválila a když si zadáš hodnocení porodnic, tak na Jablonec je tam spousta pozitivního-navíc ta porodnice není zase tak veliká a těch pord.asistentek a sestřiček je tam hodně, takže se ti můžou plně věnovat.Neboj až budeme mít ,, po,, tak ti dám určo vědět 😉

papisa
13. srp 2008

Ahoj maminy, které jdete rodit do LBC. Dne 7.8. jsem tam porodila chlapečka, můžu říct, že na porodní sál a na porodní asistentky a doktory na sálech si nemůžu stěžovat... Byli na mě moc milí, a hodní. Pak na oddělení šestinedělí už je to trochu horší, jsou tam některé arogantní sestřičky, které si o sobě dost myslí. Ale většina jich je tam fajn, měla jsem nadstandartní pokoj, kvůli návštěvám, ale nějak to nebylo ono, Tv mi nehrála, nebyl kdo by mi ji opravil, rádio s ulomenou anténou a uklizečky, které se neobtěžují zaklepat... Na novorozeneckém byli vesměs všichni moc fajn a ochotní, až na jednu, která mi druhý den po porodu vynadala, že malej má hlad, že ho neumim nakojit, to se mě dost dotklo, protože jsem ještě neměla mlíko a bylo mi řečeno, ať tam s ním přijdu, že mu dají najíst, přitom jsem se snažila kojit jak jen to šlo. Měla jsem z ní dost nervy a pak druhý den se malej rozpil, že nevěděl, kde přestat, ale s touhle sestrou už jsem radši nic neřešila, když tam byla, radši jsem si poradila sama a taky to šlo. Teď už jsme zaplať pánbůh doma a můžu si kojit v jaké poloze chci a kdy chci, žádný jejich budit po třech hoďkách.. Ale dalo se to přežít, když je mimiňák v pohodě, tak prvorodičky pouští 4-5 den, my měli tu smůlu, že malej nám 3 den zežloutl a musel pod lampu, takže jsme tam byli dní šest. Jo a jídlo, studený a skoro ve všem je hrách, ale budou radit, nejíst nadýmavé 😵 😵 Malej furt prděl jak hroch, až mi ho bylo líto. Takže hodně štěstí. Klaruško, ty se mi koukej ozvat až porodíš, ať vim co a jak.Papa 😀

klaruska1
13. srp 2008

papis nazdárek-vítej doma,tak vidíš jak jsi to zvládl a to byl malej Ondrášek kus-tak my to snad zvládneme taky.Ještě jednou přeju moc štěstíčka-malému krásný vstup do života, tobě hodně síly a pevné nervy a tatínkovi pořádnou opici ( kterou už mám určo za sebou).Mej se moc krásně a koukej podávat zprávy o tom, jak hezky rostete.My jdeme na věc příští týden, tak jsme na nás zvědavá 😉 pak se ozvu neboj 😀

jaanja
18. srp 2008

Ahojda holky, děkuju moc za reakce, vybalím to příští týden na svou gynekoložku, jak se jí zdá Lbc x Jbc. V Lbc teď odejde primář, tak to nikdo neví, kdo to převezme.
S tím hrachem mě to teda dostalo, chudáci děti.. a maminky taky.. No a s tím nadáváním je to taky hrozné, člověk si to asi nesmí moc brát osobně, i když je ze všeho rozhozenej..
Papiso, taky preju, at se máte dobře a malej pěkně papá a roste.

papisa
18. srp 2008

Ahojda Jaanjo... Ten hrášek byl hustej, já ho nejim ani normálně, ale v tom rizotu jsem ho snědla, měla jsem hroznej hlad a aby se to nepletlo, tak každej den ke svačině je loupák, nic jinýho, ty už mi taky lezli krkem, ani jsem je pak nejedla a schovávala pro návštěvy ke kávě 🙂 Jinak se to dalo, o to víc se člověk těší domu.. 😉 Malej je v pohodě, jen se mi chodí k prsu vyspat, nejdřív řev a pak když má papat tak spí, po odříhnutí znovu brečí, ale jakmile ho dám k prsu-spí... 😵 Kolikrát nejde ani vzbudit, ale je to nádhera být doma, kojit si jak chci jak dlouho chci a kdy chci a ne podle nich, když mi ho vozili... Mějte se a pápá

laetti
8. zář 2008

zdravím všechny z Liberce 🙂 Porod se mi blíží a mám pár dotazů: 1. Má si otec k porodu přinést přezůvky? 2. Za přítomnost u porodu se platí hned, nebo až pak při odchodu matky z porodnice? 3. Papíry co jsem dostala k podepsání-Poučení o cennostech, info o epidurálu a souhlas se spontánním porodem-to vše mám podepsat ještě doma? 4. Dává porodnice aspoň pár kusů plínek a vložek?

berus
8. zář 2008

Ahoj laetti. 1. Náš taťka přezůvky neměl, půjčili mu je. 2. 120 kč za přítomnost u porodu manžel zaplatil hned po porodu, když mě odváděl na pokoj, připrav si to přesně 😉 3. Všechny papíry podepsat doma s aktuálním datumem. 4. Dostaneš 20 ks vložek a 6 ks plínek. A určitě si vezmi neperlivou vodu, při porodu můžeš pít.

laetti
8. zář 2008

Díky moc berus, možná jsem zbytečně vyplašená, ale radši chci být připravená 🙂

papisa
9. zář 2008

Ahoj Laetti, tak ti moc moc přeju aby to dobře dopadlo... Já tam rodila 7.8. 2008 a bylo to celkem v pohodě. Přesně jak píše Beruš, ale můj přítel to musel zaplatit ještě před porodem, ale možná to bylo tím, že jsem měla vyvolávaný porod a tak věděli, přibližně kdy to bude. Plínek jsme dostávali taky 20 ks, jako vložek, tak nevim. Ale přinést ti tvoje můžou rozhodně až druhý nebo třetí den. Tak teda držím palečky, ať jde vše jako po másle. Papa 😉

klaruska1
10. zář 2008

papisa, díky za smsku-nějak nestíhám 😝 ale snad už to bude teď lepší-už jsme si zajeli svůj systém a bude víc času, když bude Matýsek spinkat.Jinak my hezky rosteme, dneska jsme byli v poradně, tak je všechno v pořádku, tak jsem moc ráda.A co ty a Ondrášek??Jen co bude po šestinedělí a my vyrazíme k mojí gynekoložce a budeme v pořádku ( nakonec jsme měli císařský řez ☹ ) tak bysme se mohly domluvit a sejít se v Lbc a na pokec.Měj se krásně a těším se zprávičky od tebe 😀

ves
11. zář 2008

Ahoj Laetti,
v Liberecký porodnici, na porodním sále jsou všichni skvělí, jak doktoři, tak sestřičky, takže se ničeho neboj, jen pak pozor na dětský sestry, díky nim byl pobyt v porodnici, jak zlej sen, ale když něco budeš potřebovat, tak se neboj zvonit a otravovat dokud ti to pořádně nevysvětlej, já jsem se taky nebála na ně zazvonit, ale nakonec to bylo vše OK (ještě, že je tam člověk jen 5 dní 🙂 😒 ). Přeju Ti, aby vše dobře dopadlo....a ono dopadne 😉 .

laetti
12. zář 2008

ves - díky za info. A co oblečení na mimi, stačí jen ty rukavičky, ponožky a čepička, jak píšou v informačním papíře co mi dali? Nebo si mám vzít i dupajdy? A kam si tam vlastně dám svoje věci-je tam pouze ten nemocniční stolek, nebo i nejaká skříň? Díky

ves
12. zář 2008

Ahoj Leatti, ponožky, čepičku a rukavičky si určitě vezmi, jinak žádný oblečení nemusíš, ale říkali nám sestřičky jestli chceme ať si klidně z domova necháme přinýst nějaký bodýčka s dlouhým rukávem, protože v nemocnici mají ty klasicky košilky na zavazování a ono se to všude hrne, takže bodýčko bude praktičtější, jinak byly všechny miminka v zavinovačkách a už žádný dupačky na sobě neměly. Na pokoji budeš mít ten nemocniční stolek, a pak každá maminka má jednu skříň na klíč. Jinak když si povezeš tu tašku k porodu, tak na chodbě mezi porodními sály jsou skříňky taky na klíč a tam si zatím dáš svoje věci a nejdůležitější věci jako voda, foťák,.... si vemeš s sebou na sál.
Kdy máš termín? Ahoj

laetti
12. zář 2008

Aha, tak to jsem ráda je to bezva 🙂 Ty jsi tam rodila kdy a co vlastně máš? Koukám, že jsi tu zaregistrovaná teprve od včerejška. Termín mám 20. září, ale počítám, že jako prvorodička porodím později. Ale zase už bych to chtěla mít za sebou, manža už se taky těší na naši malou potvůrku 😉

jaanja
12. zář 2008

klarusko, tak velká gratulace k prckovi 🙂

Já nakonec zvolím taky ten Liberec, moje dr. mi tento týden říkala, že jako primář nastupuje bývalý primář z Frýdlantu, tak to snad bude všechno o.k.

Holky, a chodily jste v Lbc na předporodní kurzy? Jsem tam přihlášená. Stojí to za to? A kolik to vlastně stojí?.. jsem se nějak nezeptala.. 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru